Son dakika: Başkan Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı kabul etti: İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmayacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul etti Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'ndeki kabul basına kapalı olarak gerçekleşti. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Heyetler arası görüşmede Başkan Erdoğan: İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını vurguladı.


Son dakika: Başkan Erdoğan Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı kabul etti: İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmayacağız

Son dakika: Başkan Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü

Giriş Tarihi: 10.07.2021 Güncelleme Tarihi: 10.07.2021 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, baş başa görüşme ve heyetler arası çalışma yemeğinde, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Başkan Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'de. Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'nde saat 15.00 sıralarında başlayan görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Vahdettin Köşkü'nde kritik görüşme!

Başkan Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas İstanbul'da Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirilmesinin yanı sıra, iş birliğini artırmaya yönelik adımlar da ele alındı.


İki liderin ayrıca Filistin'deki insani durum ve ülkedeki seçimlere ilişkin görüş alışverişinde bulunduğu da öğrenildi. Heyetler arası görüşmeye geçildi.

Başkan Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik görüşme! İşte ele alınan konular

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı İstanbul'da ziyaret etti. Başkan Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Başkan Erdoğan İsrail'in Filistin'deki zulmüne karşı hiçbir zaman sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını ifade ederken, Filistin'in iç uzlaşı sürecini desteklemeyi sürdüreceklerini ifade etti. 

Başkan Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik görüşme! İşte ele alınan konularTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkünde bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, baş başa görüşme ve heyetler arası çalışma yemeğinde, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

İSRAİL ZULMÜNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak İsrail'in, Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını belirterek, İsrail'in işgal ve ilhak politikaları devam ettiği sürece bölgede kalıcı barış ve istikrarın tesisinin mümkün olamayacağını vurguladı.

"MEMNUNİYET DUYUYORUZ"

Filistin'in iç uzlaşı sürecini desteklemeyi de sürdüreceklerini dile getiren Erdoğan, ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda olumlu yönde seyretmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas başkanlığındaki heyetler arası çalışma yemeğinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan yer aldı.

Filistin tarafında ise Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Riyad Malki, Sivil İşler Bakanı Hüseyin Eş-Şeyh, Diyanet İşleri Danışmanı Mahmud Habbaş, İstihbarat Başkanı Macid Ferec ve Diplomatik İşler Danışmanı Mecdi Halidi hazır bulundu.

ABBAS ABD HEYETİYLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Abbas'ın görevden ayrılacak olan İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ile iki gün önce gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde İsrail ile Filistin arasında yakında barış sağlanacağına dair umudunu dile getirdiği bildirildi. Abbas, geçtiğimiz gün de ABD heyeti ile bir araya gelerek barış sürecini ve Filistin topraklarındaki son gelişmeleri ele aldı.

İSRAİL İŞGALCİ POLİTİKASINDAN VAZGEÇMELİ

Abbas'ın Filistin ile İsrail arasında nadir olarak gerçekleştirilen temas ve ABD'li heyetle görüşmesinin hemen ardından Türkiye'ye gelmesi dikkat çekiyor. Dünyanın her noktasındaki insani dramlara karşı sesini ilk yükselten ülke olan Türkiye, Filistin ile İsrail arasında barışın sağlanması için İsrail'in işgalci politikalarından vazgeçmesi gerektiğini vurguluyor.

TÜRKİYE İLE FİLİSTİN İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRECEK ADIMLAR
Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını vurguladı.