FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK’e saldırı!...

FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK'e saldırı! Dışişleri'nden açıklama

CNN Türk ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kaldığı örgüt merkezinin önünden yayın yaparken saldırıya uğradı. Saldırıyla ilgili olarak açıklama yapan Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, habere ulaşmak için verdikleri çabadan vazgeçmeyeceklerini belirterek "Hiçbir güç odağı ya da terör yuvası bizi bu yoldan çeviremez" dedi.

02 Haziran 2024 - 15:07

FETÖ'cüler canlı yayında CNN Türk'e saldırdı... Peş peşe tepkiler: Kabul edilemez 

Giriş Tarihi: 01.06.2024 22:09 Güncelleme Tarihi: 02.06.2024 15:42

FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK'e saldırı! Dışişleri'nden açıklama

CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in kaldığı örgüt merkezinin önünden televizyon yayını yaparken saldırıya uğradı.

FETÖcüler canlı yayında CNN Türke saldırdı... Peş peşe tepkiler: Kabul edilemezCNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, canlı yayın sırasında Pensilvanya'daki FETÖ'cülerin saldırısına uğradı. Dışişleri Bakanlığı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Öte yandan saldırganın kimliği belli oldu.

FETÖ'cüler Canlı Yayında CNN Türk Muhabirine Saldırdı - Ordu Olay GazetesiCNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, FETÖ liderinin yaşadığı ve kaçırıldı iddia edildiği yerde saldırıya uğradı. Saldırgan, Paksyon'un üzerine araba sürdü.

Paksoy, saldırgana "Ne yapıyorsun sen? Çıldırdın mı?" diyerek tepki gösterdi.

Saldırgan, daha sonra araçtan indi ve kameraya vurdu.

FETÖcüler canlı yayında CNN Türke saldırdı... Peş peşe tepkiler: Kabul edilemez

SALDIRIYI ANLATTI

Saldırının ardından canlı yayına bağlanan Paksoy "911'i aradım. Polis birazdan burada olacak. Şikayette bulunacağım. Burada arabayı üzerime sürdüğü için cana kasıt var. Darp var. 3 adet eyalet polisi geldi. Biri dedektif, diğerleri polis memuruydu. Elimde bir çizik bulunuyor, boynumda da çizikler var. Gömleğim yırtıldı. CNN Türk'ün canlı yayınını izlettim. Kimliklerimi gösterdim, notlarını aldılar." dedi.

Tekrar CNN TÜRK'e bağlanan Yunus Paksoy şu ifadeleri kullandı:

"Şunu söyleyeyim biraz önce 3 adet ekip otosu geldi. 911'i aradıktan yaklaşık 30 dakika sonra. Elde darp izi görülüyor. CNN TÜRK'ün canlı yayın görüntülerini izlediler. Arabanın hem önünde hem arkasında plaka olmadığını söyledim. Bu işi yapmaya geldiğini biliyor gibi. Telefonuma doğru bir hareket yaptı. Sırtıma yumruk attı. Daha sonra kendisi ayrıldı buradan. Arabasına bindi ve uzaklaştı. Benim arabama doğru gitti fotoğraf çekme, kayıt alma hepsini yaptı. Belli ki buraya saldırmaya gelmiş. FETÖ haberlerini Türkiye'de çalışırken yaptım ABD'de çalışırken yaptım. İlk kez fiziksel saldırıda bulunan birini gördüm. Polisler geldiğinde biraz olayı anlamayı çalıştılar. Polisler iletişimde olacaklarını söylediler. İlk önce benim yanıma geldiğinde kötü bir Almancayla 'kimsin sen?' dedi. Ben de kimsin sen diye sorunca cevap vermedi."

DEMİRÖREN MEDYA TV GRUP BAŞKANI MURAT YANCI: PAKSOY FİZİKİ ZARAR GÖRDÜ

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, "FETÖ, Pensilvanya'da yayın yapan CNN TÜRK ABD temsilcisi Yunus Paksoy'a saldırdı. Böyle bir şey kabul edilemez. Basın özgürlüğünü ve insan haklarını savunan herkes ses versin. Saldırıda Yunus Paksoy fiziki zarar gördü. Olay yerine polis ekibi geldi. Bakalım Amerikan polisi saldıran FETÖ'cü hakkında Nasıl bir işlem yapacak?" dedi.

Murat Yancı ayrıca, 'CNN TÜRK ekibinden Yunus Paksoy'a yapılan saldırının ardından kendisine, şahsıma, aileme ve kurumlarımıza FETÖ hesaplarından hakaret ve küfür kampanyası başlatıldı. Şu bilinmelidir ki; “Haber masada değil, sahada yapılır” mottosuyla hareket etmeye devam edeceğiz.' açıklamasında bulundu.

FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK'e saldırı! Dışişleri'nden açıklama

CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in kaldığı örgüt merkezinin önünden televizyon yayını yaparken saldırıya uğradı.

FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK'e saldırı! Dışişleri'nden açıklama

CNN TÜRK Washington temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya'da FETÖ karargahının orda yayın yaptığı esnada saldırıya uğradı. Araba üzerine sürülen Yunus Paksoy'un kamerasına vuruldu.

PAKSOY'A SALDIRI

CNN TÜRK Washington temsilcisi Yunus Paksoy, "Bir 10 - 15 dakikadır sürekli gelip taciz ediyorlar. Kimsin ne yapıyorsun, fotoğraf çekmek istiyorlar. Buradan sürekli araç giriş çıkışı oluyor. FETÖ'nün yaşadığı ama kaçırıldığının iddia edildiği yer girişi burası. Buradan giriş çıkış yapılıyor. Biraz önce gelip giden biri vardı. Sonra Almanca konuştu. Sürekli burada taciz olayı oluyor" açıklamasında bulundu.

SUV tipi aracını önce Paksoy’un üzerine sürdüğü görülen saldırganın daha sonra araçtan inerek Paksoy’a fiziki müdahalede bulunduğu, saldırı nedeniyle cihazlar yere düşerken, canlı yayının da kesildiği görüldü.

"GÖZLÜĞÜM VE TELEFONUM UÇTU, SALDIRIYA UĞRADIM"

Daha sonra tekrar yayına bağlanan Paksoy nefes nefese olayı anlatarak, “Gözlüğüm ve telefonum uçtu, saldırıya uğradım. Gömleğim yırtıldı. Şu an aracıma girdim, polisi aradım, birazdan burada olacaklar, şikayetçi olacağım. Ne olursa olsun burada kimseye dokunma hakkınız yok.” ifadelerini kullandı.

YUNUS PAKSOY'DAN 'İYİYİM' MESAJI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yunus Paksoy, durumunun iyi olduğunu bildirerek gerekli kanıtları ABD'li güvenlik güçlerine sunduğunu ifade etti. Paksoy ayrıca konuyla ilgilenen çeşitli kişi ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Yunus Paksoy'un mesajı şöyle: "Fetullahçı teröristin Pensilvanya’daki saldırısı sonrası durumum iyi. Hemen ulaşarak geçmiş olsun dileklerini ileten İletişim Başkanımız Sn. Fahrettin Altun’a, New York Başkonsolosumuz Sn. Reyhan Özgür’e, Dışişleri Bakanlığımıza ve Demirören Medya TV Grup Başkanımız Sn. Murat Yancı'ya teşekkürlerimi sunuyorum. Konuyla ilgili Pensilvanya Eyalet Polisi’ne ifade verdim ve gerekli kanıtları ilettim. Hem devletimiz hem de kanalımız konunun sonuna kadar takipçisi olunacağını bildirdi."

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SALDIRIYI KINADI

Dışişleri Bakanlığı, CNN Türk'ün Washington muhabiri Yunus Paksoy'un Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında yaptığı yayın sırasında saldırıya uğramasını kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "CNN Türk TV kanalının Washington muhabiri Yunus Paksoy'un FETÖ hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren ve azmettiren kişilerin hukuk önünde hesap vermeleri için ABD makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığı bildirildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya’daki çiftliğin önünde canlı yayın yapan CNN Türk ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a saldıran kişinin “Mavi” kategoride aranan firari FETÖ’cü Ahmet Can olduğu ortaya çıktı.

Avukat olan ve FETÖ’nün “yargıdan sorumlu imamı” olduğu bildirilen Ahmet Can’ın FETÖ elebaşı Gülen'in talimatıyla Türkiye'de yargı organlarında bulunan elemanlarına talimat vererek davaların sonucunu etkilediği tespit edilmişti.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Gazetecilik mesleğini icra ederken bir FETÖ mensubu tarafından saldırıya uğrayan CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy'a en samimi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Maruz kaldığı "alçak saldırı" sonrası Paksoy ile görüştüğünü bildiren Altun, "İlgili makamlarımızca bu meselenin takipçisi olacağımızdan ve bu alçakça saldırıya karışanların hak ettiği cezayı alması için ABD'li merciler nezdinde her türlü adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." açıklamasında bulundu.

Dünyanın neresinde olursa olsun Türkiye düşmanı teröristlerle mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Altun, "hakikatperver" gazetecilere bu mücadeleye omuz verdikleri için şükran borçlu olduklarını kaydetti.

UMED SALDIRIYI KINADI

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), "Yunus Paksoy'a yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği olarak Yunus Paksoy'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, durumun takipçisi olacağımızı buradan ilan etmek istiyoruz. Teröristlerle her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz." dedi.

FETÖ'cüler canlı yayında CNN Türk'e saldırdı! Murat Yancı: Verdiğimiz çabadan vazgeçmeyeceğiz - Gündem Haberleri

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Saldırı hakkından açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı  "CNN Türk TV kanalının Vaşington muhabiri Sayın Yunus Paksoy’un Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştiren ve azmettiren kişilerin hukuk önünde hesap vermeleri için ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Paksoy'a yapılan saldırı sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan da bir açıklama geldi. Altun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gazetecilik mesleğini icra ederken bir FETÖ mensubu tarafından saldırıya uğrayan CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a en samimi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sayın Paksoy ile maruz kaldığı alçak saldırı sonrası görüşmemde de kendisine belirttiğim üzere, ilgili makamlarımızca bu meselenin takipçisi olacağımızdan ve bu alçakça saldırıya karışanların hakettiği cezayı alması için ABD’li merciiler nezdinde her türlü adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Dünyanın neresinde olursa olsun Türkiye düşmanı teröristlerle mücadele etmeye devam edeceğiz. Hakikatperver gazetecilere bu mücadeleye omuz verdikleri için şükran borçluyuz."

ÖMER ÇELİK: SALDIRIYI KINIYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Gazetecilik görevini icra ederken FETÖ Terör Örgütü mensubunun
saldırısına uğrayan CNN Türk ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz. Bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren kişi ve azmettiricilerine karşı yürütülecek hukuki süreçlerin takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Sabah'ta yer alan habere göre; saldıran kişinin FETÖ mensubu Ahmet Can olduğu ortaya çıktı. FETÖ'nün yargıdaki 1 numarası Ahmet Can "hayalet avukat" olarak biliniyor. FETÖ'nün "yargıdan sorumlu imamı" olan Ahmet Can, Türkiye'de "Gölge Adalet Bakanı" olarak anılıyordu.

Bu haber 101668 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a mektup: Türkiye'yi şikayet ettiler! Hangi 3 ismi verdiler?
FETÖ'den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a mektup:...
FETÖ'den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a mektup: Türkiye'yi şikayet ettiler! Hangi 3 ismi verdiler?
FETÖ'den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a mektup:...