Başkan Recep Tayyip Erdoğan: 2023 ile ilgili sinsi planları çöpe...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: 2023 ile ilgili sinsi planları çöpe atacağız!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı"nda konuştu. AK Parti kadrolarının 2023'te bir kez daha bayrağı zirveye dikeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız. Finanstan teröre her aracı kullananlara eyvallah etmeyeceğiz." dedi.

14 Ocak 2023 - 02:03

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: 2023 ile ilgili sinsi planları çöpe atacağız!

Giriş Tarihi: 27.11.2022 Güncelleme Tarihi: 27.11.2022 

AK Parti 'Büyük İstanbul' buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023'te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

İstanbul'da 'Büyük Buluşma' heyecanı! Başkan Erdoğan: Zirveye bayrağı dikeceğiz

AK Parti'de büyük buluşma! Erdoğan: Önümüze tuzak koysalar da vız gelir

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da seçim startını verdi: 2023'te sinsi planları çöpe atacağız

'İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ErdoğanAK Parti teşkilatlarına yeni bir talimat verdi. 'Sinsi planları çöpe atacağız' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizler birbirine kenetlenmiş parmaklar gibi saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar vız gelir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, NEF Stadyumu'nda düzenlenen 'İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı'nda konuştu. Erdoğan, "İstanbul'da 2023'e kadar dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bugün burada İstanbul'daki 32 bine yakın sandıkta görev alacak 96 bin AK Parti sevdalısı ile bir aradayız" dedi. AK Parti teşkilatlarına talimat veren Erdoğan, "Her birimiz kendi oy kullandığımız sandığın üyeleri ile en kısa sürede bir araya geleceğiz. İkamet ettiğimiz yerdeki AK Parti üyeleri ile temasa geçeceğiz. Kendimizden başlayarak halka halka bu seferberliği 85 milyonun tamamına yayacağız" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti kadrolarının 2023'te bir kez daha bayrağı zirveye dikeceğini de söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul’un Sözü Birlik, İrade, Zafer Programı"nda önemli açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerinde AK Parti'nin bir kez daha zirveye bayrağı dikeceğini söyleyen Başkan Erdoğan, "Sandığı irade, davayı namus, Türkiye'yi sevda bilen AK Parti İstanbul teşkilatı olarak sizlerden söz istiyorum." dedi. Küresel güçlere de net mesaj veren Başkan Erdoğan, "İçeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak 2023 ile ilgili sinsi plan ve hedefleri de çöpe atacağız. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: 2023 ile ilgili sinsi planları çöpe atacağız!Başkan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" Programı'nda hitap etti. Başkan Erdoğan, "İnşallah tempomuzu sürekli artırarak 2023'e kadar İstanbul'da dokunmadık gönül bırakmayacağız." dedi. “2023 ile ilgili sinsi planları çöpe atacağız!” mesajını güçlü bir şekilde veren Başkan Erdoğan, "Birileri yuvarlak masanın etrafında dönedursun, biz sahayı emekle, azimle, ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız” şeklinde konuştu. Küresel güçlere seslenen Başkan Erdoğan, "İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan finanstan teröre her aracı kullanan küresel baronlara emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz." açıklamasını yaptı. Öte yandan "Pençe-Kilit'te, Suriye'de 480 teröristi etkisiz hale getirdik" bilgisini paylaşan Başkan Erdoğan, "Şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimizi sevgili Habibine komşu eylesin. Rabbim bizlere de bu şehadeti nasip eylesin. Şehitlerle beraber topraklar vatan oluyor. Hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez." ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca NEF Stadyumu'nda düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında, katılımcıları selamlayarak, Fatih'in yadigarı İstanbul'un 2053 vizyonu için gece gündüz demeden çalışanlara şükranlarını iletti.

AK Parti'de büyük buluşma! Erdoğan: Önümüze tuzak koysalar da vız gelirPartisinin il teşkilatının, "Yüz Yüze 100 Gün" programı doğrultusunda İstanbul'u hane hane, sokak sokak, meydan meydan kucakladığını belirten Erdoğan, teşkilatın, "Türkiye Yüzyılı" vizyonu için çalışmalarını hızlandırdığını söyledi.

Başkan Erdoğan, 2023'e kadar İstanbul'da dokunmadık gönül bırakmayacaklarını dile getirerek, buluşmaya İstanbul'da 32 bine yakın sandıkta görev alacak 96 bin AK Parti sevdalısının katıldığını vurguladı.

AK Parti ailesinin tüm fertleriyle İstanbul'un 4,5 milyon hanesine, 16 milyon İstanbullunun istisnasız hepsine ulaşmak için çalıştığını ifade eden Erdoğan, aynı çalışmayı 81 vilayetin tamamında gerçekleştireceklerini kaydetti.

"(SEÇİME KADAR) SAHADA EN KÜÇÜK BİR BOŞLUK BIRAKMAYACAĞIZ"

Bu hafta Konya ve Artvin'de programlara katıldığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Durmadan, usanmadan, yılmadan Türkiye'nin altyapısını biz değiştirdik, üstyapısını da biz inşa edeceğiz. Biz, kuru vaat yapmıyoruz. Kurusıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat. Türkiye'yi, yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında, müjdecisi olan 2023 için birlik, irade, zafer sözü veren İstanbul, her alanda yaptığı gibi bu hususta da Türkiye'nin lokomotifliğini Allah'ın izniyle yürütecektir. Geçtiğimiz hafta sadece bir günde İstanbul'un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi en az iki hatta çok daha fazla ziyaret ederek, sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Rabb'imizin 'İnsan için ancak çalıştığı kadarı vardır' emri ilahisi her işimiz gibi teşkilat faaliyetlerimizde de rehberimizdir. Çalışmalarımızı yine Rabb'imizin bize sıkça yönelttiği, 'akletmez misiniz?' ikazına uygun şekilde yürüteceğiz. Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun. Biz sahayı akılla, kalple, samimiyetle, emekle, azimle, fedakarlıkla, ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Yalan ve iftira siyasetinin üzerimizde oluşturduğu girdaba asla boyun eğmeden, eser ve hizmet siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz."

Yapılan her işte, söylenen her sözde hakkı, hakkaniyeti ve halkı üstün tuttukları müddetçe kimsenin bileklerini bükemeyeceğini aktaran Başkan Erdoğan, "AK Parti teşkilatlarında tüm bu vasıflara sahip binlerce, on binlerce, yüz binlerce dava arkadaşımız var. Pendik'teki Elazığlı Abbas amcamız da bunlardan biriydi, 91 yaşında. Kendisi partimizin kuruluşundan itibaren oturduğu mahalledeki her faaliyetimize iştirak etmiş, her toplantımızda söz almış, Türkiye ve AK Parti sevdalısı bir amcamızdı. Katıldığı son toplantıda yine heyecanla davasına olan sevdasını anlatırken geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede dar-ı bekaya irtihal ettik. Mekanı cennet olsun inşallah. Abbas amcamıza ve onun gibi son nefesine kadar bu yolda samimiyetle mücadele veren kardeşlerimizin tamamına Allah'tan rahmet diliyoruz. Dualarıyla, gayretleriyle, fedakarlıklarıyla, partimizin bugünlere ulaşmasına katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

"BİZ GELECEK NESİLLERİN ZAMANININ MİSAFİRİYİZ."

AK Parti'nin milletin partisi olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu partinin kurucusu da sahibi de bugüne kadar taşıyıcısı da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da bizatihi milletimizin ta kendisidir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak üstlendiğimiz görevlerle milletin emanetçisiyiz. Gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde de ifade ettiğim gibi biz gelecek nesillerin zamanının misafiriyiz. Önceki nesillerden devraldığımız dava, hizmet ve eser mücadelesinin kutlu bayrağını, ülkemize ve milletimize yapabildiğimiz en çok katkıyı vererek sonraki nesillere aktarabilirsek ne mutlu bize."

"BU İMTİHANI DA BAŞARIYLA TAMAMLAYACAĞIZ"

Başkan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Galatasaray NEF Stadyumu'nda düzenlediği "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında partililere seslendi.

2023'te bayrağı zirveye dikeceklerini dile getiren Erdoğan, alandakilere seslenerek şöyle devam etti:

"Bayrağı zirveye dikmeye var mıyız? Sandığı irade, davayı namus, Türkiye'yi sevda bilen AK Parti İstanbul Teşkilatı olarak şimdi sizlerden söz istiyorum. Cumhuriyet'imizin ilk yüzyılının son imtihanı 2023'ü alnımızın akıyla vermeye hazır mıyız? Ey İstanbul, Cumhuriyet'imizin yeni asrında dünyada Türkiye Yüzyılı'nı yükseltmeye hazır mıyız? Ey İstanbul, Fatih'in İstanbul'u fethinin 600. yıl dönümü, 2053'te tüm gönüllüleri yeniden fetih için hazır mıyız? Ey İstanbul, AK Parti husumeti kisvesi altında milletimizle bin yıllık hesabını görmeye çalışanların heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız? Ey İstanbul, bu şehri fert fert, hane hane, sokak sokak, sandık sandık, ilçe ilçe Türkiye Yüzyılı'na taşımaya hazır mıyız? Maşallah. Barekallah. Tebarekallah. Şu karşımda gördüğüm heyecan, ihtişam, şu karşımda gördüğümüz birlik, şu karşımda gördüğüm irade, inşallah 2023'teki zaferimizin müjdesidir."

Başkan Erdoğan, birbirine kenetlenmiş parmaklar ve bir duvarı oluşturan tuğlalar gibi olduklarını belirterek, "Saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, hangi engeli koyarlarsa koysunlar vız gelir. Başlattığımız demokrasi ve kalkınma hamlesini adım adım ileriye taşıyarak ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak, yoklukları, sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek, içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkarttıysak inşallah 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre her aracı kullanan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız." diye konuştu.

"Zor oyunu bozar" sözüne atıfta bulunan Erdoğan, şunları ifade etti:

"Gücünü imanımızdan ve azmimizden alan çabayla inşallah bu oyunu da bozacağız. Bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız. Önce AK Parti olarak kendi içimizdeki birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Buradan genel başkan sıfatıyla, şahsımdan başlayarak, tüm genel merkez yöneticilerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, yeni bir görev veriyorum. Her birimiz kendi oy kullandığımız sandığın üyelerini ve mahalle temsilcileriyle en kısa sürede bir araya geleceğiz. Aynı şekilde ikamet ettiğimiz yerdeki AK Parti üyeleriyle temasa geçeceğiz. Her bir üyemizi, partimize yeni bir üye katılması için teşvik edeceğiz. Kendimizden başlayarak halka halka bu seferberliği, 85 milyonun tamamına yayacağız. Haneyi, sokağı, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda Allah'ın izniyle 2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferini elde etmemizin önüne kimse geçemez. Varsın birileri kendi kendilerine gelin güvey olmaya, kendi kısır dünyalarında davul zurna çalmaya, sanal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin. Biz doğrudan insanımıza gideceğiz. Doğrudan insanımızla konuşacağız. Doğrudan insanımızın gönlüne ve dimağına hitap edeceğiz. Hepimizin de çok iyi bildiği gibi siyaset insanla yapılır. Şayet siyaseti şekillendirmek, medyaya, dedikoduya, sanal mecralara kalsaydı bırakın iktidar olmayı, bize bu ülkede yağmurlu havada bir bardak su bile vermezler, doyasıya tek bir nefes bile aldırmazlardı. Kazandığımız her zaferin gerisinde milletimizle aramızda tuttuğumuz o güçlü bağ, paylaştığımız muhabbet, yöneldiğimiz ortak istikamet var."

Başkan Erdoğan, Allah'ın takdirine razı olduklarını, milletin gücünün üstünde güç görmediklerini vurgulayarak, "Hep birlikte yaşadığımız 15 Temmuz, bunun en büyük ispatıdır. Ne diyor Akif? 'İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür.' Dünyanın en modern savaş araçları olan tankın, topun, uçağın, helikopterin, silahın karşısında sadece imanlı yüreğiyle çıkmış, hepsine galebe çalmıştır. Onunla birlikte AK Parti kadrolarının moralini bozmak için tedavüle sokulan hiçbir yalan, hiçbir iftira, tezgahlanan hiçbir kirli oyun, bu gerçeği değiştiremez. Türkiye'nin geçtiğimiz 20 yılda elde ettiği asırlık kazanımları inkar edenin gözüne dizine durur. Ülkemizin bugün yaşadığı çoğu da küresel krizlerden kaynaklanan sorunlarını çözebilecek yegane vizyona, programa, projeye, kadroya, azme sahip tek parti biziz. Muhalifler bile alenen ikrar edemeseler de bu gerçeği dost ortamlarında dile getirmekten kendilerini alıkoyamıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

"BU HAKKIMIZI KULLANMAMIZIN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEZ"

Başkan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca NEF Stadı'nda düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında konuştu.

Türkiye Yüzyılı vizyonlarını 81 vilayetin ve ilçelerinin tamamındaki vatandaşlarla şekillendirmek için çalışırken, muhalefetin avara kasnak misali attığı boş turları milletin de gördüğünü belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sadece son bir ayda TOKİ'nin 500 bin konut, 1 milyon arsa, 50 bin iş yeri kampanyasıyla ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili Togg'un üretime geçmesiyle, şehirlerimizdeki onlarca milyarlık toplu açılışlarımızla, dünyanın en yüksek 5 barajından biri Yusufeli Barajı Hidroelektrik Santrali'nin su tutmaya başlamasıyla, dikkat edin her yıl 5 milyar geri dönüşü olacak, 7 yılda Yusufeli Barajı kendini finanse edecek. Bunu AK Parti yapar, diğerleri laf yapar. Türk Devletleri Teşkilatından G20'ye, uluslararası zirvelerle ve daha pek çok programla ülkemize tarihe geçecek nice eserler ve hizmetler kazandırırken, kendi aralarında tepişmekten, birbirlerine laf yetiştirmekten, başka siyaset ortaya koyamayanların takdirini milletimiz elbette yapmaktadır."

Programa katılan vatandaşlara seslenerek, "Kardeşlerim, şu anda hazır mısınız? Öyle bir haykıralım ki, sadece Türkiye değil tüm dünya duysun. Hazır mıyız?" diyen Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini kullandı.

"TOPLANTIMIZIN GAYESİ, TÜRKİYE YÜZYILI SEFERBERLİĞİNİN BAŞLADIĞINI İLAN ETMEKTİR"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bütün imkanlarla, bu yola durmadan usanmadan devam edileceğini dile getirerek, özellikle de yılbaşından itibaren aldıkları tedbirlerin, hayata geçirdikleri uygulamaların neticelerinin daha iyi görülmeye başlanacağını söyledi.

Bunun için vatandaşlardan göğüslerini gere gere, bugüne kadar ülkeye yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını herkese anlatmalarını isteyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sizlerin doğrusunu söyleyerek, eğitimde neler yaptık, sağlıkta neler yaptık, ulaşımda neler yaptık, adalette, emniyette neler yaptık, tarımda neler yaptık, dış politikada neler yaptık, bunları anlatmanızı istiyorum ki bu muhalefetin bütün yalan balonları ne yapsın? Sönmeye devam etsin. Sözlerin, yumuşatmadığınız, teskin etmediğiniz her kalbin ritmi bozulmaya devam edecektir. Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz, bakmadığınız her umut bahçesi, ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir. Ülkemizde eşi benzeri olmadığına inandığım şu muhteşem toplantımızın gayesi, Türkiye Yüzyılı seferberliğinin başladığını hem kendi teşkilatlarımıza hem tüm Türkiye'ye ilan etmektir. Şimdi buradan sesleniyorum; ana kademelerimizde, kadın kollarımızda, gençlik kollarımızda, aynı istikamette yürüdüğümüz sivil toplum kuruluşlarımızda, milletimize borcumuzu ancak 2023'e en iyi şekilde hazırlanarak ödeyebiliriz."

PENÇE-KİLİT OPERASYONU'NDA 480 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Erdoğan, Suriye'de yapılan Pençe-Kilit Operasyonu'nda 480 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktararak, "Şehitlerimiz var. Rabb'im şehitlerimizi sevgili Habibi'ne komşu eylesin. Bizlere de Rabb'im bu şehadeti nasip eylesin. 'Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda' diyerek bu yolda yürüyoruz." ifadesini kullandı.

Terör örgütlerinden küresel medya mecralarına kadar tüm mekanizmaların 2023 için harekete geçirildiğine işaret eden Erdoğan, "Şehitlerle beraber topraklar vatan oluyor. Bir gül bahçesine girercesine, hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez ama bu ülkeye ve millete kem gözle bakan herkesin akıbeti berbat olacaktır. Türkiye kendi güvenliği için, sınırları içinde ve sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Şayet, bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek, tarih ve bizden sonraki nesiller önünde boynumuz bükük kalır." diye konuştu.

Başkan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bize boyun bükmek yakışmaz. Bize yakışan ecdada layık, gençlerimize örnek olmaktır. Yarın değil hemen şimdi diyerek, bir kez daha İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı'mızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İstanbul'un 39 ilçesinden gelen siz sandık görevlilerimize, üzerimize dökeceği ışıklarla bulutları dağıtacak, mazlumların şarkılarını söyleyecek, Türkiye Yüzyılı'nın anahtarı 2023 seçimlerinde göstereceğiniz gayretlerde başarılar diliyorum. Cumhur İttifakı'nın diğer tarafı Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber bu yolda emin adımlarla yürümeyi Rabb'imden hepimize, hepinize niyaz ediyorum. Sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Değerli kardeşlerim, durmak yok, yola devam diyoruz."

Notlar

Programa Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Başkan Erdoğan, konuşmaya başladığı sırada statta, "İstanbul'un sözü tamam inşallah" yazısı ve Erdoğan görselinin yer aldığı kareografi gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Başkan Erdoğan'a günün anısına hediye takdim etti."SORUNLARI ÇÖZECEK YEGANE PARTİ AK PARTİ'DİR"
Dünyanın en modern savaş araçları olan tankın, topun, uçağın, helikopterin silahı karşısında sadece imanlı yüreğiyle çıkmış ve hepsine galebe çalmıştır. Milletimizin ve onunla birlikte AK Parti kadrolarının moralini bozmak için tedavüle sokulan hiçbir yalan hiçbir iftira, tezgahlanan hiçbir kirli oyun bu gerçeği değiştiremez. Türkiye'nin geçtiğimiz 20 yılda elde ettiği asırlık kazanımları inkar edenin gözüne, dizine dursun. Ülkemizin bugün yaşadığı ve çoğu da küresel krizlerden kaynaklanan sorunları çözebilecek, yegane vizyona, programa, projeye, kadroya azme sahip tek parti biziz. Muhalifler bile alenen ikrar edemeseler de gerçeği dost ortamlarında dile getirmekten kendilerini alıkoyamıyorlar. Biz Türkiye yüzyılı vizyonumuzun 81 vilayetimizin ve ilçelerinin tamamındaki vatandaşlarımızla şekillendirmek için çalışırken, muhalefetin avare kasnak misali attığı boş turları elbette milletimiz de görüyor.


"TAKDİRİ MİLLET YAPMAKTADIR"
Biz sadece son bir ayda TOKİ'nin 500 bin konut, 1 milyon arsa, 50 bin iş yeri kampanyasıyla ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili TOGG'un üretime geçmesiyle, şehirlerimizdeki onlarca milyarlık toplu açılışlarımızda dünyanın en yüksek 5 barajından biri Yusufeli Barajı hidroelektrik santralinin su tutmaya başlamasıyla dikkat edin. Her yıl 5 milyar geri dönüşü olacak. 7 yılda Yusufeli Barajı kendini finanse edecek. Bunu AK Parti yapar. Diğerleri laf yapar. Türk devletleri teşkilatından G20'ye uluslararası zirvelerle ve daha pek çok programla ülkemize tarihe geçecek nice eserler ve hizmetler kazandırırken kendi aralarında tepişmekten, birbirlerine laf yetiştirmekten, başka siyaset ortaya koyamayanların takdirini milletimiz elbette yapmaktadır.


"NELER YAPTIKLARIMIZI ANLATIN"
Yılbaşından beri aldığımız tedbirlerin, hayata geçirdiğimiz uygulamaların neticelerini daha iyi görmeye başlayacağız. Sizlerden göğsünüzü gere gere bugüne kadar ülkemize yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızı herkese anlatmanızı istiyorum. Sizlerin doğrusunu söyleyerek, eğitimde neler yaptık? Sağlıkta neler yaptık? Ulaşımda neler yaptık? Adalet ve emniyette neler yaptık? Tarımda neler yaptık? Dış politikada neler yaptık? Bunları anlatmanızı istiyorum ki bu muhalefetin bütün yalan balonları ne yapsın? Sönmeye devam etsin. Sözlerim yumuşatmadığınız, teskin etmediğiniz her kalbin ritmi bozulmaya devam edecek. Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz bakmadığınız her umut bahçesi ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir. Ülkemizde eşi benzeri olmadığına inandığım şu muhteşem toplantımızın gayesi Türkiye yüz yılı seferberliğinin başladığını hem kendi teşkilatlarımıza, hem tüm Türkiye'ye ilan etmektir. Şimdi buradan sesleniyorum. Ana kademelerimizde, kadın kollarımızda, gençlik kollarımızda, aynı istikamette yürüdüğümüz sivil toplum kuruluşlarımız da, milletimize borcumuzu ancak 2023'e en iyi şekilde hazırlanarak ödeyebiliriz.


İşte sizler de görüyorsunuz. Terör örgütlerinden şurada son Pençe Kilit, Suriye. 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimizi bu sevgili habibine komşu eylesin. Ve bizlere de Rabbim bu şehadeti nasip eylesin. Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda canı cananı bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda diyerek bu yolda yürüyoruz.


"TÜRKİYE TERÖRLÜ MÜCADELEDE HER TÜRLÜ TASARRUF HAKKINA SAHİPTİR"
Bir gül bahçesine girercesine gençliğinin baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez. Ama bu ülke ve millete kem gözle bakan herkesin akıbeti berbat olacaktır. Türkiye kendi güvenliği için sınırları içinde ve sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Şayet bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek tarih ve bizden sonraki nesiller önünde boynumuz bükük kalır. Bize boyun bükmek yakışmaz. Bize yakışan ecdada layık gençlerimize örnek olmaktır. Yarın değil hemen diyerek bir kez daha İstanbul'un sözü birlik irade, zafer programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İstanbul'un 39 ilçesinden gelen siz sandık görevlilerimize üzerimize dökeceği ışıklarla bulutları dağıtacak, mazlumların şarkılarını söyleyecek Türkiye yüzyılının anahtarı 2023 seçimlerinde göstereceğiniz gayretlerde başarılar diliyorum. Cumhur İttifakı'nın diğer tarafı Milliyetçi Hareket Partisi'yle beraber bu yolda emin adımlarla yürümeyi Rabbimden hepimize, hepinize niyaz ediyorum. Siz. Sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Değerli kardeşlerim durmak yok yola devam diyoruz.

İstanbul’da ’Büyük Buluşma’ heyecanı! Başkan Erdoğan: Zirveye bayrağı dikeceğiz"SÖZÜMÜZDEN DÖNDÜREMEYECEKLER"
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de yaptığı konuşmada, "İstanbul'a gelecek yüzyılın, Türkiye yüzyılı olacağını müjdeleyeceğiz. AK Parti teşkilatları olarak durmadan, yorulmaya ahdimiz var. Sandıkları coşturmaya, seçimleri rekor bir oyla kazanmaya ahdimiz var. Ahdimizden de sözümüzden de asla dönmeyeceğiz. Döndüremeyecekler. Türkiye Yüzyılı'nın kutlu yürüyüşü başlamıştır. Bu geceden itibaren her gün gece gündüz demeden çalışmaya var mısınız? 2023 seçimlerinin sabahına dek koşturmaya ve takatimizin sonuna kadar mücadele etmeye var mısınız? İstanbul'da bulunan tüm sandıklardan yine yeniden Recep Tayyip Erdoğan'ı en büyük farkla birinci çıkarmaya var mısınız?2023 tamam, İstanbul tamam inşallah" diye konuştu

Gençlerden Başkan Erdoğan koreografisi

Durmadan, usanmadan, yılmadan Türkiye'nin altyapısını biz değiştirdik, üst yapısını da biz inşa edeceğiz. Biz kuru sıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat... Türkiye'yi yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

SEÇİME KADAR HER HANEYİ 2 KEZ ZİYARET EDEREK SAHADA EN KÜÇÜK BİR BOŞLUK BIRAKMAYACAĞIZ

Geçtiğimiz hafta sadece bir günde İstanbul'un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi 2 kez ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu Ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

BİRİLERİ YUVARLAK MASANIN ETRAFINDA DÖNE DURSUN BİZ SAHAYI EMEKLE İLMİK İLMİK ÖREREK KENDİ İŞİMİZE BAKACAĞIZ

Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun biz sahayı emekle, kalple, azimle, fedakarlıkla ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Partimizin bu günlere ulaşmasında katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. AK Parti, milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da bizatihi milletimizin ta kendisidir. 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekDavayı gönlüne od eyleyen bu kadro inşallah 2023'te bir kez daha bayrağı zirveye dikecektir.Ey İstanbul, bu şehri fert fert, hane hane, sandık sandık, ilçe ilçe Türkiye Yüzyılı'na taşımaya hazır mıyız? 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekBizler birbirine kenetlenmiş parmaklar, tuğlalar gibi saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, vız gelir. Başlattığımız demokrasi ve kalkınma hamlesini adım adım ileriye taşıyarak, ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak, yoklukları, sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek, içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkardıysak, inşallah 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız, çöpe... 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekİnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre, her aracı kullanan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, hepsinden önemlisi milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız. Bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız.

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekİnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan finanstan teröre her aracı kullanan küresel baronlara emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. Milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız. İnşallah bu oyunu da bozacağız. Bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız. 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

VARSIN BİRİLERİ SANAL MECRALARDA SİYASETÇİLİK YAPMAYA DEVAM ETSİN. BİZ DOĞRUDAN İNSANIMIZA GİDECEĞİZ

Tüm genel merkez yöneticilerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, milletvekillerimize görev veriyorum. Her birimiz kendi oy kullandığımız sandığın üyeleri ve mahalle temsilcileriyle en kısa sürede bir araya geleceğiz. Aynı şekilde ikamet ettiğimiz yerdeki AK Parti üyeleriyle temasa geçeceğiz. Her bir üyemizi partimize yeni bir üye kazandırması için teşvik edeceğiz. Kendimizden başlayarak, halka halka bu seferberliği 85 milyonun tamamına yayacağız.

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekHaneyi, sokağı, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda Allah'ın izniyle 2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez. Varsın birileri kendi kendilerine gelin güvey olmaya, kendi kısır dünyalarında davul zurna çalmaya, sanal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin. Biz doğrudan insanımıza gideceğiz. Doğrudan insanımızla konuşacağız. Doğrudan insanımızın gönlüne hitap edeceğiz. Siyaset, insanla yapılır. Şayet siyaseti şekillendirmek, medyaya, dedikoduya, sanal mecralara kalsaydı bırakın iktidar olmayı bize bu ülkede yağmurlu havada bir bardak su vermezler, tek bir nefes bile aldırmazlardı. Kazandığımız her zaferin gerisinde milletimizle aramızda kurduğumuz o güçlü bağ, paylaştığımız muhabbet, ortak istikamet vardır. Milletin gücünün üstünde bir güç görmedik, tanımadık, şahit olmadık. 15 Temmuz bunun en büyük ispatıdır.

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK YEGANE VİZYONA, KADROYA SAHİP TEK PARTİ BİZİZ

Ülkemizin bugün yaşadığı sorunları çözebilecek yegâne vizyona, kadroya sahip tek parti biziz. Muhalifler bile alenen ikrar edemeseler bile bu gerçeği dost ortamlarında ifade etmekten kendilerini alıkoyamıyorlar. Son bir ayda TOKİ'nin 500 bin konut, 1 milyon arsa kampanyasıyla, Togg'un üretime geçmesiyle, dünyanın en yüksek barajından biri Yusufeli Barajı'nın su tutmasıyla başlamasıyla, 7 yılda baraj kendini finanse edecek. Bunu AK Parti yapar. 

YILBAŞINDAN İTİBAREN ALDIĞIMIZ TEDBİRLERİN NETİCESİNİ DAHA İYİ GÖRMEYE BAŞLAYACAĞIZ

Bu yola durmadan, usanmadan, yılbaşından itibaren aldığımız tedbirlerin neticesini daha iyi görmeye başlayacağız. Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz, bakmadığınız her umut bahçesi ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir. 

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecek

PENÇE-KİLİT'TE 480 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK

Pençe-Kilit'te, Suriye'de 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimizi sevgili habibine komşu eylesin. Rabbim bizlere de bu şehadeti nasip eylesin. Şehitlerle beraber topraklar vatan oluyor. Hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez.

AK Parti Büyük İstanbul buluşması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kadro 2023te bir kez daha bayrağı zirveye dikecekHAKKIMIZI KULLANMAMIZIN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEZ

Türkiye kendi güvenliği için sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek tarih önünde boynumuz bükük kalır. Bize boyun bükmek yakışmaz. 

AK Parti'den 'Büyük İstanbul Buluşması'Sevdalılar İstanbul’da buluşacak

Gençlerden Başkan Erdoğan koreografisiGENÇLERDEN BAŞKAN ERDOĞAN KOREOGRAFİSİ

Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalarBAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Erdoğan koreografisi damga vurduERDOĞAN KOREOGRAFİSİ DAMGA VURDU

Başkan Erdoğan NEF Stadyumu’na geldiBAŞKAN ERDOĞAN NEF STADYUMU'NA GELDİ

Yeni hedefimiz 4,5 milyon hane!"YENİ HEDEFİMİZ 4,5 MİLYON HANE!"

Bu haber 236732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17 Nisan AK Parti Grup Toplantısı
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17...
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı: Dengeleyici bir rol oynuyor 
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı:...