Yavuz Sultan Selim Köprüsü sadece bir köprü değildir, bir sanat...

Yavuz Sultan Selim Köprüsü sadece bir köprü değildir, bir sanat eseridir.

Hazırlıkları sona eren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına sadece dakikalar kaldı. Türkiye'nin gurur projesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü tüm engellemelere rağmen açılıyor. Az önce helikopterleri tören alanının üzerinde görülen Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tören alanına geldi. Dev projenin açılışı öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Açılış öncesi konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "FSM'den geçen bütün kamyonlar, tırlar yarından sonra şehir içine giremeyecek. Hepsi Yavuz Selim Köprüsü'

26 Ağustos 2016 - 23:19 - Güncelleme: 26 Ağustos 2016 - 23:42

Giriş:26 Ağustos 2016 17:16: Son Güncelleme: 26 Ağustos 2016 18:37

'nin gurur projesi açılıyor - CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. Köprü açılış konuşması

Erdoğan müjdeyi verdi! Köprü ne zamana kadar ücretsiz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu.

Dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsü olan İstanbul'un 3. Köprü'sü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, köprünün 31 Ağustos tarihine kadar ücretsiz olduğunu açıkladı.

Türkiye'nin gurur projesi açılıyor - CANLI

Hazırlıkları sona eren Yavuz Sultan Selim sü'nün açılışına sadece dakikalar kaldı. 'nin gurur projesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü tüm engellemelere rağmen açılıyor. Az önce helikopterleri tören alanının üzerinde görülen Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tören alanına geldi. Dev projenin açılışı öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Açılış öncesi konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "FSM'den geçen bütün kamyonlar, tırlar yarından sonra şehir içine giremeyecek. Hepsi Yavuz Selim Köprüsü'nden geçecek" dedi.

Ve açılıyor!

Başbakan Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim sü açılış töreninde konuşuyor... Açılış için dost ve kardeş ülkelerden gelen liderlere ve tüm davetliliere hoşgeldiniz diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, bugün Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü olduğunu hatırlattı.

Yahya Kemal'in satırlarıyla konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti:

15 Temmuz şehitlerimizin ruhu şad olsun.. Bölücü terör örgütünün ülkemize yaptığı kalleş saldırılara göğsünü siper eden şehitlerimizin de ruhu şad olsun.

'Boğaz'ın yeni gerdanlığına mehterli açılış

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir dünya harikasıdır. Böyle bir başarı Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına yakışır.

Değerli İstanbullular 29 Mayıs 2013't bu köprünün temelini attık. O büyük günde dedik ki bu köprü 3 günde bitecek. 2 yıl sonra gazetenin birinde köprüden geriye iki tane kule kaldı diye manşet atanlar bugün gelsinler Yavuz Sultan Selim'in köprüsünü görsünler..

O büyük padişah ne diyor: Cesaret zafere korkaklık ölüme götürür. Eğer biz korksaydık bu millet korksaydı 15 Temmuz bir daha aydınlanmayacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanlara inin dedi ve siz o günü aydınlattınız.

Türkiye'nin gurur projesi açılıyor

UZAKDOĞU'DAN YOLA ÇIKIP LONDRA'YA GİDECEK

Bu köprü Uzakdoğu'dan yola çıkıp Londra'ya kadar giden tarihi İpekyolu'ndaki bütün yolculuklara hizmet ediyor.

Bu medeniyetleri buluşturan en güzel eserlerin başında geliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. FSM'den geçen bütün kamyonlar, tırlar yarından sonra şehir içine giremeyecek. Hepsi Yavuz Selim Köprüsü'nden geçecek.

 

Yol medeniyettir dedik yollara düştük. 14 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 'ye 18 bin km'nin üzerinde yeni bölünmüş yol yaptık. Milletimizin hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdük.

Biz ülkemizi, milletimizi seviyoruz. Halka hizmet Hakka hizmettir diyoruz. Değerli kardeşlerim 'nin bu kutlu yürüyüşünü çekemeyenler var. Onların oyunları planları varsa Hakkın da halkın da bir planı var..

Başbakan Yıldırım'ın 3. Köprü açılış konuşması

Başbakan Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde bazı gazetelerin 3. Köprü ile ilgili yaptığı haberleri anımsattı.

GELSİNLER, GÖRSÜNLER

Yıldırım, "Bugün o başlıkları atanlar, gelsinler İstanbul'un köprüsünü görsünler, Yavuz Sultan Selim'i görsünler." şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın 3. Köprü açılış konuşması

KÖPRÜ YARIN HİZMETE GİRECEK

Başbakan Yıldırım: 'Yarından itibaren kamyonlar...'

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu; şimdi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen bütün kamyonlar, otobüsler, tırlar artık yarından sonra şehir içine giremeyecek.

Bu köprü sadece İstanbul'a hizmet etmiyor. Bu köprü, Uzakdoğu'dan, Çin'den yola çıkıp Londra'ya kadar giden tarihi İpek Yolu'ndaki bütün yolculuklara hizmet ediyor. Bu, insanlığı birbirine bağlayan ve medeniyetleri birbiriyle buluşturan en güzel eserlerin başında geliyor.

Başbakan Yıldırım'ın 3. Köprü açılış konuşması

Yavuz Sultan Selim Köprüsü sadece bir köprü değildir, bir sanat eseridir.

GAZETELERİN 3. KÖPRÜ KARŞITI BAŞLIKLARI

En güzel eserleri en güzel köprüleri yapmak size, sizin evlatlarınıza, Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına yakışır. 29 Mayıs 2013'de burada bu köprünün temelini attık. Dedik ki bu köprü 3 yılda bitecek. 2 yıl sonunda gazetenin birinde köprüden 2 kule kaldı diye başlık attı.

Bugün o başlıkları atanlar, gelsinler İstanbul'un köprüsünü görsünler, Yavuz Sultan Selim'i görsünler.

Başbakan Yıldırım'ın 3. Köprü açılış konuşması

"ZORLUĞA PABUÇ BIRAKMAYIZ"

Böyle inanmış bir millet olduğu müddetçe biz hiçbir zorluğa pabuç bırakmayız, her türlü zorluğun üstesinden geliriz, kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın medeniyet yolculuğunda ilerlemeye devam edeceğiz."

Başbakan Yıldırım'ın 3. Köprü açılış konuşması

Sizler oldukça bize karada da havada da denizde de ölüm yok..

ANADOLU'NUN KAPILARI BU ZAFERLE AÇILMIŞTI...

"DURMAK YOK, YOLA DEVAM"

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Ağustos ayı bizim zaferler ayımızdır. birçok zaferler kazandık. Şimdi de teknolojik zaferimizin açılışını yapıyoruz" dedi. Kahraman, açılış öncesi yaptığı konuşmada, "Eserlere ve kalkınmaya devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam" dedi.

HALK AÇILIŞA AKIN EDİYOR -İŞTE KARELER- MÜHENDİSLİK TARİHİ İÇİN KİLOMETRE TAŞI İstanbul Boğazı'na inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile otoyol ve bağlantı yollarının açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Toplam uzunluğu 2 bin 164, genişliği 59, kule yüksekliği 322 metre olan, birçok özelliği bakımından Türkiye ve dünya mühendislik tarihi için büyük bir kilometre taşı olma niteliğindeki köprünün açılış törenine yurt dışından davet edilen devlet adamları da katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tören alanında

BAKAN ARSLAN: RABBİME ŞÜKREDİYORUM Kİ SİZİN LİDERLİĞİNİZDE...

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açılış öncesi yaptığı konuşmada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü üzerindeki demir yolu ile birlikte 10 şerit yaparken, trenleri köprü üzerinden geçirmek ve Avrupa'ya ulaştımaktır" dedi. Bu projeleri hayata geçirmek için bir lider lazımdı. Rabbime şükrediyoruz ki 14 yıldır sizin liderliğinizle Başbakanımızla birlikte bu projelerde yol alıyoruz. Herkesin şunu bilmesi lazım ki biz aile olarak sizlerin hamiliğine dünden daha fazla muhtacız. Hainlerin hainliklerine inat daha çok çalışacağız. 15 Temmuz'dan sonra omuzlarımızda bir yük vardır. O da çalışma ekibinizle birlikte dünden daha çok çalışacağız." dedi.

"BU KÖPRÜ TERÖR ÖRGÜTLERİNE BÜYÜK DERS OLDU"

Türkiye'nin gurur projesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü tüm engellemelere rağmen açılıyor. A Haber'in Garipçe'den yaptığı canlı programa katılan Gazeteci Cem Küçük önemli değerlendirmelerde bulundu.

Küçük, yaklaşık 3 yıldır Türkiye'ye çeşitli saldırıların yapıldığını buna rağmen Türkiye'nin tüm yatırımlarını hayata geçirmesine devam etmesini ekonomik yönden ise saldırılardan minimum düzeyde etkilenerek icraatlerine devam etmesinin gurur verici olduğunu ve bu tablonun Türkiye düşmanlarına büyük ders olduğunu söyledi.

"Bu köprü terör örgütlerine büyük ders oldu"

İşte bu dev proje bugün büyük bir törenle açılıyor. Projenin en önemli özellikleri şöyle:

Yapımına 29 Mayıs 2013 yılında başlanan otoyollarıyla birlikte köprünün maliyeti 3 milyar dolar..

Köprü, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş köprüsü.

Kule yüksekliği 322 metre olan köprünün üzerinden sadece araçlar değil, tren de geçecek. Birkaç ayda tamamlanması planlanan raylı sistemle birlikte köprüde toplam 10 şerit bulunacak.

Köprü İstanbul'un Sarıyer ilçesinde Garipçe ile Beykoz ilçesinde Poyrazköy arasında bulunuyor.

Mehmet Metiner gözyaşlarını tutamadı

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ AÇILIŞINA KİMLER KATILIYOR?

Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife

Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov

Oakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif

Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic

Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili ve çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları üçüncü köprü açılışına katılacak.

Beraberinde bağlantı yollarıyla 140 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu da inşa edildi. Şu anda Mahmutbey-Odayeri-Kurtköy arası açılıyor. Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı yolu ile de bağlantılı.

Otomobiller için 3 dolar artı KDV olarak belirlenen geçiş ücreti bugünkü kurla yaklaşık 10 liraya denk geliyor.

DEV PROJEDE GURUR GÜNÜ

Türkiye düşmanı odaklar tarafından türlü çeşit saldırılara ve engellemelere rağmen bugün açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü için ihanet medyası "3. Köprü artık iki beton direkten ibarettir" manşetleri bile atılmıştı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün açılışına özel bütün gün canlı yayınını sürdüren AHaber'de konuşan gazeteci İdris Kardaş, önemli değerlendirmelerde bulundu.

HİÇBİR AYRIM YAPMADAN YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Türkiye 15 Temmuz'da büyük bir bedel ödedi. Destansı bir mücadeleydi. Bu ülkeyi kendim yöneteceğim dedi. İkinci kurtuluş savaşıdır bu. Bu ruh 7 Ağustos'ta da devam etti. Herkes o gün orada o kucaklayıcı mesajlarını verdiler. Türkiye bugüne kadar yaşadığı en yoğun saldırılarını bu günlerde yaşıyor. Bu siyasi hareket sırtını halka dayamazsa başarılı olamaz. O yüzden hiçbir ayrım yapmadan yatırımlar devam ediyor. AK Parti'nin ve Erdoğan'ın en büyük başarısı şu, yeniden bir millet tanımı yaptı.

Teröre karşı 'Yenikapı ruhu'

TÜRKİYE, BULUNDUĞU COĞRAFYAYA İLHAM VERİYOR

Prof. Dr. Kerem Alkin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile ilgili şunları kaydetti: 51 yaşındayım inanılmaz bir duygu... Dolayısıyla Avrasya'nın kaderini değiştiren bir ülke olarak gerçekleştirdiği projelerle bulunduğu coğrafyaya örnek olan ve bu heyecanı bie yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye bu projelerle hiç unutmayalım Kafkasya'yı, Orta Asya'yı, Körfez'i ve gün gelecek bu yayınlarda biz Çin'in dünyaya bağlanabilmesi içinde bu projelerin neden hayati önem taşıdığını anlatmaya başlayacağız.

"BİZİMLE BAŞEDEMEYECEKLER"

Prof. Dr. Alkin, içimizdeki tüm hainlere rağmen Tükiye'nin büyümeye devam ettiğine dikkat çekerek, "Tüm hainlerin üzerimize gelmesine rağmen G-20'de bu projeleri yapabilen neredeyse birkaç ülkeyiz. etrafımızdaki birçok ülke negatif büyümeyle mücadele veriyor. İçimizdeki hainlere rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor ve Avrasya'nın kaderini değiştiriyoruz. Bizimle başedemeyecekler. Bütün bu hain girişimlerin üstesinden geleceğiz." dedi.

"Bizimle başedemeyecekler"

BOĞAZ'A 3. GERDANLIK

Toplam 3 milyar dolara mal olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü bugün açılıyor. Türkiye'nin gurur gününe çok sayıda devlet bakanı ve kral katılacak.

KÖPRÜ'DE İLKLER DE VAR

Köprü sadece kıtaları değil mega projeleri de birbirine bağlıyor. Yük taşımacılığı artık bu köprü üzerinden olacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ilkler de var. Köprüde tam 7 tane tünel bulunuyor. En dikkat çekeni ise ekolojik tünel.

"3 YIL 3 AYDA PROJEYİ TAMAMLADIK"

AHaber yayınına katılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapımını üstlenen İÇTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, "Çok gururluyuz. Bu projenin eşi ve benzeri yok. Ülkemizin bu zor günlerinde biz de varız diyebileceğimiz bir projeyi halkımızın emrine sunmak bizi gururlandırır. Bu projeyi engellemeye çalışanlar oldu. Tüm zor şartlara rağmen 3 yıl 3 ayda projeyi tamamlamak mühendislerimizin başarısıdır" dedi.

"KÖPRÜNÜN DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK"

Köprünün yapımında 8000 kişinin çalıştığını ifade eden Çeçen, "Bu kişiler içinde birçok milletten insan vardı" dedi. Birçok özelliği ile de ayrıcalıklı olan köprünün özellikleri ile ilgili Çeçen, "Dünyada eşi benzeri olmayan bir köprü. Mühendislik harikası. Çünkü üzerinde hem gidiş hem geliş tren yoluyla birlikte, bu kadar yükü taşıyabilen başka bir köprü yok" dedi.

AÇILIŞA DAKİKALAR KALA YAĞMUR SÜRPRİZİ

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün açılış törenine kısa bir süre kala sağanak yağmur vatandaşlara ve gazetecilere zor anlar yaşattı.
Yağmur saat 15.45'te aniden bastırdı. Vatandaşlara tören alanına girişinde yağmurluk dağıtıldı. Hemen herkes yağmurlukları giyme telaşına girdi. Üzeri kapalı olan protokol çadırının dışında kalanlar yağmurlukları giyerek ıslanmaktan kurtulmaya çalıştı.

PLATFORM ALTINA SIĞINDILAR

Gazeteciler de kendileri için kurulan basın platformunun altına sığınmak zorunda kaldı. Yaklaşık 5 dakika süren ve etkisini yitiren yağmurun ardından güneş açtı ve resmi program başladı. İlk olarak sahneye TSK mehteran takımı çıktı.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN TÖREN ALANINA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın an itibariyle tören alanına geldiği görüldü. Öte yandan dev projenin açılışı öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. Köprü açılış konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. Köprü açılış konuşması

Dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsü olan İstanbul'un 3. Köprü'sü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, köprünün 31 Ağustos tarihine kadar ücretsiz olduğunu açıkladı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Açılışını yaptığımız Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün milletimize tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte 3 Başbakan ve Sayın Gül ile birlikte çalıştık.

DALGA GEÇENLER OLDU

Dalga geçenler oldu ama biz dedik ki bu yoldan dönmek yok, Halep oradaysa Arşın burada. Allah'a hamdolsun yaptık. Değerli kardeşlerim şimdi açılışını sizlerle yapıyoruz. Bu gurur duyulası milletimizle yapıyoruz. Siz farkısınız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dalga geçenler oldu

20 ARALIK'TA AVRASYA TÜNELİNİ AÇIYORUZ

Siz tankların, topların helikopterlerin önünde duran bir milletsiniz. Siz onlara prim vermediniz. Size de bu eserler yakışırdı. 1. Köprü şimdi ne oldu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu, onun adını siz koydunuz. 2. Köprü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü şimdi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz. İnşallah Boğaz'ın altından bir Marmaray'ımız var. İnşallah 20 Aralık'ta Avrasya Tünelimizi açıyoruz.

Bu güzel günümüzü, bu coşku dolu heyecan dolu günümüzü bizlerle paylaşan Makedonya Cumhurbaşkanı, KKTC Başkanı'na, Bosna Hersek Başkanı, Bulgaristan Başbakanı, Azerbaycan Başkanı ve dost ülkelerin sayın bakanlarına şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Biz gerçek dostlarımızı kara günlerimizde yanımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İÇİN DE HAZIRLIK YAPIYORUZ

Denizin üzerinden 3. defa şu anda Avrupa'dayız Asya'ya geçeceğiz. Bu köprü hem tekerlekli araç geçişini hem raylı sistemi birlikte sağlıyor olması bakımından dünyada öncü bir köprü. Şu anda iftiharla gördüğümüz bu köprü inşallah birçok şeye öncü olacak. Bunu göreceksiniz. Dünya filmleri buralarda çekilecek bunu göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Osman Gazi Köprüsü ile halkımız farklılığı hissetti mi, etti, inşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını yapıyoruz. Şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım. Çanakkale Köprüsü için de hazırlık yapıyoruz.

3. HAVALİMANI BİTTİĞİNDE BİR NUMARA OLACAK

Siz nasıl bunları yaparsınız diyorlar, biz hangi milletin torunlarıyız. Bizim üzerimizde bir görev var bu görevi yapıyoruz. 2 ay önce Osman Gazi Köprüsü'nü açtık. Geçtiğimiz yıl Ağın Karamarağa Köprüsü'nü milletimize kazandırmıştık. Bunlar öyle lafla değil azimle oluyor azimle. İman öyle bir güçtür ki tekeden bile süt çıkarır demiş Atalarımız. Hemen yakınımızda inşası süren 3. Havalimanı var. İnşallah ilk etapta 90 milyon yolcu. 2018 yılının başında açıyoruz. Tamamı bittiğinde 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı oluyor. Bittiğinde bir numara olacak.

Unutmayın güzel bir kelam vardır. Biz seferle emrolduk, zaferle değil, biz seferdeyiz, zafer Allah'a aittir. İşte bir de 3 katlı büyük İstanbul Tüneli, Boğaz'da o da var. Projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor. Ekonomide tüm göstergeler hamdolsun her şey olumlu seyrediyor. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız.

İNLERİNE GİRECEĞİZ DEDİK VE GİRDİK

İhracat ve turizmde kısmi sıkıntılar için ciddi tedbirler hayata geçiriliyor. Bu süreçte ilgili olarak şu gerçekleri görmeliyiz. 2013'ün Haziran ve Aralık saldırılarını başımız dik karşılamasaydık Türkiye bugüne ulaşamazdı. 2014 Mart, Ağustos, 2015 Haziran ve Kasım ayındaki milli irade sınavlarından başımız dik çıkmasaydık, 2016'da bölücü terör örgütünü açtığı çukurlara gömmeseydik, Türkiye bambaşka durumda olurdu. 2016 Temmuz'daki darbe girişimini durdurmasaydık nerelere salvurulacağımızı düşünmek istemiyorum. Ne dediniz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. İnlerine gireceğiz dedik ve girdik.

BUNUN İSLAMLA ALAKASI YOKTUR

Bugün malum 11 şehidimiz var. 78 yaralımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize rabbimden şifalar diliyorum. Gaziantep'te ne yazık ki DAEŞ'in 14 yaşında bir çocuğun vücuduna bomba bağlayarak kullanmasıyla 53 şehidimizde orada oldu. Bir kına gecesinde bu oldu. 100'ün üzerinde yaralı. Bunun İslamla alakası yoktur. Ellerinde taşıdıkları paçavraya bakmayın o bayrak değildir, bunun Müslümanlıkla alakası yoktur. Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de bunlar istismarcıdır. Rabbimiz her namaz kılanı muteber de kabul etmiyor. Rabbimiz o namaz kılanlar ki onlara lanet olsun diyor.

BİZİM DİNİMİZ BARIŞ DİNİDİR

12,13,14 yaşındaki yavrulara bomba bağlıyor. Bizim dinimiz bir barış dinidir. Bunlar bizim dinimize gölge düşürdüler. Biz şehitlerimizin tümüne Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülke bizim vatanımızdır. Türkiye Cumhuriyeti son ve inşallah ebedi vatanımızdır. Kimsenin bu değerlere saldırmasına aşındırmasına izin vermeyeceğiz. Milletimiz bu değerleri için gözünü kırpmadan öleceğini ne yaptı gösterdi. Bilmeyenlerin öğrenmesi, görmek istemeyenlerin görmesi için her fırsatta hep beraber; tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet demeyi sürdüreceğiz.

Osmanlı Padişahları iyi birer şairdir. Belki bilmeyenleriniz vardır hatırlatayım adına yapılan cami Fatih Çarşamba'dadır. Malazgirt Zaferi'nin günüdür. Ağustos ayında neler var neler, Mercidabık Zaferi var, Otlukbeli Zaferi var, Belgrad Zaferi var, Kıbrıs Zaferi var, Erzurum Kongresi, Sakarya Meydan Savaşı gibi nice hadiseleri yaadettik. Senenin her günü tarihimizde önemli günü olan yıldönümlerine tekabbül ediyor. 2200 yıllık ordu, 1000 yıllık coğrafi devamlılığa sahibiz. Üstesinden gelemeyeceğiz hiçbir sorunun olmayışıdır. 15 Temmuz'da milletimizin tek vücut olarak darbecilere karşı olmasıyla tek vücut olduk. aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Yavuz Sultan Selim ve tüm ecdadın eserine sahip çıkabiliriz.

MİLLETİMİZ İSTİKLALİNİN YANINDA YER ALMIŞTIR

Her dönem farklı fitne tohumları sürülmüştür. Kimi zaman ilerici gerici, kimi zaman sağcı solcu, kimi zaman Alevi Sünni fitnesi olmuştur. Kardeşi kardeşe düşman ettiler, ardından ellerini avuşturdular. 15 Temmuz defalarca tekrarlanan bu oyunun bozulduğu tarih olmuştur. Bu milletle övünmeyeceğiz de kimle övüneceğiz. Ruhunu ve bedenini Pelsilvanya'daki şarlatana esir etmiş küçük bir kesim dışında milletimiz İstiklalinin yanında yer almıştır. Bir tarafta şarlatana teslim edenler bir tarafta her şeyini Allah'a teslim edenler işte fark bu.

PKK'yı ve DAEŞ'i kullanarak terör eylemleriyle gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Bütün bunlara rağmen Türkiye terörle mücadelede geri adım atmayınca bir de Celabrus operasyonunu başlatınca yeni oyunlara başladılar. Artvin'de Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. CHP MHP genel başkanları, Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve STK'larla birlikte sergilediği Yenikapı birlik mesajı bunları çıldırtmıştır. Ben şahsım milletim adına geçmipş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine soğuk kanlı duruş için teşekkür ediyorum.

Bu sabah Cizre'deki polislerimizi hedef alan bombalı saldırıdaki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Teröristleri Cizre halkı kazdıkları çukurda debelenmeye terk etmiştir. Ancak bu saldırı Cizre halkına yapılan intikam saldırısıdır.

Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum. Saldırıdan etkilenen halkın yaralarını sarmaya gidiyorum.

AÇILIŞ ÖNCESİ YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Çatı katında, para dolu çantalarla yakalandı

 • İHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 14:46Çatı katında, para dolu çantalarla yakalandı

Gediz Üniversitesi kurucularından Ege Plastik Ambalaj'ın sahibi , 2 çantaya doldurduğu 224 bin lira ile çatıdan kaçmak isterken tarafından yakalandı.

merkezli 5 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, kapatılan Gediz Üniversitesi'nin kurucuları ve akademisyenleri gözaltına alındı. Gediz Üniversitesi kurucularından Ege Plastik Ambalaj'ın sahibi , 2 çantaya doldurduğu 224 bin lira ile çatıdan kaçmak isterken tarafından yakalandı. Operasyonda eski İzmir valisi Mustafa Cahit Kıraç ve Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi eski başkanı Recep Gültekin de gözaltına alındı.

 

KAÇMAYA HAZIRLANIRKEN YAKALANDI

FETÖ darbe girişiminden sonra kanun hükmünde kararname ile kapatılan İzmir'deki Gediz Üniversitesi'ne yönelik operasyonda adı gözaltına alınacaklar arasında bulunan plastik firması sahibi Mustafa Akçay evinde yakalandı. Kaçma hazırlığı yaptığı belirtilen Mustafa Akçay içinde 224 bin lira bulunan iki çantayla çatı katında yakalandı.

Gözaltına alınan Mustafa Akçay, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Alçak saldırıları PKK üstlendi

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 15:54 

Alçak saldırıları PKK üstlendi

Reuters, terör örgütü PKK'nın dün Artvin'de Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırı ile Cizre'de bu sabah 11 polisin şehit olduğu, 75'i polis 78 kişinin yaralandığı intihar saldırısını üstlendiğini duyurdu.

Reuters, terör örgütü PKK'nın Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırı ileCizre'deki hain bombalı saldırıyı üstlendiğini duyurdu.

GÖRGÜ TANIKLARI YAŞANANLARI ANLATTI

Öte yandan Artvin'in Şavşat İlçesi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen ve er Fatih Çaybaşı'nın şehitolduğu silahlı saldırı olayının tanığı köylüler yaşananları anlattı. Yanıklı Köyü sakinlerinden Faruk Köse, olay sırasında önce 5 el silah sesi duyduklarını, ardından da üzerlerine doğru hızla gelen askeri aracı gördüklerini belirterek, "Askeri araç yol kenarında park halindeki araçlara çarparak devrildi. Aracın altında kalan askeri çıkardık ve ambulansa taşıdık" dedi. Bölgede bir süre önce köylülerden teröristleri görenler olduğunu anlatan Köse, "Teröristlerin görüldüğü duyumları vardı. Bazı köylerde görenler olmuş. Ama bulunamadılar. Artvin'de böyle bir olay ilk kez oldu. Umarız bir daha olmaz" diye konuştu. Selahattin Köse'de, "Silah seslerini duyduk. Sonra askeri araç devrildi. Köyümüzün kırsalında görüldükleri yönünde duyumlar vardı. Jandarma aradı ama bulamadı. Dün de bu olay yaşandı" derken, yöre sakinlerinden Turgut Atasoy ise, "PKK'lı teröristlerin bu bölgede barınma şansı yok.Halk askerden yanadır. Burada zemin bulamayacaklar" ifadelerini kullandı.

1 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu arada, olayın yaşandığı Yanıklı köyü Soğuksu mevkisinde durumundan şüphelenilen ve saldırı olayı ile bağlantısı olduğun sanılan bir kişi gözaltına alındı. İsmi açıklanmayan kişinin Şavşat Jandarma Komutanlığı'nda sorguda olduğu öğrenildi.

BÖLGEDE OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Saldırı olayının yaşandığı Yanıklı Köyü ve kırsalında PKK'lı teröristleri bulabilmek için başlatılan operasyon sürüyor. Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan bölgeye gelen özel birliklere eşlik eden Polis Özel Harekat ekipleri arazide arama tarama faaliyetlerine devam ediyor. Şavşat-Ardanuç karayolunda ise zırhlı askeri ve polis araçları güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

Bu arada dün çatışmanın yaşandığı Şavşat Ardanuç karayolu üzerimde çok sayıda boş kovan bulunduğu gözlendi.

7-8 KİŞİLİK TERÖRİST GRUBU OLDUĞU SANILIYOR

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre kendilerine, 'Karadeniz Açılım Grubu' adını veren 7-8 kişilik PKK'lı terörist grubu, Ardahan-Göle kırsalı üzerinden 1.5-2 ay önce Şavşat'a geldi. Geçen ay bölgede bir aracı durdurarak kaçıran grup, Yanıklı Köyü ve Eski Kale Köyü civarında köylüler tarafından görüldü. Jandarmaya yapılan ihbar üzerine bölgede arama tarama çalışması yapan güvenlik güçleri teröristlerin izine rastlamadı. İddiaya göre, 'Sansasyonel eylem yapın' talimatı aldığı öne sürülen grup bir hafta önce saldırının yaşandığı Yanıklı köyü civarında ikinci kez görüldü. Bölgede saldırı amaçlı keşif yaptıkları sanılan grubun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik dünkü saldırıyı gerçekleştirdiği sanılıyor.

Cerablus’ta son dakika gelişmesi! Bir sonraki hedef Mare

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 14:30Cerablus’ta son dakika gelişmesi! Bir sonraki hedef Mare

'nin 'de başlattığı sınır ötesi operasyon kapsamında 'nin Cerablus kentine giren Sultan Murad Tugayları adlı grubun komutanı Albay Ahmed Osman, batıya doğru ilerleyecekleri bir sonraki aşamanın, birkaç hafta veya ay sürebileceğini söyledi. Osman, "Şu anda öncelik Cerablus'tan al-Rai yönüne ilerleyerek Marea'ya ulaşmak" dedi.

'de Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a karşı 2011 yılında başlayan protestoların ardından 2012'de ordudan ayrılan 49 yaşındaki Osman, Reuters ile söyleşisinde li Kürtlerle çatışmak istemediklerini, ancak gerekirse çatışacaklarını söyledi.

IŞİD'i sınırından temizlemek ve Suriye içinde IŞİD'den doğan boşluğun PYD ya da YPG'nin kontrolüne girmesine engel olmak için 'nin başlattığı sınır ötesi harekat kapsamında Sultan Murad Tugayları'nın da aralarında bulunduğu Suriyeli silahlı muhalif gruplar Çarşamba günü Türkiye'den Cerablus'a girdi ve çevresindeki köyleri ele geçirdi.

HEDEF MARE'YE ULAŞMAK

Osman Reuters ile Cerablus'tan telefonla yaptığı söyleşide, öncelikli olarak Cerablus'un yaklaşık 70 kilometre güneybatısında, IŞİD ile cephe hattında bulunan Marea kentine ilerleyeceklerini söyledi.

"Güneye ilerlemeden önce bu bölgeyi temizlemek istiyoruz" diyen Osman, aksi halde İD'nin karşı taarruzuyla karşılaşacaklarını ifade etti. Osman, "Şu anda öncelik Cerablus'tan al-Rai yönüne ilerleyerek Marea'ya ulaşmak" dedi.

Cerablus ile Marea arasında kurtarılması gereken onlarca köy olduğunu ifade eden Osman, "Cerablus ile Marea arasındaki bu köyleri kurtarmak için muharebelerin özelliğine göre haftalar, belki de aylarca süre gerekiyor" dedi.

Kaset soruşturması şüphelilerinin malvarlıklarına tedbir

 • AA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 15:44
Kaset soruşturması şüphelilerinin malvarlıklarına tedbir
Kaset soruşturması şüphelilerinin malvarlıklarına tedbir

Milletvekili Baykal ve bazı eski milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili soruşturmada, Gülen'in de arasında bulunduğu 96 kişinin mal varlıklarına tedbir konuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Milletvekili Baykal ve bazı eski milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili soruşturmada,FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 96 kişinin mal varlıklarına tedbir konulmasını talep etti.

96 ŞÜPHELİYE TEDBİR KARARI

Talebi değerlendiren Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, FETÖ elebaşı Gülen, eski İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcıları Recep Güven, Ayhan Falakalı ve Coşkun Çakar, aynı dairenin eski Şube Müdürleri Ali Özdoğan ve Yunus Yazar, geçmişte aynı şubede görev yapan Komiser Yardımcısı Enes Çiğci, "Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Osman Hilmi Özdil, eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı Ömer Altıparmak'ın da aralarında bulunduğu 96 şüphelinin mal varlıklarına tedbir konulmasına karar verdi.,

ŞÜPHELİLER HİÇBİR TASARRUFTA BULUNAMAYACAK

Şüphelilerin mal varlıklarına, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 128. maddesi kapsamında tedbir konulması kararı alındı.

Karar uyarınca şüpheliler, taşınmazları, ulaşım araçları, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesapları, hak ve alacakları, kıymetli evrakı, ortağı bulunduğu şirketteki ortaklık payları, kiralık kasa mevcutları ve diğer mal varlığı değerleri üzerinde tasarrufta bulunamayacak.

Cizre’deki hain saldırıda yaralı sayısı 86’ya yükseldi

 • İHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 16:07Cizre’deki hain saldırıda yaralı sayısı 86’ya yükseldi

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki hain saldırıda korkulan oluyor. 11 in şehit olduğu alçak saldırıda yaralı sayısı 86’ya yükseldi. Yaralılar arasında İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur’un olduğu da öğrenildi.

Cizre ilçesi Konak Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Grup Amirliği'ne 06.40 sıralarında terör örgütü PKK tarafından yüklü hafriyat kamyonu ile yapılan terör saldırısında bilanço artıyor. 11 memurunun şehit olduğu saldırıda, yaralı sayısı 86'ya yükseldi. Yaralılar arasında İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur'un bulunduğu da öğrenilirken, 80'inin polis, 5'inin ise sivil olduğu bildirildi. Adanur'un tedavisinin yapıldığı ve hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

YARALILAR ARASINDA 6 AYLIK BİR BEBEK VAR

Öte yandan, yaralılardan 8'i ağır olmak üzere 9'unun çevre illere sevk edildiği ifade edildi. Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 77 yaralıdan 75'inin birkaç saat içerisinde taburcu edilmesinin planlandığı öğrenilirken, 2 yaralının yatışının yapıldığı kaydedildi. Yaralılar arasında 6 aylık Özalp'in bulunduğu da bildirildi.

Mimarlar Odası'ndan küstah Cerablus açıklaması

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 16:37Mimarlar Odası'ndan küstah Cerablus açıklaması

'nin her başarısını eleştiren ve engel olmak isteyen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Cerablus’taki operasyonlarla ilgili de yaptığı açıklama ile yine şaşırtmadı. TMMOB, hükümet ve millet düşmanı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz yaptığı yazılı açıklamada, 'nin Cerablus'a girmesini eleştirerek Esad'ı savynmaktan çekinmedi.

KÜSTAH AÇIKLAMAYA SERT TEPKİ

'nin her başarısını eleştiren ve engel olmak isteyen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Cerablus'taki operasyonlarla ilgili de yaptığı açıklama ile yine şaşırtmadı. TMMOB, hükümet ve millet düşmanı olduğunu bir kez daha gösterdi. Yapılan bu skandal açıklamaya sosyal medya ullanıcıları sert tepki gösteri.

İSYANA TEŞVİK

Sınırımızdan terör örgütlerinin temizlenmesine yönelik başlatılan operasyonlara tüm destek verirken iç karışıklığın çıkmasını isteyen ihanet şebekesinin teşeronları bu durumdan rahatsız. TMMOB, yaptığı açıklamanın son paragrafında 'Emek ve demokrasi güçleri birleşik çaba göstermeli" ifadeleriyle halkı açık açık isyana çağırdı.

Erdoğan ile Putin görüştü

 • AA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 16:19Erdoğan ile Putin görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'e telefon görüşmesinde, Fırat Kalkanı harekatı hakkında bilgi verdi. Görüşmede, bölgenin güvenliği açısından DAİŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle ortak mücadelenin büyük önem taşıdığına işaret edildi. Erdoğan ve Putin, Çin'deki G-20 zirvesi esnasında ikili görüşme yapma konusunda mutabık kaldı .

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Federasyonu Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde Halep'e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye'deki son gelişmeler ve terörle mücadele konuları ele alındı.

İki liderin, Türk-Rus ilişkilerini normalleştirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları görüşmede, Halep'e insani yardım ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Erdoğan'ın Fırat Kalkanı harekatı hakkında da Putin'e bilgi verdiği görüşmede, bölgenin güvenliği açısından DAİŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle ortak mücadelenin büyük önem taşıdığına işaret edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in Çin'deki G-20 zirvesi esnasında ikili bir görüşme yapma konusunda da mutabık kaldıkları öğrenildi.

FETÖ’nün kasası tutuklandı

İstanbul’da FETÖ/PDY terör örgütünün, himmet imamlarından biri olduğu  belirtilen ve düzenlenen operasyonda 50 milyon TL'lik çek ve senet ile 3.5 milyon TL'nin üzerinde nakit ele geçirilen Kılıç ve 4 adamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul'da FETÖ/PDY terör örgütünün, inşaat ve eğitim alanındaki kasalarına operasyon düzenlenmişti. İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan baskınlarda, 50 milyon TL'lik çek ve senet ile 3.5 milyon TL'nin üzerinde nakit ele geçirilmişti.

HİMMET İMAMI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ/PDY terör örgütünün eğitim ve inşaat şirketlerinin paralarının Kılıç'ta toplandığı belirlendi. Himmet imamı olduğu iddia edilen Kılıç'ın para kuryesi olarak kullandığı 4 önemli isim tespit edildi.

YÜKLÜ PARA ELE GEÇTİ

Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul ve Çorlu'da 9 ayrı adrese operasyonlar düzenledi. Yapılan ani baskınlarda terör örgütü üyelerinin himmet olarak topladıkları 50 milyon TL değerinde çek ve senet ile 3.5 milyon TL'nin üzerinde nakit para ele geçirildi. Murat Kılıç'a bağlı olarak çalışan 4 para kuryesi de gözaltına alındı.

RESİMLİ 1 DOLAR

Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süre önce düzenlenen operasyonlardan kaçmayı başaran Murat Kılıç'ın özel bir otomobil ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne doğru seyir halinde olduğunu belirledi. Köprü girişinde yapılan film gibi bir operasyonla Murat Kılıç kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Kılıç'ın aracında da yüklü para bulundu. Operasyon kapsamında Murat Kılıç'ın adresinde el yazması himmet notları ile üzerinde kendi resmi yapışık FETÖ'nün sembolü 1 dolarlık banknot ve Fethullah Gülen'e ait yasaklı yayın niteliğindeki kitaplar bulundu.

5 TUTUKLAMA

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler Murat Kılıç, Veli Kılıç, Talat Kılıç, Ömer Bulut ve :Sertan Ekici silahlı terör örgütün üye olmak suçlamasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 5 şüpheli, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'nce gerçekleştirilen sorgu ardından aynı suç kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakim Necmettin Kafalı kararda, farklı dosyalarda FETÖ/PDY üyelerinin buldukları ilk fırsatta firar ettiklerine işaret etmesi dikkat çekti.

Maçka'da çatışma: 1 yaralı

 • İHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 16:56Trabzon Maçka'da çatışma: 1 polis yaralı

'un Maçka ilçesi Altındere Vadisi'nde bulunan Sümela Manastırı'nın çıkış noktasında bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Çıkan çatışmada 1 yaralanırken, bölgede operasyonun sürdüğü öğrenildi. Bölgede çatışma devam ediyor

19 Temmuz tarihinde aynı ilçede teröristlerle çıkan çatışmada 3 polis şehit olmuştu.

Gülen'in imamı vatandaşı oldu

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 12:39Gülen'in Türkiye imamı Kırgızistan vatandaşı oldu

'nin girişimleriyle teröristbaşı Gülen'in ABD'den sınırdışı edilmesi ya da Türkiye'ye teslim edilmesi yeniden gündeme geldi. Son gelişmeler FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasında panik havası yarattı. Fetullah Gülen'in varisi olarak adlandırılan eski Türkiye imamı Mustafa , FETÖ'nün güçlü olduğu ülkelerin başında gelen 'a giderek vatandaşlık aldığı belirtiliyor. Mustafa Özcan’ın yanında Zaman Gazetesi eski sahibi Naci Tosun da bulunuyor.

'nin girişimleriyle teröristbaşı Gülen'in ABD'den sınırdışı edilmesi ya da Türkiye'ye teslim edilmesi yeniden gündeme geldi. Son gelişmeler FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasında panik havası yarattı.

TÜRKİYE PASAPORTU İPTAL KIRGIZİSTAN PASAPORTU ALIYOR

Fetullah Gülen'in varisi olarak adlandırılan eski Türkiye imamı Mustafa , FETÖ'nün güçlü olduğu ülkelerin başında gelen 'a giderek vatandaşlık aldığı belirtiliyor.

MUSTAFA ÖZCAN'A BİŞKEK'TE MARKET ÜZERİNDEN VATANDAŞLIK VERİLİYOR

Mustafa Özcan'ın Bişkek'te Vefa Center'da bir market satın aldığı ve bu market üzerinden vatandaşlık aldığının altı çiziliyor. Türkiye pasaportu iptal edilen Mustafa Özcan'a yarın Kırgızistan pasaportu verileceği gelen bilgiler arasında. Mustafa Özcan'ın yanında Zaman Gazetesi eski sahibi ve Azarbeycan eski imamı Naci Tosun da bulunuyor.

Uluslararası Kafkasya Vakfı Başkanı Hayati Küçük sabah.com.tr'ye şunları söyledi:

MUSTAFA ÖZCAN ŞUAN KIRGIZİSTAN'DA

Fetullahçı Terör Örgütü ABD'den kaçmaya başladı. Kaçak teröristlerden FETÖ'nün karanlık dünyasının anahtarı Mustafa Özcan şuan Kırgızistanda. Ayrıca Kırgızistan vatandaşlığı veriliyor. Mustafa Özcan'ın yanında ise Zaman Gazetesi'nin eski sahibi, Kaynak Holding'in eski Genel Müdürü ve Eski Azarbeycan imamı olan Naci Tosun da bulunuyor. FETÖ'nün önemli isimlerinin Kırgızistan'a çıkarma yapması bence "ABD'den kaçmaya hazırlanan örgüt Kırgızistan'a yerleşiyor" şeklinde okunmalı.

Mustafa Özcan

PASAPORTU KIRGIZİSTAN İMAMI ORHAN İNANDI VERECEK!

Elbette Kırgızistan imamı Orhan İnandı diplomatik pasaportta alır. Nasıl olsa işi bu. İnsanın inanası gelmiyor ama gerçek bu. Bu vatansız hainler panik halinde kendilerine sığınacak ülke arıyor. Gülen'in ikinci adamı Mustafa Özcan'ın sığınacak ülke bulamayıp Kırgızistan vatandaşı olmayı tercih etmesi örgütün içinde bulunduğu çıkmazı ortaya koyan bir örnek.

HAİNLER SIĞINACAK ÜLKE BULAMAYACAK

Mustafa Özcan gidecek ülke bulamadığına göre yurtdışına firar eden maşaların nerelere sığınmak zorunda kaldığını, yaşadıkları ve yaşayacakları sefaleti siz düşünün. ABD'de kendisine gelecek görmeyen bu örgüt şimdi Orta Asya'da yeni bir yapılanmaya gitmeye çalışıyor.

KIRGIZİSTAN, BULGARİSTAN BAŞBAKANI KADAR OLAMADI

Kırgızistan Bulgaristan Başbakanı gibi bütün FETÖ'cülerin kellesini vereceğiz diyemedi! Üzücü olan da bu. Bugün yangını södürmeyenler tarihe hesap verecekler. Bunu herkes böyle bilmeli. Firar edip yurt dışında sefil olan FETÖ'nün maşalarına sesleniyorum. Gelin Türk adaletine teslim olun. Daha fazla bu ihanete ortak olmayın.

Kaynak: Sabah.com.tr

Cizre'de bomba yüklü araçla hain saldırı

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 11:00Cizre'de bomba yüklü araçla hain saldırı

'ın Cizre ilçesinde kontrol noktasına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. 11 polisin şehit olduğu alçak saldırıda yaralı sayısı 86’ya yükseldi. Yaralılar arasında İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur’un olduğu da öğrenildi.

Valiliğinden edinilen ilk bilgilere göre, Konak Mahallesi Cizre-Şırnak karayolu üzerindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yaklaşık 50 metre uzaklıktaki kontrol noktasına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlendi. PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, 11 polis şehit oldu, saldırıda 78 kişi de yaralandı. Yaralılardan bazıları helikopterle çevre illerdeki hastanelere sevk edildi.
Teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

SALDIRI PATLAYICI YÜKLÜ HAFRİYAT KAMYONU İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şırnak Valiliğunden yapılan açıklamada, Cizre ilçesinde 06.45 civarında PKK terör örgütünce Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliğinin bulunduğu bina girişine patlayıcı yüklü hafriyat kamyonu ile intihar saldırısında bulunulduğu belirtildi.

Hain saldırıda 11 polis memurunun şehit olduğu 3 sivil ile 75 polis memurunun yaralandığı belirtilen açıklamada, 4'ü ağır 5 yaralanın Diyarbakır Dicle Üniversitesi'ne, 4 yaralının Mardin Devlet Hastanesine sevk edildiği ifade edilerek, "2 yaralının Cizre Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor. Diğer yaralılar birkaç saat gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilecek." denildi.

"TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cizre'de şehit olanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığıyla sabır ve yaralananlara da acil şifalar diledi.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden gözü dönmüş taşeron cinayet örgütleri ve patronları şunu bilsinler: Türkiye'ye diz çöktüremeyeceksiniz." görüşünü paylaştı.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Bakanlığından, Şırnak Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasına bomba yüklü araçla yapılan saldırının ardından bölgeye 12 ambulans, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 2 helikopterin sevk edilerek müdahalede bulunulduğu bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cizre'de meydana gelen terör saldırısı nedeniyle, Şırnak'taki hastanelerin sağlık personelinin acil göreve çağrıldığı ve hastaneye intikal ettirildiği belirtildi.Olaya 12 ambulans, UMKE ve 2 helikopterle müdahale edildiğinin bildirildiği açıklamada, uçak ambulansın da hazır bekletildiği, çevre illerdeki hastanelerin de teyakkuza geçirildiği kaydedildi.

VALİLİK: 11 POLİS ŞEHİT, 78 YARALI

Şırnak Valiliği, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerin bomba yükledikleri hafriyat kamyonu ile düzenlediği saldırının intihar saldırısı olduğunu, 11 polisin şehit olduğunu, 75 polis, 3 sivil olmak üzere 78 kişinin yaralandığını açıkladı. Valilik açıklaması şöyle:

"İlimiz Cizre ilçesinde bu sabah saat 06.45 civarında PKK Terör örgütünce Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliği'nin bulunduğu bina girişine patlayıcı yüklü hafriyat kamyonu ile intihar saldırısında bulunulmuş olup; hain saldırı sonucu 11 polis memurumuz şehit olmuştur. 3 sivil 75 polis memuru olmak üzere toplam 78 yaralımız mevcut olup bunlardan 4'ü ağır olmak üzere 5 yaralımız Diyarbakır Dicle Üniversitesi'ne, 4 yaralımız Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir. 2 yaralımızın Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam etmektedir. Diğer yaralılarımız birkaç saat gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilecektir. Konu ile ilgili çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Şehit Polislerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

'de PKK'dan taburuna saldırı

 • DHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 15:01Tunceli'de PKK'dan jandarma taburuna saldırı

merkeze bağlı Geyiksuyu Köyü'nde bulunan Özel Harekat Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından 3 ayrı noktadan saldırıda bulunuldu. Tabur Komutanlığı'nda görevli askerlerin anında karşlık vermesiyle kısa süreli çatışmadan sonra teröristler ormanlık alana kaçtı.

'ye 30 kilometre mesafede bulunan Geyiksuyu Köyü'ndeki Özel Harekat Tabur Komutanlığı'na bugün saat 10.30 sıralarında PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla 3 ayrı noktadan saldırıda. Taburda bulunan nöbetçi kulübelerinin alındığı saldırıya, taburda görevli askerler tarafından anında karşılık veridi. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaklaşık 10 dakika süren çatışma sonrası PKK'lılar ormanlık alana kaçtı. Olay sonrası kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Polisten emlakçılara 'FETÖ' uyarısı

 • DHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 17:07
Polisten emlakçılara 'FETÖ' uyarısı

BOLU İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, kentte bulunan emlakçıları ev kiralamak y satın almak isteyen Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) üyelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kızılkaya, "Eğer FETÖ ev bakacaksa mutlaka size gelecektir. Uyanık olmanız ve bu konuya önem vermeniz bir çok şeyi kolaylaştıracaktır" dedi. Kızılkaya, emniyet müdür yardımcıları ve asayiş şube müdürlüğü'nde görevli polislerle birlikte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde düzenlediği toplantıda kentteki emlakçılarla bir araya geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Şube Amiri Komiser Fahrettin Bilgiç toplantıya katılanlara telefon dolandırıcılığıyla mücadele hakkında sunum yaparak dolandırıcıların girişiminin ardından yeni yöntemler kullanmaya başladığını anlattı. Bilgiç, dolandırıcıların 'Darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından adınıza hat çıkarıldı, adınız darbeye karıştı ve darbe listesinde' denilerek vatandaşların aranarak dolandırılmaya çalışıldığını söyledi

FETÖ ALTIN TEPSİYLE SİLAHLI ÖRGÜT OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Emlakçıları evleri kiraladıkları kişiler konusunda uyaran Kızılkaya ise şunları söyledi: "Eğitim dönemi geliyor. İlimizdeki yurtların sayısına baktığımızda yeterli olmadığı aşikar. Dolayısıyla şehrimize gelen öğrencilerin en az 3'te 2'si bir şekilde dışarıda ev bulmak zorunda. Bu insanların en az yarısı da sizlere müracaat etmek zorunda. Önümüzdeki dönemde eğer FETÖ ev bakacaksa mutlaka sizlere de gelecektir. Dolayısıyla sizlerin bu konuda biraz daha dikkatli olmanız, uyanık olmanız ve bu konuya önem vermeniz bir çok şeyi kolaylaştıracaktır. Sizleri buraya bundan dolayı davet ettim. Buna nasıl birlikte çözüm bulacağımızı konuşacağız. Darbe teşebbüsünün ardından FETÖ ile mücadele konusunda emniyet faaliyetleri daha kolaylaştı. Darbe teşebbüsüyle birlikte kimsenin aklında artık FETÖ'nün silahlı bir terör örgütü olup olmadığı konusunda soru işareti kalmadı. Kendi elleriyle tepsiyle bize silahlı bir örgüt olduklarını gösterdiler. Bundan sonra bizim faaliyetlerimiz düne göre çok daha kolaylaştı" diye konuştu.

Cizre'de polis kontrol noktasına terör saldırısı

 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 07:47Cizre'de polis kontrol noktasına terör saldırısı

'ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi, saldırıda 11 polis şehit oldu, 78 kişi de yaralandı.

'ın Cizre İlçesi'nde bu sabah PKK'lı teröristleri İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda 11 polis şehit oldu, 3'ü sivil ve 75'i polis memuru olmak üzere toplam 78 kişi yaralandı.

Cizre'nin Konak Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarının bulunduğu sokağa bu sabah saat 07.00 sıralarında bomba yüklü araçla gelen PKK'lı teröristlere polis noktasında müdahale edildi ve çatışma çıktı. Teröristler emniyet binalarına yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasını aşamayınca bomba yüklü aracı burada infilak ettirdi.

Kulakları sağır eden ve deprem etkisi yaratan patlamayla birlikte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasının ön cephesi tamamen çökerken, yan tarafta polislerin kaldığı bölümler yıkıldı, malzeme deposu alev aldı. Olay yerine takviye polis ekipleri TOMA'lar ve itfaiye araçları sevk edildi. Yangına itfaiye ile birlikte TOMA'lar da su sıkarak müdahale etti.

YARALILAR VAR

Saldırıda bazıları enkaz altından yaralılar ambulanslarla Cizre ve çevredeki yerleşim merkezlerinde bulunan hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı ilçeye 2 ambulans helikopter ve 12 ambulans ve sağlık ekipleri gönderdi.

Cizre'nin tüm giriş ve çıkışları kapatılırken, bölgeye takviye gönderilen güvenlik güçleri operasyon başlattı.

Cizre'de Çevik Kuvvet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı

Cizre'de bombalı saldırı

'de FETÖ'nün 'il imamları' ve 'il ablası' tutuklandı

 • DHA
 • Giriş Tarihi: 26.8.2016 09:55Düzce'de FETÖ'nün 'il imamları' ve 'il ablası' tutuklandı

’de Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün ‘il imamları’ ve ‘il ablası’nın da aralarında bulunduğu 11 ki tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklamalar devam ediyor. Polisin örgütün il yapılanmasına yönelik gerçekleştirdiği operasyonda eski 'il imamları' Sadi Çelen ve Salih Mesut Gerez ile 'il ablası' Elif Özkan, 8 adamı ve 1 memur gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bir dolarlık banknotlar ve bazı belgeler de delil olarak adliyeye götürüldü. Hakim karşısına çıkan zanlılardan iş adamı E.A. adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Diğer zanlılar Mesut Gerez, Sadi Çelen, Elif Özkan ile birlikte iş adamları İsmail Günaydın, Ahmet Akyazılı, İlyasoğlu, Mehmet Şirin Özaslan, Hasan Kaşık, Şaban Demirhan, Mehmet Azgın ve Düzce Üniversitesi'nde memur olarak çalışan Erdal Memiş tutuklandı.

Bu haber 3955 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17 Nisan AK Parti Grup Toplantısı
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17...
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı: Dengeleyici bir rol oynuyor 
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı:...