Bakan Akar nefes kesen sınır ötesi harekatı duyurdu: 140 KM...
Reklam

Bakan Akar nefes kesen sınır ötesi harekatı duyurdu: 140 KM içeri girdik, 16'sı etkisiz...

Pençe operasyonlarının sonuncusu Pençe Kilit'in büyük bir başarı, azim ve kararlılıkla devam ettiğini aktaran Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, iki gün önce de hava harekatı ile 140 kilometre içeri girdi, Asos’ta teröristlere ait mağara, sığınak ve sözde karargahlarının bulunduğu 16 hedefi büyük bir başarıyla vurdu, tahrip etti." bilgisini verdi. Yapılan operasyonlarla "girilemez" denilen yerlere komandoların tek tek girdi

10 Aralık 2022 - 01:06

 Bakan Akar nefes kesen sınır ötesi harekatı duyurdu: 140 KM içeri girdik, 16'sı etkisiz...
Giriş Tarihi: 29.9.2022  14:58 Son Güncelleme: 29.9.2022  15:51
Asos'ta operasyon! Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki 16 mağara vuruldu
140 km derinlikte harekat ne anlama geliyor? Terör yuvaları nasıl imha edildi?
'Kandil'e hava harekatı yapıldı'... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asos'ta vuruldular

Bakan Akar açıkladı: TSK, 140 kilometre derinliğe girdi!

Milli Savunma Bakanı Akar: Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu.

Video Player

00:23 | 11:04

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

Bakan Akar'ın açıklamalarından satır başları:

Mehmetçiğin nefesi teröristin ensesinde. TSK başta Kıbrıs'ta olmak üzere Azerbaycan Türkü'nü Libya'daki kardeşlerimizin de haklı davasında yanında olmaya devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz devam edecek. PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, DEAŞ da Müslümanların temsilcisi değildir. Suriyeli, Iraklı vatandaşlar kardeşlerimiz bizim meselemiz teröristler. Pençe Harekatları devam ediyor, büyük bir azimle, büyük bir kararlılıkla. Teröristler nerede hedefimiz orası.
Asos'ta operasyon! Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki 16 mağara vurulduŞırnak'ta konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye-Suriye sınırına 140 kilometre olan Asos bölgesine harekat düzenlendi. Mehmetçik, Asos'ta 16 terörist mağarasını büyük bir başarıyla vurdu." dedi.

Bakan Akar'dan yeni harekat açıklaması! "140 km derinlikte Asos'ta vuruldular"

Bakan Akar'dan yeni harekat açıklaması! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak'ta “2023'e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu. Bakan Akar, Kandil'e yapılan yeni harekatla ilgili, "Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak'ta önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, 27 Eylül tarihinde sınırın 140 kilometre dışında harekat gerçekleştirildiğini, 16 terörist mağarasının imha edildiğini duyurdu. Akar, "Türk-Kürt kardeştir, fitneye fesada izin vermeyin. Terör örgütü PKK, Kürt halkının hiçbir zaman temsilcisi olmamıştır, olmayacaktır." dedi.

140 km derinlikte harekat ne anlama geliyor? Terör yuvaları nasıl imha edildi?Şırnak’ta açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti, 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu" dedi. Peki 140 km derinlikte harekat ne anlama geliyor? Terör yuvaları nasıl imha edildi? Gelişmeleri A Haber canlı yayınına katılan Terör ve Güvenlik Uzmanı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe değerlendirdi.
SON DAKİKA: Bakan Akar nefes kesen sınır ötesi harekatı duyurdu: 140 KM içeri girdik, 16’sı etkisiz...

Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak'ta önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, 27 Eylül tarihinde sınırın 140 kilometre dışında harekat gerçekleştirildiğini, 16 terörist mağarasının imha edildiğini duyurdu. Akar, "Türk-Kürt kardeştir, fitneye fesada izin vermeyin. Terör örgütü PKK, Kürt halkının hiçbir zaman temsilcisi olmamıştır, olmayacaktır." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Şırnak'ta yaptığı konuşmada 27 Eylül tarihinde 140 kilometre derinliğe inilerek Asos'ta terör örgütünün 16 ininin yerle bir edildiğini duyurdu. Bakan Akar yaptığı açıklamada, TSK'nın son teröristi etkisiz hale getirene kadar durmayacağını ve rehavete kapılmayacağını ifade etti. Bakan Akar, vatandaşların Kürt-Türk kardeşliği bilincinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı, "Fitneye ve fesada izin vermeyin." dedi.

"MEHMETÇİK'İN NEFESİ TERÖRİSTLERİN ENSESİNDE"

Akar'ın açıklamaları şöyle:

Mehmetçik 'Hudut Namustur' diyerek yapılması gereken ne varsa gece demeden, gündüz demeden yapıyor. Hiçbir boşluk bırakmadan teröristlerin peşindeyiz. Mehmetçik'in nefesi teröristlerin ensesinde.

Bakan Akar nefes kesen sınır ötesi harekatı duyurdu: "140 KM içeri girdik, 16'sı etkisiz" | Video
Kandile hava harekatı yapıldı... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asosta vuruldularKıbrıs'taki kardeşlerimiz başta olmak üzere, dost, kardeş ve müttefiklerimizin haklı davalarında yanlarında olmaya devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar rehavet yok. En son terörist etkisiz hale getirilecek. Asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. Terörü bitirmekte kararlıyız. PKK asla Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir. DEAŞ'ın hiçbir zaman Müslümanların temsilcisi olamadığı gibi YPG/PYD adı ne olursa olsun Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz.

"TSK 140 KM DERİNLİKTE HAREKAT YAPTI"

Biz Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm komşlularımızın egemenlik haklarına, toprak bütünlüklerine saygılıyız. Bizim hedefimiz teröristler. Biz teröristlerin peşindeyiz. Durmak yok, teröristler nerede, hedefimiz orası. Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu.

"KÜRT-TÜRK KARDEŞTİR, FİTNEYE FESADA İZİN VERMEYELİM"

Kürt-Türk kardeş. Biz bu vatanı birlikte kurduk. Fitneye fesadı izin vermeyelim. Bizim için Türk-Kürt-Arap kardeşliği bakidir. Bundan dönmek yok. İster adı YPG ister PKK olsun bunlar terörist. Arkasında kim olursa olsun artan bir tempo ile bugüne kadar devam ettik, bundan sonra da devam edeceğiz. Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı ile bu mücadele devam edecek.

"KIYMETİMİZİ ANLADILAR, ANLAYACAKLAR"

Tahıl krizini Sayın Cumhurbaşkanımız telefon diplomasisi ile çözdü. Kıymetimizi tüm dünya anladı, anlayacaklar.

"İSTER SİZ GELİN İSTER BİZ GELELİM"

Malesef Yunanistan kötü komşu niteliğinde. İşileri bulandırmak için bunu yapıyorlar. Aklıselim sahibi Yunanlardan akademisyenler, amiraller bunu gördü. Yunanistan'ın bu davranışlardan vazgeçmesini, barışçıl yol ve yöntemlerle sorunun çözülmesinden yanayız. İster buraya gelsinler ister biz Yunanistan'a gidelim. Bu sorunları çözelim. Türkiye kimse için tehdit değil, tehlike değil. Gerginlikten en büyük zararı Yunan halkı görüyor.

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi AkarŞırnak'ta "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, Irak'ın kuzeyinde 140 km derinlikteki bölgeye düzenlenen harekatta 16 mağara vurulduğunu açıkladı.

Akar, "Ege'de barışçıl çözümlerden yanayız. İster onlar buraya gelsin, ister biz gidelim görüşelim. Yunanistan'ın arkasında kim olursa olsun görüşmekten yanayız." diyerek diyalog çağrısında bulundu. Peki 140 km derinlikte harekat ne anlama geliyor? Terör yuvaları nasıl imha edildi?

Dr. Ali Fuat Gökçe'nin açıklamaları:

"Türkiye son yıllarda teknolojiyi çok etkin şekilde kullanarak terörle mücadelede önemli bir mesafe aldı. Türkiye terör örgütü mensuplarını bulundukları yerde bertaraf edebiliyor. Bu ister 1 km ister 140 km olsun bu operasyonlar yapılıyor.

Asos'ta teknolojiyi de kullanarak kahraman Mehmetçikler buradaki teröristleri nokta operasyonlarla ya da sahada hepsini tek tek etkisiz hale getirme kapasitesine sahip. Hem TSK hem MİT'in yapmış olduğu operasyonlar nedeniyle yurt içinde ve yurt dışında kafalarını kaldıramayacak hale gelmiş durumdalar.

Şu anda teröristler telefonla konuşamıyor, muharebe yapamıyorlar aynı zamanda birbiriyle iletişim kuramıyorlar. Şu anda büyük bir çıkmazın içindeler. Bunların hepsi Türkiye'nin lehine olan durumlar. Terör örgütlerinin varlıklarını devam ettirebilmeleri için kendilerine göre kendi tabanlarına göre ya da kendi tabanlarına müzahir gruplara mesaj vermek için eylem yapmaları gerekiyor. Maalesef geçtiğimiz günlerde Mersin'de bir polisevini hedef aldılar.

Bura bir şehidimiz oldu. Buradaki eylemi çok ayrıntılı incelemek lazım. Mersin'de yapılan saldırı PKK terör örgütünün acziyetini gösteriyor. Burada polisevinin yumuşak bir hedef olduğunu içeride sivillerin olduğunu söylemiştik. PKK şu anda güvenlik güçlerinin yoğun olduğu yerlere eylem yapamayacak durumda. Ancak korkakça yumuşak hedeflere sivil insanlara saldırarak varlıklarını devam ettirmeye çalışacaklar.

İlerleyen dönemlerde böyle eylemler yapabileceklerini düşünebiliriz. Şu anda Türkiye'de kırsalda ya da şehir merkezinde büyük çaplı eylem yapamazlar. PKK'ya karşı yapılan nokta operasyonlar olsun saha operasyonları olsun PKK'ya mesaj verirken onları yönetenlere de mesaj veriyor. Bu operasyonlar onları destekleyen ülkelerinin askerlerinin olduğu yerlerde yapılıyor.

Burada verilen mesaj 'Sizin koruduğunuz yerlerde bile bunlarla mücadele ediyoruz' şeklindedir. Terörle mücadele uzun solukludur ve sabır gerektirir. Bu noktada TSK oldukça tecrübelidir. İşte bu tecrübe sahaya ansıyor. Teknoloji de yoğun şekilde kullanılıyor ve bu da başarıyı getiriyor. TSK nerede olursa olsun bulup yok etme kabiliyetine sahiptir."

Bakan Akar’dan Şırnak’ta önemli açıklamalarBAKAN AKAR'DAN ŞIRNAK'TA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
HDP’li Sancar’dan hain saldırı için skandal sözler!HDP'Lİ SANCAR'DAN HAİN SALDIRI İÇİN SKANDAL SÖZLER!
MİT’ten Suriye’nin kuzeyinde operasyonMİT'TEN SURİYE'NİN KUZEYİNDE OPERASYON

'Kandil'e hava harekatı yapıldı'... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asos'ta vuruldular
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak'ta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Kandil'e hava harekatı yapıldığını söyleyen Akar, "2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti, 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu" dedi. Yunanistan’ın saldırgan tutumlarının olduğunu belirten Akar, "Ege’de barışçıl çözümlerden yanayız. İster onlar buraya gelsin, ister biz gidelim görüşelim." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile 8'inci Hudut Alay Komutanlığı’na sancak verme töreni ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Şırnak’a geldi. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda Vali Osman Bilgin, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Cizre’deki Korgeneral Refik Kurttekin Kışlasına geçti. 'Demir Pençe' Tugayı olarak bilinen 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı, 8'inci Hudut Alay Komutanlığı’nın sancak verme töreni Bakan Akar’ın tören alanındaki yerini almasıyla başladı.

Akar’ın alana gelişinde hudut kartallarını selamlamasının ardından sancak kıtası, sancağı tören platformuna getirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törende ilk olarak 8’inci Hudut Alay Komutanlığı'nın tarihçesi okundu ardından Alay Komutanı Albay Bülent Barış Sarp’ın biyografisi arz edildi. Platforma gelen Milli Savunma Bakanı Akar, sancağı öperek Albay Sarp’a teslim etti. Albay Sarp’ın öperek sancağı teslim almasının ardından tören, Bakan Akar’ın 'sancak ilk teslim tutanağı'nı onaylamasının ardından sona erdi.

'85 MİLYONUN GÜVENLİĞİ İÇİN TSK VARINI YOĞUNU ORTAYA KOYUYOR'

Daha sonra kurmaylarıyla bir otele geçen Akar, 85 milyon vatandaşın güvenliği için karada, havada, denizde, hak ve menfaatlerinin korunması için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin varını yoğunu ortaya koyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Dün olduğu gibi bugün de bu aynı şekilde devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yaptıkları var. Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilikli ve kimlikli siyasetiyle şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devleti uluslararası ortamda özne haline geldi. Bizim etki alanımız, ilgi alnımız genişledi, genişliyor. Bu gelişmelere bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin görev ve sorumlukları da arttı.
 

Kandile hava harekatı yapıldı... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asosta vuruldular

O yüzden daha fazla çalışmak zorundayız. Bu şekliyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Güvenli ve müreffeh bir Türkiye için gayretlerimizi sürdüreceğiz, şu anda el atılmayan problem yok. Nerede problem varsa bu problemlerin çözülmesi için çalışmalar yapılıyor.

TSK en yoğun günlerini yaşıyor. Hudut güvenliği açısından, şu anda birlik sayısı bakımından, yüksek ileri teknoloji cihazların kullanılması bakımından en üst, en ileri seviyedeyiz. Ve bu şekliyle hudutlarımızı koruyoruz. Mehmetçik ‘Hudut namustur’ diyerek gece demeden gündüz demeden hudutlarımızın korunması için yapılması gereken ne varsa yapıyor.
Kandile hava harekatı yapıldı... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asosta vuruldular


Diğer taraftan terörle mücadele var. Irak’ın kuzeyinde, Suriye’nin kuzeyinde, gerekirse yurt içinde, nerde ne varsa bunlara karşı hiçbir taviz vermeksizin, hiçbir boşluk bırakmaksızın teröristlerin peşindeyiz. Mehmetçik teröristlerin ensesinde. Bunun yanı sıra denizlerimizde, hava sahalarımızda da hak ve menfaatlerimizi korumak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. TSK aynı zamanda başta Kıbrıs’taki kardeşlerimiz olmak üzere Azerbaycan Türkünü, Libya’daki kardeşlerimizi ve diğer coğrafyalardaki dost, kardeş ve müttefiklerimizin de haklı davasında yanlarında olmaya devam ediyor. Bizler geldiğimiz bu noktada terörle mücadelemizi sürdürüyoruz. Terörü bitirmekte kararlıyız."

'REHAVET YOK, ZAFER SARHOŞLUĞU YOK'

En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Bakan Akar, "Rehavet yok, zafer sarhoşluğu yok, bırakmak yok, ihmal yok, unutmak yok. Bunu sonuna kadar götüreceğiz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürdüreceğiz. İnşallah 40 yıldan beri bu milletin başına bela olan bu terör belasından asıl milletimizi kurtaracağız. PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir. Kürt kardeşlerimiz hiçbir zaman PKK’nın peşinde değildir.

DEAŞ hiçbir zaman Müslümanların temsilcisi olmadığı, olamadığı gibi PKK da YGP de adı ne olursa olsun Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamaz. Mehmetçiğin karşısında dağlarda duramayacaklarını anlayan alçaklar illere ve ilçelere geldiler. Her tarafı kana buladılar. Her tarafı tahrip ettiler. Çukur operasyonlarına girdiler. Kazdıkları çukurlara Mehmetçik tarafından gömüldüler.

Kandile hava harekatı yapıldı... Bakan Akar: Türkiye sınırına 140 km mesafedeki Asosta vuruldular

Daha sonra hain darbe girişimi oldu. O hain darbe girişimine rağmen, içimizden birçok hain çıkmış olmasına rağmen TSK 1 ay sonra Fırat Kalkanı Harekatı’nı yapabildi. Arkasından Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı. Bu harekatları yapmak suretiyle terörü, teröristi olabildiğince milletimizden vatandaşımızdan uzaklaştırıp onun üstüne gidildi. Türkiye’den çıktı, bırak yok. Terörist nerede, hedefimiz orası. Biz bunu yaparken de şunun altını çiziyoruz; biz Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne onların egemenlik haklarına son derece saygılıyız. Bizim meselemiz teröristler ve en son teröristler etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelemiz devam edecek. 2019’dan sonra pençe harekatları başladı. Bunların da sonuncusu ‘Pençe Kilit’.

Şu anda Zap’ta devam ediyor. Büyük bir azimle, büyük bir kararlılıkla, büyük bit başarıyla. İnşallah onu da alnımızın akıyla tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

'ASOS'TA 16 TERÖRİST MAĞARASI İMHA EDİLDİ’

2 gün önce teröristleri etkisiz hale getirmek için 140 kilometre girildiğini kaydeden Bakan Akar, sözlerine şöyle devam etti:

"Burada durmak yok. Teröristler nerede, hedefimiz orası. 2 gün önce TSK 140 kilometre girdi. Asos’ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, barınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu ve tahrip etti ve bu devam edecek. Bu faaliyetlerde korucu kardeşlerim de burada. Onlar da bu işi gayet iyi biliyorlar. Onlar da bunun çok güzel farkındalar. Gerçekten daha önce girilemez denilen yerler, çıkılamaz denilen ne varsa bunların hepsine Mehmetçik girdi, çıktı, her tarafı tek tek ama tek tek samanlıkta iğne arar gibi aramak suretiyle temizlemeye devam ediyor.

Bunu yaparken biz sivil vatandaşlara, masum insanlara, tarihi yerler, dini yapılara, çevreye zarar vermemek için hem planlama aşamasında hem icraat aşamasında büyük bir dikkat gösterdik. Hiçbir ordunun göstermeyeceği hassasiyeti gösterdik. Göstermeye de devam ediyoruz. Bütün faaliyetlerimizi biz uluslararası hukuk çerçevesinde ve meşruiyet çerçevesinde yapıyoruz. Herhangi bir şekilde bizim toprak elde etmek, işgal, asla öyle bir şey söz konusu değil.

Bizim tek derdimiz teröristler. Teröristler Marksist ve Leninist gelenekle uluslararası kamuoyunun kafasını karıştırmak için her hileye başvuruyor. Bir gün PKK diyor, bir gün YPG diyor, bir gün SDG diyor. Ve bunun da kuklacıları bunları kullanmak suretiyle bizim aklımızı karıştırmaya çalışıyorlar.

Hayır, bunların hepsi terörist. Türkler ve Kürtler kardeştir. Bu memleketi beraber kurdular, su gibi hava gibi birbirimize lazımız. Tek yumruğuz, tek gücüz, tek yüreğiz. Fitne için çok teşebbüs oldu içeriden dışarıdan. Yüzyıllardan beri devam ediyor. Bugüne kadar buna direndik, bundan sonra direnmeye devam edeceğiz. Bu teröristlere kim destek verirse versin, mücadele aksamadan artan bir şiddetle devam edecek. Bu terör belasından kurtulmakta kararlıyız." (

MİT’ten PKK’ya ağır darbeMİT'TEN PKK'YA AĞIR DARBE

Yapılan operasyonlarla "girilemez" denilen yerlere komandoların tek tek girdiğini ifade eden Akar, şunları söyledi:

"İster Irak’ın kuzeyinde adı PKK olsun ister Suriye’nin kuzeyinde adı YPG olsun bunların hepsi aynıdır, hepsi teröristtir. Bunlar, 85 milyon vatandaşımızın güvenliğine, birliğine, beraberliğine tehdit olan hainlerdir, alçaklardır. Türkler ve Kürtler kardeştir. Türkler ve Kürtler yüzyıllardır ekmeklerini beraber paylaştı, bu vatanı beraber kurup, ihya ettiler. Biriz, beraberiz, tek yumruk, tek yüreğiz. Bu vatanı beraber kurduk, beraber savunduk. Canımızı omuz omuza ortaya koyduk. Bunun farkında olalım. Teröristlerin arazide yapamadıklarını, aramıza fitne sokmak suretiyle birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışanlar var. Bu konuda dikkatli olmamız gerekir."

Terörle mücadelede kararlılık mesajı da veren Akar, "Teröristlere kim destek verirse versin, arkasında kim olursa olsun mücadelemiz artan bir şiddet ve tempoda, taarruzi bir ruhla devam edecek." diye konuştu.

Bakan Akar, TSK'nin tüm faaliyetlerinde hem planlama hem icra safhalarında sivillere, tarihi, dini, kültürel yapılara, çevreye zarar vermemek için hiçbir ordunun göstermediği hassasiyeti gösterdiğini de kaydetti...Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri
E-Posta: [email protected]

Bu haber 400324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den Amasya'daki "Aziz milletim...
Emniyet'e 10 bin polis alımı Resmi Gazete'de yayımlandı
Emniyet'e 10 bin polis alımı Resmi Gazete'de yayımlandı