AK PARTİ'DEKİ SİYASET ÇAKALLARI.
Reklam
Zülfikar Gençtürk

Zülfikar Gençtürk

AK PARTİ'DEKİ SİYASET ÇAKALLARI.

08 Mart 2017 - 08:37 - Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 08:53

Giriş 07 Mayıs 2003 10:24

YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN MANİSA,2009 VE 2011 SEÇİMLERİNDEKİ DURUMU,

AK Parti için bu siyaset çakalları ele geçirdikleri siyasi partide hemen baskı dolu bir egemenliğe erişmek isterler. O Partiyi kuran kurucu ve emeği geçenleri geri plana iterler. Partiyi de gerçek felsefesinden, gayesinden uzaklaştırırlar. Kendi çıkarları uğruna özellikle din milliyet gibi toplumumuzun en hassas değerlerinin siyasi istismar konusu yapılmasını. Gelişme ve refah için kullanılması gereken millet enerjisini kısır çekişmeler ve tartışmalar zemininde yok olmasını sağlayıp bu davranışlarıyla küçükte olsa bir makam kazanmayı ve orada uzun süre kalmayı gayret ederler. Bu uğurda düşmanlarıyla bile anlaşmayı varırlar.

Manisa ilimiz,1390 yılında, dördüncü Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid Han tarafından, Denizli,Aydın, Menteşe Beylikleri ile Osmanlı toprağına katılmıştır.Yıldırım Bayezid Han,Fetih den sonra bir süre, Manisa da kalmış, Oğullarından Ertuğrul Çelebi yi, Aydın İlinin idaresini, Süleyman Çelebiyi Manisa’nın idaresini veriyor ve Vasiyet ediyor. Manisa Ahalisinin çok inançlı, halim salim insanlar olduğunu, Osmanlıyı yönetecek, Şehzadelerin Manisa da yetiştirilmesini istiyor. Bu vasiyet üzere, (18)On sekiz Şehzade Manisa'da yetiştiriliyor, bunlardan (8),Sekiz'i, Çelebi Mehmet Han, Fatih Sultan Mehmet Han, Kanüni Sultan Süleyman Han, 2ci Selim Han, 3cü Murad Han, 3cü Mehmet Han, 1ci Ahmet Han,1ci Mutafa Hükümdar olan Şehzadeler, Manisa Cumhuriyet Tarihimizde de Ülke yönetiminde söz sahibi olan, Devlet adamlarını yetiştirdi.

Manisa İli'nin Ülkemizin ve Dünya Tarihinde Özel bir yeri vardır, Ak Parti İçindeki kısır çekişmeler Milletvekilleri arasındaki Manisa'daki Patronluk kavgası, Bu konumu,Siyaseten 2009,Yerel Genel Seçimlerinde son buldurdu.

Ak Parti'deki Siyaset Çakalları 2009,Yılı yerel seçimlerinde, Manisa Belediye Başkanlığına MHP'Ye İkram ettiler.(2004 Yılı Yerel Seçimlerinde MHP'nin Manisa merkezdeki oyu,2624'dü). Bu güne geldiğimizde aynı oyunun tekrarı sahnelenmek isteniyor, Bununda en büyük destekçileri Ak Parti içindeki siyaset çakalları.

2011, Milletvekili genel seçimlerinde ise, 2009'tekrar edildi, Bu parti ile Uzaktan yakından alakası olmayan Şahıslar Aday gösterildi. Ak Parti'nin Kuruluşundan beri nefer gibi hizmet eden en zor zamanlarda bu Partiyi taşıyan, Başta İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, Dursun Ali Yıldız ve daha birçok dava adamı refize edildi, Halbuki Hayrullah Solmaz bey veya diğer Temaül Yoklamasında ön sıralara seçilen Partililerden,veya herhangi bir Aday gösterilseydi, Ak Partinin Manisa' daki sayısı 7-8 Olabilirdi. AK Parti ile ilgisi olmayan,Kırıkkale Keskin'li Selçuk Özdağ'ın Aday Gösterilmesiyle 2,Milletvekili feda edildi,ayrıca Ak Parti tabanındaki küskünlüğün ise telafisi mümkün değil, Selçuk Özdağ'ın Şahsına kişiliğine kimsenin birşey diyeceği yok.

2009 Yılında Manisa Merkez Belediye Başkanlığının 7 bin oyla kaybedilmesini sebep olanlardan birisi Manisa Tedaş İl Müdürü Yakup ÖNDER'dir.

Bu Tedaş Müdürü 29 Mart 2009 Mahalli yerel seçimleri öncesi 21 Mart 2009 Cumartesi günü Seçimden 8 gün önce Tüm Manisa merkezi ve beldelerde Borçlu Abonelerin elektiriklerini kestiriyor (Kampus yapıyor) Vatandaş isyan etti tatil günü bu yapılırmı diye, neticede Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa'da Seçimi kaybetti, Manisa Milletvekili Dr.Mehmet Çerci, Yakup Önder'e niye böyle uygulamaya gittiniz diye sorunca, Cevabı İl tahsilat Müdürüm yapmış diye mazuratını bildiriyor.İktidarda CHP veya MHP Olsaydı 23 Mart 2009 Pazartesi günü Tedaş İl MÜdürü Yakup ÖNDER'in İş akdini fes ederlerdi.

Bu iktidara ihanet eden İl Müdürü şu anda İhanet ettiği iktidar partisinden Yönetim Kurulu Üyeliği bekliyor. Manisa'da Haziran 2011 Milletvekili genel seçimleri öncesi Tamaül yoklamasına Katılıp İlk beş'e giren çok muhterem adaylar, Ahmet SOFUOĞLU, Arif KOŞAR, Mustafa IRMAK, Ünal KAYA Gibi Manisa'lıların yakınen tanıyıp sevdikleri bu aday adaylarının, on kişilik listeye alınmamaları,AKP Seçmen tabanında küskünlük yarattı.

Ancak AKP Seçmen tabanında küskünlük yaratmasına rağmen, Tamaül Yoklamasında ön sıralarda seçilip, 10 Kişilik Listeye konmayan, Bu muhterem adaylar, Arif KOŞAR, Ahmet SOFUOĞLU, Mustafa IRMAK, Ünal KAYA, küsmediler, gecesini gündüzünü katarak, Adalet ve Kalkınma Partisinin başarılı olması için çalıştılar, bu çalışmalarına rağmen, Başbakanımız Sayın ERDOĞAN'IN Manisa'daki % 65 olan oyu, ancak %50 ye çıkarabildiler. Yanlış Aday listesinden dolayı, % 15'lik oyla 2 Milletvekili Kaybedildi."

Milletvekilimiz Sayın Selçuk ÖZDAĞ'ı ise Manisa hiç kabüllenemedi, AKP, Seçmenin ortak söylemi, ve Mevlüt K: "Selçuk ÖZDAĞ, 12 Eylül,80 döneminde Manisa Ceza ve Tevkif evi, Sübyan Koğuşunda bizimle beraber yattı, Yatmakla Manisa'lımı oldu.? ÖZDAĞ Ülkücü Oyları alacaksa toparlayacaksa, Gitsin kendi bögesinde Kırıkkale-Keskin veya Ankara'da toplasın" diye konuştu

Bu küskünlük sonucu, Manisa'dan 7 Milletvekili çıkacakken, sayı 5 e düştü.

AK Parti Belde Başkanı Sami TÜRK,ise şöyle konuştu: "Tamaül Yoklaması Yapılmasaydı Manisa İlimizden en az 7 Milletvekili çıkarabilirdik,Tamaül Yoklaması yapılıp ön sıralara seçilen, hepsi Manisa için ayrı bir değer olan Manisaliların yakinen tanıyıp sevdikleri aday adaylarının 10 Kişilik Listede yer bulmamaları AK Parti seçmen tabanında büyük, telafisi çok zor, öfkeye ve küskünlüğe sebep oldu.

AK PARTİ'NİN SINAVI

AK partinin Turgutlu’daki büyük sınavı olan 11 Mayıs 2003, Pazar günkü seçimi Turgutlu’nun geleceği için de çok önemli. Çünkü Ak Parti’nin Ülke yönetiminde tek parti iktidarı olmasıdır. Bizim temennimiz yapılacak seçimin parti içi yarışı olmasıdır.

Aldığımız duyumlar, İlçe Başkanı Ömer Baysan’ın bu geçiş döneminde başarılı olması için parti yönetimi izleme konusunda gösterdikleri uyum ve AK Parti felsefesine,gayesine uygun düşüncelerine sahip kişileri delege seçmesi gerekli iken, Manisa’nın hiçbir ilçesinde ve hiç partide dahi yapılmayan seçimle delege seçimi yapıldı.

Bunun neticesinde 3 Kasım seçimlerinde Turgutlu’da tasfiye edilen partilerdeki (tanıdık simalar, isimler) Siyaset çakallarının bu partide delege olmaları talihsizliktir. AK Parti için bu siyaset çakalları ele geçirdikleri siyasi partide hemen baskı dolu bir egemenliğe erişmek isterler. O Partiyi kuran kurucu ve emeği geçenleri geri plana iterler. Partiyi de gerçek felsefesinden, gayesinden uzaklaştırırlar. Kendi çıkarları uğruna özellikle din milliyet gibi toplumumuzun en hassas değerlerinin siyasi istismar konusu yapılmasını. Gelişme ve refah için kullanılması gereken millet enerjisini kısır çekişmeler ve tartışmalar zemininde yok olmasını sağlayıp bu davranışlarıyla küçükte olsa bir makam kazanmayı ve orada uzun süre kalmayı gayret ederler. Bu uğurda düşmanlarıyla bile anlaşmayı varırlar. Onlar için Turgutlu’nun ve Ülkenin geleceği önemli değildir. Varsa yoksa kendi menfaatları için parti parti gezip kendi çıkarlarını ve egolarını tatmin etmektir. Ak Parti’nin 11 Mayıs’ta yapılacak 1. ci olağan kongresinde gönül ister diki tek liste ile yapılması idi amma; görünen o ki, bu saatten sonra bunun pek mümkün olmadığını görüyoruz .

Onun için her iki adayın listelerini yaparlarken, AK Parti’nin misyonuna ters düşmeyecek kişileri listelerini almalarını,partiyi siyaset çakallarının oyuncağı haline getirilmemesini temenni ediyoruz. Geçmişte parlak dönemler yaşayan diğer siyasi partilerin bugünkü hallerine bakılarak onlardan ders almasını onların yaptığı hataya düşmemelerini diliyoruz. 11 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongrenin Turgutlu’muz için Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz..

07-MAYIS-2003 Zülfikar GENÇTÜRK

Yukarıdaki yazı Manisa İlinin en büyük İlçesi, aynı zamanda asayiş yönünden Plot bölge olan Turgutlu'da Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 1.olağan kongresi öncesi, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni, Zülfikar Gençtürk, tarafından yazılmıştı. Yaklaşık on yıl geçmesine rağmen, Bürokrat kesimindeki direnç tamamiyle kırılmadı.

Siyaset çakalları hakimiyetini, sürdürüyor. Bunun en güzel örneği 2009 Yerel Seçimlerde Manisa İlinde yaşandı yaşanmaya devam ediyor. Bazı kamu görevlilerinin kampus yapmasıyla Manisa Belediye Seçimi kaybedildi, Turgutlunun bir köyüne 2004 - 2009 arası, İl özel İdaresinden Yaklaşık 850 milyar yardım yapılıyor.

Bir AKP' li İl Genel Meclis Üyesinin işgüzarlığından. Bu köyün Çal dağından gelen içme suyu var ayrıca ovadan gelen (sondaj) içme suyu mevcutken, Köyün yakınına 3. Sondaj vuruluyor çıkan suyu'da kullanmıyorlar, Devlet tarafından ovaya yapılan sondaj kuyusundan gelen suyu kullanıyorlar.Bütün bu hizmetlere karşın AKP'ye çıkan oy sayısı 34'tür.

(Cumhuriyet Tarihimizin en büyük seçim yolsuzluğuda bu köyde yaşandı, İki Seçim Seçmen Sandığı mevcutken, yaklaşık 80 kişi köyde oturmalarına rağmen yok sayıldı, iki sandık bire düştü. Oy kullanamayanlarda çoğunluğu AKP seçmeni ve hepside köyde ikamet etmekteler. Seçim oy sandığından adlarının silinmesinden sonra, Yasal süre içersinde, Ankara'ya, Yüksek Seçim Kuruluna da şikayette bulunmuşlar ancak 4 yıldır cevap bekliyorlar.

 

DÜNYA ŞEHRİ MANİSA

Manisa ili,1390 yılında, dördüncü Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid Han tarafından, Denizli,Aydın, Menteşe Beylikleri ile Osmanlı toprağına katılmıştır.Yıldırım Bayezid Han,Fetih den sonra bir süre, Manisa da kalmış, Oğullarından Ertuğrul Çelebi yi, Aydın İlinin idaresini, Süleyman Çelebiyi Manisa’nın idaresini veriyor ve Vasiyet ediyor. Manisa Ahalisinin çok inançlı, halim salim insanlar olduğunu, Osmanlıyı yönetecek, Şehzadelerin Manisa da yetiştirilmesini istiyor. Bu vasiyet üzere, (18)On Sekiz Şehzade Manisa'da yetiştiriliyor, bunlardan (8),Sekiz'i,  Çelebi Mehmet Han, Fatih Sultan Mehmet Han, Kanüni Sultan Süleyman Han, 2 ci Selim Han, 3 cü Murad Han, 3 cü Mehmet Han, 1ci Ahmet Han,1ci Mutafa Hükümdar olan Şehzadeler, Manisa Cumhuriyet Tarihimizde de Ülke yönetiminde söz sahibi olan, Devlet adamlarını yetiştirdi.

Manisa İli'nin Ülkemizin ve Dünya Tarihinde Özel bir yeri vardır, Ak Parti İçindeki kısır çekişmeler Milletvekilleri arasındaki, 2004'de Manisa'daki Patronluk kavgası, Bu konumu,Siyaseten 2009,Yerel Genel Seçimlerinde son buldurdu.

Ak Parti'deki Siyaset Çakalları 2009,Yılı yerel seçimlerinde, Manisa Belediye Başkanlığına MHP'Ye İkram ettiler.(2004 Yılı Yerel Seçimlerinde MHP'nin Manisa merkezdeki oyu,2624'dü). Bu güne geldiğimizde aynı oyunun tekrarı sahnelenmek isteniyor, Bununda en büyük destekçileri Ak Parti içindeki siyaset çakalları.2009'tekrar edildi, 2011, Milletvekili genel seçimlerinde' tekrar edildi, 30 Mart 2014'de'tekrar edildi,

Ak Parti'nin Kuruluşundan beri nefer gibi hizmet eden en zor zamanlarda bu Partiyi taşıyan insanlar devamlı dışlandı, gözardı edildi.

Bununda en büyük destekçileri Ak Parti içindeki siyaset çakalları.

http://www.15-temmuz.net haberleri
E-Posta: [email protected]
Twitter: @zulfikargenctu1

Bu yazı 126086 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar