Denizli’de toplu açılış töreni: Başkan Erdoğan’dan...
Reklam

Denizli'de toplu açılış töreni: Başkan Erdoğan'dan muhalefete "Yeter! Söz milletin" afişi tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pensilvanya ve Kandil Destekli 4'lü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6'ya çıkarıp masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar kendileri aday çıkaramıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar.

28 Ocak 2023 - 18:24

Denizli'de toplu açılış töreni: Başkan Erdoğan'dan muhalefete "Yeter! Söz milletin" afişi tepkisi

Giriş Tarihi: 28.1.2023  15:28 Son Güncelleme: 28.1.2023  17:58

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan'dan muhalefete: Aklınız 4-5 yıldır neredeydi? Aday bulamayınca çamur atıyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya yeniden adaylık cevabı: 4.5 yıldır aklınız neredeydi?

Denizli’de toplu açılış töreni: Başkan Erdoğan’dan muhalefete Yeter! Söz milletin afişi tepkisiBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. 6'lı masaya "sünepeler" diyerek sert çıkan Başkan Erdoğan, "Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. 2018'de yeni sisteme geçtik, kronometre sıfırlandı." dedi. "Yeter! Söz milletin" afişi asan muhalefeti sert dille eleştiren Başkan Erdoğan, "Milli iradenin tercihleri yerine 6'lı masada çevrilen dış destekli fırıldaklarla siyaset mühendisliğine soyunanlara yeter diyoruz. Vah zavallılar ne olacak sizin haliniz. Yazık çok yazık." sözleriyle yüklendi.

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip ErdoğanDenizli'deki programda kendisine, 'Bir kez daha aday olamaz' diyerek karşı çıkan 6'lı masaya çok sert sözlerle yüklendi, "Baktılar aday çıkaramıyorlar bizim adaylığımıza çamur atmaya çalıştılar. Bir yılda bir aday beceremeyenler, kendi sünepeliklerini unutturmak için şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler." dedi. Erdoğan, 'Yeter söz milletin' ifadesini kullamaya çalışan CHP'ye de ateş püskürdü, "Parti binalarına, 'Yeter söz milletindir' afişi asıyorlar. Rahmetli Menderes bunların ağbabalarına 'Yeter söz milletin' demişti. Biz de bugün küresel vesayet odaklarına 'Yeter' diyoruz. 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömeceğiz." diye konuştu.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan’dan muhalefete: Aklınız 4-5 yıldır neredeydi? Aday bulamayınca çamur atıyorsunuz!

Bir dizi program ve toplu açılış töreni için bugün Denizli'ye gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Bulvarı Özay Gönlüm Meydanı'nda saat toplu açılış töreninde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, 6'lı masanın, 'Bir kez daha aday olamaz' çıkışına sert karşılık verdi, "2017'de kabul edilen Anayasa değişikliği hiçbir tereddüte mahal vermeyecek biçimde açıktır. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de seçilen Cumhurbaşkanı ilk kez seçilmiş Cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalarYeni yönetim sistemi ile kronometre 2018'de sıfırlandı. 6'lı masa bir anda aydınlanma yaşamışlar. Bir korku sarmış. Biz milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol kabul etmediğimiz için tüm rakiplerimizi yendik." dedi. Erdoğan, Adnan Menderes'in, 'Yeter söz milletin' diyerek CHP diktasını yıktığını hatırlattı, "Biz de bugün küresel vesayet odaklarına 'Yeter' diyoruz. 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömeceğiz. Bakalım hepsi birden milli iradenin gücünün karşısında ne ifade edecek." ifadelerini kullandı.

"ADAY BULAMAYINCA ÇAMUR ATIYORLAR"

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Denizli'yi özlemişiz ama baktım ki Denizli de bizi özlemiş. Buraya son olarak geldiğimde Pensilvanya ve Kandilli'den desteklenen 4'lü çeteden bahsetmiştik. Masayı kurdular sonra sayıları 6'ya çıktı. Baktılar aday çıkaramıyorlar bizim adaylığımıza çamur atmaya çalıştılar. Bir yılda bir aday beceremeyenler, kendi sünepeliklerini unutturmak için şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler.

Bunca zamandır aklınız neredeydi? Şimdiye kadar neden söylemediniz?

"2018'DE KRONOMETRE SIFIRLANDI"

2017'de kabul edilen Anayasa değişikliği hiçbir tereddüte mahal vermeyecek biçimde açıktır. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de seçilen Cumhurbaşkanı ilk kez seçilmiş Cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır. Yeni yönetim sistemi ile kronometre 2018'de sıfırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya yeniden adaylık cevabı: 4.5 yıldır aklınız neredeydi?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Buradaki konuşmasına vatandaşları selamlayarak başlayan Erdoğan, yaklaşık 3,5 yıllık bir aranın, hasretin ardından bir kez daha Denizli'de olduğunu söyledi.

ADAY ÇIKARAMIYORLAR, BİZİM ADAYLIĞIMIZA ÇAMUR ATIYORLAR

"Denizli'yi özlemişiz ama yol boyu baktım ki Denizli de bizi özlemiş. Şehre ayak bastığımız andan itibaren gösterdiğiniz muhabbet, sizlerin de bizi özlediğini gösteriyor." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Denizli'ye son gelişimde sizlerle sohbet ederken, Pensilvanya ve Kandil destekli dörtlü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6'ya çıkartıp, bir masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Halbuki biz, aylardır 'Siyaset er meydanıdır, biz adayız, karşımıza kimi çıkartacaksanız çıkartın, söyleyin de milletin huzurunda, er meydanında yarışalım.' dedik. Bir yılda, bir aday çıkartmayı beceremeyenler, kendi sünepeliklerinin üzerini örtmek için şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler. Bunca zamandır bizim adaylığımıza karşı çıkmak akıllarına gelmemiş, hep seçim sandığını işaret etmişlerdi. 4,5 yıldır Başkan'yız, öncesi var, aklınız neredeydi? Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz? Milletimizin takdiriyle 2017 yılında kabul edilen Anayasa değişikliği en küçük bir tereddüde, en küçük bir tartışmaya mahal vermeyecek kadar açıktır. Türkiye, 2018 seçimleri ile birlikte yeni bir yönetim sistemine geçti. Yani bu bakımdan kronometreyi sıfırladı. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de seçilen Başkan yeni sistemin ilk Başkandır."

Siyasi gelenekte kabul gören bir kavram olduğu için yeni sistemdeki devlet başkanının sıfatını "Başkan" olarak muhafaza ettiklerini belirten Erdoğan, "Zaten bugüne kadar da 3-5 medya şovmeni hariç, yeni yönetim sisteminin ilk Başkan olduğumuza dair hiçbir itiraz yapamadılar." diye konuştu.

MUHALEFETE "YETER! SÖZ MİLLETİN" AFİŞİ TEPKİSİ: VAH ZAVALLILAR

"Altılı masadakiler 1 yıl sonra nasıl olduysa bir anda aydınlanma yaşamışlar. Şimdiden seçim günü ile ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor." diyen Erdoğan, şunları ifade etti:

"Halbuki korkmalarına hiç gerek yok. Biz, milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol ve yöntem kabul etmediğimiz için bugüne kadar tüm rakiplerimizi sandıkta yendik. Hazır mısınız? 14 Mayıs'ta da zaferi sandıktan çıkarmaya hazır mıyız? Tabii tarihleri vesayetle, darbeyle, krizle, ayak oyunlarıyla dolu olanlar, milli iradenin gücüne akıl erdirmekte zorlanıyor. Bir de utanmadan çıkıp, partilerinin binasına ne yaptılar? 'Yeter söz milletindir' afişi astılar. Rahmetli Menderes, bu sözü onların ağa babalarına karşı söyleyerek, milletin gönlüne girmiştir. Menderes, dün tek parti faşizmine 'yeter' demişti. Biz de bugün, küresel vesayet odaklarının desteğiyle aynı faşizmi tekrar hortlatma peşinde koşanlara 'yeter' diyoruz. Menderes, dün milli iradeyi hiçe sayarak masa başında ülkenin siyasi ve ekonomik kaynaklarının sömürülmesine, baskı ve zulüm düzenine ne demişti? 'Yeter' demişti. Biz de bugün milli iradenin tercihleri yerine altılı masada çevrilen dış destekli film, fırıldaklarla siyaset mühendisliğine soyunanlara 'yeter' diyoruz."

Milletin iradesinden umudu kesenlerin masanın iradesinden medet umduğuna işaret eden Erdoğan, "Zavallılar, ne olacak sizin haliniz? Yazık, hem de çok yazık." dedi.

"MEYDANDA 80 BİN KİŞİ VAR"

Başkan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Dün sivil ve askeri vesayet düzenine, darbe ve terör ihanetlerine nasıl son verdiysek 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömecek, ülkemizi uzaktan yönetme hevesinde olanları hüsrana uğratacağız. Altılı masanın etrafında yer alanların hepsini toplayın, üstüne PKK'sından FETÖ'süne tüm terör örgütlerinin gizli, açık uzantılarını koyun, yetmezse buna küresel medyasından eski istihbaratçı ve siyasetçi bozuntularına kadar emperyalistlerin sözcülerini de ekleyin, daha da eksik kalırsa paşa gönlünüz kimi istiyorsa onu da ekleyin, bakalım hepsi birden milli iradenin gücünün karşısında bunlar ne ifade edecek. Bunların tamamı bir araya gelse, geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerin Türkiye Yüzyılı vizyonunun yanında ne ifade eder? Hiç."

Başkan Erdoğan, tören alanına gelirken, yol boyu Denizlilerin kendini karşıladığını belirterek yol boyu olanlar hariç meydana gelenlerin resmi rakamının 80 bin olduğunu söyledi.

6'LI MASAYA ELEŞTİRİ: "KÜRESEL EMPERYALİZMİN VESAYET ARACI OLMAKTAN VAZGEÇİN"

Altılı masaya eleştiriler yönelten Başkan Erdoğan, "İstiklal ve istikbal mücadelemizde Türkiye Yüzyılı iradesinin karşısında, rakamın soluna konan sıfırlar gibidir bunlar. Hiçbiri de karşımızdaki altılı masanın kifayetsizliğini, beceriksizliğini, içi boş tenekeden ibaret olduğu gerçeğini değiştirmeye kafi gelmez. Bırakın bu eski Türkiye oyunlarını da meydana çıkın. Zaman kaybediyorsunuz. Bırakın bu tek parti faşizmi özentisini, dalavereleri de sandığa gelin. Küresel emperyalizmin vesayet aracı olma hevesinden vazgeçin de millete gidin." değerlendirmesini yaptı.

Muhalefetin, Meclis'i kilitlemeye, devre dışı bırakmaya çalıştığını ancak başaramadığını belirten Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

"FETÖ'cülerin kumpaslarına alet oldunuz başaramadınız. PKK'nın çukur eylemlerine umut bağladınız hüsrana uğradınız. Güney sınırlarımızdaki karmaşadan 'bir şey çıkar mı?' diye beklediniz o da olmadı. En son ekonomik tetikçilerin faiz-kur-enflasyon operasyonlarından medet umdunuz, hamdolsun bu badireyi de atlattık. Amerikası'ndan Avrupası'na kadar ülkemizin siyasi ve ekonomik etki alanını genişletmesinden rahatsızlık duyanların gözlerine bakıyorsunuz ama oradan da bir şey bulamıyorsunuz. Tüm bu süreçte bakmadıkları tek yer milletin gönlüydü, milletin gözüydü, milletin beklentisiydi, milletin talepleriydi. Biz hep milletimizle birlikte yol yürüdük. En sıkıntılı anlarda bile milli iradenin gücünün üzerinde güç tanımadığımızı söyledik. Derdimizi sadece milletimize anlattık, desteği sadece milletimizden istedik. Ülkemiz yeni bir süreç, yeni bir seçime doğru giderken biz bir yandan devlet işini yürüttük bir yandan da şehir şehir dolaşıyoruz, milletimizle dertleşiyoruz, kucaklaşıyoruz. Onların bir yuvarlak masanın etrafında dönüp durdukları son bir yılda biz ne yaptık biliyor musunuz? 49 il ziyareti yaparak ülkemizin yarısından fazlasını gezdik. Bununla kalmadık. 27 yurt dışı ziyaretiyle ülkemizin hak ve çıkarlarını dünyanın dört bir yanında savunan programlar gerçekleştirdik. Biz Türkiye'yi dört dolandık, dünyayı dört dolandık. Onlar bir masanın çevresinde tur atmanın ötesine geçemediler."

"DEDİK Kİ BUNLARA TÜM BU ZIRVALARI BIRAKIN"

Başkan Erdoğan, dün Bilecik'te olduğunu hatırlatarak, "Baktım Bilecik de gümbür gümbür geliyor. Çıkmışlar bir de 'biz altı kişi bir Başkannı yöneteceğiz. O da ülkeyi yönetecek.' diye kabahatleriyle övünüyorlar. 'Türkiye'yi milli irade yerine kendi vesayet düzenimizle yönetmek istiyoruz.' dediler. Dedik ki bunlara tüm bu zırvaları bırakın. Denizli'ye bakın, şu anda sadece bu meydanda 80 bin kişi var. İşte tüm bu zırvalara, tüm bu ihtiras fırtınalarına karşı ne diyoruz? 'Yeter' diyoruz. Sözün de kararın da geleceğin de millete ait olduğunu söylüyorum." diye konuştu.

Başkan Erdoğan, alandakilere, "Denizli'den öyle bir ses verin ki altında ve üstündekiyle masadakilerin kulakları çınlasın. Denizli, bu vesayet heveslisi muhterislere 14 Mayıs'ta bir kez daha 'Yeter' diyor muyuz? Denizli, ülkemize diz çöktürmek için yanıp tutuşan küresel vesayetçilere ve onların içerideki maşalarına 14 Mayıs'ta bir kez daha 'Yeter söz milletindir.' diyor muyuz? Denizli, 14 Mayıs'ta 'Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir.' diyerek Türkiye Yüzyılını birlikte inşa ediyor muyuz? Denizli, güvenli, huzurlu, müreffeh Türkiye'nin yolunu 14 Mayıs'ta bir kez daha açıyor muyuz? Denizli, Cumhuriyetimizin yeni asrını, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak hep birlikte Türkiye olarak kucaklamaya hazır mıyız?" diye seslendi.

Alandakilerin hep bir ağızdan "Evet" karşılığını vermesinin ardından Erdoğan, "Rabbim hepinizden razı olsun." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını, her şehir gibi Denizli'nin de bu eser ve hizmet siyasetinin en yakın şahidi olduğunu belirterek, son 20 yılda Denizli'ye 35 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını aktardı.

"İCRAATTAN BAHSEDİYORUM, BAY KEMAL SEN NE ANLATACAKSIN?"

Denizli'ye, 4 bin 264 yeni derslik inşa ettiklerini, toplam 8 bin 104 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtıklarını, 53 spor tesisi kazandırdıklarını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İcraattan bahsediyorum. Laf değil, icraat. Bay Kemal sen ne anlatacaksın Denizli'ye? Söyleyeceğin bir şey var mı? Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 3 milyar lira tutarında kaynakla destek olduk. Sağlıkta 14'ü hastane olmak üzere 38 sağlık tesisini hizmete aldık. Yatak sayısı bin olan Şehir Hastanemizin şu anda yapımı devam ediyor. Çevre ve Şehircilik'te TOKİ vasıtasıyla 11 bin 649 konut inşa ettik. Şimdi de Denizli'de İlk Evim Projemizle 3 bin 150 konut daha inşa edecek, İlk Arsam Projemizle 16 bin altyapılı arsa verecek, İlk İşyerim Projemizle esnafımıza 300 iş yeri yapacağız. Şehrimizde 5 bin 960 riskli yapının kentsel dönüşümünü gerçekleştirdik. Daha önce hiç olmayan 42 atık su arıtma tesisi yaparak belediye nüfusunun yüzde 90'ından fazlasına hizmet verir hale getirdik."

Denizli'de 6 millet bahçesi projesinin birinin tamamlandığını, 3'ünün inşasının sürdüğünü, 2'siyle ilgili çalışmalara da yakında başlanacağını bildiren Erdoğan, "65 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu toplam 442 kilometreye çıkardık. Aydın-Denizli-Antalya Otoyolunu da inşallah seneye tamamlıyoruz. Ankara- İzmir Yüksek Hızlı Tren Projemiz kapsamında planladığımız Selçuk-Ortaklar hattının yapımına yakında başlıyoruz. Yeni bir terminal binası yaparak Çardak Havalimanı'mızı büyüttük." dedi.

Erdoğan, Denizli'ye ayrıca 18 baraj, bir içme suyu tesisi, 75 sulama tesisi, 6 arazi toplulaştırma, 91 taşkın koruma tesisi, 10 gölet, 3 yer altı depolama tesisi ve 11 hidroelektrik santrali tesisini inşa ettiklerini söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tamamladıkları projelerle Denizli'de 881 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını belirterek, yapımı devam eden 9 tesisle, 95 bin dekar araziyi suyla buluşturacaklarını kaydetti.

Başkan Erdoğan, "Çiftçilerimize 3,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Sanayi ve teknolojide Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ni, bir teknopark, 15 araştırma geliştirme merkezi ve 12 tasarım merkezi kurduk. Denizlili iş insanlarımıza, yaklaşık 4 milyar lira tutarında prim teşviki verdik." diye konuştu.

Denizli'nin 14 ilçesine de doğal gaz arzını sağladıklarını dile getiren Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bugün de şehrimize kazandırdığımız güncel bedeliyle 18 milyar lirayı bulan, 232 ayrı yatırımın resmi açılışını buradan gerçekleştireceğiz. Eğitimde, anaokulundan liseye, bilim merkezinden sınav merkezine, 25 ayrı yatırımı resmen hizmete açıyoruz. Pamukkale Üniversitemizin fizik tedavi hastanesi ve diğer yatırımlarının resmi açılışını da buradan yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2 bin 796 kişilik Pamukkale Öğrenci Yurdu ile Buldan Gençlik Merkezi'ni hizmete alıyoruz. Sağlıkta, Merkez Halk Sağlığı Laboratuvarı ile aile sağlığı merkezlerinin açılışını yapıyoruz. Ulaştırmada, şehrimiz için önemli bir yatırım olan 3 milyar 400 milyon liralık maliyetle tamamladığımız Denizli Çevreyolu'nun 14 kilometrelik ikinci etabı ile 2 bin 640 metrelik Honaz Tüneli'ni hizmete açıyoruz. Böylece günde 30 bin aracın geçtiği Denizli şehir içi trafiğine rahat bir nefes aldırıyoruz. Bu tür yatırımlarla yolculuk sürelerinin kısalması, konforun ve güvenliğin artması, Denizli'mizin sanayisine, ticaretine, turizmine önemli katkılar sağlayacaktır."

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ'nin yaptığı Kayaköy'deki 1173 konutu, 50 dükkanı ve diğer altyapı yatırımlarını ayrıca Tilkilik'teki 118 konut ile İnceler'deki 158 konutu resmen hizmete açacaklarını belirtti.

İller Bankası'nın 2 milyar liraya yakın finansmanıyla hayata geçirilen, aralarında Pamukkale Seyir Tepesi Şehir Ormanı'nın da olduğu 39 ayrı altyapı yatırımının resmi açılışını da yapacaklarını bildiren Erdoğan, Devlet Su İşlerinin tamamladığı Buldan Aktaş Barajı ve sulamasını, Honaz Ovası sulamasını, Tavas Kızılca Göleti'ni ve sulamasını, Denizli içme suyu arıtma tesisini ve diğer yatırımları bugün resmen hizmete aldıklarını aktardı.

Başkan Erdoğan, "Bugün altyapısı tamamlanan 7 ilçemizin doğal gazını da resmen veriyoruz." dedi.

Büyükşehir belediyesinde tamamlanan ve açılışı yapılacak yatırımlara ilişkin de bilgi veren Erdoğan, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ile çok sayıda yol, asfaltlama, kaldırım, sosyal tesis, çevre düzenlemesi, spor tesisi, park, altyapı projesi ve diğer yatırımların açılışlarını yapacaklarını söyledi.

İlçe belediyelerince tamamlanan yatırımlarının resmi açılışını da yapacaklarını dile getiren Başkan Erdoğan, tüm yatırımların şehre hayırlı olmasını diledi, yatırımları Denizli'ye kazandıran bakanlıkları, kurumları, belediyeleri ve yüklenici firmaları da tebrik etti.

Alandakilerden, seçim sandığı önlerine geldiğinde yapılanlara bakarak, "Durmak yok yola devam" demelerini isteyen Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Sağ olun, var olun. Ana kademe, kadın kolları, gençler durmak yok. Gümbür gümbür, sandığa koşacağız." diye konuştu.

TÖRENDEN NOTLAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a, Çardak Havalimanında, Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Uz tarafından "53" numaralı "Recep Tayyip Erdoğan" yazılı forma hediye edildi.

Başkan Erdoğan, alandaki konuşmasının ardından Bozkurt ve Güney ilçelerinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarında hak sahibi ailelere anahtarları teslim etti, daha sonra hizmete alınacak projelerin bulunduğu noktalara canlı bağlantı yaparak açılışları gerçekleştirdi.

Honaz Tüneli açılışında, "Honaz Tüneli güzel olmuş mu? Bunun adı eser ve hizmet siyasetidir. Laf ola beri gele yok, icraat. Denizli'den altılı masaya selam. 28 kilometrelik yol 14 kilometreye düştü hayır olsun. Şu güzelliğe bak." ifadelerini kullanan Başkan Erdoğan, İçme Suyu Arıtma Tesisinin açılışında da "Bunların olduğu yerde kuraklık var, bizim olduğumuz yerde Allah'ın izniyle bereket var. Rabbim, bereketini bizlerden uzak eylemesin." dedi.

Beraberindekilerle kurdele keserek, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut, 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projeleri hizmete alan Erdoğan, "hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

Tören alanında, "Pamukkale beyazı Togg'a yakıştı", "Sen yürüyeceksin Denizli yürüyecek", "Cumhur İttifakı Türkiye'dir" afişleri yer aldı.

Törene, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de katıldı.

Başkan Erdoğan, tören alanına gelişi sırasında yol boyunca kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı, çocuklara oyuncak dağıttı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN DENİZLİ PAYLAŞIMI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eser ve hizmet siyasetimizin en yakın şahitlerinden Denizli, Türkiye Yüzyılı'na hazır! " ifadelerini kullandı.

232 TESİS! 18 MİLYAR LİRAYI BULAN YATIRIM

Bakanlıkların, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyelerinin Denizli'de hayata geçirdiği 232 tesisin 17 milyar 878 milyon 435 bin 143 TL yeni yatırım bedeli bulunduğu ifade edilirken, "Honaz Tüneli ve Çevre Yolu" ile "Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi" şehre kazandırılan 'ilk'lerden olarak tarihe geçti.

2 bin 600 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli ve şehir merkezinin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılanması için Akbaş Barajı'nın ardından hayata geçirilen Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisinin yanında altyapıdan üstyapıya, sosyal tesislerden spor alanlarına Denizli merkez ve 19 ilçede bulunan toplam 232 tesisin toplu açılış kurdelesi kesildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Erdoğan'ın katılacağı toplu açılış töreni ile Denizli'nin yine kazanacağını söyledi. Erdoğan'ın Büyükşehir Belediyesi yatırımları ile birlikte toplam 232 tesisin açılışını yapacağını kaydeden Başkan Zolan, tüm hemşerilerini açılış şölenine davet ederek, "Başkanmız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, güzeller güzeli şehrimize yapılan milyarlarca liralık yatırımların açılışını yapacak. Bu mutluluğu, güzellikleri hep beraber yaşamak için tüm vatandaşlarımızı bekliyorum" ifadelerini kullandı.

.Son Dakika: Başkan Erdoğan Denizli'deki Toplu Açılış Töreni'nde konuştu | Video

6'lı masa bir anda aydınlanma yaşamışlar. Bir korku sarmış. Biz milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol kabul etmediğimiz için tüm rakiplerimizi yendik.

"14 MAYIS'TA MASA VESAYETİNİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ"

Parti binalarına, 'Yeter söz milletindir' afişi asıyorlar. Rahmetli Menderes bunların ağbabalarına 'Yeter söz milletin' demişti. Biz de bugün küresel vesayet odaklarına 'Yeter' diyoruz. 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömeceğiz. Bakalım hepsi birden milli iradenin gücünün karşısında ne ifade edecek.

"BU ZIRVALIKLARINA 'YETER' DİYORUZ"

Onların bir yuvarlak masanın etrafında toplanıp durdukları 1 yılda bizde 47 il ziyareti yaptık. Biz Türkiye'yi, dünyayı dört dolandık, onlar bir masanın etrafında tur atmanın ötesine geçemedi.

Türkiye'yi milli irade yerine kendi vesayet sistemimizle yönetmek istiyoruz dediler. Bunlara bu zırvaları bırakın dedik. Denizli'ye bakın. Sadece bu meydanda 80 bin kişi var. Yoldakileri söylemiyorum. Bu ihtiras fırtınalarına karşı YETER diyoruz. Sözün de, kararın da milletin olduğunu söylüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pensilvanya ve Kandil Destekli 4'lü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6'ya çıkarıp masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar kendileri aday çıkaramıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır siyaset er meydanıdır, biz adayız, karşımıza kimi çıkaracaksanız çıkarın, söyleyin de er meydanında yarışalım dedik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya adaylık tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylık tartışmaları üzerinden 6'lı masayı eleştirdi. Erdoğan, ''Baktılar kendileri aday çıkartamıyor, bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya adaylık tepkisi

Seçimler için heyecanlı bekleyiş sürüyor...

Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aylar öncesinden büyük bir coşkuyla sahalara inmişken muhalefet cephesinde sessizlik sürüyor.

Bu sessizlik sürerken son günlerde 6'lı masanın son argümanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına yönelik tartışmalar oldu.

Muhalefet cephesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki dönem Cumhurbaşkanlığı yaptığını ve bir daha aday olamayacağı söyleminde bulundu.

Bu konuya Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de katıldığı Toplu Açılış Töreni'nde net bir cevap verdi.

Başkan Erdoğan’ı taklit eden CHP’ye Saymaz’dan sert sözlerBAŞKAN ERDOĞAN'I TAKLİT EDEN CHP'YE SAYMAZ'DAN SERT SÖZLER

14 Mayıs bizim için yeniden bir uyanış olacak"14 MAYIS BİZİM İÇİN YENİDEN BİR UYANIŞ OLACAK"

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye sert tepkiBAŞKAN ERDOĞAN'DAN CHP'YE SERT TEPKİ

Bu haber 327215 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Son seçim anket sonuçları! Muhalefet adeta dağıldı! Erdoğan'ın ve AK Parti'nin oyu arttı! Seçim tek turda bitiyor  
 Son seçim anket sonuçları! Muhalefet adeta dağıldı!...
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)