AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Milletimizin mesajı yol...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Milletimizin mesajı yol göstericidir

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. 31 Mart seçim sonuçlarını değerlendiren Çelik, "31 Mart seçimlerinin partimize dönük mesajları okuyacağız. 31 Mart seçimleri de önümüzde izleyeceğimiz siyaset açısından dönüm noktası. 8 kez milletin huzuruna çıktık. Gösterilen teveccühlere şükranlarımızı arz ediyoruz." dedi.

02 Nisan 2024 - 19:05

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası 31 Mart mesajı: Milletin mesajı başüstüne
Giriş Tarihi: 02.04.2024 00:16 Güncelleme Tarihi: 02.04.2024 18:41
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Milletimizin mesajı yol göstericidir
AK Parti'de seçim sonrası ilk MYK'sı toplandı! Ömer Çelik'ten seçimlere ilişkin net tavır: Milletimizin mesajını aldık boynumuz kıldan ince...
AK Parti MYK sona erdi... Ömer Çelik: Milletin verdiği mesaj bizim için yol haritasıdır

AK Parti MYK sona erdi... Ömer Çelikten önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, konuşmasında "Siyasetin sicil amiri vatandaşlarımızdır. Vatandaşlarımız uyarılarını sandık yolu ile vermiştir. 31 Mart seçimlerinin partimize dönük mesajlarını okuyacağız. Milletin verdiği mesaj yol haritamız" ifadelerini kullandı. Çelik, Van'daki tartışmalarla ilgili 'Konu hukuki, yetkili YSK' dedi.
AK Parti’de seçim sonrası ilk MYK’sı toplandı! Ömer Çelik’ten seçimlere ilişkin net tavır: Milletimizin mesajını aldık boynumuz kıldan ince...AK Parti'de seçim sonrası ilk Merkez Yürütme Kurulu Başkan Erdoğan liderliğinde toplanırken kritik toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Çelik milletin mesajını aldıklarını ve bu mesajı bir yol haritası olarak alacaklarının altını çizerken milletin kararına karşı boyunlarının kıldan ince olduğunun altını çizdi. Çelik yeni anayasanın gelecek nesillere bir borç olduğunu belirtirken bu konuda çalışmaların yapılacağını belirtti. Muhalefetin erken seçim çağrılarına da yanıt veren Çelik bu çağrıların bir mantığının olmadığını belirtti. İşte detaylar...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten MYK sonrası 31 Mart mesajı: Milletin mesajı başüstüne
 AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. 31 Mart seçim sonuçlarını değerlendiren Çelik, "31 Mart seçimlerinin partimize dönük mesajları okuyacağız. 31 Mart seçimleri de önümüzde izleyeceğimiz siyaset açısından dönüm noktası. 8 kez milletin huzuruna çıktık. Gösterilen teveccühlere şükranlarımızı arz ediyoruz." dedi. Çelik, "Milletimiz uyarılarda bulunmuştur, eleştirileri vardır. Bu mesajı bütün boyutları ile ele almak değerlendirmek boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.
Ömer Çelik: Milletimizin mesajını aldık
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Demokrasimizi korumaya, sandığa güç vermeye devam edeceğiz. Farklı kesimlerin verdiği mesajlar var. Bunlar doğru değerlendirilecek. Bütün siyaset tarzımıza sirayet edecek. Milletimizin mesajı yol göstericidir." dedi. 'Erken seçim' sorusuna da yanıt veren Çelik, "Bu çağrıların mantığı yok. Genel seçim gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız 5 yıllık yetki sahibidir. Bu seçim yerel seçimdir." ifadelerini kullandı.
AK Parti MYK toplantısı sona erdi! Ömer Çelik’ten önemli açıklamalarAK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde saat 15.00'te toplandı.

Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.


AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar!

Çelik, parti genel merkezinde toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kuruluna (MYK) ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.

Beşiktaş'ta eğlence merkezinde çıkan yangın nedeniyle son derece üzgün olduklarını ifade eden Çelik, olayın hem Adalet hem İçişleri Bakanlıkları tarafından takip edildiğini aktardı.

Olayla ilgili tüm ihtimal ve ihbarların değerlendirildiğini söyleyen Çelik, "İnşallah daha fazla can kaybı olmasın diye ümit ediyoruz. İlk başta bir sayı açıklanmıştı ama binanın içinde olanlar olduğu için maalesef can kaybı sayısı arttı. Hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz." ifadelerini kullandı.

"DÖNÜM NOKTASI OLACAK"
31 Mart seçimlerden sonraki ilk MYK'nin seçimleri değerlendirmek üzere tek gündemle toplandığını aktaran Çelik, "Seçimler demokrasi tarihimize yakışan bir olgunlukla, demokrasi geleneğimize yakışan bir çerçeve içerisinde geçmiştir." dedi.

Seçimler için emek veren görevlilere ve partililere teşekkür eden Çelik, seçimlerin bir kez daha Türk demokrasisinin gücünü göstermesi bakımından önemli olduğunun altını çizdi.

Cumhur İttifakı teşkilatlarının büyük bir işbirliği içinde çalıştığını belirten Çelik, seçilen tüm adayları tebrik etti.

Seçimlerin demokrasi şöleni olduğunu söyleyen Çelik, şöyle devam etti:

"Her seçimin demokrasimizi kökleştiren, kurumsallaştıran bir yanı da vardır. Bütün bu kökleştirme ve kurumsallaştırma neticesinde demokrasimiz bu seçimler vasıtasıyla güç kazanmıştır. Demokrasimiz bir kere daha kökleşmiştir ve sonuç olarak kazanan demokrasinin gerçek sahibi olan milletimiz ve vatandaşlarımız olmuştur. Siyasetin sicil amiri vatandaşlarımızdır. Vatandaşlarımız, siyaset kurumuna dönük takdir ve uyarılarını sandık yoluyla gerçekleştirirler. Vatandaşlarımızın sandık yoluyla verdiği bu mesajlar, takdir ve uyarılarını bu şekilde gerçekleştirmeleri Türkiye'nin, Türkiye Yüzyılı'na ilerlerken şimdiye kadar olduğu gibi en büyük gücü olmaya devam edecektir. 31 Mart seçimlerinin partimize dönük olarak mesajlarını en net, en derinlemesine bir şekilde okuyacağımızı, ele alacağımızı ifade ediyoruz. Her seçim olduğu gibi 31 Mart önümüzdeki dönemde izleyeceğimiz yol ve üreteceğimiz siyasetler açısından bir dönüm noktası olacaktır."

"DERİNLEMESİNE ELE ALACAĞIZ"
Şimdiye kadar 18 kez seçimlerde milletin huzuruna çıktıklarını ifade eden Çelik, "Bu seçimde yüksek teveccüh gösterilen yerlerde daha iyisini yapmak için, bu teveccühe layık olmak için elimizden gelen gayreti çok güçlü bir şekilde göstereceğiz. Arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşamadığımız yerler var, bu yerlerle ilgili olarak da verilen mesajı, sonucun niçin böyle olduğunu, milletimizin değerlendirmesinin neden böyle gerçekleştiğini bütün boyutlarıyla derinlemesine ele alacağız." dedi.

Milletin var ettiği bir parti olduklarını aktaran Çelik, sadece yönetime gelirken milletin sesini dinleyip yönetime geldikten sonra başka seslere kulak açmadıklarını, milletin sesini hep dinlediklerini vurguladı.

"UYGUN SİYASETLER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Çelik, takdir gören doğruları artırmak için değerlendirmeler yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Milletimiz, arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşamadığımız yerlerde uyarılarda bulunmuştur, eleştirileri vardır, itirazları vardır, bunların hepsi başımızın gözümüzün üzerindedir. Bu mesajı bütün boyutlarıyla almak ve değerlendirmek bizim boynumuzun borcudur, demokratik anlayışımızın gereğidir, milletin mesajını almak siyasi namusun bir gereğidir. Bu mesajı doğru şekilde almak, milletimizin itirazlarını, uyarılarını yerli yerince değerlendirmek için gayretimizi sürdürüyoruz. AK Parti kurulları sorumluluğunu yerine getirecek, tüm mesajları alınacağı bir şekilde, buna uygun siyasetler üretmeye devam edecektir."

AK Parti'nin sahibinin millet olduğunu dile getiren Çelik, milletin verdiği mesajın kendileri için yol haritası olduğunu bildirdi.

Milletin verdiği mesajın sandık sandık değerlendirildiğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Esas olan sokağın sesini en doğru şekilde dinlemektir. Vatandaşımız irade gösterdiği zaman buna teslim oluruz, bunu büyük bir hürmetle karşılarız, buna dönük olarak itirazımız ve eleştirimiz olamaz. İtiraz hakkı, eleştiri hakkı, uyarı hakkı millete aittir. Bunu dinlemesi gereken kurum da siyaset kurumudur, siyasi partilerdir. Milletimizin ortaya koyduğu gerileme ifade eden sonuçları ciddi bir şekilde ele alacağımızdan, siyaseti önümüzdeki dönemde milletimizin taleplerine, vatandaşımızın uyarlarına göre yapılandıracağımızdan hiç kimsenin bir kuşkusu olmasın."

Çelik, milletin sandık yoluyla verdiği mesajın önemli bir yol gösterici olduğunu ve bu mesajı hürmetle karşıladıklarını vurguladı.

Bu mesajın en kapsamlı şekilde değerlendirileceğini ifade eden Çelik, bu çalışmaları, il, ilçe, mahalle bazlı yürüteceklerini ve vatandaşın mesajlarının AK Parti siyasetine yön göstermeye devam edeceğini ifade etti.

Çelik, demokratik bir tutumla, demokrasiyi korumaya, güçlendirmeye, milletle aynı istikamet doğrultusunda hareket etmeye verdikleri önemi bundan sonra devam ettireceklerinin altını çizerek "Farklı toplumsal kesimlerin verdiği mesajlar var. Bu mesajlar yerli yerine oturtulacak, doğru bir şekilde değerlendirilecek, AK Parti genel merkezinden, bütün yetkili kurullarımızdan başlayarak, illerde, ilçelerimizde en ufak birimlere kadar bütün siyaset tarzımıza sirayet edecektir." diye konuştu.

"MİLLET EKSENLİ SİYASET' SİYASİ HAREKETİMİZİN İLİKLERİNE İŞLEMİŞTİR"
AK Parti Sözcüsü Çelik, milletin verdiği desteğin yanında uyarılarına, eleştirilerine ve itirazlarına da müteşekkir olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bizim daha doğrusunu yapmamız için en büyük yol göstericimiz, pusulamız olmaya devam edecektir. Burası milletin kurduğu bir partinin genel merkezidir ve gereği ona göre yapılacaktır. Bütün birimlerimiz çalışmalarına bu çerçevede başlamıştır. Bu MYK'da da Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın verdiği mesaj; milletin talebi doğrultusunda, millet eksenli siyaseti yeni dönemde daha da güçlendirmek için yapılması gerekenlerin hepsinin ele alınması, özeleştiriden başlayarak bütün verilen mesajların doğru bir şekilde değerlendirilmesi şeklindedir.

Genel Başkan'ımızın, Cumhurbaşkanı'mızın her zaman vurguladığı 'millet eksenli siyaset' bizim siyasi hareketimizin iliklerine işlemiştir, DNA'sı olmuştur, bundan sonrasında böyle olmaya devam edecektir."

"YENİ ANAYASA, GELECEK NESİLLERE BORCUMUZDUR"
Türkiye'nin seçim sürecini tamamladığına işaret eden Çelik, "Dolayısıyla 4,5 yıldan daha fazla bir zaman için Türkiye'nin önünde bir seçim gündemi yok. Hem iç politikada hem dış politikada güçlü bir siyaset oluşturmaya devam edeceğiz. Millet eksenli bu siyaseti, Türkiye'nin daha iyi noktalara gelmesi, daha güçlü etkiler ve tesirler yaratabilmesi için güçlü bir siyasete dönüştürmeye devam edeceğiz." dedi.

Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Demokratik reformlar, her zaman gündemimizde olacak. Sistemde aksayan yerlerin düzeltilmesi bakımından bu reformlar yapılacak. Yeni Anayasa, gelecek nesillere borcumuzdur, bununla ilgili çalışmalar yapılacak. Farklı toplumsal kesimlerin durumlarının iyileştirilmesine dönük olarak uyguladığımız güçlü ekonomik programın sonuçlarını aldıkça, onların durumlarının iyileştirilmesine dönük adımlar atmaya devam edeceğiz. Deprem bölgesinin yeniden ihya edilmesi, oradaki hayatın tamamen normale dönmesi, yaraların sarılması en önemli gündemimiz olmaya devam edecek."

Bölgesel ve küresel gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktaran Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en önemli gündem maddesinin Gazze olduğunu, terörle mücadelenin de asli gündemleri olmaya devam edeceğini söyledi.

"SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARINI TEBRİK EDİYORUZ"
AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bütün partilerden seçilen belediye başkanlarını tebrik ediyoruz ve onların milletimiz için hayırlı işler üretmesini temenni ediyoruz. Milletimiz için yapacakları hayırlı işlerde onlara destek olacağımızı buradan net bir şekilde ifade etmek isterim. Tabii demokratik yolla, meşruiyet içinde seçilmiş olmak son derece önemlidir, kıymetlidir. Bu çerçevede doğru işlere imza atmaları, millet iradesinin hakkını vermeleri anlamına gelecektir." ifadelerini kullandı.

MYK'nin Seçim İşleri Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Strateji Heyeti Başkanlığının sunumları çerçevesinde, bütün boyutlarıyla seçim süreci ve seçim sonuçlarını ele almaya devam ettiğini aktaran Çelik, bütün birimlerin de öncelikli gündeminin bu olduğunu, bu konuda raporlar oluşturulacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacağını dile getirdi.

"İNSANLIK TARİHİNİN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK SOYKIRIM VE KATLİAMLARDAN BİRİ"
AK Parti Sözcüsü Çelik, açıklamasında, Gazze'de yaşananlara da dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Gazze'de Şifa Hastanesi'nin etrafında bulunan ölü insan bedenleri, cesetler İsrail'in gerçekleştirdiği soykırımı bir kere daha, net bir şekilde göstermiştir. Bu, insanlık tarihinin gördüğü en büyük etnik temizlik, soykırım ve katliamlardan bir tanesidir. Bunu bir kere daha lanetliyoruz ve bu çerçevede, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ateşkes kararının uygulanması ve Uluslararası Adalet Divanı'nın istediği ek tedbirlerin hemen harekete geçmesi gerektiğini bir kere daha ifade ediyoruz."

Sandıklara gidip oy kullanarak demokrasiye güç veren, oyların hatasız sayılması için sandık başlarında bekleyen bütün partilerden vatandaşlara da teşekkürlerini ileten Çelik, kazananın 85 milyon vatandaş, demokrasi olduğunu kaydetti.

SORU-CEVAP
AK Parti Sözcüsü Çelik, bir gazetecinin, "Van'da yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmeniz ne olur?" sorusu üzerine, bu konunun, il seçim kurulunun takdirinde ve yasal mevzuatla ilgili olduğunu belirtti.

Çelik, memnu hakların iadesi konusunda gereken şartların yerine gelmemesi sebebiyle İl Seçim Kurulunun böyle bir kararı aldığını dile getirerek şunları söyledi:

"Bu, siyasi alanın müdahale ettiği, hükümet alanının müdahale edebileceği bir alan değil. Burada İl Seçim Kurulu yetkili daha sonra da YSK en nihai karar merci olarak yetkili. İtiraz edeceklerse yapacakları itiraz mekanizmaları bellidir. Demokratik tepkimizi gösterelim deniliyor, sonra sokaklar yakılıp yıkılmaya başlanıyor ve polise saldırı oluyor. Demokratik tepkiyi göstermek herkesin hakkıdır ama bunu şiddet olaylarına dönüştürmenin demokrasiyle bir bağı yoktur."

"MYK'DE SADECE SEÇİM GÜNDEMİ DEĞERLENDİRİLDİ"
"Bugünkü toplantıda kongre süreci ele alındı mı? MYK'de bir değişiklik bekleyelim mi?" soruları üzerine Çelik, MYK'de sadece seçim gündemi değerlendirildiğini, bununla ilgili herhangi bir şekilde bir kongre sürecinin ya da başka bir şeyin konuşulmadığını belirtti.

Çelik, "Muhalefetten erken seçimle ilgili bazı çağrılar geliyor. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?" sorusu üzerine, bu çağrıların mantığının olmadığını, genel seçimin 14 Mayıs-28 Mayıs 2023 sürecinde yapıldığını, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin 5 yıllık yetki sahibi ve kalan dönemde de 4,5 yıldan fazla sürenin olduğunu hatırlattı.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN SEÇİM SONRASI MESAJLARI
Öte yandan Başkan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde 31 Mart seçimleri sonrası yaptığı balkon konuşmasında, siyasi hayatları boyunca milletle yol yürüdüklerini, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir kadro olduklarını söylemişti.

Bugüne kadar hep sağduyunun, sabrın ve vakarın yanında olduklarını dile getiren Başkan Erdoğan, her zaman demokrasinin, milli iradenin, sandığın tarafında yer aldıklarını ifade etti.

Bugün de aynı sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, "Milletin muazzez iradesinin üstünde hiçbir güç tanımıyoruz." dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdiye kadar milletimizin takdirini baş tacı etmekten, tebrik etmekten, kabul etmekten, milletin iradesine boyun eğmekten geri durmadık. Bugün de milletimiz tarafından seçilen büyükşehir belediye başkanlarını, il, ilçe, belde belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclisi üyelerini, muhtarları ve azaları ayrı ayrı kutluyorum. Görev sürelerince atalete kapılmadan, temsil ettikleri şehrin ve sakinlerinin taleplerini yerine getirmeye gayret edeceklerine bütün kalbimle inanıyorum. Biz de hükümet olarak, şimdiye kadar olduğu gibi, milletimizin oyuyla seçilmiş tüm yerel yöneticileri, şehirlerinin hayrına yapacakları işlerde desteklemeye devam edeceğiz.

Sandıklar kapanmış, millet son sözünü söylemiş, kararını vermiştir. Yüksek Seçim Kurulumuz önümüzdeki günlerde kesin sonuçları açıklayacaktır. Elbette her siyasi parti kendi bünyesinde seçim sonuçlarını analiz edecektir. Biz de partimizin organlarında 31 Mart seçimlerinin neticelerini açık yüreklilikle değerlendireceğiz, özeleştirimizi cesaretle yapacağız."


"GERİLEMENİN SEBEPLERİNİ MASAYA YATIRACAĞIZ"
"Henüz kesinleşmemiş olmakla birlikte sandık sonuçları bize ülkemiz genelinde irtifa kaybı yaşadığımızı gösteriyor." 
ifadesini kullanan Başkan Erdoğan, "Elbette yerel bazda yaşanan bu gerilemenin sebeplerini ayrıca masaya yatıracağız. Kaybettiğimiz, geriye düştüğümüz her yerde, sebepleri çok iyi tespit edecek ve gerekli müdahalelerde bulunacağız." diye konuştu.
Başkan Erdoğan: Bitiş değil dönüm noktası

Başkan Erdoğan'dan AK Parti Genel Merkezi'nde önemli açıklamalar

"Kaderin üstünde bir kader vardır" diyen Başkan Erdoğan, milletin teveccühüne mazhar oldukları yerlerde ise bu güveni boşa çıkarmamak için her zamankinden daha fazla çalışacaklarını söyledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ama hiçbir surette milletimizin kararına hürmetsizlik etmeyeceğiz. Milletle inatlaşmaktan, milli iradeye rağmen hareket etmekten, milletin takdirini sorgulamaktan, bugüne kadar olduğu gibi, yine uzak duracağız. Milletin sandıkta verdiği mesajları en isabetli, en objektif bir şekilde akıl ve vicdan terazimizde tartarak, gerekli adımları mutlaka atacağız. Bunun için önümüzde yaklaşık 4-5 yıllık bir süre var. Bu süre zarfında yanlışlarımızı düzelteceğiz. Eksiklerimizi muhakkak tamamlayacağız. Doğrularımızın sayısını artıracağız. Bir sonraki seçimlere kadar olan dönemi, her açıdan kendimizi yenilediğimiz, hatalarımızı telafi ettiğimiz kapsamlı bir muhasebe zeminine dönüştüreceğiz."

Başkan Erdoğandan AK Parti Genel Merkezinde önemli açıklamalarBaşkan Erdoğandan AK Parti Genel Merkezinde önemli açıklamalar

"MİLLETİN MESAJINI ALDIK"

Seçimlerden sonraki ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Tek gündemli olarak toplandık. Seçim sürecinin değerlendirmesi. Seçim demokrasimize yakışan çerçeve içerisinde geçti. Herkesin çok büyük katkısı var. En önemli teşekkür vatandaşlarımızadır.

Seçimlerden sonraki ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Tek gündemli olarak toplandık. Seçim sürecinin değerlendirmesi. Seçim demokrasimize yakışan çerçeve içerisinde geçti. Herkesin çok büyük katkısı var. En önemli teşekkür vatandaşlarımızadır.

Bu süreçte çok çok emek verenler var. Her bir teşkilat mensubumuza teşekkür ediyoruz. Cumhur ittifakı teşkilatları iyi bir iş birliği içinde yan yana çalıştı. Önemli bir seçim sürecini bu şekilde tamamlamış olduk. Seçilen herkesi tebrik ediyoruz, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Türkiye'yi yöneten unsur demokrasidir, sandıktır. Demokrasimiz bir kere daha güç kazanıp kökleşmiştir. Kazanan milletimiz olmuştur. Siyasetin sicil amiri vatandaşlarımızdır. Vatandaşlarımız uyarılarını sandık yolu ile vermiştir. 31 Mart seçimlerinin partimize dönük mesajları okuyacağız. 31 Mart seçimleri de önümüzde izleyeceğimiz siyaset açısından dönüm noktası. 18 kez milletin huzuruna çıktık. Gösterilen teveccühlere şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu teveccühe layık olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Arzu etmediğimiz sonucun çıktığı yerler var. Bütün boyutları ile ele alacağız. AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak sadece milletin sesini dinleyen siyasi anlayışa sahibiz. Milletimiz uyarılarda bulunmuştur, eleştirileri vardır. Bu mesajı bütün boyutları ile ele almak değerlendirmek boynumuzun borcudur. Milletimizin uyarısını değerlendirmek için gayretimizi sürdürüyoruz.

"İTİRAZ VE ELEŞTİRİ MİLLETİN HAKKIDIR"

Bize not verecek yegane merciinin vatandaş olduğunu bilerek bu çalışmaları sürdürürüz. İtiraz ve eleştiri hakkı millete aittir, dinlemesi gereken kurum siyaset kurumudur. Milletimizin ortaya koyduğu tabloyu ele alacağız. Kuşkusuz milletin sandık yolu ile verdiği mesaj hürmetle karşıladığımız bir tutumdur. Tüm kılcal damarlarına kadar değerlendirilecektir. Demokrasimizi korumaya, sandığa güç vermeye verdiğimiz önemi bundan sonra da gerçekleştireceğiz. Mesajlar doğru şekilde değerlendirilecek.

4,5 YILDAN FAZLA ÖNÜMÜZDEN SEÇİM YOK

Milletin desteğine de eleştiirisine de müteşekkiriz. Genel ve yerel seçim tamamlandı ve Türkiye seçim sürecini tamamladı. 4.5 yıldan fazla önümüzde seçim yok. Bu süreyi değerlendirmek için gayret göstereceğiz. Türkiye'nin daha iyi noktalara gelmesi için etkili siyasete devam edeceğiz. Sistemde aksayan yerlerin düzeltilmesi için reformlar yapılacak. Bölgesel ve küresel gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İç ve dış politikada daha güçlü adımlar atacağız.Yeni anayasa gelecek nesillere borcumuzdur. Terörle mücadele meselesi asli gündem olacak.

Seçilen başkanlarımızı tebrik ediyoruz. Meşru şekilde seçilmek önemlidir.

VAN'DAKİ SOKAK OLAYLARI

Bu konu il seçim kurulunun takdirinde. Yasal mevzuatla ilgili bir konu. Gereken şartlar yerine gelmediği için il seçim kurulu böyle bir karar almış. Şartların yerine gelmemesi ile ilgili bir konu. YSK yetkili karar mercii olarak. Yapacakları itiraz mekanizmaları belli. Sistem itiraz mekanizmalarını düzenlemiştir. Hukuken haklılar ise sonuç zaten onların arzu ettiği gibi olacak. Demokrat tepki gösterelim deniyor sokaklar yakıp yıkılıyor, polise saldırılıyor. Şiddet olaylarının demokrasi ile bağı yoktur. Herkes itirazını yapar mahkeme de kararını verir.

Herhangi bir kongre süreci veya başka bir şey konuşulmadı Seçim sürecine odaklı bir MYK'dır. Sonuçlarına dair bir değerlendirme MYK'sıdır.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Bu çağrıların mantığı yok. Genel seçim gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız 5 yıllık yetki sahibidir. Bu seçim yerel seçimdir.

OY ORANLARININ DEĞERLENDİRMESİ

Değerlendiriyoruz bunları. Tek faktörlü yaklaşım olmaz. Birçok açıdan değerlendiriyoruz. Bunu bir siyasi çerçeveye dönüştüreceğiz. Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Bu haber 127641 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17 Nisan AK Parti Grup Toplantısı
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17...
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı: Dengeleyici bir rol oynuyor 
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı:...