SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile...
Reklam

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni Covid-19 genelgesi: Seyahatlerde PCR testi şartı!

İçişleri Bakanlığı, 81 il Valiliğine PCR testi ile ilgili yeni Covid-19 genelgesi gönderdi. Buna yeni genelgeye göre seyahatlerde PCR testi şartı yeniden getirilirken, 180 gün detayı dikkat çekti. Ayrıca hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde azami 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekild

16 Ocak 2022 - 17:04 - Güncelleme: 16 Ocak 2022 - 18:00

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni Covid-19 genelgesi: Seyahatlerde PCR testi şartı!

Giriş Tarihi: 16.1.2022  15:59 Son Güncelleme: 16.1.2022  16:48

Son dakika: Koronavirüsle mücadelede uçak seyahatleri için PCR kararı

Gelen son dakika bilgisine göre, uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.

!Son dakika haberler...İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine yeni Covid-19 genelgesi gönderdi. Genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

Son dakika: Koronavirüsle mücadelede uçak seyahatleri için PCR kararı!Yurtiçi uçak seyahatinde PCR testi zorunluluğu yeniden getirildi

Valiliklere gönderilen genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

Video Player

00:13 | 01:50

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

Uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.

Yurtiçi uçak seyahatinde PCR testi zorunluluğu yeniden getirildiSon dakika haberleri... Valiliklere gönderilen genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye göre, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde azami 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile yeni Covid-19 genelgesi: Seyahatlerde PCR testi şartı!

Son dakika haberi…İçişleri Bakanlığı, 81 il Valiliğine PCR testi ile ilgili yeni Covid-19 genelgesi gönderdi. Buna yeni genelgeye göre seyahatlerde PCR testi şartı yeniden getirilirken, 180 gün detayı dikkat çekti. Ayrıca hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde azami 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

Genelge gönderildi

Son dakika haberler...İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine yeni Covid-19 genelgesi gönderdi. Genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

SON DAKİKA HABERİ | 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ: UÇAK SEYAHATLERİNDE PCR ŞARTI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye göre, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde azami 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN YENİ GENELGESİ'NDE 180 GÜN DETAYI

Genelgede, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, PCR testi istenecek ve istenmeyecek durumlar belirtildi.

KİMLERDEN PCR TESTİ İSTENECEK?

Buna göre, huzurevi, bakımevi, sevgi evleri ile ceza ve tevkif evlerinin aşısız veya son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş çalışanları, belirlenen durumlarda ceza ve tevkif evlerindeki tutuklu ve hükümlüler, yurt dışına seyahat edecek kişiler (seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda) için PCR testi ile tarama yapılmasına devam edilecek.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün değerlendirmesi uyarınca uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişiler için de PCR testi uygulaması sürecek.

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılacaklara, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.), tüm kamu ve özel iş yerlerinde çalışanlar ile kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacaklara ise PCR testi ile tarama yapılmayacak.

Bu haber 975426 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden FETÖ'cü Enes Kanter hakkında resen soruşturma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden FETÖ'cü Enes Kanter...
Akıncı'ya Erdoğan imzası! Bakü semalarında hilal ve yıldız! Teknofest'te nefesleri kesen gösteri
Akıncı'ya Erdoğan imzası! Bakü semalarında hilal ve yıldız!...