MGK sona erdi! Yazılı açıklama... "Hiçbir terör...
Reklam

MGK sona erdi! Yazılı açıklama... "Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade etmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 3 saat 10 dakika süren toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, Suriye'ye kara harekatı vurgusu yapılarak, "Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektir" denildi.

01 Aralık 2022 - 21:11

MGK sona erdi! Yazılı açıklama... "Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade etmeyeceğiz"

Giriş Tarihi: 01.12.2022 Güncelleme Tarihi: 01.12.2022  

MGK'da kara harekatı mesajı: Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektir

Son dakika | Kritik MGK toplantısı sonrası açıklama: Hiçbirinin varlığına müsaade edilmeyecektir

MGK'dan kara harekatı mesajı: Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Millî Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yayımlanan bildiride "Bölgemizde hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için gereken her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır." ifadeleri yer aldı.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yılın son Milli Güvenlik Kurulu toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen MGK'nın en önemli maddeleri arasında Suriye'nin kuzeyine yapılacak kara harekatı yer aldı. Kritik MGK toplantısı sonrası yayınlanan bildiride "Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektir" denildi.

MGK sona erdi! Yazılı açıklama... Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade etmeyeceğizBaşkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sona erdi. Kritik toplantıya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Bildiride "Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade etmeyeceğiz. TSK'nın iftiralarla hedef alınmasına izin verilmeyecek." denildi. Yunanistan'a da çağrı yapılan MGK bildirisinde, “Diyalog tekliflerine kayıtsız kalan Yunanistan'dan gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılması faaliyetlerine son vermesini beklediğimiz vurgulanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

MGK'dan kara harekatı mesajı: Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektirBaşkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sona erdi.

Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Merakla beklenen kritik toplantıya ilişkin yazılı açıklama geldi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN VARLIĞI ELE ALINDI

Bildiride, toplantıda, terör örgütleri PKK/KCK, PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere milli birlik ve beraberlik ile bekaya yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurul'a bilgi sunulduğu ve ilave tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

Kritik Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi

Türkiye'nin güney sınırlarında icra edilen operasyonların tek hedefinin terör örgütleri olduğu aktarılan bildiride, şunlar kaydedildi:

"HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN VARLIĞINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

"Yüce milletimizin ve eşsiz ülkemizin savunmasını ve güvenliğini sağlamak maksadıyla BM Şartı'nın 51. Maddesi kapsamında güney sınırlarımız boyunca icra edilen operasyonların tek hedefinin terör örgütleri olduğu, bölgemizde, sınırlarımızı, şehirlerimizi, vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef alan hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için gereken her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır.

TSK'YA "KİMYASAL SİLAH" İFTİRASI

Teröre karşı verdikleri kahramanca mücadelede, milli ve milletlerarası hukuk ile insan hakları ve kamu vicdanına mutlak bir bağlılıkla hareket etmeyi ilke olarak benimseyen güvenlik kuvvetlerimizin, ağır darbe alan bölücü terör örgütüne nefes aldırmak maksadıyla yalan ve iftiraya başvuran çevrelerce hedef alınmasına hiçbir surette müsamaha gösterilmeyeceğinin altı çizilmiştir."

YUNANİSTAN'A MESAJ: "EGE'DEKİ ADALARDA SİLAHLANMA FAALİYETLERİNE SON VERİN"

Türkiye'nin uzlaşmacı ve samimi yaklaşımı ile çözüm odaklı diyalog tekliflerine kayıtsız kalan Yunanistan'dan gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılması başta olmak üzere uluslararası hukuku ve antlaşmaları ihlal eden faaliyetlerine bir an evvel son vermesinin beklendiği vurgulanan bildiride, şu ifadelere yer verildi:

KKTC VE TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI ÜYELİĞİ: DİĞER ÜLKELERDEN DE ADIM BEKLİYORUZ

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci statüsünde kabulünden duyulan memnuniyet dile getirilmiş, Kıbrıs meselesinde hakikatleri ve hakkaniyeti esas alan çözüm yollarını kapatma gayretlerinin akamate uğramaya mahkum olduğu ve Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türklerinin haklı davasına verilen desteğin kararlılıkla sürdürüleceği ve diğer uluslararası kuruluşlar ile ülkelerden benzer adımları beklediğimiz ifade edilmiştir.

MGK sonrası yazılı açıklamaMGK SONRASI YAZILI AÇIKLAMA

Bosna-Hersek ve Kosova'da meydana gelen son gelişmeler değerlendirilmiş, bölgedeki istikrar, huzur ve barış ortamının muhafazası için ayrılıkçı söylemler ve tek taraflı girişimlerden kaçınılması çağrısında bulunulmuştur."

MGK'dan terörle mücadele vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 3 saat süren MGK toplantısından sonra yayınlanan bildiride Türkiye'yi hedef alan tüm örgütlerle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği belitrildi.

Bordo Bereliler’den mesaj var!BORDO BERELİLER'DEN MESAJ VAR!

Bordo Bereliler’den sınır ötesi harekat öncesi mesaj var.

Bordo Bereliler’den sınır ötesi harekat öncesi mesaj varTürkiye, Pençe Kılıç Hava Harekatı ile ilk işaret fişeği atılan Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyine sınır ötesi harekat için hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda TSK'nın en gözde gücü Bordo Bereliler de harekat için emir beklemekte. Gözü kara Bordo Bereliler’den sınır ötesi harekat öncesi kısa bir mesaj geldi. İşte detaylar...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gözbebeği Bordo Bereliler'in dünyada şanını duymayan yoktur.

Öyle ki aldıkları aşırı zorlu eğitimle isimleri gizli kahramanlar Bordo Bereliler, her operasyondan başarı ile çıkmıştır.

Suriye'nin kuzeyi ve Kuzey Irak'ta yeni bir harekata hazırlanan Mehmetçik her an tetikte...

MSB'DEN ANLAMLI PAYLAŞIM

Bu kapsamda yeni bir mesaj Milli Savunma Bakanlığınca (MSB) servis edildi.

"BORDO BERELİLER! ANSIZIN GELİRLER ANSIZIN GİDERLER"

Başkan Erdoğan'ın tabiri ile "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine işaret eden paylaşımda "Onlar Bordo Bereli... Ansızın gelirler ansızın giderler" ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin ABD ve Rusya ile son temasları sonrası operasyonun fitilini ateşlenmesi beklenmekte.

Türkiye’nin Suriye planı! KKTC gibi bir devlet...TÜRKİYE'NİN SURİYE PLANI! "KKTC GİBİ BİR DEVLET..."

Türkiye’nin Suriye planı! KKTC gibi bir devlet...

MGK bildirisi yayımlandı: Tek hedefimiz terör örgütleri

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi'nde, Türkiye'nin güney sınırlarında icra edilen operasyonların tek hedefinin terör örgütleri olduğu belirtilerek, bölgede hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği vurgulandı.

Bu haber 236655 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki "Aziz milletim...