Başkan Erdoğan’ın "İzmir’i unutma" mesajı...
Reklam

Başkan Erdoğan'ın "İzmir'i unutma" mesajı Yunanistan'ı titretti! Manşetler alev alev: Meydan okudular

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'de yaptığı konuşmada Yunanistan'a sert tepki göstererek, "Bak Yunan tarihe dön, çok daha ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var, İzmir'i unutma" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Yunan basınında büyük yankı uyandırdı.

03 Eylül 2022 - 20:25 - Güncelleme: 03 Eylül 2022 - 23:27

Tek cümlesi yetti... Erdoğan'ın Yunanistan'a mesajı manşetlerde!

Giriş Tarihi: 03.09.2022 Güncelleme Tarihi: 03.09.2022 

Başkan Erdoğan'ın "İzmir'i unutma" mesajı Yunanistan'ı titretti! Manşetler alev alev: Meydan okudular

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunanistan basınında yankılandı

Başkan Erdoğan’ın İzmir’i unutma mesajı Yunanistan’ı titretti! Manşetler alev alev: Meydan okudularBaşkan Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da katıldığı TEKNOFEST'te Yunanistan’a tarihi bir uyarıda bulundu. Yunanistan’ın son dönemde giderek artırdığı provokasyonlara sert tepki gösteren Erdoğan “İzmir’i unutma: Bir gece ansızın gelebiliriz” sözleriyle damga vurdu. Erdoğan’ın sözlerini Yunan gündeminde de büyük yankı uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunanistan basınında yankılandı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'e katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST’te yaptığı konuşma Yunan basınında geniş yer buldu. Yunanistan’ın son günlerde Türkiye’ye yönelik tacizlerine “Adalar'ı filan işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz” yanıtını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında manşetlere taşındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da katıldığı TEKNOFEST'te Yunanistan’a tarihi bir uyarıda bulundu. Son dönemde gerilimi adınm adım artıran Yunanistan'a mesajını tek bir cümleyle veren Erdoğan'ın sözleri, Yunan medyasında manşetlere taşındı.

Tek cümlesi yetti... Erdoğan'ın Yunanistan'a mesajı manşetlerde!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'ye katıldı. Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki başarısıyla ilgili çarpıcı mesajlar veren Cumhurbaşkanı, Yunanistan'a da sert bir mesaj verdi.

Ey Yunan tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen bunu bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek cümlemiz var: İzmir'i unutma. Adalar'ı filan işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz.

Atina'yı korku sardı! Erdoğan'ın Yunanistan'a mesajı manşetlerde!ANINDA BİRİNCİ MANŞET

Erdoğan'ın gerilimi her fırsatta tırmandıran Yunanistan'a tepkisi, anında ülke medyasında manşetlere taşındı. Erdoğan'ın gözdağı mesajını manşetten Yunan basını, bu sözlerle sallandı.

Yunan Kathimerini gazetesi, "Erdoğan'dan Yunanistan'a doğrudan tehdit" başlığını attığı haberinde şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan Yunanlıları İzmir'i hatırlamaya çağırıyor ve Samsun'da yaptığı konuşmada 'bedeli ağır olur' uyarısına bulunuyor.

Haberde ayrıca, Erdoğan'ın Yunanlıları tarihe dönüp bakmaya çağırdığı ve "Yunan işgalindeki adalar için Türkiye'nin zamanı geldiğinde gerekeni bile yapacağını" söylediği yazıldı. Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözleri de haberde yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir hatırlatması Yunan basınında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir hatırlatması Yunan basınında

Yunan gazeteleri, Erdoğan'ın net mesajını anlık olarak paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ege ve Doğu Akdeniz'de Türk savaş uçaklarına yaptığı tacizlerle gerilimi tırmandırmaya çalışan Yunanistan'a sert tepki gösterdi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST 2022'de konuşan Erdoğan, Atina yönetimine net mesajlar gönderdi.

Tek cümlesi yetti... Erdoğanın Yunanistana mesajı manşetlerde

 

Sert söylemleri ve provokasyon kokan haberleriyle dikkat çeken Ta Nea gazetesi ise, Erdoğan'ın Rumlara hakaret ettiğini iddia etti ve "İzmir'i unutmayın" sözlerini manşetine taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'a doğrudan tehditlerde bulunduğunun ileri sürüldüğü haberde, "Türk cumhurbaşkanı, Ege adaları üzerindeki Yunan egemenliğine doğrudan meydan okurken, Ankara'nın zamanı geldiğinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu" ifadelerine yer verildi.

Tek cümlesi yetti... Erdoğanın Yunanistana mesajı manşetlerde

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tek cümle

İZMİR'İ UNUTMACumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tek cümleHaberi Görüntüle

To Vima gazetesi ise, Erdoğan'ın "Yunanlılara kaba bir şekilde hitap ettiğini" ileri sürdü. Erdoğan'ın "Ey Yunanlılar tarihe bakın, çok ileri giderseniz bedeli ağır olur" sözleri haberde yer aldı.

Tek cümlesi yetti... Erdoğanın Yunanistana mesajı manşetlerde

 

Burada önemli mesajlar veren Başkan Erdoğan, son dönemde saldırgan girişimlerini giderek artıran Yunanistan'a da sert tepki gösterdi.

YUNAN GÜNDEMİNE OTURDU
Yunanistan'ın provokasyonlarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek bir cümlemiz var: İzmir'i unutma. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz." sözleriyle yalnızca Türkiye değil, Yunanistan gündemine de damga vurdu.

"ERDOĞAN MEYDAN OKUDU"
Erdoğan'ın sert tepkisi, Yunan medyasında son dakika manşetleriyle gündem oldu. Erdoğan'ın gözdağı mesajını duyuran Yunan basını, bu sözlerle sallandı.

Erdoğan'ın TEKNOFEST'te yaptığı uyarıyı "saldırı" olarak nitelendiren Yunan haber mecraları, paylaşım üzerine paylaşım gerçekleştirdi.

"Erdoğan'dan yeni bir meydan okuma: İzmir'i unutma!", "Erdoğan Yunanistan'a saldırdı", "Erdoğan'dan yeni provokasyon" başlıklarıyla Başkan Erdoğan'ın açıklamalarını paylaşan Yunan medyasında adeta panik havası esti.

YUNANİSTAN'A SERT MESAJ: İZMİR'İ UNUTMA!
Yunanistan'ın provokasyonlarına sert tepki gösteren Başkan Erdoğan, "Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek bir cümlemiz var: İzmir'i unutma. Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz." ifadelerini kullanmıştı.

AKAR'IN EGE UÇUŞUNU BÖYLE GÖRDÜLER

Yunan medyası dün de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın F-16 ile Ege'deki uçuşunu manşete taşımıştı. Dün, 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda gerçekleştirilen Uçuş Eğitim Yılı Açılış Töreni'ne katılan Bakan Akar, "Ege’de, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta hak alaka menfaatlerimizin korunmasına yönelik yapılması gereken neyse yaptık, yapmaya devam ediyoruz" diyerek Yunanistan’ın yaptıklarını da yakından takip ettiklerini vurgulamıştı. Bunun üzerine Kathimerini gazetesi, Bakan Akar'ın sözlerini "kışkırtıcı" olarak nitelendirdi ve manşetine taşıdı. "Akar'ın yeni meydan okumaları: Şımarık Yunanistan" başlıklı haberde, "Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri bir etkinlikte konuştu ve Ankara'nın Yunanistan'ın "küstahlığına" yanıt vermeye devam edeceğini kaydetti" ifadeleri yer aldı. Gazetenin geniş yer ayırdığı haber, şu sözlerle devam etti:

Yunan medyası Ege'deki uçuşu böyle gördü

SKANDAL MANŞETYunan medyası Ege'deki uçuşu böyle gördüHaberi Görüntüle

Kendisinin de belirttiği gibi, Türkiye Atina'nın eylemlerini yakından izliyor, hatta Yunanistan'ı 'Uluslararası Hukuku ve iyi komşuluk ilişkilerini görmezden gelmekle' suçluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir hatırlatması Yunan basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir hatırlatması Yunan basınında geniş yer bulduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ege ve Doğu Akdeniz'de Türk savaş uçaklarına yaptığı tacizlerle gerilimi tırmandırmaya çalışan Yunanistan'a sert tepki gösterdi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST 2022'de konuşan Erdoğan, Atina yönetimine net mesajlar gönderdi.

Yunanistan'a uyarısı geniş yankı uyandırdı

Erdoğan, "Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var: İzmir'i unutma." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri, Yunanistan'da geniş yankı uyandırdı. Yunan gazeteleri, açıklamaları son dakika notuyla okurlarına aktardı.

CNN: Yunanistan, İzmir'i unutma

CNN Yunanca, "Erdoğan'ın Yunanistan'a doğrudan ve açık tehdidi: Yunanistan, İzmir'i unutma" başlığını kullandı.

Haberde, "Erdoğan'ın Yunanistan'ın adalarına operasyon sinyali verdiği" şeklindeki not aktarıldı.

Erdoğan'ın söz konusu açıklamalarının, "Yunanistan'ın NATO içinde değeri yoktur." ifadesinin ardından geldiğine dikkat çekildi.

"Yunanistan'ı doğrudan tehdit etti"

"in.gr" adlı internet sitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ı "doğrudan tehdit ettiğini" yazdı.

Erdoğan'ın, "Ankara vakti geldiğinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu" vurguladığına işaret edildi.

Erdoğan'ın sözlerini aktardılar: Bir gece ansızın gelebiliriz

"parapolitika.gr" adlı internet sitesi de "Yunanlılar, İzmir'de olanları unutmayın" manşetini attı.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Ey Yunan, tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Bir gece ansızın gelebiliriz. Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız." dediği belirtildi.

Kathimerini: Bedeli ağır olur

"Erdoğan: Yunanistan'a doğrudan tehdit" diyen Kathimerini, Samsun'da konuşan Erdoğan'ın, Atina'yı "Bedeli ağır olur." ifadesiyle uyardığını aktardı.

Ayrıca Erdoğan'ın, TEKNOFEST'teki konuşmasından, "Kimin dostumuz, kimin bize karşı olduğunu iyi bilmeliyiz. Oradan S-300'lerle bizi tehdide kalkışıyor mu? Ey Yunan, tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur." notları paylaşıltı.

ERT: Tarihe bir bakın

Yunan devlet televizyonu ERT, Erdoğan'ın, Ege'deki hava sahası ihlalleri nedeniyle Yunanistan'ı uyardığını aktardı.

Uyarılarını sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tarihe bir bakın. Daha ileri giderseniz, ağır bir bedel ödersiniz." dediği kaydedildi.

Proto Thema: Eşi görülmemiş bir meydan okuma

"Türk Cumhurbaşkan'ından eşi görülmemiş bir meydan okuma" ifadesine yer veren Proto Thema, "Yunanistan'ın işgal altındaki adaları bizi bağlamaz, zamanı gelince ne gerekirse yaparız." ayrıntısını aktardı.

Öte yandan Erdoğan'ın, ekonomi alanında verdiği "Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor." mesajına vurgu yapıldı.

Skai: Bu gençlik, bir asır önce düşmanı denize döktü

Skai televizyonu, "Yeni tehditler: Bir gece aniden gelebiliriz" ifadesini kullandı.

Haberde, "Türkiye Cumhurbaşkanı, Yunanistan'a 'Tarihine bak' çağrısı yaptı. 'Aşırıya kaçarsanız bedeli çok ağır olur' diye uyardı." denildi.

Erdoğan'ın konuşmasındaki, "Bu gençlik, bir asır önce milli mücadeleyi zafere ulaştırmış, düşmanı denize dökmüştü." ayrıntısına yer verildi.

SKANDAL MANŞET

Kathimeri, kısa süre sonra manşerini değiştirdi ve bu kez de Milli Savunma Bakanı Akar'ın 1. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2022-2023 Eğitim Uçuş Eğitim Yılı'nın açılışını özel bir uçuşla yapmasını diline doladı. Akar'ın "Mücadelemize Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz" mesajına Yunan basını, "Hulusi Akar, Kuzey Ege üzerinde F-16 uçurarak gerilimi daha da tırmandırdı" tepkisini verdi. Haberde ayrıca, Akar'ın F-16 uçurmasının "Yunanistan'a yönelik yeni provokatif açıklamalardan birkaç saat sonra" geldiği ileri sürüldü.

Kullandığı kışkırtıcı ifadeler ve provokasyon kokan haberleriyle tansiyonu iyice yükseltmeyi hedefleyen Ta Nea gazetesi de, "Akar Şov" başlığını attığı haberde, Milli Savunma bakanı'nın "pilot kılığına girip Ege üzerinde uçtuğunu" savundu. Haberde Milli Savunma Bakanlığı'nın attığı tweet'e de yer verildi ve Bakan Akar'ın "yeni bir gösteri" yaptığı ileri sürüldü.

Yunanistan'ın Ethnos gazetesi ise, "Türklerin ellerindeki F-16 filosunun modernizasyonu için uğraşmsının ardından Yunanistan, ülkemize üstünlük sağlayan ilk modernize F-16 Viper'larını almaya hazırlanıyor" diey yazdı. Akar ve Erdoğan'ın provokasyonlarının devam ettiğini ileri süren Yunan gazetesi, ilk iki F-16 Viper'ın 15 Eylül'den önce Hava Kuvvetleri'ne katılacağını yazdı. Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Bu haber 490506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Yerlikaya'dan fenomenlere ve fon vurguncularına net mesaj: Enselerine çökeceğiz
Bakan Yerlikaya'dan fenomenlere ve fon vurguncularına net mesaj:...
Bahçeli'den son dakika Filistin çıkışı: İlk kez bu ifadeyi kullandı
Bahçeli'den son dakika Filistin çıkışı: İlk kez bu ifadeyi...