Son dakika: Kerkük’te MİT operasyonu! PKK/KCK’nın sözde...
Reklam

Son dakika: Kerkük'te MİT operasyonu! PKK/KCK'nın sözde yöneticilerinden Taybet Bilen öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütlerine yönelik operasyonlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Irak’ın Kerkük kırsalında Türkiye’den 170 kilometre uzaklıkta bir ilk olma özelliğini taşıyan operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'nın Gara’daki tüm kadın teröristlerinden sorumlu sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen ve beraberindeki 2 teröristle etkisiz hale getirildi.

22 Ekim 2021 - 14:41 - Güncelleme: 22 Ekim 2021 - 17:50

Son dakika: Kerkük'te MİT operasyonu! PKK/KCK'nın sözde yöneticilerinden Taybet Bilen öldürüldü

Giriş Tarihi: 22.10.2021 Güncelleme Tarihi: 22.10.2021 

PKK/KCK'nın sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen'in 1999'da Mahmur'dan PKK/KCK'ya katıldı. 2004-2007 yıllarında Şırnak/Gabar bölgesinde terör örgütü faaliyetlerlerini organize ettiği belirlenen terörist, PKK/KCK'nın Suriye'deki varlığını artırması yönündeki kararı ile 2013'de örgütün güvendiği kadrolardan olduğu gerekçesiyle Suriye'de görevlendirildi.

Son dakika: Kerkük’te MİT operasyonu! PKK/KCK’nın sözde yöneticilerinden Taybet Bilen öldürüldüSon dakika haberine göre MİT'in, Irak'ın Kerkük kırsalında düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın sözde 'Gara sorumlusu' Şilan Goyi (Taybet Bilen), beraberindeki 2 teröristle etkisiz hale getirildi.

MİT tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken SİHA'lar örgütü bombalamaya devam ediyor.

Son olarak Suriye'nin kuzeyindeki Kobani'de PKK'lıların içinde bulunduğu bir araç imha edildi. Irak'ın kuzeyinde Gara sahasında tüm kadın teröristlerin sorumluluğunu yürüten 'Şilan Guyi' kod adlı Taybet Bilen, beraberindeki 2 PKK/KCK'lı terörist ile birlikte Kerkük kırsalında MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

ZİNDANA ÇEVİRİYORUZ
Türk Silahlı Kuvvetleri 'Bul ve yok et' parolasıyla terör örgütü PKK/YPG'ye zindan olmaya devam ediyor. Yurt içi ve sınır ötesinde etkin caydırıcı olan Mehmetçik teröristleri bulduğu yerde etkisiz hale getiriyor.

SİHA'LAR AVLADI
Operasyonlarda etkin kullanılan SİHA'lar teröristlerin korkulu rüyası olmuş durumda. Son olarak SİHA'lar, Suriye'nin kuzeyindeki Ayn el-Arap'taki Kobani'de hainleri vurmak için havalandı.

ARAÇ HAVAYA UÇURULDU
MİT'in çalışmaları neticesinde, bölgede YPG/PKK'ya bağlı sözde Sosyal Adalet Konseyi binası önünde, örgüte ait bir araç tespit edildi. Nokta atışı ile üst düzey teröristlerin bulunduğu araç havaya uçuruldu.

SÖZDE GARA SORUMLUSU
Taybet Bilen'in 1999 yılında örgüte katıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, Bilen'in son olarak Gara'da yer aldığı ifade edildi. "Şilan Goyi" kod adlı Taybet Bilen'in Şırnak'ın Uludere ilçesi doğumlu olduğu kaydedildi.

BOMBARDIMAN SONUCU ÖLDÜRÜLDÜ
9 Ekim 2021 tarihli açıklamasında, TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Gare bölgesine düzenlenen bombardıman 2 PKK'lının öldürüldüğü belirtilmişti.

MİT tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken SİHA'lar örgütü bombalamaya devam ediyor..

MİT’in nokta operasyonunun detayları ortaya çıktı! Tarihte bir ilk...

​​​Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütlerine yönelik operasyonlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Irak’ın Kerkük kırsalında Türkiye’den 170 kilometre uzaklıkta bir ilk olma özelliğini taşıyan operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'nın Gara’daki tüm kadın teröristlerinden sorumlu sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen ve beraberindeki 2 teröristle etkisiz hale getirildi.

PKK/KCK'nın sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen'in 1999'da Mahmur'dan PKK/KCK'ya katıldı. 2004-2007 yıllarında Şırnak/Gabar bölgesinde terör örgütü faaliyetlerlerini organize ettiği belirlenen terörist, PKK/KCK'nın Suriye'deki varlığını artırması yönündeki kararı ile 2013'de örgütün güvendiği kadrolardan olduğu gerekçesiyle Suriye'de görevlendirildi.

Suriye'de olduğu dönemde YPG adı ile katılım sağlayan grupları organize eden Taybet Bilen'in Ayn El-Arap'ta YPJ komutanlığı yaptı. Suriye Kamışlı'da görevlendirilen Bilen, 2019'da PKK/KCK Sincar kadın sorumlusu oldu. Bilen 2021 yılından itibaren Gare Saha yönetiminde yer alarak YJA Star Konsey üyesi oldu.

ADIM ADIM İZLENDİ

Terör örgütü PKK/KCK'nın Gara'daki tüm kadın teröristlerinden sorumlu sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen bölgedeki yerel ajan ağı aracılığıyla MİT tarafından adım adım takip edildikten sonra Kerkük kırsalında beraberindeki iki terörist ile etkisiz hale getirildi. MİT'in operasyon yaptığı bölgenin Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından 170 kilometre içeride olduğu ve tarihte bu derinlikte yapılan ilk operasyon özelliği taşıdığı öğrenildi.

TSK ve MİT’ten PKK’ya ağır darbe!TSK VE MİT'TEN PKK'YA AĞIR DARBE!

Bu haber 975300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON DAKİKA: CHP hendek terörünü görmezden geldi, HDP'ye sahip çıktı! TBMM'de ortalık karıştı...
SON DAKİKA: CHP hendek terörünü görmezden geldi, HDP'ye sahip...
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek...