Talanın adresi CHP’li belediyeler
Reklam

Talanın adresi CHP’li belediyeler

AK Parti Hükümetinin yanan ormanları imara açacağını iddia ederek kara bir propagandaya imza atan CHP’nin, Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye, Milas gibi turistik alanlarda ormanları yağmaladığı ortaya çıktı. Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da bulunduğu siyasiler ve gazetecilerin; ağaç ve orman sevgisinin sahte olduğu bildirildi.

11 Ağustos 2021 - 12:09

Talanın adresi CHP’li belediyeler

Giriş Tarihi: 11.08.2021  11:18 Güncelleme Tarihi: 11.08.2021  12:04

AK Parti Hükümetinin yanan ormanları imara açacağını iddia ederek kara bir propagandaya imza atan CHP’nin, Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye, Milas gibi turistik alanlarda ormanları yağmaladığı ortaya çıktı.

Talanın adresi CHP’li belediyeler

 Yavuz Selim  İstanbul 

Kaymak tabakanın keyif sürdüğü bölgelerdeki seçim sandıklarından hep birinci parti olarak çıkan CHP’nin idare ettiği belediyeler; ormanın, denizin, SİT alanı olarak belirlenen tarihi noktaların betona boğulduğu noktalar olarak öne çıkıyor. Utanıp sıkılmadan son günlerdeki orman yangınlarının gerçekleştiği bölgelerin imara açılacağı yalanı üzerinden kara propaganda üreten CHP’nin sahip olduğu belediyelerin ballı bölgelerde tarihi imar vurgunlarına ev sahipliği yaptığı, bakanlığın ise mesaisinin büyük bölümünü bu vurgunları durdurmaya harcadığı kaydedildi. Gazete sütunlarına sığdırılamayacak kadar fazla olan bu imar vurgunları şöyle sıralanıyor:

Bodrum’un altı üstü beton

◾ Zillet İttifakı’nın %79 oy aldığı Bodrum beton bölgesine dönmüş durumda. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, son iki yılda 2 bin 500 kaçak lüks yapı tespit etti. Belediyenin göz yumduğu 424 kaçak yapının bakanlıkça yıkıldığı, 2 bin binanın yıkım işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.

Muğla kaçak beton dolu

◾ CHP’li Muğla Belediyesi’nin imar ve inşaatına geçit verdiği 1584 kaçak villanın 600’ünün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkıldığı bildirildi.

Çeşme’deki talana Bakanlık dur diyor

◾ CHP’li Çeşme Belediyesi deniz kenarı, ormanlık alan ve SİT alanında 913 lüks yapı inşaatına geçit verdi, bakanlık yıkım çalışması başlattı.

◾ CHP’li Fethiye Belediyesi’nin hududlarında 600’e yakın kaçak inşaatın Bakanlık tarafından yıkıldığı tespit edildi.

Acarkent hançeri

◾ Anadolu yakası ormanlarının kalbine bıçak gibi saplanan Acarkent, Acaristanbul ve Beykoz Konaklarına CHP’li belediyeler onay verdi. Acaristanbul’a ruhsat 1999’da, Acarkent’e 1993’te verildi. Saip Molla 1 Ormanı içinde bulunan Acarkent’te 1 milyon 882 bin 542, sosyal ve ticari tesislerde 271 bin 293 metrekare olmak üzere toplam 2 milyon 153 bin 835 metrekare imar aşımı yapılıp ağaçlar kesildi betonlar dikildi.

Ormana Koç boynuzu

◾ İstanbul Sarıyer Mavramoloz Ormanı, CHP/SHP iktidarında Koç’lara peşkeş çekildi. Koç Üniversitesi’nin inşa süreci 1992 yılında başladı. DYP-SHP iktidarında 26.4.1992 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Sarıyer ilçesi, Rumelifeneri Köyü hudutları içinde bulunan 160 hektarlık devlet ormanı, üniversite kampüsü kurmak üzere 49 yıl süreyle Koç Üniversitesi’ne tahsis edildi.

'Halk fakir' diyorlar kaçak villaları dikiyorlar

◾ Zillet medyasının tetikçilerinden Yılmaz Özdil’in ile firari Can Dündar’ın Bodrum’da, Soner Yalçın’ın Çeşme ve Levent’te, Fatih Portakal’ın İzmir Seferhisar’da kaçak yapılarını CHP’li belediyeler seyretti.

◾  Bodrum’da üzerine çöktüğü muhteşem manzaralı villasına 167,5 metrekarelik kaçak inşaat çıkan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in Bitez’de 4,6 milyon liraya satın aldığı villasının bir bölümü kaçak çıktı. Özdil’in 142,5 metrekare ofis olarak satın aldığı yapıyı ek kaçak inşaatlarla 310 metrekarelik bir villaya çevirdiği tespit edildi. Villanın üzerine kayıtlı olduğu eşi Hülya Özdil hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

 

Dündar villa için ağaç kesti

◾ Cumhuriyet gazetesini FETÖ bültenine çevirdikten sonra yurtdışına kaçan Can Dündar, Bodrum’daki villasının 188 metrekarelik kısmının Maliye hazinesi arazisinde inşa etti, 27 metrekaresinin ise orman alanına dikti. Kumbahçe Mahallesi’nde bulunan Can-Dilek Dündar çiftinin deniz manzaralı villası için ağaç kesilmesine CHP’li Bodrum Belediyesi müdahale etmedi.

 

Karanlık Oda’cı hem Çeşme'yi hem Levent'i betonladı

◾  Odatv yayın yönetmeni ve Sözcü yazarı Soner Yalçın, gözde tatil beldelerinden İzmir Çeşme’de tarım arazisine kaçak villa yaptırdığı için ceza yedi. Yalçın adına kayıtlı kaçak villa mühürlendi ve yıkım kararı alındı. Soner Yalçın’ın CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin sınırlarında bulunan Levent’teki villasının kaçak olduğu tespit edilen bölümleriyle ilgili yıkım kararı verildi.

 

‘Rezidans Gamze’nin vukuatlı binası

◾  CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin 3 ayrı lüks dairesinin bulunduğu Four Winds Residence’ın bazı katlarının kaçak olduğu ve yöneticilerine ceza kesildiği bildirildi.

Kocasına kaçak malikane

◾  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kocası için Çakırbeyli Karapınar mevkiinde yapılaşmanın yasak olduğu birinci sınıf tarım arazisinde 900 metrekarelik havuzlu ruhsatsız malikâne yaptırdı.

 

Külliye'ye kaçak dedi, kendi 'kaçak saray' yaptı

◾ CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Çeşme’deki milyonluk kaçak villası deşifre oldu ve yıktırıldı. Ülkenin yoksullaştığını öne süren Erdoğdu’nun milyonluk “yavru saray”ında kaçak yapılaşmaya gittiğinin saptandığı, “yık” bildirimi üzerine balyozu eline alan Erdoğdu’nun, kameralar karşısında yıkım şov yaptığı kaydedildi.

Yeni Akit Gazetesi

Ne dedilerse tersini yaptılar! İşte CHP'li isimlerin Orman yalanı ve orman talanı

Giriş Tarihi: 24.5.2020  16:32Son Güncelleme: 24.5.2020  16:39

KENAN KIRANKENAN KIRAN

Ne dedilerse tersini yaptılar! İşte CHP’li isimlerin Orman yalanı ve orman talanı

Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da bulunduğu siyasiler ve gazetecilerin; ağaç ve orman sevgisinin sahte olduğu bildirildi.

CHP'li siyasetçi, belediye başkanı ve gazetecilerin; ağaç ve ormanları savunurken, ağaç katliamı yapılarak inşa edilen villa ve rezidanslarda oturması dikkat çekiyor.

KILIÇADAROĞLU, "KAZ DAĞI'NI KORUYACAĞIZ" DEDİ, KAZ DAĞINI TALAN EDEN CHP'Lİ BELEDİYELER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ağaçlarımızı, ormanlarımızı, Kaz Dağları'nı koruyacağız" dedi. CHP'li belediyelerin Kaz Dağları ve çevresindeki beton yapılaşmayı sağladığı tespit edildi.

Kaz Dağı'nın hemen yakınında bulunan Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay ve Zeytinli belde belediyelerinin kuruluşundan kapanana kadar, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık'ın CHP'liler tarafından yönetildi.

EKREM İMAMOĞLU, "KAZ DAĞLARINI CANIMIZ GİBİ KORUMALIYIZ" DEDİ, KAZ DAĞI YAKINLARINDA AĞAÇ KATLİAMI YAPTI

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Ağustos 2018 tarihinde; "Bu ülkenin doğal değerlerini ve yaşam alanlarını canımız gibi korumalıyız. Kaz Dağları'nın yok olması ciğerlerimize çektiğimiz havanın kesilmesidir. Salda Gölü gibi büyüleyici bir güzelliğe de değil zarar vermek, gözümüz gibi bakmalıyız. #KazdağlarıHepimizin" ifadelerini kullandı.

Kaz Dağları Milli Parkı'nın hemen yanında Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu'na ait 11 bin 925 metrekarelik arsada yüzlerce ağacın kesildiği tespit edildi. Kaz Dağları'nda Hasan İmamoğlu'nun 6 bin 914 metrekare, Ekrem İmamoğlu'nun 5 bin 11 metrekare arsası ve dairesi bulunuyor.

Kaz Dağları Milli Parkı'nın hemen yanında bulunan Güre Köyü'nde İmamoğlu ailesinin 10 villası bulunuyor. Villalar 3 katlı ve havuzlu. Hasan İmamoğlu'na ait 10 villanın bulunduğu alan, Google Earth'ün 18 Ağustos 2016 tarihli fotoğrafında çam ve meşe ağaçlarının olduğu açıkça görülüyor. Google Earth'ün, 9 Nisan 2017 tarihli fotoğrafta, 599 ada 1 parselde; villa yapımına başladığı görülüyor. Son fotoğrafta ise İmamoğlu Ailesi'nin Kaz Dağları'nda 599 parsel ada, 1 parselde 10 villasının bitmiş durumda olduğu görülüyor.

***

CHP İBB SÖZCÜSÜ ATAMAN, ALTUN'U HEDEF ALDI, KENDİSİNİN KAÇAK YAPISI ORTAYA ÇIKTI

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü ve Bakırköy Belediye Meclis üyesi Nadir Ataman, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un, Kuzguncuk'ta kiraladığı araziye kaçak yapılar yaptırdığına yönelik asılsız ve gerçeği yansıtmayan 14 paylaşımda bulundu.

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın damadı Nadir Ataman'ın, Büyükçekmece Kumburgaz'da kaçak yapısının olduğu bildirildi. Ataman'ın; hem emlakçı binasına, hem de konteyner için tek yapı belgesi aldığı tespit edildi. Ataman'a ait konteyner yapının ise imar barışından yararlanamadığı bildirildi.

Nadir Ataman'ın kaçak olduğu ve çiğ köfteci olarak kullanılan konteyner yapının imar barışından sonra bile alanını genişlettiği tespit edildi. Konteyner yapılar imar barışından yararlanamıyor.

***

ÖZDİL; İMAR AFFINA KARŞI ÇIKTI, İMAR AFFINDAN SONRA DA KAÇAK YAPILAŞMAYA GİTTİ

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, 28 Eylül 2019 tarihinde "Pay hattı" başlıklı köşe yazısında; deprem ülkesinde imar affı olmayacağını ifade etti.

Yılmaz Özdil'in, Bodrum Bitez'de eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villaya, ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm yaptığı belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri, villanın bulunduğu bölgenin uydu fotoğraflarından, Özdil'in villasına yapılan "teras ve müştemilatın" İmar Barışı sonrasında kaçak olarak yapıldığını belirledi.

***

"EZİLENLERİN YANINDAYIZ" DEDİ, 54 DAİRE, VİLLA VE REZİDANSI VAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırarak, "Ezilenlerin yanındayız" iddiasında bulundu.

Gamze Akkuş İlgezdi ve eşi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ailesinin üzerine kayıtlı 54 daire, villa ve rezidansın olduğu tespit edildi. Battal İlgezdi, rüşvet ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındı.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği'nin incelemesinin ardından İstanbul 30. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, Battal İlgezdi'nin 2009-2015 arasında haksız mal edinme ve gizleme, 22 Temmuz 2010'da da ihaleye fesat karıştırma suçunu işlediğine dikkat çekildi.

ÖZKÖK, "İSTEDİĞİMİ KESERİM" ZİHNİYETE KAFA TUTULUYOR" DEDİ ANCAK KENDİSİ DE BEYKOZ KONAKLARI'NDA OTURUYOR!

Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde 1 Haziran 2013 tarihinde yazdığı köşe yazısında, üç ağacın sökülerek taşınmasına karşı çıktı ve "'Gezi' önceki güne kadar, sadece bir parkın adıydı.. Dünden itibaren, Türkiye'de yükselen bir itirazın sembolüdür. 'Gezi' düne kadar sadece bir parkın adıydı. Dünden itibaren, "Türkiye'nin Tahrir'i" değilse de miladıdır... "İstediğimi yaparım, istediğimi keserim" diyen bir zihniyete kafa tutmanın sıfır yılıdır önceki gece..." iddiasında bulundu. Özkök, ormanın yüzde 96'sı talan edilen inşa edilen Beykoz Konakları'nda oturuyor.

SAZAK, ÜÇ AĞACIN TAŞINMASINA KARŞI ÇIKTI ANCAK ORMAN TALANI YAPILAN YERDE KONAKTA OTURUYOR

Derya Sazak, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde, Gezi Parkı'nda üç ağacın sökülerek taşınmasına karşı çıktı ve bizzat eylemlere katıldı.

Üç ağacın sökülmesine karşı çıkan Derya Sazak da, ormanın yüzde 96'sı talan edilen inşa edilen Beykoz Konakları'nda oturuyor.

Yılmaz Özdil’in kaçak villası bu karar gereği yıkılacak! Sözde Atatürkçü…Sözde demokrat… Sözde muhalif Sözde gazeteci… Ege'nin cennet köşelerine kaçak villa dikmişler! İBB Başkanı İmamoğlu'na Göksu'dan cevap: O sizin pisliğiniz ve yine bizim kurduğumuz tesis o pisliği temizleyecek

22.08.2019 09:00 Son Güncelleme: 22.08.2019 09:04

CHP'li belediyeler Bodrum'daki talana göz yumdu!

Bodrum’da mühürlenen 8 projeye CHP’li eski başkan Mehmet Kocadon döneminde ruhsat alındığı ortaya çıktı. Belediye şantiyelerde denetim yapmadı, kıyı şeridinde kaçak yapılaşmaya göz yumdu. Bodrum'da doğa katliamı yapıldığını, firmaların denizi doldurup kaçak yapı inşa ettiğini hatta izinsiz iskele kurduğunu anlatan bakanlık yetkilileri, "İmar Barışı'ndan kaçak yapıları tespit etmek için sahada çok fazla bakanlık elemanı denetim yapıyor. Belediyelere kaçak yapılar bildiriliyor. Ancak verilen 1 aylık süre içerisinde herhangi bir müdahale olmuyor. Belediyelerde denetimi yapmadığı için süreç tıkanıyor, o yüzden biz duruma el koyduk" dedi.

CHP’li belediyeler Bodrum’daki talana göz yumdu!
Bodrum'daki 8 projenin mühürlenmesinin ardından gözler belediyeye çevrildi. İnşaatına başlanan ve çoğunun yıl sonunda teslim edilmesi planlanan projelerin CHP'li eski Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon döneminde ruhsat aldığı ortaya çıktı.

DENETİM YAPMADILAR
İmar mevzuatlarına göre, kıyı kesimlerinde yapılan tüm uygulamalar il ve ilçe belediyelerinin denetimine tabi tutuluyor. Edinilen bilgilere göre, Bodrum'da inşaata başlanan projelerin plan onayları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verildi. Ancak mühürlenen 8 projeyi yapan firmalar, planları onay sürecinden sonra revize etti. İmara aykırı kaçak yapılaşmaya gitti. Burada denetleme görevi belediyelerde olmasına rağmen CHP'li belediye kılını kıpırdatmadı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, belediyelerin kontrol mekanizmasının zayıf olduğunu belirterek, "Bakanlığa kıyı kesimlerindeki uygulamalarla ilgili çok sayıda şikâyet yapıldı. Gönderilen yazılarda kıyı kesimlerinde belediyelerin sürekli denetim yapmadığı, aykırı uygulamalara zamanında müdahale etmediği belirtildi. Bu nedenle de sorun daha da karmaşık hale geldi" dedi.1 YILDIR TAKİPTELER
Bodrum'da doğa katliamı yapıldığını, firmaların denizi doldurup kaçak yapı inşa ettiğini hatta izinsiz iskele kurduğunu anlatan bakanlık yetkilileri, "İmar Barışı'ndan kaçak yapıları tespit etmek için sahada çok fazla bakanlık elemanı denetim yapıyor. Belediyelere kaçak yapılar bildiriliyor. Ancak verilen 1 aylık süre içerisinde herhangi bir müdahale olmuyor. Belediyeler de denetimi yapmadığı için süreç tıkanıyor, o yüzden biz duruma el koyduk" dedi.BESA GRUP HAFRİYATI ARAZİYE İSTİFLEMİŞ
İnşaat hafriyatıyla denizde 31 dönümlük dolgu alanıyla oluşturulan 365 villa ve bir otelin yer alacağı The Bo Viera projesinde hem kıyı hem de kara tarafında imara aykırılıklar tespit edildi. Kot kesitle alakalı ve yapıların bütünlüğüyle ilgili sorunların da bulunduğu projede hafriyatların araziye yakın bir yerde istiflendiği görüldü.Proje mühürlendi ve cezai işlem başlatıldı. Ankara Ticaret Odası eski Başkanı Salih Bezci'ye ait Besa Grup adlı şirketin 365 villa ve 80 odalı otelden oluşan proje Bodrum'un Göltürkbükü'nde inşa ediliyor. Bodrum Belediyesi'nin ruhsat verdiği projenin yapımı 2016 yılının Şubat ayında başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için şirkete bir ay süre verdi.SIRA MARMARİS VE FETHİYE'DE
Önceki gün Bodrum kıyılarında başlayan denetim önümüzdeki günlerde daha da sıkılaştırılacak. Kıyı kesimleri denetlenen projelerin daire içlerindeki imalatları da kontrol edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bodrum'un ardından Marmaris, Fethiye ve Datça'da da inşaatları denetleyip, imara aykırı yapıları mühürlemeye hazırlanıyor. Bakan Murat Kurum, önceki gün kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini belirterek, "Firmalara tebligat gönderilerek, 1 ay süre verildi. Kendileri aykırılıkları gidermezse biz yıkarız" demişti.

SABAH

Bodrum'da bin 611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

Bakan Kurum duyurdu: Bodrum'da bin 611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

GÜNÜN MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşte CHP'lilerin Kaz Dağları'nda ağaçları kesip diktiği villalar

Her fırsatta sözde çevre savunuculuğu ile algı operasyonu yapan CHP’lilerin Kaz Dağları’nda ağaçları kesip yerlerine villalar yaptıklarını gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

22 Ağustos 2019 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 22 Ağustos 2019 Perşembe 09:21

Kaz Dağları Milli Parkı'nın hemen yanında İmamoğlu ailesine ait 11 bin 925 metrekarelik arsada yüzlerce ağacın kesildiği açıkça görülüyor

CHP'li İmamoğlu araziye üç yıl içinde 10 adet havuzlu lüks villa yaparken, bölgedeki CHP'li belediyeler ise buna 'Dur' demek yerine yol verdi.

Kaz Dağları'nın 40 kilometre uzaklığında bulunan Kirazlı Balaban Tepesi'nde altın madeni çıkarılmasına tepki gösteren CHP'lilerin, Kaz Dağları'nda ağaç katliamı yaptığı ortaya çıktı. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda aldığı arsalarda ağaçları keserek yeşil alanları nasıl betona çevirdikleri gözler önüne serildi. Kaz Dağları'nda Hasan İmamoğlu'nun 6 bin 914 metrekare, Ekrem İmamoğlu'nun 5 bin 11 metrekare arsası ve dairesi bulunuyor. İmamoğlu Ailesi'nin Kaz Dağları Milli Parkı'nın hemen yanında bulunan Edremit ilçesi Güre Köyü civarında aldığı 11 bin 925 metrekare arsada ağaçlar yok edilmiş. Arazide 11 dairenin yapıldığı belirlendi. CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin ailesinin de Kaz Dağları'nın hemen yanında Çanakkale Ayvacık'a bağlı Yeşilyurt'ta 174 ada 29 parselde 2 katlı villası var. SABAH; İmamoğlu ailesinin Kaz Dağları'nda aldığı arsalarda yapılan ağaç katliamının fotoğraflarına ulaştı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde; İmamoğlu ailesine ait ada ve parseller sorgulandığında arsaların bir kısmında dairelerin yapıldığı, arsa olarak gözüken alanlara da ağaçların bulunmadığı görülüyor. Ekrem İmamoğlu'nun, Çanakkale Eceabat Bigali Köyü'nde de 478.89 metrekare bahçeli kargir evi bulunuyor. İmamoğlu'nun söz konusu iki evinin yakınında ağaçların bulunduğu görülüyor. Söz konusu evlerin de ağaçlar kesilerek yapıldığı iddia ediliyor.

GÖZ YUMDULAR

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan'ın Kaz Dağları'nda gerçekleşen ağaç katliamını görmezden gelmeleri ise dikkat çekiyor. CHP'li belediye başkanları Kaz Dağları'nın 40 kilometre uzaklığında bulunan Kirazlı Balaban Tepesi'ni Kaz Dağları olarak gösteriyor ve halkı yanlış bilgilerle yönlendiriyor.

KAZ DAĞLARI'NI KORUYALIM DEMİŞTİ!

EKREM İmamoğlu, 1 Ağustos'ta Twitter'da Kaz Dağları'nın korunmasına yönelik paylaşımda bulunmuştu. İmamoğlu; "Bu ülkenin doğal değerlerini ve yaşam alanlarını canımız gibi korumalıyız. Kaz Dağları'nın yok olması ciğerlerimize çektiğimiz havanın kesilmesidir. Salda Gölü gibi büyüleyici bir güzelliğe de değil zarar vermek, gözümüz gibi bakmalıyız. #KazdağlarıHepimizin #SaldayaDokunma"" ifadelerini kullanmıştı. Ekrem İmamoğlu, 6 Mart'ta da Kaz Dağları'ndaki durumu İstanbul'dan kaygıyla izlediğini iddia etmişti.

TALANIN ÂLÂSI...

ÇANAKKALE Tarım Kooperatifi Başkanı Zahit Mert, Kaz Dağları'nda CHP'lilerin villalarının olduğunu belirterek "Arkamızda gördüğümüz binalar Kadıköy eski Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yapmış olduğu binalar. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Kaz Dağları Yeşilyurt köyündeki villası var. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun dönümlerce arazileri var. Talanın alasını Kaz Dağlarını katledenler yapıyor. Çok açık net ortada... Bu yapılan eylemleri tiyatro diye düşünüyorum" demişti.

Bu haber 990558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON DAKİKA: CHP hendek terörünü görmezden geldi, HDP'ye sahip çıktı! TBMM'de ortalık karıştı...
SON DAKİKA: CHP hendek terörünü görmezden geldi, HDP'ye sahip...
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek...