AK Parti Sözcüsü Çelik’ten terörle mücadele mesajı:...

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten terörle mücadele mesajı: Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktır

Çelik "Türkiye'nin terörle mücadele hakkını, anayasal düzenini savunma hakkını göz önüne almadan Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır. Bize bu şekilde mesaj tebliğ edenlerin hiçbir mesajını tebellüğ etmiyoruz. Orantılılık konusunda dünyanın en hassas ülkesi biziz" ifadelerini kullandı. 12 baronun TSK'nın sınır ötesi harekatına karşı yaptığı skandal açıklamalar için, "Barolar, Türkiye Cumhuriyeti'ne söylediklerinin onda birini PKK'ya söyleyemiyorlar." dedi.

16 Aralık 2022 - 01:15

AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik’ten SON DAKİKA açıklamaları: EYT'de son aşamaya gelindi

Giriş Tarihi: 24.11.2022  18:04 Son Güncelleme: 24.11.2022  21:10

SON DAKİKA | AK Parti Sözücü Ömer Çelik'ten Batı'ya sert tepki: Bu dil terör dilidir

Son dakika: Çelik: 'Türkiye'ye orantısız güç kullanıyor' demek ahlaksızlıktır

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten terörle mücadele mesajı: Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Türkiye'nin operasyonuna gelen eleştirilere sert tepki: Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktır

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten terörle mücadele mesajı: Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktırAK Parti sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik terörle mücadele operasyonlarına ilişkin "Orantılılık konusunda Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktır." dedi. Çelik, YKS tarihi için "Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" ifadelerini kullandı.

Son dakika: Çelik: Türkiyeye orantısız güç kullanıyor demek ahlaksızlıktırSon dakika haberi: AK Parti Sözücüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK sonrası yaptığı açıklamada Türkiye'nin düzenlediği terör operasyonlarını eleştiren Batı'ya tepki göstererek "Şimdi tutturmuşlar 'Bu bir savaş politikasıdır' diyorlar. Bu dil terör dilidir. Savaş iki meşru otorite arasında olur." dedi. Pentagon'dan yapılan Pençe-Kılıç Harekatı karşıtı açıklamaya da değinen Çelik, "Siz bu terör örgütlerine bu kadar yakın yerde ne yapıyorsunuz? Üstelik bu terör örgütleri sizin müttefikiniz olan Türkiye'ye saldırırken bunu neden seyrediyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik’ten SON DAKİKA açıklamaları: EYT’de son aşamaya gelindiSON DAKİKA HABERİ: AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğimde toplandı. Toplantı ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik flaş açıklamalarda bulundu. 12 baronun TSK'nın sınır ötesi harekatına karşı yaptığı skandal açıklamalar için, "Barolar, Türkiye Cumhuriyeti'ne söylediklerinin onda birini PKK'ya söyleyemiyorlar. Bu dil terör dilidir" dedi. ABD'nin "Pençe-Kılıç" açıklamalarına değinen ve "PKK'yı vuracağız, kim ne derse desin" ifadelerine yer veren Çelik, “Beyaz Saray açıklaması daha doğru açıklama. Türkiye'nin kendini savunma ve terörle mücadele hakkı var. Pentagon açıklamasında, bizim askeri operasyonlarımızın kendilerini tehlikeye attığını söylüyorlar. Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Operasyonlarımız terör örgütünün sözde karargahlarına noktasal operasyondur.” şeklinde konuştu. Diğer yandan EYT'de müjdeli haberi veren Çelik, "Son aşamaya gelindi. Hemen hemen tamamlanmak üzere." bilgisini paylaştı.

SON DAKİKA! AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik flaş açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

DÜZCE'DEKİ DEPREM

Düzce depreminde ilk andan itibaren devlet orada, eksik yok. 'Nerede devlet?' sorusu yok. Devlet Düzce'de. Resmi makamlar dışında manipülatif haberlere bakılmamasını istirham ediyoruz.

DİYARBAKIR ANNELERİ

İnsan hakları örgütlerinin Diyarbakır annelerine ilgi göstermemesini not ettik. Evlatları peşinde koşan annelerinin görmezden gelinmesidir. Müthiş bir çifte standart var. Sözkonusu olan PKK terör örgütü olunca o vahşi suskunluk, o bütün vahşeti görmezden gelen, vahşet kadar vahşi olan bu suskunluk maalesef devreye giriyor. Biz Diyarbakır annelerini unutmuyoruz. Burada MKYK'mız adına selamlarımızı iletiyoruz.

İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ SALDIRI

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında emniyet güçlerimizin çalışmalar yaparak faili ve bağlantılarını açığa çıkardığını gördük. Bu Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Dünyanın gerçeği bu; ne yapılırsa yapılsın bazı terör eylemleri engellenemiyor. Güvenlik birimlerinin aldığı tedbirler, failin açığa çıkarılması, yakalanması konusundaki performans Türkiye'nin terörle mücadele kapasitesini net bir şekilde ortaya koymuştur. Pek çok arkadaşımız İstiklal Caddesi'nde vatandaşlarımızla beraber oldular ve oranın ne kadar çabuk normalleştiğini gördük. İstiklal Caddesi esnafı o kadar güçlü bir mesaj verdi ki, İstiklal Caddesi'nin adının ne kadar doğru olduğu anlaşıldı. Ben de Beyoğlu Belediye Başkanımızla birlikte İstiklal Caddesi'ni ziyaret ettim. Şehitlerimizi andık, yaralılarımıza şifa diledik. Beni en çok etkileyen orada hem esnafımızın dirayeti, birlik ve beraberlik duruşuydu. Orada Adana, Tekirdağ, Kars'tan ve pek çok ilimizden oraya gelmiş vatandaşımızı gördüm. Bir kısmı iş için bir kısmı çoluk çocuğunu alarak ülkemizi teröre teslim etmeyeceğiz duruşuyla oraya gelmişlerdi. İstiklal Caddesi'ndeki başta esnafımız olmak üzere ve bütün vatandaşlarımıza bu duygu ve duruş için şükranlarımızı sunuyoruz.

TERÖR OPERASYONU MESAJI: TSK DÜNYADA SİVİLLER KONUSUNDA EN HASSAS ORDUDUR

Hain saldırıdan sonra gerek Türkiye içinde terörle mücadele operasyonu gerek sınır dışında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin mücadelesi bazı çevrelerde orantılı olmadığı şekilde yorumlandı. Paris'teki yürüyüşün, duruşun neden 15 Temmuz'da Türkiye için yapılmadığını çok sorduk. Bu soruya cevap veremeyenlerin İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında bize orantısızlıktan bahsetmesi başlı başına yalandır. Türk Silahlı Kuvvetleri sivillerin hayatı korunması konusunda dünyada en hassas orduların başında gelir. DEAŞ saldırısı olduğu zaman cevap verdiğimizde orantısızlıktan bahsetmeyenler, PKK terörüne karşı cevap verdiğimizde neden orantısızlıktan bahsediyor. Tabii ki bunun hukuk kuralları, ilkeleri ve prensipleri var. Türkiye uluslararası hukuka saygılı bir ülke olarak tabii ki hukuka bağlı olarak bu mücadeleyi yürütüyor.

AK Parti’den EYT müjdesiAK PARTİ'DEN EYT MÜJDESİ

"TÜRKİYE'YE UYARIDA BULUNMAK AHLAKSIZLIKTIR"

Türkiye'nin kendini savunma hakkını destekliyoruz diyeceksiniz, ondan sonra söyleyeceğiniz varsa onları söylemenizin manası olabilir. Ama hiç bunlara girmeden Türkiye'nin terörle mücadele hakkını, anayasal düzenini savunma hakkını göz önüne almadan Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır. Bize bu şekilde mesaj tebliğ edenlerin hiçbir mesajını tebellüğ etmiyoruz. Orantılılık konusunda dünyanın en hassas ülkesi biziz. Bizim 1 yıl içerisinde karşı karşıya kaldığımız terör eyleminin yüzde 1'le karşı karşıya kalanların yasaları nasıl değiştirdiklerini, hukuku nasıl zorladıklarını biliyoruz. Bir terör var bir de terör siyaseti var. Terör siyaseti birtakım argümanlar kullanıyor. Askeri operasyonları yaptığımız için bunun neticesi olarak Karkamış'ta roketli havan atılıyormuş. Burada suçlanması gereken roketleri, havanları atan terör örgütleridir. Sivil insanların, öğretmenlerin, çocukların üzerine atıyor. O zaman dünyada hiçbir devlet terörle mücadele etmesin; bunu mu söylemek istiyorsunuz? İkincisi tutturmuşlar, bu bir savaş politikasıdır diyorlar. Bu bir terör örgütünün dilidir. Savaş iki meşru devlet arasında olur. Savaş dediğin zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti ile terör örgütünü aynı meşruiyette gösteren bir altyapı arayışıdır. Terörle mücadele operasyonlarına karşı savaş politikası terimini kullanan kim varsa doğrudan terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur. Türkiye Cumhuriyeti meşru ve egemen devlet olarak hakkını, anayasal düzenini kullanmaktadır.

"TÜRKİYE TERÖR İLE MÜCADELESİNDE HAKLDIR"

Bir şekilde bu dili kullananların, hepsi verdiğimiz kayıplar karşısında bize dönük bir vahşetin politikası olarak önümüze geliyor. Son yaşananlar Türkiye'nin terörle mücadelesinin ne kadar haklı ve meşru olduğunu bir kez daha göstermiştir.

KKTC İÇİN TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI HAMLESİ

KKTC'ni Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci olarak kabul edilmesi, tehdit, şantaj ya da hedefe koyma gibisinden mektuplar yazmalarını, açıklamalar yapılmasını tamamen reddettiğimizi ifade etmek isterim. İkiye bölünmüş adayı tek temsilcisi Güney Kıbrıs olarak AB'ye alıyorsunuz. Herkesin şunu bilmesi gerekir; bu adada iki eşit toplum var ve KKTC egemen bir devlettir. Hak ve menfaatleri korunması konusunda Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar KKTC'ye destek verecektir. Türk Devletleri Teşkilatları'na gözlemci üyelik sonrası yapılan tehditler utanç vericidir. Gelinen nokta KKTC ve devletimiz için başarıdır. Başından sonuna bunu ısrarla takip eden, o toplantıda bunun gerçekleşmesi için büyük bir diplomatik enerji harcayan sayın Cumhurbaşkanımızın dış politikaya attığı bir imzadır. Bu tarihi imzadır, büyük bir başarıdır. Bundan sonra inşallah KKTC ile ilgili yeni gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

TAHIL KORİDORU VE TÜRKİYE'NİN DİPLOMASİ HAMLELERİ

Tahıl Koridoru Anlaşması da sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri sayesinde oldu. Bu dünyanın karşı karşıya kaldığı gıda, enerji krizini çözme konusunda Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu dirayetli siyasetin kilit rol oynadığını kilit şekilde göstermektedir. Türkiye barışın teminatıdır. Türkiye güçlü bir diplomasi devletidir.

SORUNLU DEVLETLERLE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ATILAN ADIMLAR

Sorunlu olduğumuz devletlerle aramızdaki sorunları giderilmesi bakımından kimlerde ne rahatsızlık oluşturduğunu görüyoruz. Hiçbir devlet hiç kimseyle tamamen sorunsuz ilişki yaşamıyor, tamamen sorun da yaşamıyor. Çeşitli zamanda çeşitli konularla ortaya çıkıyor. Bazen aynı anda hem sorununuz oluyor hem de işbirliğiniz oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Cumhuriyeti'nin hak ve menfaatlerinin korunması açısından devletimizin başı olarak attığı adımların Türkiye'nin hak ve menfaatleri, bölge ve dünya barışı için son derece kıymetli olduğunu, bunun iyi sonuçlar doğuracağını ifade etmek isterim.

SORU - YANIT KISMI

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ MESELESİ

Yapılan görüşmelerde açıklamaların pozitif yöne evrildiğini görüyoruz. En son terör örgütünün birtakım sembollerinin yansıtılması gibi unsurlar asla kabul edilemez. Müttefiklerimizin şunu iyi anlaması gerekiyor; sizin egemenliğinizin altında terör örgütleri bu faaliyetleri yapabiliyorlar mı? Buna göz yumuluyorsa bu zaten iki yüzlülüktür. Şöyle düşünsünler; İsveç ya da Finlandiya'nın buradaki büyükelçilikleri ya da başkonsolosluklarına DEAŞ sembolünü yansıtılması onlar için ne ifade eder? Esas mesele şu; söz verip de tutmayan çok müttefik ve batı ülkesi gördük. Biz NATO'nun genişlemesini destekliyoruz. NATO'dan ayrıldıktan sonra NATO'ya dönüşüne izin verdiğimiz Yunanistan FETÖ'den PKK'yı fiilen desteklediği ülke durumunda. Suriye'de hangi müttefiklerimizin terör örgütüne destek verdiğini, eğitim verdiğini biliyoruz. Hangi müttefiğimizin ülkesine bağlı çimento fabrikasının gidip, orada karargah yaptığını biliyoruz. Bu yasal düzenlemeler yeterli olmadığı müddetçe evet dememiz sözkonusu olmaz.

ABD'NİN "PENÇE-KILIÇ" AÇIKLAMALARI

Beyaz Saray açıklaması daha doğru açıklama. Türkiye'nin kendini savunma ve terörle mücadele hakkı var. Pentagon açıklamasında, bizim askeri operasyonlarımızın kendilerini tehlikeye attığını söylüyorlar. Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Operasyonlarımız terör örgütünün sözde karargahlarına noktasal operasyondur. Siz buralara yakın yerlerde ne yapıyorsunuz? Nihayetinde ABD, NATO'da müttefikimiz. Bu kadar yakınsanız terör örgütlerine, bir NATO müttefiki olarak terör örgütlerini sizin orada bertaraf etmeniz lazım. Bu kadar yakın olduğunuz yerden Karkamış'a roket atılıyor, öğretmenimiz şehit oluyor. O zaman bunu niye engellemiyorsunuz. Bu biz karışmıyoruz, destek veriyoruz itirafıdır. Sizin müdahale etmemeniz bizim güvenliğimizi tehlikeye atıyor. Türkiye sınırının güvenli olduğuna emin olmak istiyoruz diyorlar. Bundan neyi kast ediyor; biz terör örgütlerine karşı operasyon yaptığımızda Türkiye sınırını kendi güvenliği açısından tehdit olarak görüyor. Böylesine müttefiklik pratiğiyle bağdaşmayan bir açıklama olur mu?

"ONU VURACAĞIZ, KİM NE DERSE DESİN"

Kim ne derse desin bizi tehdit eden terör örgütü gördüğümüz zaman vururuz, bertaraf ederiz. Asla ve asla sınırlarımızı, vatandaşlarımızı tehdit etmesine göz yumamayız. Biz PKK, YPG, PYD terör örgütlerine DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz denmesi yalandır. Biz bunu Afganistan'da gördük. Sınırımızın yanına yaklaşmış, paçavra asmış, sözde karargah kurmuş, ülkemizi tehdit ediyor. Onu vuracağız, kim ne derse desin.

Beklentimiz egemen bir ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenlik haklarına saygı duymaları gerekmektedir. Buna zarar verecek eylemlerden, devletimizi incitecek sözlerden kaçınmalarını diliyoruz.

12 BARONUN "OPERASYON" KARŞITI SÖYLEMİ

Barolar hukuk kurumlarıdır. Ne beklersiniz; hukukun üstünlüğüne, anayasal düzenin korunmasına dönük hassasiyet beklersiniz. Türkiye'de yıllardır hukukun üstünlüğünü tehdit eden, anayasal düzeni tehdit eden en büyük unsurların başında PKK terör örgütü geliyor. Tutup da, bir yerde savaş politikası lafını görüyorsunuz, bilin ki terör örgütünün sözcülüğüdür. Hukuku çok iyi bilmesi gereken barolar tutup açıklama yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru devlet olarak terörle mücadele olarak yaptığı operasyonlara savaş politikası deyip, sonra barışa çağırıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni terör örgütüyle eşdeğer görmek bir hukuksuzluktur. Böyle bir şey olabilir mi? Hukukun korunması için terörle mücadeleyi en yüksekte tutması gereken hukuk organizasyonudur. Baroların terör örgütünün kullandığı kavramları kullanarak açıklama yapması son derece vahimdir. Halbuki burada Türkiye Cumhuriyeti'ne söylenenlerin onda birini terör örgütüne söyleyebilirler mi? Çıksın PKK, YPG, PYD terör örgütü diye adını söyleyerek açıklama yapsın da görelim. Hani bir söz vardır ya, mutfakta biri mi var diye. Mutfakta birileri var. PKK terör örgütlerinin talimat verdiği açıklamalardaki dilin aynısını görüyoruz. Mutfakta evet biri var, onun da kim olduğunu herkes biliyor.

12 barodan PKK’ya cesaret veren bildiri!12 BARODAN PKK'YA CESARET VEREN BİLDİRİ!

KILIÇDAROĞLU'NUN "VİZYON BELGESİ"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun gerçekten vizyon belgesini açıklamasını arzu ederiz. Yeni sorunlar, yeni meydan okumalar var dünyada. Siyasetin nasıl çözüm önereceği konusunda yarışmak istiyoruz biz. Demokratik siyaset toplumun taleplerinin siyasi düzeyde temsil edilmesi anlamına gelir. CHP tarihi boyunca toplumun taleplerinin vesayet adına budanması temelinde bir temsil geliştirdi. Dar bir anlayış içerisinde devleti tanımladı, toplumu karşı konumlandırdı ve siyaseti boğdu. Sayın Kılıçdaroğlu'nun siyaset vizyonunun ne olacağını göreceğiz. Siyasetin projeler, vizyon düzeyinde yarışması toplumumuza karşı ödevimizdir. Siyasetimizi yeni ortaya çıkan meydan okumalar karşısında reformlar geliştirerek, Türkiye'nin altyapısını, üstyapısını önümüzdeki yüzyıla hazırlayarak zaten gösteriyoruz. Geçmişte askeri, yargı vesayeti ile engellemeye çalışıyorlardı direndik, mücade ettik. Günümüzde yalan siyaseti olarak karşımıza çıkıyorlar. Siyaseti rekabet alanı olarak görelim, kimlikçi bir husumet alanı olmaktan siyaseti çıkarmak herkesin boynunun borcudur. Biz eser siyaseti yapmaya çalışıyoruz, onlar engellemeye çalışıyorlar. Terörle mücadeledeki tavırlarında, TOBB gibi büyük projeler karşısında yaptıkları açıklamalarda görüyoruz. Suriye'de mücadelemizde nasıl eleştirel yaklaşımlarını görüyoruz. Keşke bunları yapmasalar ve vizyonda rekabet etsek. Karşımıza bir vizyon çıkarsa o vizyon temelinde rekabet etmek, siyaset üretmek için sabırsızlanırız. Kendimize güveniyoruz. İnşallah yine bir Zihni Sinir projesiyle karşı karşıya kalmayız.

SEÇİM TAKVİMİ DEĞİŞİR Mİ?

Biz sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili olarak ÖSYM çalışma yapıyor. Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşırlar. Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Tabii ki seçim günü sınav olmayacağına göre. Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üstüste gelmez. Onunla ilgili açıklama yapılacaktır.

FLAŞ EYT AÇIKLAMASI: SON AŞAMADA

EYT meselesiyle ilgili çalışma tamamlanmak üzere. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok kısa zamanda son hali sunulacak. Son aşamayı geçtikten sonra meclis takvimi ile ilgili bilgi verebilirim. Acil gündemlerden bir tanesi, hemen hemen tamamlanmak üzere. Bugünkü sunum, bölgesel ve küresel gelişmelerin değerlendirilmesi ve terörle mücadele gündemimizdi.

EYT’de kapsam genişliyor!EYT'DE KAPSAM GENİŞLİYOR!

TÜRKİYE'NİN MISIR HAMLESİ VE SİSİ İLE GÖRÜŞME

Yunanistan Dışişleri Bakanı'nın son düştüğü durum, diplomasi, dış politika tarihinde böylesine zavallı duruma çok az düştüğünü gördük. En son Libya'ya gitti. Uçaktan inecek iken, Libya Dışişleri Bakanı'nın orada olduğunu öğrenince, havaalanında uçaktan inmedi. Çocukça tavırla, uçağın kapısını kapattı, havalandı. Tekrar Bingazi tarafına gitmek için iniş izni istedi. Libya hükümeti iniş izni vermedi. Bunun üzerine Malta'ya gitti, uçağın sinyalini kapatarak, Libya'nın egemenlik haklarını çiğneyerek Bingazi'ye gitti. Böyle saçma sapan hareket edilebilir, ne kadar zavallıca tutum. Tek motivasyonları Türkiye aleyhine ne iş yaparız. Akdeniz'deki anlaşmayı berhava etmek üzere, BM'yi meşru hükümetini yıkmaya çalışan öbür güçlere destek vermek için gitti. Kendi aramızda şöyle espri yapmıştık. Cumhurbaşkanımızın Mısır'la görüşmesi gerçekleşince, Dendias oraya gider dedik. Türkiye'nin aleyhine hangi imzayı atarız diye bir motivasyon içinde oldukları için. Türkiye ile Mısır ilişkilerinde Doğu Akdeniz'de birtakım adımların boşa çıkmasından korkarak bunu yapıyor. Bu bir devletin dış politikası değil; bu bir çadır dış politikasıdır. Türkiye ve Erdoğan karşıtlığına konumlanmış bir şey bu. Herkes biliyor ki, Avrupa'nın şımarık çocuğu, Avrupa'nın başına da bela. Birtakım kültür kodları yüzünden bunları idare ediyor. Türkiye aleyhine kimin peşine giderseniz gidin bir faydası olmayacaktır. Yunanistan'ın zor zamanlarında, ekonomik kriz yaşadılar, doğal afetler yaşadılar, Türkiye bunu istismar etmedi. Türkiye aleyhine yaptığı faaliyetleri hepsini not ediyoruz. Türkiye'nin başka ülkelerle ilişkisini geliştirmesinin ardından yine o ülkelere gideceklerse, Türkiye'nin halihazırda verimli ilişki olan ülkelere gidilecekse, öyle adımlar atacağız ki, Miçotakis ile Dendias havada dolaşmaktan yere inemeyecekler.

Son dakika haberine göre; AK Parti genel merkezinde saat 16.00'da başlayan MKYK toplantısı sona erdi. Başkan Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleştirilen toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenledi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz. Şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Dünyaya bakışımızı öğretmenlerimiz şekillendiriyor.

DÜZCE DEPREMİ

Düzce depremi ile ilgili vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. AFAD, Kızılay tüm kurumlarımız ilk andan itibaren orada vatandaşın yanında. Devlet nerede? diye bir soru yok. Temel ihtiyaçların karşılanmasıyla ilgili sıkıntımız bulunmuyor. Bakan arkadaşlarımız halen oradalar. Bölgedeki hasarlı yapılara girilmemesi önem arz ediyor. Bu konularda vatandaşlarımızın resmi makamların açıklamalarına itibar etmelerini bekliyoruz.

SON DAKİKA | AK Parti Sözücü Ömer Çelik'ten Batı'ya sert tepki: Bu dil terör dilidir | Video

İSTİKLAL CADDESİ SALDIRISI

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında güvenlik güçlerimizin hızlı çalışması sonucu failin açığa çıkarıldığını gördük. Bu Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Onlarca eylemi gerçekleşmeden güvenlik güçlerimiz engelliyorlar. Bazen bu terör eylemleri engellenemiyor. Pek çok arkadaşımız İstiklal Caddesi'ne gitti ve esnafımızla beraber oldu. En büyük teşekkürümüz İstiklal Caddesi esnafınadır. Caddenin her bir sakini istiklal kavramını göğe çıkaracak bir duruş sergiledi.

TERÖR OPERAYONLARI

TSK'nın yaptığı operasyonların orantılı olmadığı şeklinde değerlendirmeler yapıldı. Herhangi bir batı ülkesinde saldırı olduğu zaman örneğin Paris'teki saldırıda dünyanın tüm liderleri oraya davet edilmişti ve teröre karşı yürüyüş düzenlenmişti. Biz bu duruşun 15 Temmuz'da darbe girişimi olduğunda neden Türkiye için yapılmadığını çok sorduk. Bize ortantılılıktan bahsetmeleri başlı başına yalandır. TSK, sivil hassasiyeti konusunda dünyanın başındaki ordulardandır. DEAŞ saldırısı olduğu zaman ortanlılıktan bahsetmeyenler, PKK terör örgütüne karşılık verildiği zaman neden orantısızlıktan bahsediyor. Terörle mücadelenin kuralları belli. Önce Türkiye'nin kendini savunma hakkı vardır diyeceksiniz. Ondan sonra dikkat çekeceğiniz şeyler varsa onları söylemenizin manası olur. Ama bunlara hiç girmeden sürekli olarak terör örgütünün perspektifiyle Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır.

"BU DİL TERÖR DİLİDİR"

Şimdi tutturmuşlar 'bu bir savaş politikasıdır.' Bu dil terör dilidir. Savaş iki meşru otorite arasında olur. Bir yerde askeri operasyonlara ya da emniyetin jandarmanın teröre karşı operasyonlarına savaş politikası diyenler terör dilini kullanıyordur. Bu şekilde dil kullananların hepsi verdiğimiz kayıplar karşısında bize dönük vahşetin parçası olarak önümüze geliyor. Son yaşananlar Türkiye'nin terörle mücadelesinin ne kadar halı ve gerekliği olduğunu bir kez daha göstermiştir.

TAHIL KORİDORU VE DİPLOMATİK ADIMLAR

Tahıl koridoru anlaşmasıın yeninde uzatılması sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri sayesinde oldu. Türkiye güçlü bir diplomasi devletidir. Devletler arasında ebedi bir sorun yaşanmıyor. Bazen bir devletle sorununuz oluyor bazen iş birliğiniz oluyor. Diplomasi de bunun için var zaten. Sorun yaşadığımız devlet ile atılan adımlar Türkiye ve bölge için önemlidir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ

İsveç'in ya da Finlandiya'nın buradaki başkonsolosluklarına DEAŞ semböllerinin yansıtılması ne ifade ediyorsa bizim konsolosluğumuza da PKK semböllerin yansıtılması aynı şeyi ifade ediyor. Türkiye kendi perspektifi açısında bu ülkelerin yeterliliği bulduğu zaman bu ülkelerin NATO üyeliğine evet diyecektir. Biz zaten NATO'nun genişlemesine olumlu bakıyoruz. Söz verip tutmayan çok müttefik gördük somut sonuç olmalı.

BEYAZ SARAY VE PANTAGON'UN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALARI

Beyaz Saray'ın açıklaması daha doğru bir açıklama. Pentagon açıklamasında şöyle bir durum var bizim operayonumuzun kendilerini tehlikeye attıklarını söylüyor. Operasyonlar terör örgütlerinin sözde karargahlarına yönelik nokta operasyonlardır. İkincisi siz bu terör örgütlerine bu kadar yakın yerde ne yapıyorsunuz? Üstelik bu terör örgütleri sizin müttefikiniz olan Türkiye'ye saldırırken bunu neden seyrediyorsunuz? Eğer bu kadar yakınsanız bu terör örgütlerine bir NATO müttefiki olarak en önce sizin orada bertaraf etmeniz lazım. Aslında kendi çelişkilerini ifade ediyorlar. Türkiye'nin terörle mücadelesi, dünyanın en meşru mücadelesidir.

"KİM NE DERSE DESİN VURURUZ"

Kim ne derse desin bizi tehdit eden terör örgütü gördüğümüz zaman vururuz, bertaraf ederiz. Asla ve asla sınırlarımızı, vatandaşlarımızı tehdit etmesine göz yumamayız. Biz PKK, YPG, PYD terör örgütlerine DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz denmesi yalandır. Biz bunu Afganistan'da gördük. Sınırımızın yanına yaklaşmış, paçavra asmış, sözde karargah kurmuş, ülkemizi tehdit ediyor. Onu vuracağız, kim ne derse desin.

12 BARONUN AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti'ne söylediklerinin onda birini terör örgütlerine söyleyebiliyorlar mı? Hukuku iyi bilmesi gereken barolar, hukukun ortadan kaldırılmasına yarım ve yataklık ediyor. Adında baro olanların örgüt kavramlarını kullanarak açıklama yapması son derece vahimdir.

KILIÇDAROĞLU'NUN VİZYON BELGESİ

Gerçek vizyon belgesini açıklamasını arzu ediyoruz. İçinde ne olacak göreceğiz. İnşallah önceki Zihni Sinir projeleri gibi olmaz. Kendi başına anlamlı olabilir, içinde ne olacak göreceğiz.

ATİNA-TRABLUS ARASINDA DİPLOMATİK KRİZ

Yunanistan'ın Dış İşleri Bakanı'nın biliyorsunuz en son Libya'ya gitti. Uçaktan inecekken Libya Dışişleri Bakanı'nın orada olduğunu görünce uçaktan inmedi. Çocukça bir tavırla uçağın kapısını kapattı, Malta'ya gitti. Daha sonra Libya'ya gitmek istedi, Libya hükümeti izin vermedi. Oraya gitmelerinin nedeniTürkiye'nin meşru olarak tanıdığı hükümeti yıkmak için öbür güçlere destek vermek için. Türkiye ile Mısır arasında normalleşme olursa Yunanistan'ın Akdeniz'deki gayrimeşru adımlarının boşa çıkmasından korkuyor. Bu bir devletin dış politikası değil, bir çadır dış politikası. Herkes biliyor ki bu Avrupa'nın şımarık çocuğu. Avrupa bunları idare ediyor. Türkiye aleyhine siz kimin peşinden giderseniz gidin, size faydası olmayacaktır. Yunanistan'ın zor zamanında ekonomik kriz yaşadılar, Türkiye bunu istismar etmedi.

SEÇİM TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üst üste gelmez. Sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavı tabi ki seçim takvimine denk getirmeyiz. ÖSYM bununla ilgili çalışma yapıyor. gerekli açıklamayı yaparlar.

EYT'DE SON DURUM

EYT meselesiyle ilgili çalışma tamamlanmak üzere. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok kısa zamanda son hali sunulacak. Son aşamayı geçtikten sonra meclis takvimi ile ilgili bilgi verebilirim. Acil gündemlerden bir tanesi, hemen hemen tamamlanmak üzere. Bugünkü sunum, bölgesel ve küresel gelişmelerin değerlendirilmesi ve terörle mücadele gündemimizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu

Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenin başarılı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılı olan öğretmenleri tebrik etti.

Başkan Erdoğan, Sisi ile görüştüBAŞKAN ERDOĞAN, SİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Erdoğan-Sisi görüşmesi korkuttuBAŞKAN ERDOĞAN-SİSİ GÖRÜŞMESİ KORKUTTU

İş dünyasında Erdoğan-Sisi görüşmesi heyecanıİŞ DÜNYASINDA ERDOĞAN-SİSİ GÖRÜŞMESİ HEYECANI

Başkan Erdoğan-Sisi görüşmesi korkuttuSON DAKİKA HABERİ: AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğimde toplandı. Toplantı ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik flaş açıklamalarda bulundu. 12 baronun TSK'nın sınır ötesi harekatına karşı yaptığı skandal açıklamalar için, "Barolar, Türkiye Cumhuriyeti'ne söylediklerinin onda birini PKK'ya söyleyemiyorlar. Bu dil terör dilidir" dedi. ABD'nin "Pençe-Kılıç" açıklamalarına değinen ve "PKK'yı vuracağız, kim ne derse desin" ifadelerine yer veren Çelik, “Beyaz Saray açıklaması daha doğru açıklama. Türkiye'nin kendini savunma ve terörle mücadele hakkı var. Pentagon açıklamasında, bizim askeri operasyonlarımızın kendilerini tehlikeye attığını söylüyorlar. Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Operasyonlarımız terör örgütünün sözde karargahlarına noktasal operasyondur.” şeklinde konuştu. Diğer yandan EYT'de müjdeli haberi veren Çelik, "Son aşamaya gelindi. Hemen hemen tamamlanmak üzere." bilgisini paylaştı.

'İSTİKLAL CADDESİ'NİN ADININ NEDEN İSTİKLAL OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI'
Çelik, konuşmasının devamından 'Diyarbakır Anneleri'nin mücadelesine desteğini ileterek, "Diyarbakır Annelerimizin nöbeti devam ediyor. Türkiye'deki en ufak olayda yüksek sesle konuşan insan hakları örgütlerinin bu konuya ilgi göstermemesini not ettik. Şimdiye kadar konuşan herkesin orayı ziyaret etmesi raporlarına yansıtması gerekirdi. Niye gidilmediğini biliyoruz. PKK terör örgütü söz konusu olunca vahşeti görmezden gelen suskunluk devreye giriyor. Biz unutmuyoruz hiçbir zaman. MKYK'mız adına selamlarımızı iletiyoruz" dedi. Çelik, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında, hızlı çalışma ile fail ve bağlantılar ortaya çıkarıldı. Bu Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Onlarca eylemi güvenlik güçlerimiz önlüyorlar. Kökünden kurutuyorlar. Dünyanın bir gerçeği bu, bu terör engelleri bazen engellenemiyor. Güvenlik güçlerimiz hızla tedbir aldı. Türkiye'nin terörle mücadele kapasitesi bir kez daha gösterildi. Sonrasında pek çok arkadaşımız İstiklal Caddesi'ne gitti. Esnafımızla birlikte oldular. En büyük teşekkürümüz, İstiklal Caddesi sakini ve esnafınadır. O kadar güçlü şekilde birlik mesajı verdiler ki İstiklal Caddesi'nin adının neden İstiklal olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Beni en çok etkileyen esnafın duruşu oldu. Aynı zamanda orada Adana'dan, Kars'tan, Tekirdağ'dan gelmiş vatandaşlarımızı gördüm. Bir kısmı gerçekten 'ülkemizi teröre teslim etmeyeceğiz' duygusu ile gelmişlerdi."

Bu haber 327300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17 Nisan AK Parti Grup Toplantısı
Başkan Erdoğan'dan seçim mesajı: Biz bitti demeden bitmez | 17...
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı: Dengeleyici bir rol oynuyor 
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünyada böyle yankılandı:...