DÜN'Ü UNUTMA - EVET 0/0. 70.08
Reklam
Zülfikar Gençtürk

Zülfikar Gençtürk

DÜN'Ü UNUTMA - EVET 0/0. 70.08

28 Ocak 2017 - 09:05

DÜN'Ü UNUTMA   

EVET 0/0. 70.08

Tarafsız Kuruluşlarca Yapılan son kamuoyu araştırmasında, Evet oylarının ortalaması yüzde yetmişlere aştığı görülmekte. Bir vatandaşımıza sorduk neden Evet diyorsun cevabı çok ilginç. Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, 8 yıldır iktidarda ve hala kişisel popülaritesini olduğu gibi koruyor, bir dünya lideri konumunda..

Türkiye Cumhuriyeti Doğu ve Batıyı birbirine bağlayan stratejik köprü konumundadır, Dünyanın hassas bir coğrafyasında yaşadığımız ve dünya politikalarını, en evvel etkileyecek bir konumda bulunmakta olduğumuzdan. Ve bizim nefes alıp verişimiz, başta İslam dünyasının nefes borularının çalışması, bizim dirilişimiz de top yekun mazlumlar dünyasının derlenip toparlanması demektir. Bu durumu, ebedi hasımlarımız da çok iyi bilmekteler. .

Adalet ve Kalkınma Partisi, 03 Kasım 2002 de İktidar oldu, Bu ülkeyi kuran kurucu iradenin, “Yurtta barış dünyada barış” buna rağmen bütün komşularımızla kavgalı savaşın eşiğinde idik. Ak Parti, “Komşularla sıfır sorun” ve”merkez ülke Türkiye” adı verilen bu politikayı,hızla ve kararlılıkla uyguladı. 8 yılın sonunda, Uyguladığı iç ve dış politika ile Ülkemizi bölgemizin tartışmasız lider ülkesi yaptı, Dünyadaki krize rağmen, Ülkemizin iki bin on yılında sağladığı istihdam, Tüm avrupa birliği ülkelerinin sağladığı istihdamın bir buçuk katı, Bütün bu güzel gelişmelere rağmen, Ülkemizin gerek siyasi gerekse ekonomik istikrarında bir rahatlamanın ortaya çıktığında, bu ülkeyi zarar vermeyi alışkanlık haline getiren malum çevreler, bu olumlu gidişatı nasıl engelleyebiliriz,

Dünden bugüne milletçe yaşadığımız olaylar, 27 Nisan 2007’de 367 şartı, Küçük bir zümrenin 12 bine yakın yargı mensubu hakkında karar alıyor olması, HSYK nın hiçbir kararının yargıya götürülemiyor oluşu, Türban yasası 401 oyla TBMM geçip yasallaşmasına rağmen Ana muhalefet partisi CHP, Yüce meclisten TBMM geçen halkımızı rahatlatan yasayı İptal ettirmek için Anayasa mahkemesine Dava açtı ve yüce mahkeme yasayı iptal etti, Şimdi bu yasayı iptal ettiren ana muhalefet CHP Meydanlarda Türban sorununu biz çözeriz diyor bu aldatmaca değil mi,Ayrıca Anayasa paketi mecliste görüşülürken paket hakkında, hiçbir yapıcı öneri getirmediği gibi,her oylamada CHP Gurubunu Genel kurul salonundan dışarı çıkararak Millet vekillerinin hür iradesine ipotek koydu, Sebep toplumun ihtiyacı olan bu anayasa değişikliği paketin geçmesi halinde, ülkenin önü açılacak,toplumsal barış sağlanacak, insanımız zenginleşecek,

Referandum, siyaset ve partiler üstü bir anlam taşıyor.Demokrasi ve ülkenin geleceği açısından hayati önem taşımaktadır. Ancak muhalefet Partileri Paketin geçmesi halinde,Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy patlaması yapmasından korktukları için, Propaganda çalışmalarını karşılıklı atışmalar ve ilgisiz konular üzerinde yürütüyorlar. çünkü yapılan kamuoyu araştırmalarında AK Partinin dışındaki Partiler Seçim barajı sınırında bulunuyor.

Hukuki güvenlik toplumun zenginliğinin de kaynağıdır. Günümüzde bir ülkenin uluslar arası sermaye açısından çekim merkezi olabilmesi için öncelikle o ülkenin gerçek bir hukuk devleti olması zorunludur. Sağlıklı bir hukuk sisteminin bulunmadığı bir ülkede yatırım iklimi oluşmaz.. Bir ticari alacağın tahsil edilemediği, adaletin çok yavaş işlediği, kanunların ve alınan mahkeme kararlarının etkin bir şekilde uygulanmadığı, kişilerin eylem ve işlemlerinden hakkaniyete uygun bir şekilde hukuken sorumlu tutulamadığı, doğal hakim ilkesinin ve evrensel hakların ihlal edildiği, kanunların sık sık değiştiği ve geriye yürür kanunların çıkarıldığı bir ülkenin hukuk devleti olduğunu iddia etmek ne kadar zorsa, o ülkenin yatırımlar açısından bir cazibe merkezi olması da o derece zordur. Ülkemizdeki istikrarın devamı için, Oyumuz EVET Olmalı..
02-EYLÜL-2010 Zülfikar GENÇTÜRK

Bu yazı 207255 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Semra Akalan
    3 yıl önce
    Dünü unutmayalım, Halkımız kuşkular ve belirsizlikler yüzünden bunalmıştı, enerjisini ve umudunu kaybetmişti. Yasalara saygı duygusu ve ortak ahlak anlayışı çökmüştü. Yenilgiyi kabullenen bir çoğunluk oluşmuştu. Herkeste havadan emeksiz nasıl zengin olurum düşüncesi hakim olmuştu. Çünkü ekonomik a***da günlük gecelik faizler yüzde yedi binlere dayanmıştı, şu an dünyanın en huzurlu ülkesiyiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise dünya lideri.

Son Yazılar