Sözleşmelilere kadro müjdesi! Başkan Erdoğan şartları tek tek...
Reklam

Sözleşmelilere kadro müjdesi! Başkan Erdoğan şartları tek tek açıkladı! EYT için son viraja girildi... Kabine toplantısı sonrası flaş mesajlar

Başkan Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Sözleşmelilerin kadroya geçişinde 3 yıl bu statüde çalışmış olması aranacaktır. Ayrıca 1 yıllık memur aday süresi olacak. Hali hazırda 3 yılı dolmuş sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir." ifadelerini kullandı.

01 Aralık 2022 - 01:36

Sözleşmelilere kadro müjdesi! Başkan Erdoğan şartları tek tek açıkladı! EYT için son viraja girildi... Kabine toplantısı sonrası flaş mesajlar

Giriş Tarihi: 28.11.2022  21:25 Son Güncelleme: 28.11.2022  21:26

 Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan terörle mücadelede kararlılık mesajı: Kimseden izin almayız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Sözleşmeli personele kadro müjdesi

Sözleşmeliye kadro! Başkan Erdoğan müjdeyi duyurdu! Son dakika EYT açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan sözleşmeliye kadro müjdesi verdi. Başkan Erdoğan EYT ile de ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmeli personele müjde! Kabine sonrası açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında sözleşmeli personele kadro müjdesi verdi, EYT çalışmaları hakkındaki son durumu açıkladı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Sözleşmeli personele kadro müjdesiSon dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Kabine Toplantısı sona erdi. Kabine Toplantısı'nın ardından millete sesleniş konuşması gerçekleştiren Başkan Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek "Biz vatan topraklarının ve insanlarımızın güvenliğini ilgilendiren adımları atarken kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz." dedi. İşte Başkan Erdoğan'ın son dakika Kabine Toplantısı açıklamaları...

Sözleşmelilere kadro müjdesi! Başkan Erdoğan şartları tek tek açıkladı! EYT için son viraja girildi... Kabine toplantısı sonrası flaş mesajlarMilyonlarca vatandaşın toplantı sonrası çıkacak kararları merakla beklediği kritik kabine toplantısı sona ererken, Başkan Erdoğan alınan kararları canlı yayında açıkladı. Başkan Erdoğan terör saldırısıyla verilen mesajı iyi anladıklarını belirtirken "Terör örgütünü yok etme ahdimizi bir kez daha tekrarlıyoruz. Onları son militanına kadar yok edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Sözleşmeliye kadro! Başkan Erdoğan müjdeyi duyurdu! Son dakika EYT açıklamasıBaşkan Erdoğan sözleşmeli personelin merakla beklediği kadro müjdesine ilişkin de önemli mesajlar verdi. Konuya ilişkin statülerin yeniden belirlendiğini söyleyen Başkan Erdoğan "3 yılı dolmuş sözleşmeliler hemen aday memurluğa geçiş yapabilecektir." dedi. Diğer yandan EYT'lilere ilişkin konuşan Başkan Erdoğan "EYT çalışmalarını da en kısa sürede tamamlayıp kamuya açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

Sözleşmeliye kadro müjdesi!

TAHIL SEVKİYATI 120 DAHA UZATILDI

Rusya ve Ukrayna liderleriyle kimi zaman yüzyüze, kimi zaman telefon görüşmeleriyle bölgemizde yaşanan krizin etkilerini en aza indirmeye çalışıyoruz. Önceki hafta bir dizi telefon görüşmesi yaptık. Tıkanma aşamasına gelen tahıl sevkiyatın 120 gün daha uzatılmasını sağladık. Amacımız kapsamlı ateşkes ve barış anlaşmasına kadar bu temasları sürdürmektir.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOK ETME AHDİMİZİ TEKRARLIYORUM

Güney sınırlarımızca yürüttüğümüz harekatlarda büyük kayıplar veren terör örgütü havan saldırılarıyla masumların kanını akıtarak kirli yüzünü göstermiştir. Karkamış'ta 5 yaşındaki evladımızla 22 yaşında öğretmenimizi katleden terör örgütünü yok etme ahdimizi bir kez daha tekrarlıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyon için kimseye hesap vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyon için kimseye hesap vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'deki terör yuvalarına yönelik hazırlandığı operasyon için kararlılığının altını bir kez daha çizerek "Sığındıkları beton tünelleri mezarları yapacağız" dedi.

DÜZCE'DE TOKİ YENİ EVLER YAPACAK

Türkiye'nin deprem ülkesi olduğu gerçeğini Düzce'de meydana gelen 5.9 şiddetindeki sarsıntıyla bir kez daha hatırladık. Hamdolsun önemli yıkıma ve kayba sebep olmayan depremin ardından bakanlarımız ve tüm kurumlarımız vatandaşlarımızın yanında yer almış, her türlü destek sağlanmıştır. Acil yardım ödeneği olarak 87 milyon lira deprem bölgesinde kullanılmış, 7 bin 500 haneye eşya desteği verilmiş, hafif hasarların tamiri için destek sağlanması kararlaştırılmıştır. Düzce, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka ve Gümüşova ilçelerimizdeki daha önceki afetlerde olduğu gibi TOKİ tarafından yenileri süratle inşa edilecektir.

TÜRKİYE'NİN HEDEFİ 30 KİLOMETRE DERİNLİĞİNDEKİ GÜVENLİK ŞERİDİ

Yarın turizmcilerimizle biraraya geleceğiz. Çarşamba günü ülkemize atanan yeni büyükelçilerimizi kabul edeceğiz. Cuma günü Engelli Hakları Ulusal Eylem Planı'nı açıklayacağız. Yeni nesillere tüm hayallerini gerçekleştirebilecekleri Türkiye bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Bugünkü Kabine Toplantımızda güvenlik tehditleriyle devam eden harekatları ayrıntılı bir şekilde değerlendirdik. Pençe-Kilit Harekat bölgesinde verdiğimiz 7 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin sınırlarını 30 kilometre derinliğinde güvenlik şeridi ile koruma altına alma kararımız yaşadığımız her hadiseyle biraz daha güçlenmektedir.

TAHAMMÜL ETMEYECEĞİZ

Binlerce kilometre öteden gelip terörist masum ayrımı yapmadan her yeri yakıp yıkanlar Türkiye'nin bu hassasiyetine saygı duymak gerekir. Biz kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz. İsim değişikliği oyunlarıyla tescilli terör örgütünü destekleyenlerin riyakarlıklarına tahammül etme durumunda değiliz.

Küresel güvenlik mimarisini kökünden değiştirecek hadiseler yaşadığımız dönemde Türkiye maruz kaldığı sayısız haksızlığa ve ambargoya rağmen kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyeye gelmiştir. Artık içi ve altı boş tehditlere kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye düşmanı lobilerin zorlamasıyla, siyasi söylem düzeyinde eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışanların da bu gerçekle yaşamaya alıştıklarını görüyoruz.

Uluslararası siyasette ebedi dostlukların ve ebedi düşmanlıkların olmayacağı, temel ilkelerden ödün vermeden dönemin şartlarına göre hareket edilmesi gerektiğini biliyoruz. Bölgesel, siyasi, insani krizlerdeki farklı yaklaşımlarımız sebebiyle ilişki seviyesini düşürdüğümüz kimi ülkelerle selamı sabahı ilanihaye kesmedik. Türkiye'nin siyasi, diplomatik ve askeri gücü aynı zamanda umudunu bize bağlamış kardeşlerimizin teminatıdır.

SINIR ÖTESİ HAREKAT OLACAK MI?

Sınır ötesi harekatlar yürüttüğümüz yerlerde hiçbir kardeşimizin endişesi olmasın. Kimsenin kökenine, inancına, mezhebine, meşrebine göre ayrımcılık yapmayız. Attığımız her adım hepimiz için daha güzel geleceğin inşa etme amacını taşımaktadır.

Hiçbir yere öldürmek, yıkmak, yok etmek için gitmedik, gitmeyiz. Yaşatmak, ihya ve inşa etmek için varız. Hiç kimse Türkiye'nin adalet ve dayanışma odaklı politikalarından rahatsız olmasın. Hiç kimse Türkiye'nin dostluk ve işbirliği merkezli diplomatik açılımlarından rahatsız olmasın.

Hiç kimse Türkiye'nin güvenlik ve huzur çemberini genişletme amaçlı askeri harekatlarından rahatsız olmasın, bu ülkenin tarihinde sömürge, vahşet, bencillik yoktur. Bu ülkenin tarihinde sadece adalet, şefkat, merhamet, birlikte yaşama tecrübesi vardır. Sivil veya asker verdiğimiz her şehidin şanlı hatırası bu kutlu mücadelede yolumuzu aydınlatan ışık olarak ebediyyen kalbimizde yanacaktır.

TERÖRİSTLERİN SÜRESİ DOLDU

Bugün içine sığındıkları beton tünelleri mezarları yapacağımız teröristlerin kullanım süresi artık dolmuştur. Çok güvendikleri ülkelerde hayatlarını pazara çıkaran terör baronları da kurtaramayacaktır.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİ

En yüssek asgari ücret artışları, asgari ücretlerin, asgari ücret seviyesindeki kısmının gelir vergisi dışında bırakılması uygulamaları son dönemde yapılmıştır. İstihdamdaki artış, sosyal güvenlik sisteminin dengesine olumlu yansımıştır. Kamu çalışanları için yapılan 6. toplu sözleşmede, kadrolara ilişkin de önemli kararlar alınmıştır. Bunlardan biri uzun yıllardır beklenen memurların ek gösterge meselesini daha önce çözüme kavuşturmuştur.

Hazırlıkları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca yürütülen kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirme hususunu ve sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik, değerlendirdik. Mevzuat karmaşısını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Sözleşmelerinin kadroya geçişlerinde 3 yıl çalışma şartı aranacak, 1 yıl da aday memurluk süreci olacaktır. Sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık sürede gerçekleşecektir.

424 BİN KADROYU İLGİLENDİRİYOR

Henüz bu süreyi doldurmamış olanlar 3 yılın sonunda aynı hakkı elde edeceklerdir. Daha önce kadro düzenlemesinin dışında tutulan kişiler doğrudan kadroya geçme hakkını kullanabilecektir. Kamudaki 520 bin personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebiliyor. Sözleşmeli askeri, akademik, sanatçı, meclis danışmanı, sağlık yöneticisi ve tamamı sözleşmeli kurum çalışanlarıdır.

Sözleşmeliden kadroya geçmek istemeyen personelin hakları şahsa bağlı şekilde devam edecek sonra kadroları kendiliğinden ilga olacaktır. Kurumlar arası nakil hakkına 4 yılın sonunda kavuşacaktır. Kamu çalışanlarının önemli sorunu daha çözerek sözleşmeli kadrolu statüsünü daha adil ve sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz.

EYTLİLERE MESAJ

Hukuki düzenlemenin en kısa sürede Meclis'te çalışarak hayata geçirmesini sağlayacağız. Emeklilik için yılını doldurup, yaş şartını bekleyenler, geçici işçilerle ilgili çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız.

Sanayimizin en büyük sıkıntısı olan çırak, kalfa ve usta ihtiyacının karşılanması yolunda önemli mesafe kat ettik. 7 uluslararası meslek lisesi kurduk. Perşembe günü İstanbul'da yapılacak OECD Mesleki Eğitim Zirvesi'nde bu alandaki çalışmalarımızı katılımcılarla değerlendireceğiz.

"ENFLASYON YILBAŞINDAN İTİBAREN CİDDİ DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRECEK"

Yılın ilk yarısında Merkez Bankası kaynaklarından yüzde 9 faiz oranı, 2 yılı ödemesiz 10 yıl vadeyle 150 milyar lira yatırım kredisi kararı almıştık. 100 milyar lirasını sanayi, 50 milyarı turizm sektörlerine tahsis etmiştik. Bugüne kadar ülkemizin 60 farklı şehrinden 500'e yakın firma 75 milyar lira kredi kullandı. Yatırımcılarımızı ihracata yönelik alanlar başta olmak üzere bu krediden istifade etmeye davet ediyorum.

Enflasyonun yılbaşından itibaren ciddi bir düşüş eğilimine gireceği bir süreçteyiz. Bu dönemde yeni bir kampanyanın alevlendirdiğini görüyoruz. Ortaya koyulan ithamlar Ticaret Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Kamuoyunda huzursuzluğa yol açan her rahatsızlığın üzerine gitmek bizim görevimizdir. Ticaret Bakanlığımız önümüzdeki günlerde yeni uygulamayı devreye alacaktır. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve metanet bekliyoruz.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/11/28/son-dakika-kabine-toplantisi-yogun-gundemle-basladi-kabine-toplantisi-kararlari-baskan-erdogan-tarafindan-acik-1669642784525.jpg

"TERÖRİSTLERİ ÇOK GÜVENDİKLERİ ÜLKELER DE KURTARAMAYACAK"

Karşımıza çıkartılan teröristlerin de onları üzerimize salanların da topunu tek bir şehidimiz tırnağına değişmeyiz. Her şehidimiz öfkemizi kabartan, gücümüzü katmerleyen, kararlığımız perçinleyen bir yürek yaramızdır. Bu milletin ölümle dize getirelemeyeceğinin son örneği 15 Temmuz'dur. Bu milletin belki kanını dökebilirsiniz, kalkınmasını geciktirebilirsiniz. Ama bu milletin istikbaline dokunmaya kimsenin gücü yetmez.

Yıllardır ecellerini bekledikleri kurda kuşa yem olan bugün içene sığındıkları beton tünelleri mezarları yapacağımız teröristlerin kullanım süresi dolmuştur. Teröristleri o çok güvendikleri ülkeler de hayatlarını pazara çıkaran terör baronları da kurtaramayacak.

Başkan Erdoğan'dan sözleşmeliye kadro müjdesi | Video

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında milyonların merakla beklediği kararları canlı yayında açıkladı. Başkan Erdoğan sözleşmeli personelin merakla beklediği kadro müjdesine yönelik de açıklamalarda bulundu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO

Uzun yıllardır beklenen memurların ek gösterge artışı mevzsunu daha önce çözüme kavuşturmuştuk. Kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilme hususunu değerlendirdik. Mevzuat karmaşasını gidermek suretiyle sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik. Mali idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin 3 yıl bu statüde çalışma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Sözleşmeliden kadroluya geçiş 3+1 yıl sonunda gerçekleşecektir. Henüz bu süreyi doldurmayanlar ise 3 yılın sonunda aynı hakları elde edecektir. Yeni statüye göre kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebiliyor. Sözleşmeden kadroluya geçmek istemeyen personelin hakları şahsa bağlı olarak devam edecek. Kadroya geçen personel, kurumlar arası nakil hakkında 4 yıl sonunda kavuşacaktır. Kamu çalışanlarının önemli bir sorunu daha çözdük. Bu konudaki hukuki düzenlemenin en kısa sürede Meclis'e sunarak yasalaşmasını sağlayacağız.

"EYT'Yİ EN KISA SÜREDE AÇIKLAYACAĞIZ"

Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenler için yaptığımız çalışmaları da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız."

Asgari ücrette ilk görüşme yarın!Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözleşmeli personele kadro müjdesi: 3+1 yıl çalışmış olanlar kadroya geçecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmeli personele kadro müjdesini açıklayan Erdoğan "Hazırlıkları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca yürütülen kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirme hususunu ve sözleşmeli personel statüsünü yeniden belirledik, değerlendirdik. Sözleşmelerinin kadroya geçişlerinde 3 yıl çalışma şartı aranacak, 1 yıl da aday memurluk süreci olacaktır. Sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık sürede gerçekleşecektir" ifadelerini kullandı.

Sözleşmelilere kadro müjdesi!SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİ!

Bu haber 327174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki "Aziz milletim...