Başkan Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği...
Reklam

Başkan Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için net mesaj: Haklı tepki gözardı edilemez

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü. Görüşmede, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu ele alındı. Başkan Erdoğan, teröre destek veren ülkelerin NATO üyeliği talebine karşı Türk kamuoyundaki haklı tepkinin gözardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

21 Mayıs 2022 - 01:35

Başkan Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için net mesaj: Haklı tepki gözardı edilemez

Giriş Tarihi: 20.5.2022  21:48Son Güncelleme: 21.5.2022  22:15

Son dakika: Başkan Erdoğan İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğanİngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurularının değerlendirildiği görüşmede Başkan Erdoğan, "İsveç ve Finlandiya'nın PKK-YPG ile ilişkisi temel sorun" ifadelerine yer verdi.

Son dakika: Başkan Erdoğan İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüSon dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğanİngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurularının değerlendirildiği görüşmede Başkan Erdoğan, "İsveç ve Finlandiya'nın PKK-YPG ile ilişkisi temel sorun" ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğanİngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü. Başkan Erdoğan ile Boris Johnson arasındaki görüşmede İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği hamleleri ele alındı.

SON DAKİKA | Başkan Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği için net mesaj: Haklı tepki gözardı edilemez

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü. Görüşmede, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu ele alındı. Başkan Erdoğan, teröre destek veren ülkelerin NATO üyeliği talebine karşı Türk kamuoyundaki haklı tepkinin gözardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerinin yanı sıra İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik talebi ve Ukrayna-Rusya savaşı dahil bölgesel gelişmeler ele alındı.

 İSVEÇ VE FİNLANDİYA İÇİN NET MESAJ: PKK/YPG TEMEL SORUN!

Başkan Erdoğan, görüşmede, İsveç ve Finlandiya'nın terör örgütü PKK/YPG güdümündeki şahıs ve sözde kuruluşlarla ilişkilerinin temel sorun teşkil ettiğini belirtti.

"TÜRK KAMUOYUNDAKİ HAKLI TEPKİ GÖZ ARDI EDİLEMEZ"

Finlandiya ve İsveç'in NATO değerlerine sahip çıkacağından ve Türkiye'nin meşru endişelerini bihakkın gözeteceğinden emin olmak istediklerini belirten Başkan Erdoğan, teröre destek veren ülkelerin NATO üyeliği talebine karşı Türk kamuoyundaki haklı tepkinin gözardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

"TEMEL SORUN PKK-YPG İLİŞKİSİ"

Başkan Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurularının değerlendirildiği görüşmede "İsveç ve Finlandiya'nın PKK-YPG ile ilişkisi temel sorun" ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan, Johnson ile görüşmesinde, İsveç ve Finlandiya'nın terör örgütü PKK/YPG güdümündeki şahıs ve sözde kuruluşlarla ilişkilerinin sorun teşkil ettiğini belirtti.

,Başkan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson'a, Finlandiya ve İsveç'in Türkiye'nin meşru endişelerini bihakkın gözeteceğinden emin olmak istediklerini belirtti.

Başkan Erdoğan, Boris Johnson'a, teröre destek veren ülkelerin NATO üyeliği talebine karşı Türk kamuoyundaki haklı tepkinin göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Mario Monti’den kritik Türkiye ve NATO açıklamasıMARİO MONTİ'DEN KRİTİK TÜRKİYE VE NATO AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan’dan bir NATO vetosu daha!BAŞKAN ERDOĞAN'DAN BİR NATO VETOSU DAHA!

Rusya’dan NATO resti: Bizim için tehdit!RUSYA'DAN NATO RESTİ: BİZİM İÇİN TEHDİT!

İngilizler uyardı: Erdoğan’ın şakası yokİNGİLİZLER UYARDI: ERDOĞAN'IN ŞAKASI YOK

Bu haber 990468 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Adana'da yeni petrol keşiflerine işaret etti!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Adana'da yeni petrol...
Kahramanın izinde 12 bin Ömer Halis!
Kahramanın izinde 12 bin Ömer Halis! "Bir Ömer Halisdemir gitti...