Başkan Erdoğan EYT’nin detayları açıkladı! Yaş sınırı...
Reklam

Başkan Erdoğan EYT'nin detayları açıkladı! Yaş sınırı olmayacak! 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan EYT düzenlemesi ile emeklilik detaylarını açıkladı. 'EYT ne zaman açıklanacak' sorusu yanıt buldu. Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen 5,7 milyon vatandaş, "EYT şartları ne olacak, EYT yaş sınırı olacak mı?" soruları için nefeslerini tuttu. Başkan Erdoğan EYT'de yaş şartı, yaş sınırı olmayacağını açıkladı. İşte SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı ve kadın-erkek emeklilik hakkı için prim günü, sigortalılık süresi tablosu ile EYT hesaplama tablosu..

28 Aralık 2022 - 23:15 - Güncelleme: 29 Aralık 2022 - 00:11

Başkan Erdoğan EYT'nin detayları açıkladı! Yaş sınırı olmayacak! 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı...

Giriş Tarihi: 28.12.2022  23:09 Son Güncelleme: 28.12.2022  23:10

EYT Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: EYT'de yaş sınırı uygulanmayacak

EYT SON DAKİKA: Yaş sınırı kalktı! İşte EYT hesaplama tablosu: Başkan Erdoğan'dan emeklilikte yaşa takılanlar için müjde

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT düzenlemesini açıklayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesiyle ilgili detayları paylaşarak, ”Bugün sizlerle paylaşacağımız düzenleme ile yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır. Hak sahibi vatandaşlarımızın bir kısmı hizmet birleştirme ve borçlanma işlemlerini zaten başlatmıştır. Diğer vatandaşlarımızın işlemlerini de kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

Son dakika haberi...Başkan Erdoğan liderliğinde EYT zirvesi Külliye'de toplandı. Kritik toplantının ardından EYT'ye ilişkin alınan kararları Başkan Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında açıkladı. Başkan Erdoğan EYT'de yaş sınırı olmayacağını duyururken yaklaşık 2 milyon 250 bin kişinin emeklilik hakkına sahip olacağını ifade etti. İşte detaylar...

Başkan Erdoğan EYT’nin detayları açıkladı! Yaş sınırı olmayacak! 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı...EYT SON DAKİKA: Yaş sınırı kalktı! İşte EYT hesaplama tablosu: Başkan Erdoğan'dan emeklilikte yaşa takılanlar için müjde

EYT son dakika haberleri...Başkan Recep Tayyip Erdoğan EYT düzenlemesi ile emeklilik detaylarını açıkladı. 'EYT ne zaman açıklanacak' sorusu yanıt buldu. Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen 5,7 milyon vatandaş, "EYT şartları ne olacak, EYT yaş sınırı olacak mı?" soruları için nefeslerini tuttu. Başkan Erdoğan EYT'de yaş şartı, yaş sınırı olmayacağını açıkladı. İşte SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı ve kadın-erkek emeklilik hakkı için prim günü, sigortalılık süresi tablosu ile EYT hesaplama tablosu...

EYT SON DAKİKA: Yaş sınırı kalktı! İşte EYT hesaplama tablosu: Başkan Erdoğan’dan emeklilikte yaşa takılanlar için müjde

EYT son dakika haberleri...Külliye'de emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplantı gerçekleştirildi. EYT düzenlemesi bugün netlik kazandı. Başkan Erdoğan toplantı sonrası EYT açıklaması yaptı.

EYT ŞARTLARI, YAŞ SINIRI KONUSU NETLEŞTİ

  • EYT şartları belli oldu
  • EYT yaş sınırı, yaş şartı kalktı
  • EYT hesaplama tablosu netleşti

Ayrıca 'EYT açıklandı mı, ne zaman açıklanacak' sorusu günün en çok merak edilen konusu oldu. İşte EYT ilgili tüm detaylar Başkan Erdoğan'ın açıklamasında...

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN EYT AÇIKLAMASI!

Külliye'deki EYT toplantısı sona erdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT açıklaması ile yaş sınırı konusu yanıt buldu. İşte o açıklamalar:

EYT olarak bilinen bu düzenleme kapsamlı bir çalışmanın ardından nihai halini almıştır. Ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemini, makul bir seviyeye getirilmesi hususunda çok önemli reformlara imza atmış bir hükümetiz.

Ülke ekonomisinin üzerine yük bindirmemek için uzunca bir süre böyle bir düzenlemeye sıcak bakmadık. Devlet için büyük bir fedakarlık olan bu düzenleme ile artık sistemi yerli yerine oturtmuş olacağız.

Ülke ekonomisinin üzerine kaldıramayacağı yükler bindirmemek için bu düzenlemeye sıcak bakmadık. Büyüyen, gelişen kalkınan Türkiye'nin imkânlarının elverdiğini gördüğümüzde ilgili kurumlara talimat vererek çalışmaları başlattık. Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz asgari ücret rakamı da bu iradenin tezahürüdür.

EYT'DE YAŞ ŞARTI, YAŞ SINIRI KALDIRILDI!

Ülkemizde bildiğiniz gibi emekli olabilmek için prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaşı tamamlamak gerekiyor. Yaptığımız düzenleme yaş bekleyenleri kapsıyor. EYT düzenlemesi ile herhangi bir yaş şartı olmayacak. Prim günü ve sigortalılık süresi tamam olan 2 milyon 250 bin vatandaş doğrudan emekli olabilecek. Mali çalışmaları da yaptık.

Son dakika: EYT'de detaylar belli oldu! Yaş şartı olmayacakBaşkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de EYT düzenlemesine ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.Toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati de yer aldı.

Kritik toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Başkan Erdoğan EYT'ye ilişkin detayları açıkladı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN EYT TWEETİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan EYT açıklaması sonrası sosyal medya hesabı Twitter'dan da duyuruda bulundu. İşte ifadeler:

Yaş şartı aranmadan yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımızın daha emekli olma hakkına kavuşmasını sağlayan emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili düzenleme ülkemize, milletimize, hak sahiplerine ve ailelerine hayırlı olsun.

DÜZENLEMEYİ BEKLEYEN 5,7 MİLYON EYT'Lİ VAR

Daha önce yaklaşık 4 milyon kişiyi kapsadığı belirtilen EYT düzenlemesinde kapsam genişledi. Yeni başvurular ve verilerin toplanarak elektronik ortama taşınması sonrası EYT yasasının 5,7 milyon kişiyi kapsayacağı açıklandı.

EYT'de yaş şartı kaldırıldı. Bugün itibarıyla prim ve sigortalılık süresini tamamlamış 2 milyon 250 bin kişi bulunuyor. Daha açık ifade ile eğer EYT düzenlemesi içerisinde yaş sınırı olmadığı için yasa çıktığı ilk anda emeklilik hakkı elde edecek kişi sayısı bu olacak.

EKONOMİYE KALDIRAMAYACAĞI YÜKLER BİNDİRMEK İSTEMEMİŞTİK

Aziz milletim, değerli basın mensupları sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.

Bugün ülkemizin tüm tartışma alanlarını, milletimizin her kesimin beklentilerini çözmüş olarak 2023'e girme kararlılığımızın son örneği olan EYT ile ilgili düzenleme müjdesiyle huzurundayım. Kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar yani EYT olarak bilinen düzenleme uzun süre kapsamlı çalışmanın ardından nihai halini almıştır.

Ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemini, sürdürülebilir, makul, adil seviyeye getirilmesi hususunda önemli reformlara imza atmış hükümetiz. Geçmiş yıllardaki gerçeklerden kopuk uygulamalar sebebiyle kamu bütçesine büyük yük bindiren sosyal güvenlik sistemini yönetilebilir hale getirmek için çok çalıştık, uğraştık.

Elbette her reform, düzenleme beraberinde yeni tartışmaları da getirmiştir. Bunlardan biri de 1999 düzenlemesine göre emeklilikte yıl ve prim günü şartını doldurduğu halde yaş şartı sebebiyle beklemek zorunda kalan çalışanlarımızın talepleridir.

Prensip olarak 20 veya 25 yıl çalışmış kişinin çalıştığı süreden çok daha uzun dönem emekli maaşı alabileceği sistemin sürdürebilir olmadığına inanıyoruz.

Geçmiş yıllarda bunun acısı çok yaşanmıştır. Sistemin idamesine zarar vermeden ülke ekonomisi üzerine kaldıramayacak yükler bindireceği için uzun yıllar böyle bir düzenlemeye sıcak bakmadık.

EMEKLİ OLABİLMEK İÇİN ÜÇ ŞART BULUNUYOR

85 milyon hep birlikte ortak geleceğimizi düşündüğümüz için konuyu derinlemesine incelemeden, hesabını kitabını sağlamca yapmadan herhangi taahhüt altına girmek istemedik.

Küresel krizin ülkemize etkileri sebebiyle sıkıntı yaşayan sabit gelirli vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu yüksek oranlı asgari ücret, memur ve emekli maaşı artışıyla gösterdik, gösteriyoruz.

Asgari ücret rakamı da bu iradenin bir tezahürüdür. 1999 öncesi işe başlayan çalışanlarımızın emeklilik yaşı ile beklentilerini karşılayan adımın müjdesi ile kendilerine desteğimizi sergileme yoluna gidiyoruz.

Devlet için fedakarlık anlamına gelen düzenlemeyle birlikte sistemi her türlü tartışmadan arındırarak yerli yerine oturtmuş olacağımıza inanıyorum.

Her konuda her zaman olduğu gibi bu düzenlemeyi milletimiz için yapıyor ve adıyoruz.

Hatırlayacak olursak ülkemizde emekli olabilmek için üç şartı, prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaşı tamamlamak gerekiyor.

Yaptığımız düzenleme şartlardan ilk ikisini tamamlamış olup da sadece yaş sebebiyle emeklilik bekleyenleri kapsıyor.

YAŞ ŞARTI OLMAYACAK

Yaş şartı olmadan emekliliğe imkan sağlayan düzenlemeyi SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın mevcut yapıdaki herkes için geçerli kılıyoruz.

Bu düzenleme ilk çıktığında 5.6 milyon emekli varken bugün 13.9 milyon emekliye hizmet veren Türkiye'ye ulaştık.

Sosyal güvenlik sistemimizin aktif, pasif dengesini korumayı başarıyoruz. Emekli maaşlarında yıllar içinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla reel olarak bu kesimi kendi geliri ile geçinebilmesine imkan sağlayacak seviyeye çıkardık.

Bugün 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi yaş sınırı uygulanmayacaktır.

PRİM TEŞVİKİ GETİRİLDİ

Bir kısmı hizmet birleştirme, borçlandırma işlemlerini zaten başlatmıştır. Yeni düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle sistemin mali yükünü dengeleyecek çalışmaları yaptık. Taşarondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayacaklar için ayrı bir geçiş düzenlemesi hazırlıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığımız bir kredi paketini devreye alıyor. Emekli olanların en azından bir kısmının çalışmaya devam edeceklerini biliyoruz.

Bu anlayışla emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edecek vatandaşlarımız için sosyal sigorta prim teşviki getiriyoruz.

Emeklilik sonrası çalışan vatandaşlarımızın bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaktır amacımız. EYT'nin ülkemize, milletimize, hak sahiplerine ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.

YENİ YIL MESAJI

Hepinize sevgi, saygıyla kalbi selamlarımı sunarken 2022 artık geride kalıyor. Şimdiden 2023'ün sizler, bizler için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Kalın sağlıacakla.

ERDOĞAN YILBAŞINDAN ÖNCEYİ İŞARET ETMİŞTİ

Başkan Erdoğan, EYT ile ilgili geçen pazartesi yapılan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Çalışanlarımızın, emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz. Arzumuz EYT'yi yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak" ifadelerini kullanmıştı.

1999 ÖNCESİ EYT ŞARTLARI NELERDİ?

8 Eylül 1999 düzenlemesi öncesinde sigorta girişi olan SSK'da 5.000 günü doldurmuş kadınlar için 20 yıl erkekler için ise 25 yıl sigortalılık süresi bulunuyordu. Yine Bağ-Kur'da ise sigortalılık süresi sabit olmak üzere kadınlar için 7.200 gün erkekler için ise 9.000 gün prim şartı bulunuyordu.

EYT KİMLERİ KAPSIYOR? BORÇLANMA İLE EYT'Lİ OLUNUR MU?

Öte yandan kamuoyunda en çok tartışılan konulardan biris de borçlanmaların işe giriş tarihini geri çekip çekmeyeceği konusu oldu. Merakları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in borçlanma konusunda yaptığı açıklama giderdi. Bakan Bilgin, yasaların mevcut halinde korunacağını açıkladı.

Bu borçlanma meselesi 5510 sayılı yasanın 41. maddesi düzenliyor. Mevcut yasada ilgili maddede şu ifadeler yer alıyor:

"Bu Kanuna göre tespit edilen sigortalılığın başlangıç tarihinden önceki süreler için borçlandırılma halinde, sigortalılığın başlangıç tarihi, borçlandırılan gün sayısı kadar geriye götürülür..."

1. ASKERLİK BORÇLANMASI

Sigortadan önce yapılan askerlik süreleri borçlanıldığında bu maddenin hükmü gereği işe başlangıç tarihi geriye doğru gidiyor. Burada gideceği gün sayısı borçlanılan gün kadar oluyor.

2. YURTDIŞI BORÇLANMA

Türkiye'deki sigortalının yurtdışına gittikten sonra önceki döneme ilişkin borçlanmaları buradaki işe giriş tarihini borçlanılan gün kadar geriye çekiyor.

3. DOĞUM BORÇLANMASI İÇİN STAJ İSTİSNASI

Yasalarımıza göre sigortadan önceki doğumlar borçlanılamıyor. Ancak staj burada istisna sayılıyor ve staj sonrası yapılan borçlanma işe girişi geriye doğru çekiyor.

BAKAN BİLGİN'DEN EYT AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "sosyal devlet olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya devam ettiklerini" belirterek, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) meselesini yaş sınırı olmadan çözdüklerini bildirdi.

Bilgin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Geçmişten kalma devasa sorunları bir bir çözmeye, bir sosyal devlet olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya devam ediyoruz. EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz. Hayırlı olsun."

Başkan Erdoğan EYT’nin detayları açıkladı!BAŞKAN ERDOĞAN EYT'NİN DETAYLARI AÇIKLADI!

EYT’de yaş şartında flaş detay!

EYT Resmi Gazete’de yayımlandı mı?EYT RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI MI?

EYT’de milyonları ilgilendiren kritik detayEYT'DE MİLYONLARI İLGİLENDİREN KRİTİK DETAY

EYT'de tüm merak edilenler bu haberde! İşte EYT'de en dikkat çeken sorular! Resul Kurt A Haber'de yanıtladı

ÖZEL HABERahaber.com.tr

Giriş Tarihi: 28.12.2022 Güncelleme Tarihi: 28.12.2022 

EYT’de tüm merak edilenler bu haberde!

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yapılan düzenlemeyi açıkladı. EYT'de yaş sınırı olmayacağını söyleyen Başkan Erdoğan 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik imkanı tanınacağının altını çizdi. Bu açıklamalar sonrası EYT'ye ilişkin tüm merak edilen sorular A Haber ekranlarında yanıt buldu. Vatandaşların soruları Ekonomist Resul Kurt teker teker yanıtladı. İşte detaylar...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT'ye ilişkin tüm detayları açıklarken yaş sınırı olmayacağı müjdesini verdi.

2 MİLYON 250 BİN KİŞİYE EMEKLİLİK İMKANI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin, "Bugün sizlerle paylaşacağımız düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır." dedi.

Açıklanan bu karar sonrasında A Haber ekranlarında Ak Parti MKYK Üyesi Ekonomist Resul Kurt milyonların merak ettiği soruları A Haber'de yanıtladı.

1998'de askere gittim. 1999 Ağustos'ta bitirdim. 2001 Şubat ayı sigorta başlangıcım. Borçlanma yaparsam EYT'den yararlanabilir miyim?

Muhtemel 1 yıl yapmış olsa bile gitmiyor. Bir yıl bile geriye gitse 2000 yılına geliyor. Bu izleyicimiz 1998 yılında askere gitmiş 2001 yılında sigortalı olmuş diyelim. Borçlanma yaptığında 1998'e gitmiyor. Herkes böyle zannediyor ama durum böyle değil.

Belediye Başkanlarının özlük hakları verildi mi?

Belediye Başkanı EYT kapsamına giriyorsa bu haklardan onlar da yararlanacaktır.

1994 girişliyim. Prim fazlası yok. Emekli olabilir miyim?

Bu vatandaşımız da EYT kapsamına giriyor. Kendisi EYT'den yararlanabilir.

1997 tarihinde işe girdim. 6500 #EYT'den faydalanabilir miyim?

Hayırlı olsun, yararlanabilir. Müjdeyi verdik hayırlı olsun.

Çıraklık meslek lisesinde sigorta girişleri kabul ediliyor mu?

Bu kabul edilmiyor. Türkiye'nin kurtuluşu bu alanlarda. Ara eleman bulmak istiyorsak bu bölümleri kalkındırmamız lazım.

1983 yılında sigortaya girdim. 3600 prim günüm var. Emekli olabilir miyim?

5000 gün şartı var. O yüzden EYT'den yararlanamaz.

1999 sigorta başlangıcım. 2001'de askere gittim. 20 günlük askerlik borçlanması ile EYT kapsamına girebilir miyim?

Giremez. 1999'da sigortalı olmuş. Bu durum EYT kapısını açmaz.

1 Eylül 1999'da Bağkur sigortam başladı. 2001'de devlet memuru oldum. #EYT kapsamına girebilir miyim?

Devlet memurlarıyla ilgili düzenlemeler çok farklı. Bu kişi günün sonunda emeklilikle ilgili bir talebi olursa dönüp bakılır. Burada da 25 yılı beklemesi gerekir.

1996 yılında sigorta girişim var. 3600'den emekli olabilir miyim?

5000 gün şartı var. O yüzden EYT'den yararlanamaz.

13 Eylül 1999 girişliyim. EYT kapsamından emekli olabilir miyim?

5 gün ile kaçırmış.

Başkan Erdoğan EYT’yi müjdeledi vatandaşlar konvoya çıktı

Başkan Erdoğan EYT'yi müjdeledi vatandaşlar konvoya çıktı

Giriş Tarihi: 28.12.2022 

Başkan Erdoğan EYT’yi müjdeledi vatandaşlar konvoya çıktıBaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın akşam saatlerinde müjdelediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kararını açıklamasının ardından Bilecik'te bir grup araç konvoyu yaparak düzenlemeyi kutladı.

Başkan Erdoğan liderliğinde EYT zirvesi Külliye'de toplandı. Kritik toplantının ardından EYT'ye ilişkin alınan kararları Başkan Erdoğan canlı yayında açıkladı.

Erdoğan EYT'de yaş sınırı olmayacağını duyururken yaklaşık 2 milyon 250 bin kişinin emeklilik hakkına sahip olacağını ifade etti.

EYT DÜZENLEMESİNİ KONVOY VE HALAYLA KUTLADILAR

Erdoğan'ın EYT kararını açıklamasının ardından Bilecik'te emeklilikte yaşa takılan bir grup araç konvoyu yaparak kararı kutladı.

Erdoğan'ın "Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" açıklaması ise büyük sevince neden oldu.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde ise bir grup EYT'li kararı konvoy yaparak kutladı.

Vatandaşlar ilçenin en işlek caddesi olan İsmet İnönü Caddesi üzerinde araç konvoyu düzenleyerek kornalar eşliğinde sevinç gösterisi yaptı.

EYT'lilerin bu sevinçleri ise anbean kameraya yansıdı.

Başkan Erdoğan EYT’nin detayları açıkladı!

Bir Kılıçdaroğlu klasiği! Şimdi de EYT’yi sahiplendi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesiyle ilgili detayları paylaşarak, ”Bugün sizlerle paylaşacağımız düzenleme ile yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır. Hak sahibi vatandaşlarımızın bir kısmı hizmet birleştirme ve borçlanma işlemlerini zaten başlatmıştır. Diğer vatandaşlarımızın işlemlerini de kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

13 Eylül 1999 girişliyim. EYT kapsamından emekli olabilir miyim?

5 gün ile kaçırmış.

Bu haber 327231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki "Aziz milletim...