Twitter’dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı...
Reklam

Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu

Sosyal medyada açtığı "sayın müsteşar" rumuzlu hesap üzerinden trollük yapan küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'ün hakaret ettiği siyasiler A Haber'e konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Ali İhsan Yavuz, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ve Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek görevden alınan savcı Özcan Muhammed Gündüz’e çok sert tepki gösterdiler.

19 Mart 2021 - 06:44

Küfürbaz savcı Özcan Muhammed Gündüz'e Fatma Betül Sayan Kaya, Ali İhsan Yavuz, Ahmet Hamdi Çamlı ve Melih Gökçek'ten sert tepki

Giriş Tarihi: 19.03.2021 Güncelleme Tarihi: 19.03.2021 

Sosyal medyada açtığı "sayın müsteşar" rumuzlu hesap üzerinden trollük yapan küfürbaz savcı 'ün hakaret ettiği siyasiler 'e konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları  ve , AK Parti İstanbul Milletvekili  ve Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı  görevden alınan savcı Özcan Muhammed Gündüz’e çok sert tepki gösterdiler. 

Küfürbaz savcıya siyasilerden sert tepki

'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı 'e siyasilerden tepki: Tam bir 

 merkezli sosyal medya platformu ’da sahte hesap açıp bakanlara,  yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretlerde bulunan kişi, Cumhuriyet Savcısı  çıktı. Adalet dağıtması gerekirken mesaisini sosyal medyada küfürbazlığa harcayan Gündüz, HSK tarafından açığa alındı. Siyasilerden ise küfürbaz Savcı'ya peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medya mecralarının hem hukuki hem de ahlaki ciddi sorunlara yol açtığını biliyoruz. Kimse kimsenin hukukunu çiğneyemez." yorumunda bulundu. Eski  Başkanı  ise, "Bu savcı hakkında ciddi bir araştırma yapılmalı. Tam bir  uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmem gayet doğaldır." diye konuştu.

Devlet büyüklerine hakaret eden savcı FETÖ'cü mü?

Twitter'dan sahte hesapla bakanlara, AK Parti yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretler eden Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz, HSK tarafından açığa alındı. İki yıllık savcı Gündüz yakalanınca @HOHMUSTESARI hesabını kapattı.

2019-2020 yılları arasında "sayın müsteşar" rumuzlu bir hesaptan, aralarında bakanların da olduğu devlet yetkililerine ve AK Partili siyasilere hakaret edildi. Hesabı Samsun Cumhuriyet Savcısı 'ün kullandığı belirlendi ve Gündüz hakkında başlatılan soruşturma sonrası açığa alındı.

Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün hedef aldığı siyasiler 'e konuştu.

Twitter'dan devlet büyüklerine hakaret eden cumhuriyet savcısı Özcan Muhammed Gündüz'e siyasilerden tepki: Tam bir FETÖ metodu

FATMA BETÜL SAYAN KAYA: YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , "Bir cumhuriyet savcısının maske takarak sahte bir hesap üzerinden bizlere, şahsıma, AK Parti'nin yönetiminde yer alan insanlara, bakanlarımıza en ağır en çirkin hakaret ve iftiralarla sosyal medyadan üzerinden yayın yapması ile ilgili elbette yasal haklarımızı kullanacağız. Bu sürecin takipçisi olacağız." dedi.

ALİ İHSAN YAVUZ: TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  ise, "Tüylerimiz diken diken olurken, aslında bunu kim yaparsa yapsın ve kime yaparsa yapsın gerçekten hiç hoş karşılamayacağımız, son derece yadırgayacağımız bir durum ortaya çıkıyor" şeklinde tepkisini dile getirdi.

AHMET HAMDİ ÇAMLI: NETİCEDE ACINACAK ZAVALLI BİR HAL!

Ortaya atılanların ağza alınmayacak sözler olduğunu vurgulayan AK Parti İstanbul Milletvekili , "Küfürler ediliyor, bu acayip bir şey. Bir vatandaş olarak hakkımı hukukumu teslim ettiğim bir insan. Savcılık devlette hemen hemen herkeste olmayan bir yetkisi olan kurum. Bu nasıl oldu diye incelenmesi lazım. Zavallı bir çocuk yani. Ben bunu kendi üstüme almıyorum. Ama ben de bu milletin iradesini taşıyorum. Taşıdığım vakarın hakkını vermek için bu olayın takipçisi olacağım. Neticede acınacak zavallı bir hal." şeklinde konuştu.

MELİK GÖKÇEK'TEN "FETÖ" VURGUSU! "MUTLAKA BUNLARIN ARKASINDA BİRİLERİ VAR"

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı , "Bir savcı böyle bir iş yapıyor. Duyduğumda şoke oldum. İnanılacak bir iş değil. Kişisel kanaatim şudur; Bu savcı yalnız başına değil. Mutlaka bunların arkasında birileri var. Yüzde yüz. Bu savcı hakkında FETÖ'cülükle ilgili ciddi bir araştırma yapılması lazım. Diyemem FETÖ'cü ama tam bir FETÖ metodu uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmüş olmam gayet doğal. Arkasındakiler ortaya çıktığı zaman özellikle siyaset ciddi anlamda bir temizlenme için adım atabilecektir. Ben de hem kendisine hem ceza ve tazminat davaları açacağım." cümlelerini kullandı.

HSK'nın açığa aldığı gündüz hakkında yürütülen adli soruşturma da tamamlandı. Gündüz hakkında "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" ve "iftira" suçu kapsamında 2 yıldan 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianame, Samsun Ağır Ceza Mahkemesi'nce oy birliği ile kabul edildi.

Gündüz, 3 Mayıs 2021 günü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargı önüne çıkacak.

SİYASİLERDEN PEŞ PEŞE TEPKİLER

Siyasilerden ise küfürbaz savcıya peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, yaptığı açıklamada, "Sosyal medya mecralarında kişi hak ve özgürlüklerine yapılan saldırılar artıyor. AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak, sosyal medya mecralarının hem hukuki hem de ahlaki ciddi sorunlara yol açtığını biliyoruz. Kimse kimsenin hukukunu çiğneyemez." ifadelerini kullandı.

"HAKARET ETMEYE HAKKI YOK"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, "Sosyal medyanın bu yıkıcı halini biliyoruz. Sosyal medya üzerinden hakaret eden kişinin sıfatına baktığımızda savcı olması gerçekten bizleri hayrete düşürdü. Savcı da olsa kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok. Eleştirebilir, ancak hakaret etmeye iftira atmaya hakkı yok. Aslında bunu kim yaparsa yaparsın, ve kime yaparsa yapsın hiç hoş karşılayamayacağımız bir durum ortaya çıkıyor." dedi.

"TAM BİR FETÖ METODU"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı açıklamada, "Bu savcı hakkında FETÖ'cülükle ilgili ciddi bir araştırma yapılmalı. Tam bir FETÖ metodu uygulaması dolayısıyla böyle bir şüphenin içine düşmem de gayet doğaldır. Arkasındakiler ortaya çıktığı zaman, siyaset özellikle bir temizlenme için önemli bir adım atmış olacaktır. İnşallah bulunur. Bana atılan tweetleri gördüm. Ağza alınmayacak sözler." ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hesapla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan teknik incelemeler sonucunda, hesabı Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün kullandığı belirlendi. Bu tespit üzerine vatandaşlara hukuk dağıtması gerekirken, bir savcının göreviyle bağdaşmayan eylemlerde bulunan Gündüz hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma izni verdi. Açığa alınan Özcan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla Samsun'a gönderildi.

HAKARET ETTİĞİ DEVLET YETKİLİLERİ

Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün, Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam'a trol hesabı üzerinden hakaretler yağdırdığı ortaya çıktı.

Son dakika... Twitter'da devlet yetkililerine hakaretler yağdıran küfürbaz trol bakın kim çıktı! Son dakika haberi: Küfürbaz savcının yalanı böyle ortaya çıktı! İşte istenilen ceza

Küfürbaz savcıya siyasilerden sert tepkiKÜFÜRBAZ SAVCIYA SİYASİLERDEN SERT TEPKİ

İşte küfürbaz savcı için istenilen cezaİŞTE KÜFÜRBAZ SAVCI İÇİN İSTENİLEN CEZA

Bu haber 990636 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika! Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! Bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye sorumlusu Sofi Nurettin öldürüldü
Son dakika! Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! Bölücü terör...
SON DAKİKA | Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı kararlarını açıkladı! İşte esnafa hibe desteği müjdesinin detayları
SON DAKİKA | Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine...