İşte Alman medyası Deutsche Welle’nin kirli algı oyunu!...
Reklam

İşte Alman medyası Deutsche Welle'nin kirli algı oyunu! Kadınları fuhuşa özendiren haberine çığ gibi tepkiler gelmişti

Alman medya kurumu Deutsche Welle'nin rezaletleri peş peşe gelmeye devam ediyor. ABD, Almanya, İngiltere ve Fransa medya kuruluşları olan DW'nin kadınları aşağılayan ve toplumun ahlak yapısına 'saldırı' niteliği taşıyan video haberi büyük tepki toplamıştı.

14 Temmuz 2022 - 01:57 - Güncelleme: 14 Temmuz 2022 - 12:41

İşte Alman medyası Deutsche Welle'nin kirli algı oyunu! Kadınları fuhuşa özendiren haberine çığ gibi tepkiler gelmişti!
Giriş Tarihi: 25.06.2022 22:36 Güncelleme Tarihi: 25.06.2022 22:59

İşte Alman medyası Deutsche Welle’nin kirli algı oyunu! Kadınları fuhuşa özendiren haberine çığ gibi tepkiler gelmişti!Türkiye'ye ilişkin yürüttüğü kirli algı çalışmalarıyla sürekli adından söz ettiren Alman medya kuruluşu Deutsche Welle'nin kadınları küçümseyen ve fuhuşa özendiren haberi sosyal medyada ciddi düzeyde tepki toplamıştı. Daha evvel de bunun gibi skandallara adını altın harflerle yazdıran DW Türkçe'nin, konu Almanya olunca başka, Türkiye olunca başka tutumlar takındığı net bir şekilde görülüyor. Alman medya kurumu, Türkiye'de sosyal medya düzenlemesiyle ilgili yapılan çalışmalarına ilişkin haberi "Türkiye'de internet özgürlüğü düzenleme kıskacında" başlığıyla servis ederken, Almanya'daki sosyal medya düzenlemesi çalışmalarıyla alakalı "Alman Meclisi, sosyal paylaşım sitelerinde nefret içerikli paylaşımlarla mücadele konusunda daha sıkı sorumluluklar yükleyen yasayı onayladı." ifadelerini kullandı. Deutsche Welle'nin, biyogaz meselesinde de algı politikası yürütmeye devam ediyor.

 Alman medya kurumu Deutsche Welle'nin rezaletleri peş peşe gelmeye devam ediyor. ABDAlmanyaİngiltere ve Fransa medya kuruluşları olan DW'nin kadınları aşağılayan ve toplumun ahlak yapısına 'saldırı' niteliği taşıyan video haberi büyük tepki toplamıştı.

KONU TÜRKİYE OLUNCA YAKLAŞIMLAR DEĞİŞİYOR

Alman medya kuruluşu, daha önce de benzer skandallara imza atarken, söz konusu Almanya olunca başka, Türkiye olunca başka yaklaşımlar sergilediği görülüyor.

Alman Deutsche Welle’den kirli oyun!

KİRLİ ALGI PLANI

Türkiye'de sosyal medya düzenlemesi ile ilgili yürütülen çalışmalar için "Türkiye'de internet özgürlüğü düzenleme kıskacında" başlığı kullanıldı.

Almanya'daki sosyal medya düzenlemesi çalışmaları ile ilgili "Alman Meclisi, sosyal paylaşım sitelerinde nefret içerikli paylaşımlarla mücadele konusunda daha sıkı sorumluluklar yükleyen yasayı onayladı." ifadesi kullanıldı.

BİYOGAZ MESELESİ

Alman medya kuruluşu, biyogaz konusunda da aynı politikayı izliyor. Deutsche Welle, Türkiye'de yürütülen biyogaz çalışmaları ile ilgili haberinde "Manisalı köylüler biyogaz tesisine karşı" başlığını kullanarak algı oluşturmaya çalışırken, Kenya'da biyogaz konusunda yapılan çalışma ile ilgili "Kenyalılar çevreye zararsız biyogaza geçti" başlığına yer verdi.

 

BAKAN YANIK'TAN TEPKİ GELDİ: AHLAKSIZLIĞI NORMALLEŞTİREN YAKLAŞIM KABUL EDİLEMEZ

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YanıkDW Türkçe'nin kadınları aşağılayan haberine çok sert tepki gösterdi.

DW Türkçe'nin provokatif ve toplumun değerlerine saldırı niteliği taşıyan haberiyle ilgili Bakan Derya Yanık şunları söyledi:

DW Türkçe'nin yaptığı bu haberle tüm basın meslek ilkeleri ve toplumsal değerlere hakaret etmektedir. Öte yandan TCK 227/2. maddede düzenlenen fuhşa teşvik suçunu da işlemektedir.

"İÇERİĞİN ENGELLENMESİ İÇİN KURUMLARA BAŞVURU YAPTIK"

Kadınları aşağılayan, ahlaksızlığı normalleştiren bu yaklaşım kabul edilemez. Yayıncılık adına bir utanç vesikası olan bu içeriğin engellenmesi için yetkili kurumlara gerekli başvuruları yaptık.

Deutsche Welle’den beklenen habercilikDEUTSCHE WELLE'DEN BEKLENEN HABERCİLİK
Deutsche Welle ve BBC’den Kanal İstanbul provokasyonuDEUTSCHE WELLE VE BBC'DEN KANAL İSTANBUL PROVOKASYONU
Deutsche Welle’nin yeni hedefi Çerkesler!DEUTSCHE WELLE'NİN YENİ HEDEFİ ÇERKESLER!
Deutsche Welle ve Euronews’ten skandal!DEUTSCHE WELLE VE EURONEWS'TEN SKANDAL!
DW Türkçe’nin karalama kampanyası ellerinde patladı!DW TÜRKÇE'NİN KARALAMA KAMPANYASI ELLERİNDE PATLADI!
DW’nin iğrenç haberine sert tepki! Ahlaksızlığı...DW'NİN İĞRENÇ HABERİNE SERT TEPKİ! AHLAKSIZLIĞI...

Bu haber 990422 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor! Vizyon farkını gözler önüne seren proje
Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor! Vizyon...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeline yönelik açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeline yönelik...