Türkiye zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler...
Reklam

Türkiye zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı: Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalktılar.

Türkiye zenginliklerine sahip çıktı. Mavi Vatan'da petrol ve gaz aramaya başladı. Hiçbir şey yapamayan sömürgeci kafalar çıldırdı. Kukla Atina yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.

08 Eylül 2020 - 08:34 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 08:55

T zenginliklerine sahip çıktı, sömürgeciler çıldırdı:  yönetimini üzerimize salmaya kalktılar

Giriş Tarihi: 08.09.2020  02:20 Güncelleme Tarihi: 08.09.2020  08:23
 zenginliklerine sahip çıktı. Mavi Vatan'da petrol ve gaz aramaya başladı. Hiçbir şey yapamayan sömürgeci kafalar çıldırdı.  yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.

Gazlı çeşme

'de servet değerinde doğalgaza ulaştı. Millet bayram sevinci yaşadı. Sondaj gemilerimiz rotayı 'e de kırdı. Düşmanları ters köşe yaptı.

Çaresiz kalan sahte kadayılar,  yönetimini üzerimize salmaya kalkıştı. İçimizden bazıları da onlara katıldı. Hepsi birden Yunan'ın çeşmesine su taşıdı.KARANLIK İTTİFAK

YUNANİSTAN: AB bize yardım etsin

AB: 'ye yaptırım uygularız

FRANSA: Türkiye kışkırtıcılık yapıyor

İSRAİL: Hukuka aykırı hareket etmeyin

ABD: Kaygılıyız

ALMANYA: 'a destek görevimiz

BAE: Türkiye yasadışı davranıyor

MISIR: Sondajı durdurun


MİLLET MEMNUN
Bana düşmanını söyle, senin kim olduğunu söyleyeyim

Daha çok sızlanırsınız sömürgeciler, oralar zaten bizim

Sıra Ege adalarına da gelecek inşallah

Biri içimizdeki gafilleri uyandırsın

Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdi
A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk olan  Öğretim Üyesi Prof. Dr.  -  gerilimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. ’nın ’a hava üssü kurarak Yunanistan’a arka çıkmasını değerlendiren Prof. Dr. Enis Tulça, bu tutumun çok eskilere dayandığını, Fransa’nın dış siyasetinde neredeyse bir şiar haline geldiğini belirterek Fransızların planlarını anlattı.
Giriş Tarihi: 07.09.2020 
Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdi

Prof. Dr. Enis Tulça'nın açıklamaları şu şekilde:

Fransa, geleneksel olarak Yunanistan'ın her zaman yanında örneğin; 1975 -1980 arası Yunanistan'ın süratle AB'ye girişi keza 1990'da 1960 antlaşmalarına aykırı olan Rum başvurusu 97'ye kadar Almanya hasıraltı etmişti. 97'de Fransa'nın girişimiyle bu işleme sokuldu ve Rumlar 2004'de AB üyesi oldu. Bu son çerçevede de bu Türkiye'nin jeopolitik çevrelenmesi aşamasında, gayretinde haftalardır konuştuğumuz gibi Fransa askeri boyuta varacak şekilde uçaklarıyla, uçak gemisiyle, gemileriyle birkaç aydır Akdeniz'de Yunanistan lehine boy gösteriyor. Diğer taraftan da siyasete yaklaşımda genelde Türkiye'nin hep karşı tarafında olduğunu bildiğimiz bir ülke. Bu şimdi değil, 2013'lerde de örneğin; Yunan Başbakanı, Fransa Cumhurbaşkanıyla hidrokarbon kaynaklarının ileride çıkarılabilmesi için iş birliği yapacaklarını ilan etmişlerdi. Ve işte son dönemde de geleneksel Fransız tutumu ortada.

Fransa, Türkiye - Yunanistan savaşı mı istiyor? Prof. Dr. Enis Tulça değerlendirdiFRANSA, TÜRKİYE - YUNANİSTAN SAVAŞI MI İSTİYOR? PROF. DR. ENİS TULÇA DEĞERLENDİRDİ

Şimdi burada askeri boyuta dönersek, biz Yunanistan'la olan problemlerimizi 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve 1976, 1987, 1996 sonuncusu Kardak kriziyle yaşadık ama Yunanistan'ın adaları silahlandırması 1964'de başlamıştır. Hatta ilk 1952'dir, dolayısıyla burada bir maksat var. Maksattaki maksimalist politikaların, belki Türk – Yunan ilişkilerinin iyi olduğu dönemlerde Türkiye'nin pek üzerinde durmadığı ama diğer taraftan Yunan gayet maksatlı, programlı bir şekilde bu adaları silahlandırdığı görülüyor. Özellikle Limni'nin Marmara bölgemiz ve İstanbul hareket planları için merkez olduğunu biliyoruz. Şimdi de Baf'taki Hava Üssü bu defa Fransızların da katkısıyla gerçekten de Güney Anadolu, Orta Anadolu hatta Ankara'ya kadar bir risk oluşturabilir bu açıdan çok önemli.

MSB görüntüleri paylaştı! Başarıyla devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın başarıyla devam ettiğini duyurdu.MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı-2020 başarıyla devam ediyor. Kahraman askerlerimizin hedefleri tam isabetle imha ettiği tatbikatın seçkin gözlemci günü Nahçivan’da gerçekleştirildi.
MSB: ŞEHİT YÜZBAŞI CENGİZ TOPEL AKDENİZ FIRTINASI-2020 TATBİKATI BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası-2020 Tatbikatı'nın başarıyla devam ettiğini bildirerek, yeni fotoğraflar paylaştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde icra edilen Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2020'nin, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı birliklerinin katılımıyla sürdüğü belirtildi.

Bakanlık, tatbikattan yeni fotoğrafları da paylaştı.

 

Son dakika:  Genel Başkanı : 2023'te  adayımız 'dır

Giriş Tarihi: 07.09.2020  17:29 Güncelleme Tarihi: 07.09.2020  18:35

Son dakika haberi...  Genel Başkanı , "Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında  adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanı'mız Sayın ’dır." dedi.

Bahçeli'den 2023 mesajı: Cumhur İttifakı'nın adayı Erdoğan'dır

Son dakika haberine göre, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023'ün Haziran ayında, zamanında yapılacaktır. Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır" ifadelerini kullandı. Haçlı'nın şımarık çocuğuna tepki gösteren Bahçeli, "Yunanistan'ın haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur." açıklamasında bulundu.

MHP Lideri 'den flaş açıklama! Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı Sayın ’dır

MHP Lideri Bahçeli "Cumhur İttifakı geceyi gündüze katarak devletine, milletine, geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefindedir. Bunu da istiklal için birlik, istikbal için dirlik kavrayışıyla hayata geçirecektir. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında, yani zamanında yapılacaktır. Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den flaş açıklama! Cumhur İttifakı’nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır

MHP lideri Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Ege ve Doğu Akdeniz'de artan gerilim ve tacizlere rağmen, Türkiye'nin tarihsel çıkarlarını, egemenlik haklarını, milli güvenliğini muhafazayla birlikte müdafaa etme azim ve kararlılığında olduğunu bildirdi. Bu konuda en küçük gevşeme ve tavize fırsat verilmemesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, "Yunanistan'ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur. Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır. NATO'nun teknik görüşmeler yapılması amacıyla mutabakata varıldığını açıklaması Yunanistan tarafından yalanlanmış, nitekim barış ve diyaloğa hangi ülkenin kapalı olduğu ezcümle belgelenmiştir. Bunun yanı sıra, Fransa ile Yunanistan arasında planlanan ortak savunma anlaşmasının 9 Eylül'de Macron ile Miçotakis eliyle imzalanacak olması geçmişe dayalı yeni bir hesaplaşma hevesinin bu iki çürümüşe hakim olduğuna kanıt ve karine teşkil etmiştir. Bilinmelidir ki, Yunanistan'ın neredeyse kumsallarımıza kadar hak iddiasında bulunması çok bariz bir savaş dilidir. Ancak Türkiye'nin varlığı, bağımsızlığı ve onurlu geleceği asla haczedilemeyecektir" dedi.

"Ege ve Doğu Akdeniz'de yaşanan tehlikeli cepheleşme, Türkiye'nin çevresini saran mütecaviz ve müstevli cendere günden güne karmaşıklaşmaktadır.

Yunanistan'ın küstah dayatmalarına eşzamanlı olarak genişleyen kriz siyaseti ülke olarak maruz kaldığımız risk ve tehditleri hem derinleştirip hem de şiddetlendirmektedir.

Artan gerilim ve tacizlere rağmen, Türkiye tarihsel çıkarlarını, egemenlik haklarını, milli güvenliğini muhafazayla birlikte müdafaa etme azim ve kararlılığındadır.

Bu konuda en küçük gevşeme ve tavize fırsat verilmemektedir.

Yunanistan'ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur.

Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır.

NATO'nun teknik görüşmeler yapılması amacıyla mutabakata varıldığını açıklaması Yunanistan tarafından yalanlanmış, nitekim barış ve diyaloğa hangi ülkenin kapalı olduğu ezcümle belgelenmiştir.

Bunun yanı sıra, Fransa ile Yunanistan arasında planlanan ortak savunma anlaşmasının 9 Eylül'de Macron ile Miçotakis eliyle imzalanacak olması geçmişe dayalı yeni bir hesaplaşma hevesinin bu iki çürümüşe hakim olduğuna kanıt ve karine teşkil etmiştir.

Bilinmelidir ki, Yunanistan'ın neredeyse kumsallarımıza kadar hak iddiasında bulunması çok bariz bir savaş dilidir.

Ancak Türkiye'nin varlığı, bağımsızlığı ve onurlu geleceği asla haczedilemeyecektir.

Gerek Ege'de gerekse de Doğu Akdeniz'de kıta sahanlığımızı, kara sularımızı, egemenliğimizin alameti farikası olan her emanetimizi ihlale, inkara veya işgale kakışanlar tarihi yanlışlarının bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.

Fransa ve Yunanistan'ın 1920'li yıllardan mülhem kanlı politikalarını gafletle tekraren uygulamaları halinde hafızalarından çıkardıkları soylu Türk kahramanlığının ezici gücüyle bir kez daha tanışmaları, bu defa katlanacakları akıbetin korkunçluğu mukadderdir.

AB Komisyon Başkanı'nın, "24-25 Eylül AB Zirvesi'nde Türkiye için havuç-sopa yaklaşımını içeren araçlar belirleyeceğiz" demesi ucuz, sorumsuz ve sorunlu bir üslup olarak gündeme yansımıştır.

Başta Almanya olmak üzere diğer birlik üyesi ülkelerin Fransa'nın düşmanca politikalarını engellemeleri, tahsis veya tamir etmeleri tarihi bir zorunluluk olarak karşımızdadır.

AB'nin kendi içinde müşterek bir dış politika inşa edemeyecek kadar bölünme yaşaması bir başka vahim sorundur.

İlave olarak NATO şemsiyesi altında Türkiye-Yunanistan kutuplaşmasına bir de Türkiye-Fransa husumeti eklenmiştir.

Bu şekilde ne NATO'nun devamı ne de bölgesel ve küresel barış ortamının tesisi ihtimal dahilinde olamayacaktır.

Türk milleti mavi vatanın istiklaline baş koymuştur.

Tıpkı terörle, ekonomik saldırılarla nasıl mücadele ediliyorsa denizlerimizde silah gösterip uçak uçuran, gemi yüzdürüp sabrımızı test eden ülkelerle de aynı şekilde ve cesaretle mücadele edilecektir.

Türkiye'nin milli bekasını çok sıcak ve yakın derecede etkileyen dış gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, CHP'nin, HDP'nin, İP'in ve diğer partilerin siyasi polemiklerle vakit geçirmesi Türkiye sevdasından ne kadar mahrum olduklarını esasen tasdik ve teyit etmiştir.

Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine üç yıllık bir sürenin bulunması bu müflis siyaset işportacıları tarafından bir türlü dikkate alınmamaktadır.

Sabah akşam Zillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili bahis açılmakta, erken seçim zorlaması yapılmaktadır.

CHP'yle birlikte siyasi dedikoduya çakılmış malum siyasi partilerin ülkemizi ve milletimizi pençesine alan milli meseleler hakkında dişe dokunur tek bir görüş ve değerlendirmelerinin olmaması ise utanılacak bir ayıptır.

Gül isteyenlerin daha çok fidan dikme çabası beyhude bir gayrettir.

Türkiye'yi üçüncü sınıf siyasi çekişme ve tartışmalarla meşgul edenlerin yegâne gayesi çıkarlarının imali, çarpık anlayışlarının ikmalidir.

Buradan kayda değer bir sonuç çıkmayacağı da kesindir.

Türkiye terörden dış politikaya, ekonomiden salgın hastalığa kadar varoluş-yokoluş mücadelesi verirken Yunanistan'ın gizli hafiyesi gibi konuşan, yazan, yorum yapan kim varsa zillet çamuruyla kirlenmiştir.

Uyduruk ve uydulaşmış parlamenter sistemi güçlendirerek tekrardan uygulama sözü verenler amansız bir hastalığa yakalanmış siyaset cahilleri, millete tepeden bakan sonradan görmelerdir.

Bunlara itibar edip ciddiye alacak vicdan ve hamiyet sahibi hiç kimse kalmamıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin gelecek ümidi, sosyal, siyasal ve ekonomik güvencesi, stratejik gücüdür.

Cumhur İttifakı geceyi gündüze katarak devletine, milletine, geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefindedir.

Bunu da istiklal için birlik, istikbal için dirlik kavrayışıyla hayata geçirecektir.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında, yani zamanında yapılacaktır.

Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır.

Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı çetelesi tutan, toplumsal ve siyasi kısır tartışmaları kamçılayan kötü niyetliler şu gerçeği yeri gelmişken özellikle hatırlarında tutsunlar ki:

Cumhur İttifakı'nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Milliyetçi Hareket Partisi ise bu amaç doğrultusunda sonuna kadar çalışacak, milletimizin tertemiz iradesinden ilhamını alarak gereğini şimdiden tam ve eksiksiz şekilde ifa edecektir."

Son dakika: Bahçeli A Habere konuştu! Flaş Muharrem İnce açıklaması: Atatürkün ahı tutmuşturSON DAKİKA: BAHÇELİ A HABER'E KONUŞTU! FLAŞ MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI: ATATÜRK'ÜN AHI TUTMUŞTUR

MHP lideri Bahçeli: Ayasofya ile ilgili ABD ve AB kaynaklı şantajlar yok hükmündedirMHP LİDERİ BAHÇELİ: AYASOFYA İLE İLGİLİ ABD VE AB KAYNAKLI ŞANTAJLAR YOK HÜKMÜNDEDİR

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktırSON DAKİKA: MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: CUMHUR İTTİFAKI'NIN GEREĞİ NEYSE O YAPILACAKTIR

Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır.

Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı çetelesi tutan, toplumsal ve siyasi kısır tartışmaları kamçılayan kötü niyetliler şu gerçeği yeri gelmişken özellikle hatırlarında tutsunlar ki:

Bahçeliden 2023 mesajı: Cumhur İttifakının adayı bellidir, Sayın ErdoğandırBAHÇELİ'DEN "2023" MESAJI: CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI BELLİDİR, SAYIN ERDOĞAN'DIR

Fransa'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Mısır ve İsrail'in telkin, tezvir ve tahrikleriyle freni iyice boşalan Yunanistan'ın muhtemel bir felakete açıkça hizmet ettiği, hatta davetiye çıkardığı anlaşılmaktadır.

.MHP lideri Bahçeli: Yunanistan'ın konuşmadan ve uzlaşmadan kaçması haydutluktur

Cumhur İttifakı'nın 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o muhterem isim de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Milliyetçi Hareket Partisi ise bu amaç doğrultusunda sonuna kadar çalışacak, milletimizin tertemiz iradesinden ilhamını alarak gereğini şimdiden tam ve eksiksiz şekilde ifa edecektir.

Bu haber 690671 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan'ın sözleri dakikalarca ayakta alkışlandı: Peygambere saygısızlığa karşı durmak şeref meselesi.
Başkan Erdoğan'ın sözleri dakikalarca ayakta alkışlandı:...
Hatay'da etkisiz hale getirilen teröristlerin hikayesi ortaya çıktı: Uçtular ama kaçamadılar.
Hatay'da etkisiz hale getirilen teröristlerin hikayesi ortaya...