Terör örgütü DHKP-C’ye destek verdiler! Sanatçılar ama...
Reklam

Terör örgütü DHKP-C’ye destek verdiler! Sanatçılar ama terörü destekliyorlar.

DHKP-C terör örgütünün uzantısı Grup Yorum’un üyelerinden bas gitaristçisi İbrahim Gökçek, cezaevinde başlattığı açlık grevini ölüm orucuna çevirmiş, hastaneye kaldırıldığı halde terör örgütünün talimatıyla hastaneden çıkarılıp evinde ölüm orucuna devam etmişti. İbrahim Gökçek bugün ölüm orucunun 320. gününe girdi. Sosyal medyadan birçok sanatçı ve siyasetçi DHKP-C terör örgütünün uzantısı Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için destek mesajları yolladı.

03 Mayıs 2020 - 13:41

Ünlü sanatçılardan terör örgütü DHKP-C'ye skandal destek!

Giriş Tarihi: 03.05.2020 13:18 Güncelleme Tarihi: 03.05.2020  13:36

DHKP-C terör örgütünün bir kolu olarak faaliyet gösteren ’un üyelerinden bas gitarist , ölüm orucunun 320. Gününe girdi. Hastanede tedavi görürken terör örgütünün talimatıyla çıkarılan Gökçek’e birçok sanatçı destek mesajı yolladı. Terör örgütü DHKP-C ile olan bağlantılarını görmezden gelen sanatçılardan , Gökçek’in talebinin sadece konser vermek olduğunu iddia etti.

Ünlü sanatçılardan terör örgütü DHKP-C'ye skandal destek!

DHKP-C terör örgütünün uzantısı 'un üyelerinden bas gitaristçe , 320 gündür ölüm orucuna devam ediyor. 'nın aranan teröristler listesindeki "yeşil" kategoride yer alan DHKP-C'nin sözde genel sekreteri Ümit İlter ile birlikte 2 Mart 2019 tarihinde yakalanan "gri" kategoride yer alan İbrahim Gökçek aynı zamanda Grup Yorum'un 15 yıldır basgitarı olarak yer alıyordu. Tutuklandıktan iki ay sonra açlık grevine başlayan İbrahim Gökçek, sonradan açlık grevini ölüm orucuna çevirmişti. Tutuklu bulunduğu cezaevinden hastaneye götürüldüğü halde terör örgütünü talimatıyla hastaneden çıkarılıp tedavisi engellenerek eve çıkarılmıştı. İbrahim Gökçek ise ölüm orucunu sürdürdüğü evde bugün ölüm orucunun 320. gününe girdi.

İDİL KÜLTÜR MERKEZİ TERÖRİST YUVASI
İbrahim Gökçek'in ölüm orucunu bırakma talebi arasında DHKP-C'yi öven marşları okuyan grup üyelerinin konser yasağının kaldırılması, İçişleri Bakanlığı'nın terör listesinde arananlar arasında bulunan grup üyelerinin listeden çıkarılması, tutuklu Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılması ve  olarak adlandırılan eleman yetiştirilen merkezin kolluk güçleri tarafından basılmaması gibi talepler yer alıyor. Ancak bu merkezlerde DHKP-C'li terör örgütü mensuplarının saklandığı belirtiliyor.

Terör örgütü DHKP-C’ye destek verdiler! Sanatçılar ama terörü destekliyorlar

DHKP-C ÖLÜM ORUCUNU KULLANDI, SANATÇILARDAN DESTEK GELDİ
Ölüm orucuna devam eden İbrahim Gökçek için çeşitli günlerde de 'li isimlerden ve sanatçılardan destek gelmişti. Ölüm orucundakilerin taleplerinin sadece konser vermek olduğunu iddia eden ve destek veren kişiler başka taleplerin olduğunu belirtmedi. Bugün ise  ve  ölüm orucundaki İbrahim Gökçek'e destek mesajlarını hazırladıkları videolardan ve sosyal medya iletilerinden paylaştı.

MELTEM CUMBUL: Sanatçı Meltem Cumbul, sosyal medyadan paylaşan destek videosunda, "Grup Yorum üyelerinden İbrahim Gökçek 320. gündür ölüm orucunda. Ölüm orucunu bırakmak için talebi ise bir konser vermek. Bu konser için ise bir tarih. Bu kadar!" dedi.

PINAR AYDINLAR: Halk Sanatçısı Pınar Aydınlar ise "Yüreği dağdır, halk sanatçısı canımız. Talepleri karşıla, İbrahim yaşasın" diye iletiler paylaştı. Ayrıca 'li Leyla Güven'in bir milletvekilinin sanatçılardan oluşan destek videosunu paylaştı.

ATİLLA TAŞ: Fetullahçı Terör Örgütü'nden hüküm yiyen Atilla Taş ise "Türkülerden kimseye zarar gelmez. Bir insanı yaşat ki, bütün insanlık yaşasın! #SesiDuyİbrahimYAŞASIN" dedi.

MAZLUM ÇİMEN: Müzisyen Mazlum Çimen ise "İbrahim Gökçek 320. gündür ölüm orucunda. Her gün biraz daha değil, her gün hızlıca ölüme yaklaşmakta. İbrahim'in sesini duymalıyız, İbrahim'i yaşatmalıyız, İbrahim Gökçek yaşamalı!" dedi.

HELİN BÖLEK DE ÖLÜM ORUCUNDA ÖLMÜŞTÜ

Savcı Selim Kiraz'ın şehit edilmesinde silah temin ettiği belirtilen Mustafa Koçak da ölüm orucunca hayatını kaybetmişti. Ayrıca yine Grup Yorum üyesi olan Helin Bölek de terör örgütü DHKP-C'nin talimatıyla ölüm orucuna başlamış, o da hastanede tedavi altına alındıktan sonra yine hastaneden eve çıkmış ve ölüm orucuna örgüt talimatıyla devam etmişti. (SABAH)

DHKP-C terör örgütünün uzantısı Grup Yorum’un üyelerinden bas gitaristçisi İbrahim Gökçek, cezaevinde başlattığı açlık grevini ölüm orucuna çevirmiş, hastaneye kaldırıldığı halde terör örgütünün talimatıyla hastaneden çıkarılıp evinde ölüm orucuna devam etmişti. İbrahim Gökçek bugün ölüm orucunun 320. gününe girdi. Sosyal medyadan birçok sanatçı ve siyasetçi DHKP-C terör örgütünün uzantısı Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için destek mesajları yolladı. Sanatçı Meltem Cumbul ise Gökçek’in talebinin sadece konser vermek olduğunu iddia etti.

Ünlü sanatçılardan terör örgütü DHKP-C'ye skandal destek!

Firari Can Dündar’dan teröristlere belgeselli destek!

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre,  TIR'ları ile ilgili skandal haberin ardından yurt dışına firar eden  DHKP-C terör örgütü üyeliğinden yargılanan İbrahim ve  için özel belgesel hazırlayıp destek verdi. Hazırladığı belgeseli  ortamından yayınlayan Dündar, terör örgütüne verdiği destek sosyal medya da tepkilere neden oldu.

Giriş Tarihi: 01.05.2020 

FİRARİ CAN DÜNDAR’DAN TERÖRİSTLERE BELGESELLİ DESTEK!

'da yaşayan ve  tırları ihanetine imza atan firari , terör örgütü DHKP-C'nin ölüm oruçlarına desteğin boyutunu artırarak iki örgüt üyesi için belgesel hazırladı. Firari Can Dündar daha önce, "Siz ibadet için oruca başlarken, #MustafaKoçak, adalet için ölüm orucunda can verdi. Vebali boynumuza" diyerek İslam inancındaki oruç ibadeti ile terör örgütünün ölüm orucunu kıyaslayarak terör örgütü DHKP-C'ye destek vermiş oldu.TERÖR ÖRGÜTÜNE BELGESELLİ DESTEK

Her fırsatta Türkiye'nin aleyhine olacak her türlü çalışmada payına düşeni yapan Can Dündar son zamanlarda DHKP-C terör örgütüne yönelik desteklerine devam ediyor.Son olarak  üzerinden DHKP-C terör örgütü üyeliğinden yargılanan İbrahim ve  için özel belgesel hazırlayıp destek verdi.DRAMLA ANLATTIĞI ÖRGÜTÇÜ GERÇEKTE KİM?

Dündar'ın yayınladığı belgeselde yaşananlar insanlık dramı gibi anlatılırken gerçekte, DHKP/C terör örgütü üyesi , 'Terör Arananlar Listesi Gri Kategori'de aranmaktayken, 26 Şubat 2019 tarihinde 'da 'ne yönelik gerçekleştirilen operasyonda gizli bölme içerisinde yakalanmıştı.İbrahim Gökçek'in; Türkiye Genel Komite Üst Grup Üyesi olarak  içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü, Merkez Komite talimatı ile oluşturulan ve örgütün merkezi maddi kaynaklarının idare edildiği İKOM yapılanmasının genel sorumlusu olduğu ifade edildi. Gökçek, DHKP/C terör örgütü üyeliği suçundan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor. Sultan Gökçek ise DHKP-C terör örgütü üyeliği suçundan İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu olarak yargılanıyor.

Atakan Irmak - SABAH

Dertleri sanat değil terör! CHP'nin sahip çıktığı 'dan DHKP-C elebaşına skandal marş

Son günlerde ölüm oruçları ile gündemde olan , sadece bir müzik grubu değil. Terör örgütü DHKP-C’nin terör faaliyetlerini öven, polisleri şehit eden teröristler adına müzik yapan, insanlık dışı bir eylem olan ölüm oruçlarını kutsayan marşlar yazan bir grup...Konserlerinde de DHKP-C’nin elebaşı  için yazdıkları marşları söyleyip saygı duruşu yapıyorlar. DHKP-C’nin talimatıyla ölüm orucuna başlayan Grup Yorum üyeleri sanat için değil, terör örgütünün propagandasını yapmak, kolluk kuvvetlerini şehit eden teröristleri övmek için ölüm orucuna başladı. İşte Şehit Cumhuriyet ’ın katillerini konserlerinde öven ve destekleyen Grup Yorum’un terör seviciliği ve marşlarının arka planı…

DAMLA KAYAGündem

Giriş Tarihi: 26.4.2020  12:42

Dertleri sanat değil terör! CHP'nin sahip çıktığı Grup Yorum'dan DHKP-C elebaşına skandal marş

İstanbul Okmeydanı'ndaki İdil Kültür Merkezi, terör örgütü DHKP-C'nin çeşitli kollarının faaliyet gösterdiği bir merkez. Terör örgütünün marşlarını seslendiren, terör eylemlerini öven ve DHKP-C'nin yaptığı her terör faaliyeti için bir müzik yapmış olan Grup Yorum İdil Kültür Merkezi'nde de elemanlarını yetiştirdi. Yıllarca da bu grubun mensupları terör örgütünün propagandasını müziği kullanarak yaptı. DHKP-C terör örgütü elebaşı Dursun Karataş için de marşlar besteledi.

Terör örgütü DHKP-C'nin siyasi ayağı kim? CHP'liler neden DHKP-C'lileri savundu? | Video

DHKP-C'NİN TALİMATIYLA ÖLÜM ORUCUNA BAŞLADILAR

Grup Yorum sadece bir müzik grubu değil. Terör örgütü DHKP-C'nin terör işlerini öven, polisleri şehit eden teröristler adına müzik yapan, insanlık dışı bir eylem olan ölüm oruçlarını kutsayan ve üzerine marşlar yazan bir grup.

TERÖR ÖRGÜTÜ KURUCUSU DURSUN KARATAŞ İÇİN MARŞ YAPILDI

DHKP-C'nin kurucu lideri Dursun Karataş için Grup Yorum tarafından birçok marş yazıldı. Dursun Karataş'ın savunmasından esinlenerek Grup Yorum'un Karataş için yazdığı belirtilen marş sözlerinden biri de "Haklıyız Kazanacağız" marşı. Bu marşta, "Hasretin o büyük güne savaşarak varacağız" cümleleri yer alıyor. "Sen Olacağız" ismindeki Mahir Çayan için yazıldığı ifade edilen başka bir marşta ise terör örgütü DHKP-C'lilerin ayakta saygı duruşu yaptıkları biliniyor.

CHP'nin gençlik kolları da DHKP-C'ye sahip çıktı, Örgüt için klip bile hazırladılar

Grup Yorum'un bazı teröristler için yazdığı şarkılar ise şöyle sıralanıyor:

POLİSİ ŞEHİT EDENE ŞARKI YAZDILAR

-"Sibel Yalçın Destanı" isimli parça 1995 yılında bir polis memurunu şehit edip sonra polislerle girdiği çatışmada öldürülen DHKP-C'li Sibel Yalçın için yazıldı. Şarkının sözlerinde terörist için "onsekizinde bir kahraman" olarak tanımlanmakta.

-"Çiftehavuzlar'da, Bağcılar'da nazlı nazlı dalgalanan bayrağımız" derken 16-17 Nisan 92'de Çiftehavuzlar'da bir DHKP-C evine yapılan baskın ile 4 Ağustos 1994'te Bağcılar'da bir örgüt evine yapılan baskından bahsediliyor. Bayrak elbette Türk bayrağı değil.

Bir başka şarkıda, "Sabolarımız, Sinanlarımız, Niyazilerimiz hiç teslim olmadı ki" denirken her biri polisle girdikleri çatışmada öldürülen DHKP-C'li teröristler Sabahat Karataş (Örgüt lideri Dursun Karataş'ın karısı), Sinan Kukul ve Niyazi Aydın'dan bahsediliyor.

Bir diğer Grup Yorum şarkısının ismi "Halkımızın Gelini-Mitralyöz." Bu şarkı da bir ölüm orucu eyleminde ölen DHKP-C'li Ayçe İdil Erkmen için yazıldı.

-Grup Yorum'un bir diğer şarkısı olan "Yıldızlar Kuşandık"ın sözleri Eyüp Beyaz'a ait. Peki Eyüp Beyaz kimdir? 1 Temmuz 2005'te Adalet Bakanlığı'na canlı bomba olarak girip henüz bombayı patlatamadan öldürülen DHKP-C'li terörist...

-Grup Yorum'un Boran Fırtınası albümünde "Aygün'ün Vasiyeti" isimli parçadaki Aygün, 21 Temmuz 1996'da ölüm orucu sonucu ölen DHKP-C'li Aygün Uğur... "Yemliha ile Doğrulduk Zafere" parçası aynı şekilde ölen Yemliha Kaya için yazılmış.


-"Ümraniye'deydi İlginç" parçası ismini DHKP-C'li İlginç Özkeskin'den alır. Aynı parçanın bir bölümünde "Mecit, Rıza, Orhan, Gültekin'iz biz" diye isimleri anılanlar DHKP-C'li teröristler "Abdülmecid Seçkin, Rıza Boybaş, Orhan Özen ve Gültekin Beyhan"dır.

-Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı odasında alıkoyup sonra şehit eden ve polisin operasyonuyla ölü ele geçirilen DHKP-C'li teröristlerden Şafak Yayla, Grup Yorum konserinde anılmış, babası konsere telwfonla bağlanarak konuşma yapmıştı.

DHKP-C’den yargıya alçak tehditler!

'da yaşayan ve  tırları ihanetine imza atan firari , terör örgütü DHKP-C'nin ölüm oruçlarına desteğin boyutunu artırarak iki örgüt üyesi için belgesel hazırladı. Firari Can Dündar daha önce, "Siz ibadet için oruca başlarken, #MustafaKoçak, adalet için ölüm orucunda can verdi. Vebali boynumuza" diyerek İslam inancındaki oruç ibadeti ile terör örgütünün ölüm orucunu kıyaslayarak terör örgütü DHKP-C'ye destek vermiş oldu..

Bu haber 200428 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir'
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip...
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)