TBMM’den Kazakistan Bildirisi: Olayların normale dönmeye...
Reklam

TBMM'den Kazakistan Bildirisi: Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz

TBMM'den yapılan son dakika yazılı açıklamada "Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada barış ve istikrar için Türkiye'nin Kazakistan'a her türlü desteği vermeyi sürdüreceği vurgulandı. TBMM'deki çok sayıda siyasi partinin imzasını taşıyan bildiriye bir tek HDP imza atmadı.

12 Ocak 2022 - 20:09 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 20:37

TBMM'den Kazakistan Bildirisi: Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz

Giriş Tarihi: 12.01.2022 Güncelleme Tarihi: 12.01.2022 

Son dakika haberleri: TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerden ortak 'Kazakistan' açıklaması: Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan'ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan'ın bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir.

TBMM’den Kazakistan Bildirisi: Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruzTBMM'den yapılan son dakika yazılı açıklamada "Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada barış ve istikrar için Türkiye'nin Kazakistan'a her türlü desteği vermeyi sürdüreceği vurgulandı. TBMM'deki çok sayıda siyasi partinin imzasını taşıyan bildiriye bir tek HDP imza atmadı.

TBMM'den yapılan son dakika yazılı açıklamada "Olayların normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

HER TÜRLÜ DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Açıklamada "Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan'ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan'ın bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir." ifadelerine yer verildi.

HDP DETAYI

TBMM'deki Kazakistan hakkındaki bildiriyi siyasi partilerden bir tek HDP imzalamadı.

TBMM'de Kazakistan deklarasyonu: Türkiye, Kazakistan'a her türlü desteği vermeyi sürdürecek

TBMM'de Kazakistan deklarasyonu: Türkiye, Kazakistan'a her türlü desteği vermeyi sürdürecek

TBMM'de ortak bir deklarasyona imza atıldı. Deklarasyonda, "Kazakistan'ın istikrarı ve huzuru bizler için ülkemizin istikrar ve huzuru kadar önemlidir. Türkiye, Kazakistan'a her türlü desteği vermeyi sürdürecek." ifadeleri yer aldı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından, Kazakistan'a destek mesajı yayımlandı.

TBMM Genel Kurulunda okunan ortak açıklamada, kardeş Kazakistan'da son günlerde meydana gelen gelişmelerin endişeyle takip edildiği bildirildi.

Kazakistan'ın istikrar ve huzurunun, Türkiye'nin barış ve huzuru kadar önemli olduğunun altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kardeş Kazakistan'da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz. Kazakistan'ın istikrar ve huzuru bizler için ülkemizin barış ve huzuru kadar önemlidir. Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu sayesinde olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Olaylarda vefat eden Kazak kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

İnsan hayatını tehlikeye atan, kamu düzenini bozan ve mala zarar veren şiddet eylemlerini kınıyoruz. Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz. Gazi Meclisimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır. Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan'ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan'ın, bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir."

Bu haber 990323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan Arnavutluk dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı: Faiz de düşecek kur da 2022 bizim en parlak yılımız olacak.
Başkan Erdoğan Arnavutluk dönüşü basın mensuplarının...
Son dakika: MHP Grup Toplantısı | Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika: MHP Grup Toplantısı | Devlet Bahçeli'den önemli...