Pelosi’den skandal çıkış! Ermenistan’da ağlayıp...
Reklam

Pelosi'den skandal çıkış! Ermenistan'da ağlayıp "Sorumlusu Azerbaycan ve Türkiye" dedi

Ermenistan'ı ziyaret eden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, "Azerbaycan tarafından başlatıldı, bunun kabul edilmesi lazım. Görüşmenin başında da kongredeki her iki tarafın yıllardır süren çatışmalardan Türkiye ve Azerbaycan'ı sorumlu tuttuğundan bahsettik" diye konuştu.

18 Eylül 2022 - 16:45

Çin ve Tayvan'ı karıştıran Nancy Pelosi şimdi de Ermenistan'da! Türkiye ve Azerbaycan'a skandal suçlama

Giriş Tarihi: 18.09.2022  15:38 Güncelleme Tarihi: 18.09.2022 15:38

Kriz kadın Pelosi'nin yeni durağı Ermenistan! Türkiye ve Azerbaycan'a hadsiz sözler

Pelosi'den Ermenistan ziyaretinde skandal sözler: Sorumlu Azerbaycan ve Türkiye

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtında sahte gözyaşları

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtında sahte gözyaşları

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Ermenistan'da sözde soykırım anıtını ziyaretinde döktüğü sahte gözyaşları dikkat çekti.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy PelosiErmenistan ziyaretinde hem Azerbaycan'ı hem de Türkiye'yi kışkırtıcı açıklamalarda bulundu.

Ermenistan ziyaretinde skandal sözler: Sorumlu Azerbaycan ve TürkiyeHeyet, sabah saatlerinde Erivan'da sözde Ermeni soykırımı kurbanları için yaptırılan Tsitsernakaberd Anıtı'nı ziyaret etti. Daha sonra Ermenistan Ulusal Meclis Başkanı Alen Simonyan ile bir araya gelen Pelosi, daha ilk diplomatik görüşmesinde Azerbaycan ve Türkiye'ye yönelik kışkırtıcı ifadelerde bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve kongre üyelerinden oluşan bir heyet, Ermenistan'daki temaslarına başladı. Geçtiğimiz ağustos ayında Tayvan'ı ziyaret ederek bölgede gerilime neden olan ve Çin ile ABD'yi karşı karşıya getiren Pelosi, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar üzerine bu kez Ermenistan ziyaretinde kışkırtıcı açıklamalarda bulundu.

Tayvan'a giderek ABD ve Çin'in arasındaki krizi büyüten ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, bu kez de Ermenistan'a gitti. İşgal edilmiş topraklarını kurtarmak için mücadele eden Azerbaycan'ı suçlu ilan eden Pelosi, ateşkesi bozarak saldıraya geçen Ermenistan'ı haklı buldu. Hadsiz açıklamalarında Türkiye'yi de hedef alan Pelosi, yeni krizler çıkartmak için planladığı gezilerine devam ediyor.

BU ALBÜMÜ PAYLAŞ

Çin ve Tayvan’ı karıştıran Nancy Pelosi şimdi de Ermenistan’da! Türkiye ve Azerbaycan’a skandal suçlama

Ağustos ayında Tayvan'ı ziyaret ederek bölgede gerilime neden olan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, şimdi de Ermenistan'ı ziyaret etti. Emrenistan'ın saldırılarını görmezden gelen Pelosi hem Azerbaycan'ı hem de Türkiye'yi suçlayarak skandal açıklamalarda bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve kongre üyelerinden oluşan bir heyet, Ermenistan'daki temaslarına başladı. Geçtiğimiz ağustos ayında Tayvan'ı ziyaret ederek bölgede gerilime neden olan ve Çin ile ABD'yi karşı karşıya getiren Pelosi, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar üzerine bu kez Ermenistan ziyaretinde kışkırtıcı açıklamalarda bulundu.Dün akşam saatlerinde başkent Erivan'a ulaşan Pelosi'ye Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi Başkanı Frank Pallone ve Temsilciler Meclisi üyeleri Anna Eshoo ve Jackie Speier eşlik etti.TÜRKİYE VE AZERBAYCAN'I SORUMLU TUTTU

Heyet, sabah saatlerinde Erivan'da sözde Ermeni soykırımı kurbanları için yaptırılan Tsitsernakaberd Anıtı'nı ziyaret etti. Daha sonra Ermenistan Ulusal Meclis Başkanı Alen Simonyan ile bir araya gelen Pelosi, daha ilk diplomatik görüşmesinde Azerbaycan ve Türkiye'ye yönelik kışkırtıcı ifadelerde bulundu.Görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Pelosi, "Azerbaycan tarafından başlatıldı, bunun kabul edilmesi lazım. Ermenistan ziyaretimiz Azerbaycan'ın Ermenistan'a yönelik yasadışı ve ölümcül saldırıları nedeniyle büyük önem taşıyor. Bu saldırıları kongre adına şiddetle kınıyoruz" dedi.Bölgedeki sorunun diplomatik yolla çözülmesi gerektiğini belirten Pelosi, Türkiye ve Azerbaycan'ı daha önce de çatışmalardan sorumlu tuttuklarını belirterek, "Görüşmenin başında da kongredeki her iki tarafın yıllardır süren çatışmalardan Türkiye ve Azerbaycan'ı sorumlu tuttuğundan bahsettik" diye konuştu.Pelosi ayrıca, ABD'nin bölgedeki istikrar için aktif rol oynadığını ve Ermenistan'ın bu gibi olağanüstü durumlarda yanında olduğunu söyleyerek, "Otokrasi ile küresel mücadelede Ermenistan'ın yanındayız" dedi."ABD, ERMENİSTAN'IN SİYASİ VE EKONOMİK YAŞAMINDA KİLİT ROLE SAHİP"

Ermenistan Ulusal Meclis Başkanı Alen Simonyan da basın toplantısında Azerbaycan'ın Ermenistan topraklarına karşı askeri saldırılar başlattığını savunarak, "Ermenistan ziyaretiniz ülkemiz için en zor dönemde gerçekleşiyor. Bu açıdan ziyaretinizi takdir ediyoruz.ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve kongre üyelerinden oluşan bir heyet, Ermenistan'daki temaslarına başladı. Geçtiğimiz ağustos ayında Tayvan'ı ziyaret ederek bölgede gerilime neden olan ve Çin ile ABD'yi karşı karşıya getiren Pelosi, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar üzerine bu kez Ermenistan ziyaretinde kışkırtıcı açıklamalarda bulundu.

Pelosi'den Ermenistan ziyaretinde skandal sözler: Sorumlu Azerbaycan ve Türkiye