HDP’nin ’kimyasal silah’ provokasyonuna polis engeli: 121 kişi...

HDP'nin 'kimyasal silah' provokasyonuna polis engeli: 121 kişi gözaltında

HDP vekillerinin de aralarında olduğu bir grup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'kimyasal silah' kullandığını öne sürüp askeri operasyonlara ilişkin basın açıklaması ve yürüyüş yapmak istedi. Polis, eylemin izinsiz olduğu uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruptan 121 kişiyi gözaltına aldı.

06 Kasım 2022 - 23:06

HDP'nin 'kimyasal silah' provokasyonuna polis engeli: 121 kişi gözaltında
Giriş Tarihi: 6.11.2022  22:31Son Güncelleme: 6.11.2022  22:52
Beyoğlu'nda HDP'lilerden PKK/KCK'lılar için yürüyüş! 121 gözaltı

HDP vekillerinin de aralarında olduğu bir grup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'kimyasal silah' kullandığını öne sürüp askeri operasyonlara ilişkin basın açıklaması ve yürüyüş yapmak istedi. Polis, eylemin izinsiz olduğu uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruptan 121 kişiyi gözaltına aldı.

HDP’nin ’kimyasal silah’ provokasyonuna polis engeli: 121 kişi gözaltındaTerör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin sosyal medya hesapları üzerinden, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütüne yönelik yürütülen askeri operasyonlara ilişkin saat 15.00'de basın açıklaması ve yürüyüş yapılacağı duyuruldu.
Beyoğlu'nda HDP'lilerden PKK/KCK'lılar için yürüyüş! 121 gözaltı
Aralarında HDP vekillerinin de bulunduğu bir grup Taksim ve Tünel Meydanı'nda bir araya gelmek istedi. Taksim ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, izinsiz olduğu gerekçesiyle açıklama ve yürüyüşe engel oldu..
Beyoğlu’nda HDP’lilerden PKK/KCK’lılar için yürüyüş! 121 gözaltı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonları nedeniyle zor günler geçiren PKK/KCK terör örgütüne destek vermek isteyen HDP'liler Beyoğlu'nda yürüyüş düzenledi. İstanbul Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'kimyasal silah' kullandığını öne sürüp izinsiz yürüyüş yapmak isteyen 121 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Mehmetçik terör örgütü PKK'ya üst üste darbeler vururken terörist destekçileri ise izinsiz yürüyüş düzenleyerek provokasyon yapmaya çalıştı.

'KİMYASAL SİLAH' YALANIYLA İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ

Valilikten yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara karşı, HDP tarafından Beyoğlu'nda "izinsiz toplanma ve yürüyüş" çağrıları yapılması üzerine, Beyoğlu Kaymakamlığınca "kanuna aykırı toplanma ve yürüyüşün yasaklanmasına" karar verildiği belirtildi.

121 KİŞİYE GÖZALTI

Açıklamada, kaymakamlıkça alınan karara riayet etmeyen, İstiklal Caddesi, Tünel, Meydan ve ara sokaklarda toplanarak izinsiz yürüyüş yapmak isteyen 121 kişinin, güvenlik görevlilerince gözaltına alındığı ifade edildi.

Aralarında HDP vekillerinin de bulunduğu bir grup Taksim ve Tünel Meydanı'nda bir araya gelmek istedi. Taksim ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, izinsiz olduğu gerekçesiyle açıklama ve yürüyüşe engel oldu.

121 PROVOKATÖR GÖZALTINDA

Polisin uyarılarına rağmen yürüyüş yapmak isteyen gruptan 121 kişi gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/KCK Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara karşı HDP tarafından, Beyoğlu ilçemizde 'izinsiz toplanma ve yürüyüş' çağrıları üzerine Beyoğlu Kaymakamlığı'nca 'kanuna aykırı toplanma ve yürüyüşün yasaklanmasına' karar verilmiştir. Kaymakamlıkça alınan karara riayet etmeyen; İstiklal Caddesi, Tünel Meydan ve ara sokaklarda toplanarak izinsiz yürüyüş yapmak isteyen 121 şahıs, güvenlik görevlilerimizce yakalanmıştır." denildi.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonları nedeniyle zor günler geçiren PKK/KCK terör örgütüne destek vermek isteyen HDP'liler Beyoğlu'nda yürüyüş düzenledi. İstanbul Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'kimyasal silah' kullandığını öne sürüp izinsiz yürüyüş yapmak isteyen 121 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

TSK’ya iftira atan Fincancı için tutuklandıTSK'YA İFTİRA ATAN FİNCANCI İÇİN TUTUKLANDI
HDP’li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalı"HDP'Lİ VEKİLLERİN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILMALI"

Bu haber 390611 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Tanzanya ile ticarette hedef 1 milyar dolar! Başkan Erdoğan'dan Batı'ya Gazze çağrısı: İran'a tek ses olanlar şimdi İsrail'e dur demeli
Tanzanya ile ticarette hedef 1 milyar dolar! Başkan Erdoğan'dan...