HDP parti binasından PKK’ya bağış sandığı çıkmıştı!...

HDP parti binasından PKK'ya bağış sandığı çıkmıştı! Kandil'e para toplayan eşbaşkanlar için soruşturma tamamlandı! İşte istenen ceza

Terör örgütü PKK'ya bağış sandığının çıktığı İzmir HDP İlçe Başkanlığı'na yapılan operasyonun ardından HDP İzmir İl Eşbaşkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe Eşbaşkanı Nihat Türk hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

20 Haziran 2024 - 06:25

HDP parti binasından PKK'ya bağış sandığı çıkmıştı! Kandil'e para toplayan eşbaşkanlar için soruşturma tamamlandı! İşte istenen ceza

Giriş Tarihi: 20.06.2024  06:52 Güncelleme Tarihi: 20.06.2024  06:55

Kandil’e bağış toplamışlardı! HDP'li başkanlar için hesap vakti

HDP'li başkanlar için hesap vakti! Parti binasından PKK'ya bağış sandığı çıkmıştı | Silahlı eğitim de almış

HDP parti binasından PKK’ya bağış sandığı çıkmıştı! Kandil’e para toplayan eşbaşkanlar için soruşturma tamamlandı! İşte istenen cezaTerör örgütü PKK'ya bağış sandığının çıktığı İzmir HDP İlçe Başkanlığı'na yapılan operasyonun ardından HDP İzmir İl Eşbaşkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe Eşbaşkanı Nihat Türk hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kandil’e bağış toplamışlardı! HDP’li başkanlar için hesap vaktiİzmir'de, 'PKK' ve 'Kürdistan' yazılı Kandil'e bağış sandığının çıkan HDP İzmir İl Eş Başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe eş başkanı Nihat Türk hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HDP’li başkanlar için hesap vakti!İzmir’de, terör örgütü ‘PKK’ ve ‘Kürdistan’ yazılı Kandil’e bağış sandığının çıkan HDP İzmir İl Eş Başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe eş başkanı Nihat Türk hakkında, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HDP’li başkanlar için hesap vakti! Parti binasından PKK’ya bağış sandığı çıkmıştı | Silahlı eğitim de almış

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun koordinesinde, Terör Suçlarından sorumlu Başsavcı Vekili Necati Kayaközü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında HDP il ve ilçe binalarında 6 Ekim 2023'te yapılan aramalarda, HDP İzmir İl Başkanlığı'nda, üzerinde 'PKK' ve 'Kürdistan' yazılı Kandil bağış kutusu çıktı.

HDP İl Binasının yanı sıra, Konak ve Buca İlçe binalarında yapılan aramalarda da teröristbaşı Abdullah Öcalan ve örgüt mensuplarının fotoğrafları, yasaklı çok sayıda kitap, dergi ve doküman ile dijital materyal, PKK ibareli materyallerve PKK terör örgütüne katılanların listeleri ele geçirildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan HDP İzmir İl eş başkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe eş başkanı Nihat Türk hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Kandil’e bağış toplamışlardı! HDP’li başkanlar için hesap vaktiHDP İl Binasının yanı sıra, Konak ve Buca İlçe binalarında yapılan aramalarda da teröristbaşı Abdullah Öcalan ve örgüt mensuplarının fotoğrafları, yasaklı çok sayıda kitap, dergi ve doküman ile dijital materyal, PKK ibareli materyallerve PKK terör örgütüne katılanların listeleri ele geçirildi.

Kandil’e bağış toplamışlardı! HDP’li başkanlar için hesap vakti

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun koordinesinde, terör suçlarından sorumlu Başsavcı Vekili Necati Kayaközü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında HDP il ve ilçe binalarında 6 Ekim 2023'te yapılan aramalarda, HDP İzmir İl Başkanlığı'nda, üzerinde 'PKK' ve 'Kürdistan' yazılı Kandil bağış kutusu çıktı.

ÇOK SAYIDA MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ
HDP il binasının yanı sıra, Konak ve Buca ilçe binalarında yapılan aramalarda da teröristbaşı Abdullah Öcalan ve örgüt mensuplarının fotoğrafları, yasaklı çok sayıda kitap, dergi ve doküman ile dijital materyal, PKK ibareli materyaller ve PKK terör örgütüne katılanların listeleri ele geçirildi.

Çınar Altan

Çınar Altan

SORUŞTURMA TAMAMLANDI
Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan HDP İzmir İl Eşbaşkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile Buca İlçe Eşbaşkanı Nihat Türk hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Berna ÇelikBerna Çelik

Savcılık tarafından Berna Çelik ile Vedat Çınar Altan hakkında hazırlanan iddianame İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Nihat Türk hakkındaki iddianame ise İzmir 18. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıkların, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

SİLAHLI VE İDEOLOJİK EĞİTİM ALDI
İlk iddianamede, gizli tanık Dokuz'un ifadeleri de yer aldı. İfadesinde, Berna Çelik'in KCK Ege Bölgesi sorumlusu olduğunu ve örgütün mali yapısı ile diğer yapıların hepsinin Çelik'e bağlı olduğunu öne süren Dokuz, "Ege Bölgesi'nde yapılan eylemlerin talimatını Berna Çelik verir. Örgütsel tüm çalışmaları örgüt üst yönetimine rapor olarak sunar. Örgütün yurtdışında bulunan üyeleri ile bire bir irtibatın olduğunu, aynı zamanda kendisinin de kırsal alanda silahlı ve ideolojik eğitim aldığını duydum. Örgüt adına faaliyet gösterecek kadro elemanlarının yerleştirilmesinin seçimini yapıyor. TJA'dan Nur kod adlı Ayşe Merva Aytemur, kırsal alanda yürütme konseyi üyelerinin verdiği talimatları aktarmak üzere Çelik ile toplantılar yapıyor. Berna Çelik bulunduğu ortamlarda örgüte elemanlar kazandırmaya yönelik terör örgütü propagandası yapıyor. Partiye gelen gençlerle görüşmeler yaparak kırsal alana katılmaları yönünde telkinlerde bulunuyor" dedi.

Sabah'ta yer alan habere göre; Tanık B.S. ise Vedat Çınar Yalçın'ın ESP içerisinde faaliyet gösterirken, örgütün talimatıyla İzmir'e geldiğini ve il eşbaşkanı seçildiğini öne sürerek, "İstanbul'da faaliyet gösterdiği zamanlarda örgüte eleman kazandırdı. Sol grupların toplantılarını organize ediyordu" ifadelerini kullandı.

HDP parti binasında PKKya bağış sandığı! Örgüt karargahına çevirmişlerHDP parti binasında PKKya bağış sandığı! Örgüt karargahına çevirmişler

Savcılık tarafından Berna Çelik ile Vedat Çınar Altan hakkında hazırlanan iddianame İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Nihat Türk hakkındaki iddianame ise İzmir 18. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Örgütsel tüm çalışmaları örgüt üst yönetimine rapor olarak sunar. Örgütünün yurt dışında bulunan üyeleri ile birebir irtibatın olduğunu, aynı zamanda kendisinin de kırsal alanda silahlı ve ideolojik eğitim altını duydum.

Örgüt adına faaliyet gösterecek kadro elemanlarının yerleştirilmesini seçimini yapıyor. TJA'dan Nur kod adlı Ayşe Merva Aytemur, kırsal alanda yürütme konseyi üyelerinin verdiği talimatları aktarmak üzere Çelik ile toplantılar yapıyor.

Berna Çelik bulunduğu ortamlarda örgüte elemanlar kazandırmaya yönelik terör örgütü propagandası yapıyor. Partiye gelen gençlerle görüşmeler yaparak kırsal alana katılmaları yönünde telkinlerde bulunuyor" dedi.

ÖRGÜTÜN TALİMATIYLA İZMİR'E GELDİ

Tanık B.S. ise Vedat Çınar Yalçın'ın ESP içerisinde faaliyet gösterirken, örgütün talimatıyla İzmir'e geldiğini ve il eş başkanı seçildiğini öne sürerek, İstanbul'da faaliyet gösterdiği zamanlarda örgüte eleman kazandırdı.

Bunu bizzat kendisi söyledi. İl binasına gelen gençlere MLKP ve PKK'nın ortak hareket ettiği yönünde propaganda yapardı.

Ağustos 2022'de öldürülen Ulaş Alankuş'u anmak için ESP İzmir il binasında düzenlenen toplantıya HDP İzmir gençliği ve İzmir Özgür öğrenci inisiyatifi'nin katılmasını sağladı. Sol grupların toplantılarını organize ediyordu" dedi.

Bu haber 95641 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İsrail’den Han Yunus’a saldırı! Soykırımın 290. gününde 37 Filistinli daha hayatını kaybetti
İsrail’den Han Yunus’a saldırı! Soykırımın 290. gününde...
Türkiye'den Yunanistan'a sınır köprüsü! 4 şerit 841 metre...
Türkiye'den Yunanistan'a sınır köprüsü! 4 şerit 841 metre...