Erdoğan her G20’nin gözdesi
Reklam

Erdoğan her G20'nin gözdesi

G20 zirvesi yine fotoğraflarla konuşuluyor. Obama'dan 15 Temmuz itirafı: Türkiye'nin tepkisi haklı AB Başkanı Barack Obama, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk hükümetinin anlaşılabilir bir tepki verdiğini belirtti. Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti Çin'de düzenlenen G20 zirvesinde Erdoğan ve Putin samimi görüntüleri dikkat çekti.

05 Eylül 2016 - 12:43 - Güncelleme: 05 Eylül 2016 - 12:44

Giriş Tarihi: 05.09.2016 03:38 Son Güncelleme Tarihi: 05.09.2016 07:50

Erdoğan her G20'nin gözdesi

G20 zirvesi yine fotoğraflarla konuşuluyor...G20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus mevkidaşı Putin'in aile fotoğrafının çekildiği anlardaki samimi sohbeti dikkati çekti.
Çin'de düzenlenen 'G20 Liderler Zirvesi' dünyanın en gelişmiş ekonomilerine sahip 20 ülkesinin yanı sıra davetli ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getirdi.

Erdoğan her G20'nin gözdesi

G20 Liderler Zirvesi'ndeki aile fotoğrafı çekiminde Cumhurbaşkanı Errdoğan'ın yanında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer aldı.

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

İki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmeye başlamasının ardından dün G20 Zirvesi kapsamında yeniden bir araya gelen Erdoğan ve Putin'in aile fotoğrafı çekimindeki samimi sohbetini ABD Başkanı Barack Obama meraklı gözlerle izledi...

Erdoğan her G20'nin gözdesi

Erdoğan her G20'nin gözdesi

.Obama'dan 15 Temmuz itirafı: Türkiye'nin tepkisi haklı

AB Başkanı Barack Obama, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk hükümetinin anlaşılabilir bir tepki verdiğini belirtti.

Obama'dan 15 Temmuz itirafı: Türkiye'nin tepkisi haklı

ABD Başkanı Barack Obama, CNN televizyonunda Fareed Zakaria'nın sorularını yanıtladı.

Obama, röportajın Türkiye ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kısmında, Türkiye'nin ciddi ve çalkantılı bir süreçten geçtiğini söyledi.

Barrack Obama'dan 15 Temmuz itirafı

TÜRKİYE'NİN TEPKİSİ ANLAŞILABİLİR

Obama, "Demokratik yollarla seçilmiş hükümete karşı haince eyleme girişen ordu mensupları vardı. Ancak cesaret verici olan şey Erdoğan’a karşı olanların bile içinde bulunduğu ve bunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Türk halkıydı. Bence bu zorlu olayda umut veren şey de buydu. Endişeli Türk hükümetinin şimdi anlaşılabilir şekilde bir tepkisi var. Böyle bir şeyin ABD’de olduğunu, karşımıza çıkacak zorlukları, ülkeyi nasıl tekrar istikrara sokacağımızı düşünün." diye konuştu.

G-20 zirvesinden önemli kareler

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

Çin'de düzenlenen G20 zirvesinde Erdoğan ve Putin samimi görüntüleri dikkat çekti....

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

Çin'de düzenlenen "G20 Liderler Zirvesi" dünyanın en gelişmiş ekonomilerine sahip 20 ülkesinin yanı sıra davetli ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getirdi.

G20 Liderler Zirvesi'ndeki aile fotoğrafı çekiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer aldı.

ERDOĞAN-PUTİN SAMİMİYETİ

İki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmeye başlamasının ardından dün G20 Zirvesi kapsamında yeniden bir araya gelen Erdoğan ve Putin'in aile fotoğrafı çekimindeki samimi sohbetini ABD Başkanı Barack Obama meraklı gözlerle izledi.

O anlar fotoğraf karesine böyle yansıdı

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

Terör koridoruna izin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’e, Türkiye’nin güneyinde bir terör koridoruna izin verilmeyeceğini üstüne basa basa vurguladı. Erdoğan, Obama’dan ayrıca darbeci terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye'ye iadesini bir kez daha istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için gittiği Çin'in Hangcou kentinde ABD Başkanı Barack Obama ile 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Görüşme sonrası Erdoğan ve Obama, habercilere açıklamalarda bulundu. Türkiye ile ABD'nin çok uzun süreli stratejik ortaklığının, Obama ile model ortaklığa dönüştüğünü dile getiren Erdoğan, bu model ortaklığın devam ettiğini, iki ülke arasındaki ilişkinin özel olduğunu ve güçlenerek sürdüğünü söyledi. 

SALDIRILAR ÇOK ÇOK MANİDAR 

“Özellikle bölgemizdeki terör eylemleriyle bu darbe girişiminin arka arkaya gelmesi tabii ki çok çok manidardır” diyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Dünyadaki tüm terör olaylarına karşı bir NATO ülkesi olarak her ikimizin de ortak tavır almamız gerekir. Bunların karşısında bizim sessiz kalmamız mümkün değildir. Tüm terör örgütlerine karşı aynı tavrı takınmak durumundayız çünkü terörizmin her türlüsü kötüdür, teröristin her türü kötüdür. İyi terörist, kötü terörist olamaz. Hepsi bunların kötüdür, hepsi lanetlidir, bunlara karşı takınmamız gereken tavır da bellidir.” Türkiye'nin, Suriye ve Irak'ta DAEŞ, PKK, YPG, PYD terör örgütlerine karşı sürdürdüğü mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, “Temennimiz odur ki güneyimizde bir terör koridoru oluşmasın. Böyle bir terör koridorunun oluşmaması için de koalisyon güçleriyle birlikte Türkiye bir dayanışma içerisinde bu mücadeleyi vermektedir. Bu mücadeleden de başarılı bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu. 

FETO’YU ABD’DEN TEKRAR İSTEDİ 

Obama’dan, darbeci terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini tekrar isteyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Bu terör, darbe girişimi öncesi bu teröriste karşı hazırlanan dosyalar gönderilmiştir. 15 Temmuz'dan sonraki hazırlanmakta olan dosyalar da yine ABD’den gelen heyete daha sonra teslim edilecektir. Onların da çalışmaları şu anda devam etmektedir. Şimdi de Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımız birlikte ABD’ye gidecekler, orada bu çalışmayı birlikte yapacaklardır.”

G20 LİDERLERİ AİLE FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Çin’in ev sahipliğinde Hangzhou kentinde düzenlenen G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde üye ülkeler ile davetli ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ve uluslararası örgütlerin yöneticileri aile fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile fotoğrafı çekilirken ön sırada Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in arasında yer aldı. Erdoğan, habercileri el sallayarak selamladı.

Putin'le sıcak diyalog

Lİderlerİn fotoğraf çekimi için bekledikleri sırada yaşanan bir diyalog, objektiflere takıldı. G20 kapsamında önceki gün bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in, bekleme anında da sohbet ettikleri görüldü.

Erdoğan-Putin samimiyeti Obama'nın dikkatini çekti

G20 aile fotoğrafıyla resmen başladı

Bu haber 3429 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan itibaren sokak kısıtlaması kalkıyor
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan...
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan itibaren sokak kısıtlaması kalkıyor
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan...