Son dakika: AK Parti MYK Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı!...
Reklam

Son dakika: AK Parti MYK Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı! Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK konuşmasının ardından açıklamada bulundu. Çelik, "Cumhur İttifakı'nın 2023 seçimlerindeki adayı tabi ki Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dır. Cumhur İttifakı'nın tabanının düşüncesi budur. Hiçbir tereddüt, hiçbir gri alan yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız kuşkusuz Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayıdır" dedi.

30 Kasım 2021 - 19:01

Son dakikaAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten flaş asgari ücret açıklaması

Giriş Tarihi: 30.11.2021  18:00 Son Güncelleme: 30.11.2021  18:19

Son dakika: AK Parti MYK Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı! Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar.

Son dakika haberine göre AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Bülent Arınç'ın sözlerine yanıt veren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın 2023 seçimlerinde tekrar aday olup, olmayacağı konusu spekülasyona açık veya sorgulama konusu değil. Cumhur İttifakı’nın adayı tabi ki Cumhurbaşkanımızdır." dedi..

Son dakika haberleri: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti. Milyonlarca çalışan ve işverenin merakla beklediği asgari ücret ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, "Hakkaniyetli, makul, adil ve sorun çözücü bir çerçevede. Değerli vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Bize iletilen her mesajı alıyoruz." ifadelerini kullandı. İşte Ömer Çelik'in asgari ücretle ilgili yaptığı son dakika açıklamaları...

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten flaş asgari ücret açıklaması

Son dakika haberleri: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

SON DAKİKA: AK PARTİ'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

"Burada tabi ki Bakanlığın bir yetki alanı var. Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. Kendi yaklaşımımızı ortaya koyarken onların sahasına girmekten kaçınmak isterim." diyen Ömer Çelik, AK Parti MYK'da asgari ücretin ele alındığını ifade etti.

Çeşitli görüşlerin ortaya koyulduğunu belirten AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu bizim siyasi görüş olarak ortaya koyduğumuz yaklaşımdır. Benim söylemem doğru değil. Orada komisyon var. Hakkaniyetli, makul, adil ve sorun çözücü bir çerçevede. Değerli vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Bize iletilen her mesajı alıyoruz. Çeşitli alınan kararların zor zamanları oluyor, kolay zamanları oluyor. Kolay zamanların da zor zamanların da farkındayız. AK Parti MYK'sı bu sıcak gündemde bir değerlendirme yapmıştır." ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ YARIN BAŞLIYOR

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantısını yarın yapacak.

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında süreç, yarın resmi olarak başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapılacak toplantıda, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil edecek.

İşveren heyetinin başkanlığını TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetinin başkanlığını ise Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat yapacak.

GÖRÜŞMELER BU YIL ERKEN SONUÇLANABİLİR

Taraflar, yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dört kez toplanıyor.

Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl hükümet, işçi ve işveren temsilcileri yeni asgari ücretin aralık ayının sonu beklenmeden hızlı şekilde müzakere edilmesi konusunda mutabık.

Bu durum, yeni asgari ücretin aralık ayı ortasında belirleneceği görüşünü güçlendiriyor.

Son dakika: AK Partili Ömer Çelik, Atatürk'ün 98 yıl önceki röportajına dikkat çekti: Atatürk'ün bu tavrından öğrenecekleri çok şey var

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

BÜLENT ARINÇ'IN AÇIKLAMALARINA NET YANIT

Cumhur İttifakı'nın adayı tabiki Sayın Cumhurbaşkanımızdır. AK Parti'den de bir açıklama yapıldığı doğru değildir. Hemen hemen bütün il kongrelerimizde teşkilatlarımızla bir araya geldiğimiz her yerde bunu zaten güçlü bir şekilde açıklıyor. Tabanımızın, vatandaşlarımızın görüşü budur. Hiçbir gölgeli alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı'nın adayıdır. Defalarca açıklandı. Bu apaçık bir gerçek.

MGK'DAKİ EKONOMİ VURGUSU VE KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ

Onların kafasındaki geçmiş yıllardaki MGK'yı siyasetin üzerinde bir vesayet olarak algıladıkları için, halbuki gerçek MGK ülkeyle ilgili her değerlendirmeyi güvenlik meselesi olarak değerlendirir. Örneğin bunun en başında Türkiye Cumhuriyeti devletinin etrafındaki ekonomik gelişmeler tabi ki önemlidir.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Burada tabi ki Bakanlığın bir yetki alanı var. Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. Kendi yaklaşımımızı ortaya koyarken onların sahasına girmekten kaçınmak isterim. Kuşkusuz AK Parti MYK'sı bu konuyu değerlendirdi. Çeşitli görüşler ortaya koyuldu. Bu bizim siyasi görüş olarak ortaya koyduğumuz yaklaşımdır. Benim söylemem doğru değil. Orada komisyon var. Hakkaniyetli, makul, adil ve sorun çözücü bir çerçevede. Değerli vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Bize iletilen her mesajı alıyoruz. Çeşitli alınan kararların zor zamanları oluyor, kolay zamanları oluyor. Kolay zamanların da zor zamanların da farkındayız. AK Parti MYK'sı bu sıcak gündemde bir değerlendirme yapmıştır.

Çelikten Bülent ve Kılıçdaroğluna yanıtÇELİK'TEN BÜLENT VE KILIÇDAROĞLU'NA YANIT

DW'nin Çerkes paylaşımı

Çerkes kardeşlerimizin asimilasyona uğradığını biz kabul etmiyoruz. Bu fitne gazeteciliğidir. Çerkesleri sanki bir azınlıkmış gibi sergilemek provokatif bir tutum.

Alman Deutsche Welle algı çalışmalarını sürdürüyor: Şimdi de Çerkesler üzerinden Türkiye'yi hedef aldı

GÜNDEM

Alman Deutsche Welle algı çalışmalarını sürdürüyor: Şimdi de Çerkesler üzerinden Türkiye'yi hedef aldı

Bu haber 890505 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk basının duayen isimlerinden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu vefat etti!
Türk basının duayen isimlerinden Akit Medya Grubu İcra Kurulu...
AK Parti'nin Türk siyasetindeki 21 yılı! Başkan Erdoğan'dan 84 milyona mektup | 2023 vurgusu
AK Parti'nin Türk siyasetindeki 21 yılı! Başkan Erdoğan'dan 84...