Son dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk...
Reklam

Son dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a soruşturma! YSK üyelerini tehdit etmişti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözleri sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”suçlarından re’sen soruşturma başlatıldı.

14 Ocak 2022 - 13:09

Son dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a soruşturma! YSK üyelerini tehdit etmişti

Giriş Tarihi: 14.01.2022 Güncelleme Tarihi: 14.01.2022 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a soruşturma

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözleri sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”suçlarından re’sen soruşturma başlatıldı.

Son dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a soruşturma! YSK üyelerini tehdit etmiştiGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözleri sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”suçlarından re’sen soruşturma başlatıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a soruşturma

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a soruşturma

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın  YSK üyeleri hakkında sarf ettiği  sözleri sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”suçlarından re’sen  soruşturma başlatıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlarından soruşturma başlatıldı.

 

Ankara Cumhuriyet BaşsavcılığıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine yönelik ifadeleri nedeniyle resen soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Özdağ hakkında bir gazeteye verdiği mülakatta, YSK üyeleri hakkında sarf ettiği sözleri sebebiyle "Heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından resen soruşturma başlatıldığı bildirildi.

YSK ÜYELERİN TEHDİT ETTİ
Gelecek Partisi'nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Yüksek Seçim Kurulu (YSK) zamanında seçim için Erdoğan'ın başvurusunu kabul eder mi?" sorusuna verdiği yanıtta, tehditlerle dolu ifadeler kullandı.

"BAŞVURUYU KABUL EDEMEZLER"
Yeniçağ'dan Orhan Uğuroğlu'na konuşan Özdağ, bu soruya "Hayır asla edemez. YSK'nın 11 üyesi de yüksek hâkimdir. Anayasanın 101. Maddesi çok açık ve nettir. 'Bir kişi en fazla iki kez cumhurbaşkanı seçilebilir' hükmünü AKP iktidarı 2007 yılı referandumu ile anayasaya koydu. 2010 ve 2017 anayasa değişikliklerinde bu hüküm aynen kaldı. Erdoğan ise 2014 ve 2017'de iki kez seçilerek bu görevi tamamladı. Bu anayasal hüküm karşısında tek bir hâkim bile Erdoğan'ın başvurusuna olumlu yanıt veremez" cevabını verdi.

"AFİŞE EDERİZ SOKAĞA ÇIKAMAZLAR"
Özdağ, YSK'nın başvuruyu kabul etmesi ihtimalini değerlendirdiği esnada ise tehdit dolu şu sözleri kullandı:

Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK'nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, 'İşte Anayasayı çiğneyenler' diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın bir gazetede YSK üyeleri hakkındaki sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti . Başsavcılık Özdağ hakkında, 'Heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlarından resen soruşturma başlattı.

YSK ÜYELERİNİ TEHDİT ETMİŞTİ
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını kabul ederlerse onları afişe ederiz, gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz, sokağa çıkamazlar. Dünyayı başlarına yıkarız" diyerek Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini tehdit etti.

Bu haber 990374 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan Arnavutluk dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı: Faiz de düşecek kur da 2022 bizim en parlak yılımız olacak.
Başkan Erdoğan Arnavutluk dönüşü basın mensuplarının...
Son dakika: MHP Grup Toplantısı | Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika: MHP Grup Toplantısı | Devlet Bahçeli'den önemli...