Pençe-Kaplan Operasyonu’nda teröre ağır darbe! 150’den fazla...
Reklam

Pençe-Kaplan Operasyonu'nda teröre ağır darbe! 150'den fazla hedef vuruldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Pençe-Kaplan Operasyonu" hakkında yaptığı ilk açıklamada "Türk komandosunun gücünü o dağlarda bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz" dedi..

17 Haziran 2020 - 15:53 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 16:01

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Türk komandosu gücünü bir kez daha gösteriyor

Giriş Tarihi: 17.06.2020 Güncelleme Tarihi: 17.06.2020 

Milli Savunma Bakanı , "Pençe-Kaplan Operasyonu" hakkında yaptığı ilk açıklamada "Türk komandosunun gücünü o dağlarda bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz" dedi.

BAKAN AKAR: TÜRK KOMANDOSU GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR

Milli Savunma Bakanı  ve TSK Komuta Kademesi, başarıyla devam eden #Pençe-Kaplan Operasyonu'nu Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'nde sevk ve idare ediyor.BAKAN AKAR: TÜRK KOMANDOSU GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR

Bakan Hulusi Akar, "Pençe-Kaplan Operasyonu" hakkında yaptığı ilk açıklamada "Türk komandosunun gücünü o dağlarda bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz" dedi.

Pençe-Kaplan Operasyonu'nda teröre ağır darbe! 150’den fazla hedef vuruldu

Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında komando birlikleri 'ın kuzeyindeki Haftanin’de terör örgütüne ait hedefleri imha ediyor. Operasyonda ilk olarak tüm harekat alanı ateş altına alındı, Fırtına obüsleri ile ÇNRA'ların da kullanıldığı atışlarda 150’den fazla hedef vuruldu.

150’den fazla hedef vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, 'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde teröristlere ait hedefleri Pençe-Kaplan Operasyonu ile imha ediyor. Harekata katılan birliklerin komutanlarına telsizden seslenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk komandosunun gücünü her zaman gösterdiniz, o dağlarda bugün de bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz" dedi.

Son dönemde Irak'ın sınırındaki karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artırarak hudutların ve halkın güvenliğini tehdit eden terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kaplan Operasyonu başlatıldı.

Pençe-Kartal Operasyonu'nun hemen ardından gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında komando birlikleri Haftanin'de terör yuvalarına girmeye başladı. Büyük özenle planlanarak icra edilen harekatın detayları ise dikkati çekti.

Verilen emrin ardından başlatılan operasyon kapsamında ilk olarak tüm harekat alanı ateş destek vasıtalarıyla vurulmaya başlandı. Yerli üretim Fırtına obüsleri ile çok namlulu roketatarların da kullanıldığı atışlar kapsamında 150'den fazla hedef tam isabetle vuruldu.

Taciz, mania ve hazırlık atışlarını hava harekatı takip etti. SİHA'ların yanı sıra F-16'ların da destek verdiği harekatta, Atak helikopterleri de görev alarak hedefleri ateş altına aldı. Yapılan atışlarla bölgenin yumuşatılmasının ardından hava hücum harekatına geçildi. Belirlenen bölgelere komandolar karadan sızma harekatı gerçekleştirirken bazı komando birlikleri de helikopterlerle bölgeye indirildi. Helikopterlerin başarıyla yaptığı hava hücum harekatı sonrasında komandolar belirlenen hedeflere tek tek girmeye başladı.

HAREKAT MERKEZİNDE HAREKETLİ SAATLER
Milli Savunma Bakanlığı tarafından "Kahraman komandolarımız Haftanin'de" ifadeleriyle kamuoyuna duyurulan Pençe-Kaplan Harekatı'nı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal gece boyunca takip etti.

Harekat, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nde brifing alan Akar ve komutanların talimatlarının ardından başladı. Akar ve komuta kademesi, operasyonu sabahın ilk ışıklarına kadar sevk ve idare etti. Akar ve komutanlar zaman zaman video konferans yöntemi ile bölgedeki birliklerin komutanlarıyla görüşerek talimat verdi.

AKAR, TELSİZDEN OPERASYON BİRLİKLERİNİN KOMUTANLARINA SESLENDİ
Operasyona katılan birliklerin komutanlarına telsizden hitap eden Milli Savunma Bakanı Akar, şunları söyledi:

"Sizin oradaki faaliyetlerinizi izliyor, oradaki tozu da rüzgarı da soğuğu da hissediyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Ülkemiz, milletimiz için, halkımızın ve hudutlarımızın güvenliği için yaptıklarınızın çok değerli olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum. Sizin sahip olduğunuz eğitim, bilgi, tecrübe ile bir bütün halinde bu vazifenizi yerine getireceğinize inanıyoruz. Sizlerle gurur duyuyor, övünüyoruz. Türk komandosunun gücünü her zaman gösterdiniz, o dağlarda bugün de bir kez daha göstereceğinize, daha önce yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz."

MSB’den tüyleri diken diken eden paylaşım! ‘’Bölgeye intikal etmişlerdir’’

Giriş Tarihi: 17.6.2020  02:00

Türk komandosu, Pençe-Kaplan operasyonu kapsamında ’a kara harekatı başlattı.  yapılan videolu paylaşımda, ‘’Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; , ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir.’’ ifadelerine yer verildi.

MSB’den tüyleri diken diken eden paylaşım! ‘’Bölgeye intikal etmişlerdir’’

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını, Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen komandoların hava hücum harekatıyla bölgeye intikal ettiğini bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen komandolarımız, hava hücum harekatıyla bölgeye intikal etmişlerdir.'' ifadesi kullanıldı.

Bu arada MSB tarafından "Pençe-Kaplan Operasyonu"na ilişkin ilk görüntüler de paylaşıldı.

Kuzey Irak'a kara harekatı başladı! Komandolar Haftanin'de...

Son dakika:  açıkladı: Topçu birlikleri hedefleri tam isabetle vurdu

Haftanin'e başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu hakkında açıklama yapan , "Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu." ifadelerine yer verdi.

Türk komandosu Haftanin'e girdi

, "Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu. #Pençe-Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor." ifadeleriyle operasyon hakkında son detayları paylaştı.

T.C. Millî Savunma Bakanlığı✔@tcsavunma

Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu. -Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor.

9.795

03:03 - 17 Haz 2020

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

109.769 kişi bunun hakkında konuşuyor

, "Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu. #Pençe-Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor." ifadeleriyle operasyon hakkında son detayları paylaştı.

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Hedefler tam isabetle vuruldu

Son dakika haberleri... Irak'ın kuzeyindeki Haftanin'e başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu hakkında açıklama yapan , "Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu." ifadelerine yer verdi.

HEDEFLER TAM İSABETLE VURULDU

 (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine düzenlenen "Pençe-Kaplan Operasyonu"nun planlandığı şekilde başarıyla sürdüğünü bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak tam isabetle vuruldu. Pençe-Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor.'' ifadelerine yer verildi.

KOMANDOLARIN HEDEFİ HAFTANİN

Pençe-Kartal Operasyonu'nda Türk jetlerinin hedefi Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk olurken, Pençe-Kaplan Operasyonu'nda Türk komandosu Haftanin'e girdi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de" denildi.

Son dakika: Türk komandosu Haftanin'e girdiSON DAKİKA: TÜRK KOMANDOSU HAFTANİN'E GİRDİ

Son dakika: Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi Pençe-Kaplan Operasyonu'nu Harekat Merkezi'nden yönetiyorSON DAKİKA: BAKAN AKAR VE TSK KOMUTA KADEMESİ PENÇE-KAPLAN OPERASYONU'NU HAREKAT MERKEZİ'NDEN YÖNETİYOR

MSB’den tüyleri diken diken eden paylaşım! ‘’Bölgeye intikal etmişlerdir’’MSB’DEN TÜYLERİ DİKEN DİKEN EDEN PAYLAŞIM! ‘’BÖLGEYE İNTİKAL ETMİŞLERDİR’’

Kuzey Irak'a kara harekatı başladı! Komandolar Haftanin'de...

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan operasyonunun başladığını duyurdu. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, ''Kahraman komandolarımız Haftanin'de.Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir." ifadelerine yer verildi.

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Topçu birlikleri hedefleri tam isabetle vurdu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını, Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen komandoların hava hücum harekatıyla bölgeye intikal ettiğini bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA'larla desteklenen komandolarımız, hava hücum harekatıyla bölgeye intikal etmişlerdir.'' ifadesi kullanıldı.

Bu arada MSB tarafından "Pençe-Kaplan Operasyonu"na ilişkin ilk görüntüler de paylaşıldı.

Son dakika:  açıkladı: Kahraman komandolarımız Haftanin'de

Son dakika haberi... , Pençe-Kaplan operasyonunun başladığını duyurdu.  hesabından yapılan açıklamada, ''Kahraman komandolarımız Haftanin'de'' ifadelerine yer verildi.
 sosyal medya hesabı Twitter'dan Pençe-Kaplan operasyonunun başladığını duyurdu.

T.C. Millî Savunma Bakanlığı✔@tcsavunma

-Kaplan Operasyonu başladı.
Kahraman Komandolarımız Haftanin’de!

Son dakika: Kuzey Irak'ta PKK'ya darbe: Pençe-Kaplan Operasyonu başladı!

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu'nun başladığını duyurdu. MSB'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de" denildi. İşte operasyona dair Bakanlık'tan yapılan açıklamalar...

Video Player

00:06 | 01:06

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

Online Video Platform

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de" denildi. 
MSB, ''Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak tam isabetle vuruldu.'' ifadelerini kullandı.

''MEŞRU MÜDAFAA HAKLARIMIZ ÇERÇEVESİNDE İCRA EDİLMEKTE''

''Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir.'' ifadeleri kullanılarak bir video paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi hesabından yapılan paylaşımda, ''#Pençe-Kaplan Operasyonu; son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize artan taciz ve saldırı teşebbüsünde bulunan PKK ve diğer terörist unsurlara yönelik olarak uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde icra edilmektedir.'' denildi.

Harekat öncesinde brifing ile sahadaki son hazırlıklara ilişkin bilgi alan Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, harekatı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor.

Bu haber 200372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15-Temmuz net Haberleri - Başkan Erdoğan'dan flaş Srebrenitsa mesajı!.
15-Temmuz net Haberleri - Başkan Erdoğan'dan flaş Srebrenitsa...
25 yıldır acısı hala taze: Srebrenitsa Katliamı! 'Türklerden intikam alma zamanı geldi'.
25 yıldır acısı hala taze: Srebrenitsa Katliamı! 'Türklerden...