Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak:...
Reklam

Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

Memur olmak isteyenleri sevindiren haberler geldi. 2023 yılı memur alımı için peş peşe açıklamalar yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na binlerce memur alımı yapılacak. İşte kurum kurum o liste.

22 Nisan 2023 - 13:34

SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

Giriş Tarihi: 22.04.2023  13:10 Güncelleme Tarihi: 22.04.2023  13:10

Memur alımı için peş peşe açıklamalar yapıldı.

Son dakika haberi...Memur olmak isteyenleri sevindiren haberler geldi. 2023 yılı memur alımı için peş peşe açıklamalar yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na binlerce memur alımı yapılacak. Peki hangi kurum ne kadar personel alımı yapacak? İşte haberin detayları...

 • SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

Son dakika haberleri...Milyonlarca memur adayının merakla beklediği personel alımı Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kontejanları için yapılacak. İşte toplamda 75 bine yakın personel alımı yapacak Bakanlıkların kontejan listeleri ve alanlar...

SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 45 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı 45 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Bunun için başvurular 2-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 8 Mayıs tarihinde de atama sonuçları açıklanacak. Atanması yapılan 45 bin personel 1 Eylül itibarıyla görev yerlerinde olacak.

 

SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

ADALET BAKANLIĞI 22 BİN 120 PERSONEL ALACAK

Adalet Bakanlığı 22 bin 120 personel alımı için ilan açtı. Bu kapsamda,

 • Personel Genel Müdürlüğüne 10 bin 719
 • Ceza ve Tevkifevlerine 10 bin 138
 • İcra dairelerine 700
 • Merkez teşkilata 486

personel alımı yapılacak.

Başvurular 25 Nisan'da başlıyor. 11 Mayıs'ta da sona eriyor.

SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 3 BİN 220 PERSONEL ALACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı 3 bin 220 personel alacak. Bunlar:

 • 360 Defterdarlık Uzman Yardımcısı
 • 40 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı
 • 10 Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı
 • 40 Muhasebe Denetmen Yardımcısı
 • 20 Hazine Avukatı
 • 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı
 • 2.700 Gelir Uzman Yardımcısı
SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 3 BİN 431 PERSONEL ALACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplamda 3 bin 431 personel alacak. Bu kapsamda,

 • Aile sosyal destek personeli
 • Sosyal çalışmacı
 • Psikolog
 • Fizyoterapist
 • Çocuk gelişimi
 • Diyetisyen
 • Öğretmen
 • Avukat
 • Hemşire
 • Diğer sağlık personeli
 • Büro personeli
 • Tekniker
 • Teknisyen
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi
 • Yurt yönetim personeli
 • Destek personeli

alınacak. Bu alımlara ilişkin başvurularda önümüzdeki haftalarda başlayacak.

SON DAKİKA: Memur adaylarına müjde! 75 bine yakın memur alımı yapılacak: İşte 2023 personel alımı listesi

Bakanlıkların sitesinde ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi'nin resmi web sitesinden de kamu alımları ile ilgili ilanlar ve detaylar yer almaktadır.

AK Parti'nin seçim beyannamesinde milyonlara kazanç kapısı! Dikkat çeken part-time iş alanları

EKONOMİSabah

Giriş Tarihi: 22.04.2023 Güncelleme Tarihi: 22.04.2023 

AK Parti’nin seçim beyannamesinde milyonlara kazanç kapısı! Dikkat çeken part-time iş alanlarıAK Parti'nin seçim beyannamesinde asgari ücretin yanı sıra memur ve emekli maaşlarına enflasyonun üzerinde artış sağlanacağı sözü verildi. Part-time işlerin önü açılacak, işsizlik maaşına erişim kolaylaşacak, bakım ekonomisi güçlenecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı AK Parti seçim beyannamesinde çalışma hayatından dezavantajlı vatandaşların yaşamını kolaylaştırmaya uzanan çok sayıda tedbir ve politika yer aldı.

Asgari ücretin yanı sıra memur ve emeklilerin enflasyonun üzerinde artış ve refah payı almaları sağlanacağı vurgulanırken, tüm çalışanlara kaliteli ve güvenceli bir çalışma hayatı sözü verildi.

Part-time işlerin önü açılacak, işsizlik maaşına erişim kolaylaşacak, yeni aktif işgücü programları devreye girecek, bakım ekonomisi güçlenecek.

İŞSİZLİK MAAŞINA KOLAY ERİŞİM
Pasif işgücü programlarının erişilebilirliği güçlendirilecek, işsizlik sigortası fonundan yararlanma şartları kolaylaştırılacak. İş sağlığı ve güvenliği reformu kararlılıkla uygulanmaya devam edilecek.

İş gücü piyasasında kayıt dışılığa izin verilmeyecek. Rehberlik ve gönüllü uyum ön planda tutulacak, risk odaklı denetim kapasitesi etkinleştirilecek.

Mevsimlik tarım işçileri gibi gruplar için özel sosyal sigorta programları oluşturulacak, sosyal güvenlik kapsamı en üst düzeye çıkarılacak. Gençlere esnek çalışma koşulları sunulacak.

KADIN İSTİHDAMI ARTACAK
Çalışırken eğitimlerini de devam ettiren gençlere yönelik teşvik edici düzenlemeler yapılacak. Mesleki yeterlilik belgeli ve nitelikli iş gücü sayısı artırılacak. Kadınlarda istihdam oranı yüzde 35'in, işgücüne katılma oranı yüzde 40'ın üzerine çıkarılacak. İş sağlığı ve güvenliği reformunu kararlılıkla uygulamaya devam edilecek. İşgücü piyasasının yeşil ve mavi ekonomi, döngüsel ve dijital ekonomi ile iklim değişikliğine uyumunu hızlandıracak.

Kadınlar ve gençler başta olmak üzere özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına girişlerinin hızlandırılmasını ve kalıcılıklarının teşvik edilecek. Güvenceli esnek çalışma biçimleri yaygınlaştırılacak. Kayıt dışılıkla mücadele mekanizmalarını güçlendirerek, 2028 yılında kayıtdışı istihdamın payı yüzde 20'nin altına indirilecek.

BAKIM SİGORTASI GÜÇLENECEK
Gelir seviyesi asgari hayat standardının altında aile kalmayacak. Evde bakıma ihtiyacı olan engelli ve yaşlıya düzenli bakan ve evde bakım yardımı alanlar kısmi zamanlı olarak sosyal güvenlik kapsamına alınacak.

Uzun Dönemli Bakım Sigortası'nda yeni model oluşturulacak. Vatandaşların uzun dönemli bakımlarını garanti altına alabilmesini ve yaşlılık dönemlerinde rahat etmelerini sağlayacak modelle kişilerin belli oranlarda katılım yapacağı yeni bir sigorta sistemi uygulanacak.

ÇALIŞMA İZİN KRİTERLERİ GÜNCELLENECEK
Çalışma izni kriterleri de yerel iş gücü piyasasının korunmasına ve ekonomik büyümeye katkı sağlayacak şekilde yeniden belirlenecek.

Sektörel farklılıklar göz önünde bulundurularak iş yerlerindeki iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri etkinleştirilecek. Sosyal destek programları ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecek. Sosyal yardımlardan yararlanma koşulları standardize edilecek.

TÜKETİCİLER KORUNACAK
Modern teknolojiler ve organizasyonlar kanalıyla tüketici hakları güçlendirilmeye devam edilecek. Çocuklar ve yaşlılar öncelikli olmak üzere hassas tüketici gruplarına özel önlemler getirilecek.

Finansal tüketicinin bilinçlendirilmesine yönelik düzenlemeler hayata geçirilecek. Ürün güvenliği mevzuatı yeşil dönüşüm, yapay zekâ, döngüsel ekonomi üçgeninde güncel hale getirilecek.

Ev hanımları nasıl emekli olacak?EV HANIMLARI NASIL EMEKLİ OLACAK?

Bu haber 416673 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Yerlikaya'dan fenomenlere ve fon vurguncularına net mesaj: Enselerine çökeceğiz
Bakan Yerlikaya'dan fenomenlere ve fon vurguncularına net mesaj:...
Bahçeli'den son dakika Filistin çıkışı: İlk kez bu ifadeyi kullandı
Bahçeli'den son dakika Filistin çıkışı: İlk kez bu ifadeyi...