CHP’li Dursun Çiçek’in "HDP’ye Bakanlık"...
Reklam

CHP'li Dursun Çiçek'in "HDP'ye Bakanlık" itirafına MHP'den tepki: CHP terörü iktidara taşımak istiyor

CHP'li Dursun Çiçek'in bir özel TV kanalında yaptığı ve skandal diye tabir edilen açıklamalarına tepkiler sürüyor. CHP'li Çiçek, ikinci turda oy vermeleri için HDP'ye bakanlıklar teklif edileceğini itiraf etmişti. Milliyetçi Hareket Partisi'nden bu skandalla ilgili sabah.com.tr'ye özel açıklamalar geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" dedi ve İYİ Parti'nin sessiz kalarak CHP ile aynı noktada buluştuğunu söyledi.

17 Mayıs 2021 - 14:59 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 16:06

'li 'in "HDP'ye Bakanlık" itirafına MHP'den tepki: CHP terörü iktidara taşımak istiyor

Giriş Tarihi: 17.5.2021  14:23 Son Güncelleme: 17.5.2021  14:48

'li 'in "HDP'ye Bakanlık" itirafına MHP'den tepki: CHP terörü iktidara taşımak istiyor

'li 'in bir özel TV kanalında yaptığı ve skandal diye tabir edilen açıklamalarına tepkiler sürüyor. CHP'li Çiçek, ikinci turda oy vermeleri için HDP'ye bakanlıklar teklif edileceğini itiraf etmişti. 'nden bu skandalla ilgili sabah.com.tr'ye özel açıklamalar geldi. MHP Grup Başkanvekili , "CHP terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" dedi ve 'nin sessiz kalarak CHP ile aynı noktada buluştuğunu söyledi.

SABAH İNTERNET

CHP'li Dursun Çiçek'in HDP'ye Bakanlık itirafına MHP'den tepki: CHP terörü iktidara taşımak istiyor

'li 'in bir özel TV kanalında yaptığı ve skandal diye tabir edilen açıklamalarına tepkiler sürüyor. CHP'li Çiçek, ikinci turda oy vermeleri için HDP'ye bakanlıklar teklif edileceğini itiraf etmişti. 'nden bu skandalla ilgili sabah.com.tr'ye özel açıklamalar geldi. MHP Grup Başkanvekili , "CHP terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" dedi ve 'nin sessiz kalarak CHP ile aynı noktada buluştuğunu söyledi.

CHP'li Dursun Çiçek bir özel TV kanalında itiraf olarak nitelenebilecek açıklamalarda bulundu. Dursun Çiçek, partisi CHP'nin olası bir Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda kazanmak için HDP'ye bir veya iki bakanlık vermesi gerektiğini söyledi. Bu açıklamalara tepkiler sürerken Milliyetçi Hareket Partisi'nin kritik ismi Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan önemli değerlendirmeler geldi.

KILIÇDAROĞLU KOLTUĞA OTURDUĞUNDAN BERİ...

CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri HDP ile gizli ya da açık dolaylı ya da dolaysız her şekilde ittifak halinde olduğunu belirten MHP'li Akçay, "Kılıçdaroğlu Genel Başkan olduğu günden beri bu böyle. Seçimlerde de HDP'yi Meclis'e taşımak için gayret gösterdiler. CHP'nin HDP'ye hamilik yaptığı malum." dedi. Vaziyeti "Rezaletin son perdesi" olarak tanımlayan Akçay, "CHP Şimdi de terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" diye ekledi.

CHP'DEN GELEN SESLERİN İYİ PARTİ'NİN DE GÖRÜŞÜ ANLAŞILIYOR

Akçay, Millet İttifakı'nın diğer ortağı İYİ Parti'nin Dursun Çiçek'in skandal açıklamaları ve CHP'den gelen benzer ifadeler hakkında tepki göstermediğine dikkat çekerek "İYİ Parti'nin bu açıklamalara herhangi bir tepkisi yok. CHP'den gelen seslerin İYİ Parti'nin de görüşü olduğu anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

BU AÇIKLAMALAR CHP'NİN KURUMSAL POLİTİKASI

Ortaya çıkan tablonun bir kurumsal politikanın sonucu olduğunu vurgulayan Erkan Akçay, CHP'den gelen bu tür açıklamaların spontane gelişmediğini belirtti. Akçay, "Kılıçdaroğlu daha önce 'Seçim zamanı oturulup konuşulur' dedi. Dursun Çiçek'in itirafından sonra Gürsel Tekin de yine benzer ifadeler kullandı. Bu açıklamaların CHP'nin kurumsal bir politikası olduğu açık" şeklinde konuştu.

CHP'li Çiçek canlı yayında ağzından baklayı çıkardı: HDP'lilere bakanlık verebiliriz

'nin HDP'ye "bakanlık" sözüne MHP'den sert tepki: Terör örgütünü iktidara taşımak istiyorlar

’li eski milletvekili ’in "Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2’inci tura kalırsa HDP’ye bakanlık vaat edilebilir" çıkışına MHP'den de tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Kılıçdaroğlu Genel Başkan olduğu günden beri bu böyle. Seçimlerde de HDP'yi Meclis'e taşımak için gayret gösterdiler. CHP'nin HDP'ye hamilik yaptığı malum." dedi. Vaziyeti "Rezaletin son perdesi" olarak tanımlayan Akçay, "CHP şimdi de terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" açıklamasında bulundu.

Terör örgütünü iktidara taşımak istiyorlar

Dursun Çiçek, partisi CHP'nin olası bir Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda kazanmak için HDP'ye bir veya iki bakanlık vermesi gerektiğini söyledi.
Bu açıklamalara tepkiler sürerken Milliyetçi Hareket Partisi'nin kritik ismi Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan konuya ilişkin önemli değerlendirmeler geldi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ İKTİDARA TAŞIMAK İSTİYOR"
Sabah'ın haberine göre CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri HDP ile gizli ya da açık dolaylı ya da dolaysız her şekilde ittifak halinde olduğunu belirten MHP'li Akçay, "Kılıçdaroğlu Genel Başkan olduğu günden beri bu böyle. Seçimlerde de HDP'yi Meclis'e taşımak için gayret gösterdiler. CHP'nin HDP'ye hamilik yaptığı malum." dedi. Vaziyeti "Rezaletin son perdesi" olarak tanımlayan Akçay, "CHP şimdi de terör örgütünü iktidara taşımak istiyor" diye ekledi.

İYİ PARTİ'NİN DE GÖRÜŞÜ ANLAŞILIYOR
Akçay, Millet İttifakı'nın diğer ortağı İYİ Parti'nin Dursun Çiçek'in skandal açıklamaları ve CHP'den gelen benzer ifadeler hakkında tepki göstermediğine dikkat çekerek "İYİ Parti'nin bu açıklamalara herhangi bir tepkisi yok. CHP'den gelen seslerin İYİ Parti'nin de görüşü olduğu anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

BU AÇIKLAMALAR CHP'NİN KURUMSAL POLİTİKASI
Ortaya çıkan tablonun bir kurumsal politikanın sonucu olduğunu vurgulayan Erkan Akçay, CHP'den gelen bu tür açıklamaların spontane gelişmediğini belirtti. Akçay, "Kılıçdaroğlu daha önce 'Seçim zamanı oturulup konuşulur' dedi. Dursun Çiçek'in itirafından sonra Gürsel Tekin de yine benzer ifadeler kullandı. Bu açıklamaların CHP'nin kurumsal bir politikası olduğu açık" şeklinde konuştu.

SİHA’lardan korkusuna entari giyen PKK elebaşı ’dan bir itiraf daha: Bizi ortadan kaldıracaklar

Giriş Tarihi: 16.05.2021  Son Güncelleme:16.05.2021 09:33

PKK elebaşı Murat Karayılan'dan itiraf geldi: Öleceksiniz diye talimat verdik

Son dakika haberine göre; Terör örgütü 'nın elebaşlarından , 23 Nisan'da başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım harekâtlarında ciddi darbeler aldıklarını ve teröristlere kaçmaları için talimat verdiklerini itiraf etti.

GÜNDEMSabah

SİHA’lardan korkusuna entari giyen PKK elebaşı ’dan bir itiraf daha: Bizi ortadan kaldıracaklar

Kahraman Mehmetçik, düzenlediği dev operasyonlarla eli kanlı terör örgütüne ağır darbeler vurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda SİHA’lardan korktuğu için entari giydiği ortaya çıkan PKK elebaşı ’dan bir itiraf daha geldi. Karayılan, 23 Nisan'da başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım harekâtlarında ciddi darbeler aldıklarını ve teröristlere kaçmaları için talimat verdiklerini itiraf etti.

Son dakika haberi... Murat Karayılan, saklandığı delikten örgütün yayın organlarına Pençe harekâtlarında aldıkları ağır darbelerle ilgili, "Ciddi darbeler aldık, ağır kayıplarımız oldu.

Birçok bölgede yönetici düzeyindeki komutanlarımızı kaybettik. Bizi zayıflatarak tümden ortadan kaldırmak istiyorlar." sözlerini kullandı.

"ÖLECEKSİNİZ DİYE TALİMAT VERDİK"
Sabah'ta yer alan habere göre, Karayılan, "O kadar yoğun bir teknoloji kullanılıyor ki, 18 kayıp verip, 7 kişilik bir grupla irtibatımız kopunca telsizle eğer zorlanıyorsanız, geri çekilebilirsiniz, bulunduğunuz bölgeleri terk edin, yoksa öleceksiniz diye talimat verdik" itirafında bulundu.

KARAYILAN DAHA ÖNCE DE SİHA KORKUSUNDAN ENTARİ GİYMİŞTİ
Irak'ın kuzeyinde MİT ve TSK'nın gerçekleştirdiği nokta operasyonlarla aralarında Ali Haydar Kaytan gibi PKK'nın kurucu isimlerinin de yer aldığı çok sayıda üst düzey teröristin öldürülmesi elebaşı Murat Karayılan'ı da korkuttu.

Kuzey Irak'taki Gara Dağı'ndan kaçarak Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan PKK'nın sözde özel güç sorumlusu A.D. (34) önemli açıklamalarda bulundu.

Örgütten kaçabilmek için MİT'in internet sitesi üzerinden kendini ihbar ettiğini anlatan A.D. şunları anlattı: "Karayılan bir yere giderken, İHA ve SİHA'lardan kurtulmak için, Arapların yerel kıyafeti olan beyaz entari giyip sarık takıyor. Dikkat çekmemek için kalabalık korumayla gezmiyor. Yanına en güvenliği 3 kişiyi alıyor. Suikast girişimine karşı yüzünü sürekli kapatıyor."

TESLİM OLAN TERÖRİSTTEN FLAŞ İTİRAF
İçişleri Bakanlığı'nın terörle mücadeledeki başarısının, örgütü psikolojik yönden çok etkilediğini söyleyen A. D., Murat Karayılan "örgüte en büyük zararı yapılan nokta operasyonlarda aldık" ifadelerini kullandı. PKK'nın kurucu isminin öldürüldüğünü itiraf eden A. D. "Örgüt ölümünü halen gizliyor. Hatta öldükten sonra onu ölmemiş gibi göstermek için çok eski tarihli bir videosunu yeni görüntü gibi yayımladılar. Ölümü örgüt üst yönetiminde şok etkisi yarattı." dedi.

İNTİHARLAR VE AYRILMAK İSTEYENLER ARTTI
Örgütte intihar vakaları çok arttı. Çünkü kaçmak isteyenler başaramayınca son çare intihara yöneliyor. Ayrılmak isteyenleri tespit etmek için, Kasım 2020'de 'ayrılmak isteyenler rapor yazsın, değerlendirelim' talimatı gönderildi. Ancak, beklemedikleri yoğun bir taleple karşılaştılar. Ayrılmak isteyen yüzlerce kişiyi hemen ideolojik eğitime alınarak, 'giderseniz devlet işkence eder, müebbet verir' şeklinde kara propaganda yapılıyor.

Kamp yerlerini değiştirdiler ve Türk televizyon kanallarını izlemelerini yasakladılar. Mahmur Kampı çevresindeki hakim tepelere hava harekatı gerçekleştirildiğinde, kamptakiler hemen araçlarla bombalanan alanlara giderek 'Türkiye uçakları sivilleri vuruyor' şeklinde kamuoyu oluşturmaya çalışıyordu.

KAYTAN ÖLDÜ AMA GİZLİYORLAR
Son dönemde birçok terörist şehir merkezlerinde eylem yapmak için örgüte başvuruyor. Teslim olmak için bu öneride bulunduğu tespit edilenler ise gönderilmiyor. Çünkü eylem için gönderilenlerin tümü teslim olup geri dönmedi. Şırnak Valiliğine bomba yüklü 10 maket uçak gönderilmek istendi.

Ancak uçak havalanmadan patlayıcı infilak edince havacılık eğitimi alan iki terörist parçalanarak öldü. PKK'nın kurucularından Ali Haydar Kaytan SİHA ile Kandil bölgesinde öldürüldü. Örgüt ölümünü halen gizliyor. Hatta öldükten sonra onu ölmemiş gibi göstermek için çok eski tarihli bir videosunu yeni görüntü gibi yayımladılar. Ölümü örgüt üst yönetiminde şok etkisi yarattı."

PKK elebaşı Murat Karayılan'dan itiraf geldi: Öleceksiniz diye talimat verdik

Son dakika haberine göre; Terör örgütü 'nın elebaşlarından , 23 Nisan'da başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım harekâtlarında ciddi darbeler aldıklarını ve teröristlere kaçmaları için talimat verdiklerini itiraf etti.

PKK elebaşı Murat Karayılan'dan itiraf geldi: Öleceksiniz diye talimat verdik

, saklandığı delikten örgütün yayın organlarına Pençe harekâtlarında aldıkları ağır darbelerle ilgili, "Ciddi darbeler aldık, ağır kayıplarımız oldu. Birçok bölgede yönetici düzeyindeki komutanlarımızı kaybettik. Bizi zayıflatarak tümden ortadan kaldırmak istiyorlar." sözlerini kullandı.

"ÖLECEKSİNİZ DİYE TALİMAT VERDİK"

, "O kadar yoğun bir teknoloji kullanılıyor ki, 18 kayıp verip, 7 kişilik bir grupla irtibatımız kopunca telsizle eğer zorlanıyorsanız, geri çekilebilirsiniz, bulunduğunuz bölgeleri terk edin, yoksa öleceksiniz diye talimat verdik" itirafında bulundu.

Teröristlere 'Pençe' darbesi!TERÖRİSTLERE 'PENÇE' DARBESİ!

PKK'ya komando pençesi: ÖldürüldülerPKK'YA KOMANDO PENÇESİ: ÖLDÜRÜLDÜLER

MSB açıkladı: 72 terörist EX!MSB AÇIKLADI: 72 TERÖRİST EX!

MSB paylaştı! Harekattan yeni görüntülerMSB PAYLAŞTI! HAREKATTAN YENİ GÖRÜNTÜLER

Bu haber 985790 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan itibaren sokak kısıtlaması kalkıyor
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan...
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan itibaren sokak kısıtlaması kalkıyor
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası duyurdu: 1 Temmuz'dan...