Sörmürgeci güçlerin kuklası Rum ve Ermeni’ye 83 milyon’dan...
Reklam

Sörmürgeci güçlerin kuklası Rum ve Ermeni'ye 83 milyon'dan mesaj: Ezer geçeriz!.

TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor*Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de anlattı! Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...*AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki*Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!*Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü*Anadolu Yakası’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler*.Cübbeli Ahmet Hoca emniyete verdi

28 Eylül 2020 - 07:49 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 08:19

Sörmürgeci güçlerin kuklası Rum ve Ermeni'ye 83 milyon'dan mesaj: Ezer geçeriz!

Giriş Tarihi: 28.09.2020 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020 

Bölgemize göz diken sömürgeci kafa, Türk’ün gücünü görünce kaçtı... Geriye yunan, Rum, Ermeni gibi kuklaları kaldı. 83 milyon haykırdı: ezer geçeriz!

Ayak altında dolaşmayın!

Batı, güçlenen 'yi kıskandı. 'tan, 'den sonra 'de maşalarını karşımıza çıkardı. şimdi de Ermeniler'i 'a saldırttı.

Fakat  kararlı davrandı. Hepsi akdeniz'den kaçtı. Azeriler de 'a tokadı bastı. Türk SİHA'larıyla sınırdaki Rus radarlarını ortadan kaldırdı.

Başkan Erdoğan: Türk milleti kardeşlerinin yanında

Aliyev: Şehitlerin intikamını alacağız

Azeriler 6 köyü geri aldı

AB: Operasyonu durdurun

 bu kez 'la görüşüyor.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
Ermenistan, Azerbaycan topraklarına saldırdı. Sivilleri hedef aldı. Dünyanın sessiz kaldığı olaya en sert çıkışı Türkiye yaptı. Başkan Erdoğan, Azeri kardeşlerimize 'Yanınızdayız' mesajı yolladı.


ERMENİSTAN, bir kez daha gerilimi tırmandırdı. Dün sah sınır boyundaki Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Anında karşılık veren Azerbaycan ordusu, 7 köyü Ermeni işgalinden kurtardı. Özel bir oturumla topplanan Azerbaycan Parlamentosu bazı şehir ve bölgelerde sıkıyönetim kararı aldı. Saldırıya Türkiye'den tepki yağdı. Başkan Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduğunu vurguladı. "Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk milleti bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye 'tek millet, iki devlet' anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını sürdürecektir" ifadesini kullandı


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev dün ulusa seslendi. "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Karabağ Azerbaycan'ındır" dedi.
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK: Ermenistan'ın sivillere yönelik yaptığı saldırıyı kınıyorum. Can Azerbaycan'ın yanındayız.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSI AKAR: Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELI: Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan'ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur.

SİHA'LARIMIZ DESTAN YAZDI
Azerbaycan, saldırıya anında yanıt verdi. Selçuk Bayraktar'ın başında olduğu BAYKAR tarafından geliştirilen 'Bayraktar-TB2' SİHA'larıyla düzenlenen hava saldırılarında Ermenistan'a ait çok sayıda hedef yerle bir edildi.


Ermenistan'ın hedef aldığı köylerde ölü ve yaralıların olduğu açıklandı.

Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Düzinelerce ölü var! Kaybettik...

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi açıklama geldi. Harutyunyan, "Karabağ'ın güneyindeki tüm pozisyonları kaybettik. Düzinelerce ölü var." dedi.

Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Düzinelerce ölü var! Kaybettik...

Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma sürüyor.

Azerbaycan ordusu hızla ilerken, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde lideri  Arayik Harutyunyan'dan itiraf gibi açıklama geldi.

Son dakika: Azerbaycan dünyaya duyurdu: Dev harekat başladı
'TÜM POZİSYONLARI KAYBETTİK'

Harutyunyan, "Karabağ'ın güneyindeki tüm pozisyonları kaybettik. Düzinelerce ölümüz ve yarılarımız var. Azerbaycan F-16 ve Türk İHA Bayraktar kullanıyor. Azerbaycan yalnız değil, Türkiye de var" diye konuştu.

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: 550 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: Azerbaycan-Ermenistan hattında sıcak çatışma devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA, imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu. Ermenistan 550'den fazla askeri kaybın şokunu yaşıyor. Azerbaycan öldürülen askerlerin listesini yayınladı. İşte son durum...

Son dakika: Azerbaycan duyurdu: 550 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakikaAzerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA,  imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu.

'ERMENİSTAN KAYIPLARI HALKTAN SAKLIYOR'

Azerbaycan'dan Ermenistan ile yaşanan çatışmaya ilişkin yeni açıklama geldi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın yaşadığı kayıpları halktan saklamaya çalıştığı ifade edildi. Bakanlık, operasyonun başlangıcından şu ana kadar Ermenistan ordusunun ağır kayıplar verdiğini kaydetti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

ERMENİ ORDUSUNUN HAVA TABUR KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

"Ermeni ordusu ağır kayıplar verdi. Böylece 22 düşman tankı ve diğer zırhlı araçlar, 15 OSA uçaksavar füze sistemi, 18 insansız hava aracı (İHA), 8 topçu parçası imha edildi, 550'den fazla kişi öldü. Çok sayıda yaralandı. Düşman ordusuna ait 3 mühimmat deposu farklı yönlerde imha edildi. Talış köyü yönündeki çatışmalarda düşman hava taburunun komutanı Yarbay Lernik Babayan öldürüldü ve komutasındaki askeri birlik personeli ağır kayıplar verdi. Düşman ordusunda çok sayıda yaralı olması nedeniyle askeri hastanelerde ve sivil hastanelerde yer sıkıntısı yaşanmakta, kan bankasında yedek kan sıkıntısı bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi Ermeni tarafı, ordusundaki kayıpların gerçek sayısını halktan gizliyor"

AZERBAYCAN ORDUSU TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN ERMENİ ASKERLERİNİN LİSTESİ:

Lernik Aregovich Vardanyan, 1978 doğumlu

Mmnasyan Georgi Levaevich, 1979 doğumlu

Khachatryan Hovik Levaevich, 1990 doğumlu

Mnatsakanyan Ashot Kolyaevich, 1979 doğumlu

Harutyunyan Aksen Andranikovich, 1997 doğumlu

Arzumanyan Hasmik Smbatovna, 1985 doğumlu

Mardiyan Arsen Garikovich, 1999 doğumlu

Galstyan Ruben Mnatsakanovich, 2000 doğumlu

Trosyan David Mkhitarovich, 2001 doğumlu

Filiposyan Taron Hrayrovich, 2000 doğumlu

Grigoryan Mais Makarovich, 2001 doğumlu

Khlqatyan Garnik Edgarovich, 2001 doğumlu

Sahakan Eric Smbatovich, 2001 doğumlu

Margaryan Karen Vahramovich, 2000 doğumlu

Ohanyan David Eduardovich, 2000 doğumlu

Barseghyan Vrej Arsenovich, 2001 doğumlu

TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor

Modern silah ve mühimmatlara yönelik üretimlerini Ar-Ge çalışmalarına paralel olarak yoğunlaştıran Milli Savunma Bakanlığına bağlı Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), yeni bir yerli silah sisteminin üretiminde daha sona yaklaştı. İşte düşmanları titretecek olan hamlenin detayları...

Giriş Tarihi: 27.09.2020 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020 

TSK'dan düşmanı titretecek hamle! Envantere girmek için sayıyor

'nin muharebe ve mücadele yeteneklerini artırarak askeri stratejilerinin etkinliğini ve hareket kabiliyetini geliştirme çalışmaları kapsamında 25 milimetrelik uçaksavar topu üretildi.

TSK'dan düşmanı titretecek flaş hamle! Envantere girmek için gün sayıyorTSK'DAN DÜŞMANI TİTRETECEK FLAŞ HAMLE! ENVANTERE GİRMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

Tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen uçaksavar topu, tekli, üçlü, onlu ve seri atış yapabiliyor. Düşük kadenz veya yüksek kadenz atış modu olan silah, döner mekanizma sistemi sayesinde düşük tutukluk oranına sahip olmasıyla dikkati çekiyor.

Zırhlı araçlar ve uzaktan komutalı silah kulelerinde kullanılabilecek silah, her türlü hava şartında ve muharebe ortamında ana silah olarak görev yapabilecek.

Birçok farklı hedefi etkin şekilde ateş altına alma yeteneğine sahip 25 mm silah sistemi, MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğündeki atışlı testlerini başarıyla tamamladı.

Gazeteci Sevil Nuriyeva A Haber'de anlattı! Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...

  Giriş: 27.09.2020 21:54 Güncelleme:28.09.2020 01:54 

  Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınından Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin değerini anlattı. Ermenistan'ın Batı'dan destek aldığını belirten Nuriyeva, "Türkiye'nin Azerbaycan'a haklı davasında destek vermesi Azerbaycan'ın elini güçlendiriyor" şeklinde konuştu.

  Ermenistan'ı pervasızlaştıranın Batı olduğunu dile getiren Star gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, A Haber canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Türkiye helikopter verememişti ama şimdi...AVRUPA'NIN TUTUMUNDAN DOLAYI PERVASIZLAŞIYORLAR

  Ermenistan'ın gücünün Azerbaycan ile kıyaslanamayacağını belirten Nuriyeva, "Bugün bakıldığı AGİT'ten AB Güvenlik Konseyi'nden, NATO'dan bile gelen beyanlara bakıldığında taraflara itidal çağrısında bulunuluyor. Taraflar deniliyor. Bir tarafta işgalci bir devlet var, bir tarafta da işgale maruz kalan bir devlet var. İşgalciyi ve işgale uğrayanı aynı teraziye koymak adil değildir. Geldiğimiz noktada Ermenistan'ı bu kadar pervasız olması, cesaret alması bu tutumdan dolayıdır." şeklinde konuştu.

  "TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ AZERBAYCAN İÇİN BÜYÜK GÜÇ"

  Azerbaycan'ın iç hazırlığına, halkın ve hatta muhalefetin desteğine değinen Sevil Nuriyeva, "Artı olarak Türkiye faktörü çok önemli. Türkiye'nin fiili desteği Azerbaycan için bir güç" dedi.

  Kelbecer işgal dönemini aktaran Nuriyeva, "hatırlarsanız Kelbecer'in işgali döneminde Azerbaycan Türkiye'den helikopter verilememişti. Verilmemiş değil, verilememişti çünkü yoktu. Dolayısıyla bugüne baktığımızda milli teknoloji ile zirveye gelen güçlü Türkiye'nin, İHA'sı ile SİHA'sı ile güç gösterebilecek Türkiye'nin, sahada ve masada güçlü olan Türkiye'nin Azerbaycan'ın haklı davasına adilce destek vermesi Azerbaycan'ın elini daha fazla güçlendirdi." ifadelerine yer verdi.

  AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki

  'nin 'a desteğini çirkin bir kara propaganda malzemesi yapan  Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı , "Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor" dedi. AK Partili milletvekilleri, CHP'li Çeviköz'ün açıklamalarına tepki gösterdi.

  Giriş Tarihi: 28.09.2020 Güncelleme Tarihi: 28.09.2020 

  AK Partili milletvekillerinden CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan kara propagandasına tepki

  BARIŞ SAVAŞ / SABAH

  Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında sabah saatlerinde Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlayan çatışmalar sürüyor.

  CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğini eleştirdi ve "Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor" iddiasında bulundu. AK Partili milletvekilleri; Ünal Çeviköz'ün sözlerine tepki gösterdi:

  CHPli Ünal Çeviközden Azerbaycan - Türkiye ilişkilerini sindiremedi! Skandal sözlerCHP'Lİ ÜNAL ÇEVİKÖZ'DEN AZERBAYCAN - TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİ SİNDİREMEDİ! SKANDAL SÖZLER

  AK Partili vekillerden CHP'li Çeviköz'e tepki"AZERBAYCAN'A YARDIMI ERMENİSTAN SÖZCÜSÜ BİLE BU KADAR DÜŞMANCA YORUMLAYAMAZDI"

  AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demiri "Türkiye'nin Azerbaycan'a silah yardımı ve cihatçı grupları yönlendirdiğini iddia eden Ünal Çeviköz... Kardeş Azerbaycan'a yardımı Ermenistan sözcüsü bile bu kadar düşmanca yorumlayamazdı"


  "CHP'NİN SAVRULDUĞU YERE BAKAR MISINIZ?"

  AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "CHP'li Ünal Çeviköz'ün ifadelerini Ermenistan Parlamento üyesi dışında söyleyen çıkar mı? CHP'nin savrulduğu yere bakar mısınız? Yazık!"

  "CHP ŞAŞIRTMAMAYA DEVAM EDİYOR"

  AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu: "Ünal Çeviköz, 'Maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah gönderiyor' demiş. Boraltan'da Azerbaycan Türklerini Sovyet Rusya'ya teslim edip kurşuna dizilmelerine neden olan CHP şaşırtmamaya devam ediyor"

  AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: "CHP, her zamanki gibi Türkiye düşmanlığı peşinde..."

  ÇEVİKÖZ: "MAALESEF TÜRKİYE AZERBAYCAN'A SİLAH GÖNDERİYOR"

  CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz; bir özel televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Maalesef gelen haberler, bir yandan Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı ve bazı söylentilere göre de bir takım milis yada cihatçı grupların aktarıldığı şeklinde haberler var" ifadelerini kullandı.

  Ünal Çeviköz; Türkiye'nin Azerbaycan, Irak ve Birleşik Krallık (İngiltere) nezdinde Büyükelçisi olarak görev yaptı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den skandal ifadeler!

  BM'nin tanıdığı, Türkiye'nin anlaşma imzaladığı Libya'daki yönetimi 'cihatçı', darbeci Hafter'i ise 'makul, seküler bir yönetim' olarak tanımlayan CHP, Türkiye'nin kardeş Azerbaycan'a gönderdiği iddia edilen gruplarla ilgili de aynı dili sürdürerek 'cihatçı gruplar' ifadesini kullandı. CHP'li Ünal Çeviköz'in skandal sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı.

  Video Player

  00:00 | 02:00

  Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

  Online Video Platform

  CHP, 'Tek millet iki devlet' diye halkların gönlünde yer etmiş kardeşliğe karşın Ermenistan - Azerbaycan savaşında da yerli ve milli bir dil kullanmakta aciz kalıyor.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün canlı yayında kullandığı skandal ifadeler büyük tepki çekti. Çeviköz Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden çetin mücadelede Türkiye'nin rolü ile ilgili yaptığı açıklamada "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." ifadelerini kullandı.
   

  Son dakika: Azerbaycan dünyaya duyurdu: Dev harekat başladı

  BÜLENT TURAN: ALLAH, BU MİLLETİ BU ZİHNİYETİN İKTİDARINDAN KORUSUN!

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan skandal sözlerle ilgili "Nasıl bir açıklamadır bu?! Henüz Boraltan Faciası’nın acısı ve utancı unutulmamışken, bugünkü açıklama da CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Allah, bu milleti bu zihniyetin iktidarından korusun! CHP ne derse desin Milletimiz de devletimiz de Azerbaycan’ın yanındadır!" dedi.

  NEDİM ŞENER: YAZIKLAR OLSUN

  Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener tepki çeken videoyu paylaşarak "Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

  AK PARTİLİ ÖZALAN: TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI PEŞİNDE

  AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan da sosyal medyada "CHP, her zamanki gibi Türkiye düşmanlığı peşinde..." diyerek sert tepki gösterdi.

  Azerbaycanlı uzmanlar değerlendirdi! Anahtar Türkiye faktörü

  Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!

  Son dakika haberine göre; , dünyayı saran koronavirüs salgını ile mücadelenin kıta kıta röntgenini çekti. Salgınla mücadelede en başarılı kıtanın Okyanusya Bölgesi olduğu belirtildi. Hazırlanan kitapçıkta ’nin model ülke olduğu kaydedildi.

  Giriş Tarihi: 28.09.2020 

  Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!

  AK Parti, dünyayı saran Kovid-19 ile mücadelenin kıta kıta röntgenini çekti. Pandemi sürecinde dünyadaki gelişmelerin ve mevcut durumun derlendiği kitapçıktan detaylar özetle şöyle:

  ÇİN İMAJINI KURTARIYOR

  Yeni Şafak'ın haberine göre; Salgın 2020 yılının Ocak ve Şubat aylarında Avrupa, ABD ve İran'a da sıçramış olmakla beraber Çin merkezli gelişmiş, Çin yönetimi bu dönemde içeride ve dışarıda ciddi bir sınav ile karşı karşıya kalmıştır. Çin, özellikle Afrika gibi geri kalmış ülkelere çeşitli ilaç, koruyucu tıbbi malzeme gibi yardımları yaparak dünyada olumsuz etkilenen imajını düzeltme gayretine girmiştir.

  Türkiye Kovid-19’la mücadelede model ülke oldu!EN ÇOK ÖLÜM HİNDİSTAN'DA

  Hindistan'da büyük tehlike arz edecek boyutlarda hızlı bir artış görülmektedir. Halen Asya kıtasındaki vaka ve ölüm oranlarının hemen hemen yarısı Hindistan'da meydana gelmektedir. Dünyada ise Hindistan vaka oranlarında ABD'nin ardından 2. sırada gelmektedir. Hindistan dışında Asya kıtasında İran, Bangladeş, Suudi Arabistan, Pakistan, Irak, Filipinler, Endonezya, İsrail, Katar ve Kazakistan toplam vaka sayıları yüksek ülkelerdir.

  ABD MERKEZ ÜSSÜ

  ABD'de nisan ayı ile birlikte vaka sayılarında, özellikle ölümlü vakalarda hızlı bir artış görülmüş ve salgının merkez üssü haline gelmiştir. Zaman içinde bazı eyaletlerde normalleşme sürecine girilse de, günlük vaka sayıları itibari ile ülke genelinde yüksek riskli süreç devam etmektedir.

  TÜRKİYE MODEL ÜLKE

  Dünyada Koronavirüs salgını ile mücadeleyi her anlamda iyi yöneten ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Bu süreçte, Türkiye iyi bir sınav vermiş, ortaya koyduğu başarılı politika ve uygulamalarıyla dünyada öne çıkan, model ülke konumunda olmuştur.

  AFRİKA'DA DA ARTIYOR

  Son zamanlarda salgının Afrika ülkelerinde de artış eğiliminde olduğu görülmektedir. Afrika kıtasında vakaların ve ölüm oranlarının hemen hemen yarısı Güney Afrika Cumhuriyeti'nde görülmüştür. Güney Afrika Cumhuriyeti dışında Mısır, Tunus, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Libya ve Kamerun gibi ülkelerde görülen artışlar da dikkat çekici boyutlardadır.

  LATİN AMERİKA'DA DURUM

  Dünyada ABD ve Hindistan'dan sonra en çok vaka görülen üçüncü ülke Brezilya olmuştur. Salgın maalesef Brezilya dışında Peru, Kolombiya, Arjantin, Şili, Bolivya ve Ekvador gibi ülkelerde de etkisini sürdürmektedir.

  EN BAŞARILI KITA

  Okyanusya Bölgesi'nde Avustralya ve Yeni Zelanda salgınla mücadelede oldukça başarılı görülmektedir.

  Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü.

  A Haber canlı yayınına katılan 'ın , toprak bütünlüklerini koruyacaklarını dile getirdi. Ermenistan'ın sivilleri vurduğunu belirten , "Bizler kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Azerbaycan kendi topraklarında saldırılara cevap veriyor." dedi.

  Giriş Tarihi: 28.9.2020  01:54 Son Güncelleme: 28.9.2020  02:13

  Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu A Haber'de konuştu! Hedefimiz toprak bütünlüğü

  Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu, A Haber canlı yayınında bölgede yaşananları aktardı.

  A Haber'de konuşan Büyükelçi İbrahimoğlu, "7 köy işgalden kurtarıldı. 1 tugay kuşatma altındadır. Biz burada sivillerle savaşmıyoruz. Hatta biz topraklarımızdaki olan işgalci kuvvetleri kuşatarak onları mahfetmiyoruz. Ermenistan bu konulardan çok. Ermenistan tarafı uluslararası hukuktan uzak. Azerbaycan'ın bir köyünde 5 kişilik bir aile Ermenistan tarafından atılan füzeyle öldürülmüştür." şeklinde konuştu.

  Hedefimiz toprak bütünlüğüAzerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu'ndan A Haber'de önemli açıklamalar! "Hedefimiz toprak bütünlüğü"

  "BİZ TOPRAKLARIMIZI SAVUNUYORUZ ERMENİSTAN SİVİLLERİ VURUYOR"

  Azerbaycan'ın sivillere karşı savaşmadığını dile getiren Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar Zarif İbrahimoğlu, "Bizler kendi topraklarımızda savaşıyoruz. Azerbaycan kendi topraklarında saldırılara cevap veriyor. Ermenistan ise net olarak saldırılarında sivilleri hedef almıştır." dedi.

  "HEDEFİMİZ AZERBAYCAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ"

   

  "Azerbaycan'ın topraklarını savunma hakkı var." diyen Büyükelçi İbrahimoğlu, "BMGK'nın 4 kararnamesi var. Azerbaycan kendi kuvvetlerini ve kendi diplomasisini kullanmak zorundadır. Azerbaycan topraklarının tam işgalden kurtarılmasına kadar, 1 ermeni silahlı kuvvetleri temsilcisi Azerbaycan topraklarında kalamaz. Bizim hedefimiz, tam olarak Azerbaycan toprak bütünlüğüdür" ifadelerine yer verdi.

  Şimdi Türkiye çok açık ve seçik biçimde Azerbaycan’ın yanındadır ‘Azerbaycan nasıl isterse o şekilde yanında olacağız’

  ’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler

  ’un ’nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne  destekli şafak operasyonu düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

  EMİR SOMER SABAH 

  Giriş Tarihi: 28.9.2020  06:53 Son Güncelleme: 28.9.2020  07:14

  Anadolu Yakası’nda faaliyet yürütüyorlardı... Şafak vaktinde baskın yediler

  İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne eş zamanlı ve Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenledi. Çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Suç örgütünün üyelerinin çek-senet tahsilatı, tehdit ve yaralama başta olmak üzere çok sayıda suça karıştıkları iddia ediliyor. Polisler baskın düzenlenen adreslerde aramaları sürdürüyor.

  Azerbaycan'ın Ermeni hedeflerini vurduğu anlar

  Şafak vakti operasyon! Uykularında yakalandılar...

  Son dakika haberine göre; ’un ’nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

  Giriş Tarihi: 28.09.2020 

  Şafak vakti operasyon! Uykularında yakalandılar...

  İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda faaliyet yürüten silahlı bir suç örgütüne eş zamanlı ve Özel Harekat destekli şafak operasyonu düzenledi. Çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

  Suç örgütünün üyelerinin çek-senet tahsilatı, tehdit ve yaralana başta olmak üzere çok sayıda suça karıştıkları iddia ediliyor. Polisler baskın düzenlenen adreslerde aramaları sürdürüyor.

  Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 MEB İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç?

  ? İOKBS adıyla uygulanan bursluluk sınavı bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Uzun süredir sınava hazırlanan öğrenciler ile velileri sınavın kaç puanla kazanıldığını araştırmaya başladılar. 5, 6, 7, 8, 9, 10, ve 11. sınıf taban puan listesi merak ediliyor. Konu ile ilgili merak edilenlere ahaber.com.tr'den ulaşabilirsiniz. Peki, ? 2020 İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç? İşte cevaplar...

  Giriş Tarihi: 05.09.2020 

  Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 MEB İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç?

  ? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bursluluk sınavı bugün gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrenciler ile velileri, sınava dair bazı soruları araştırmaya başladılar. 2020 İOKBS ile ilgili merak edilenler yazımızda derledik. Peki, bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir? 2020 İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban puanı kaç? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

  BURSLULUK SINAVINI KAZANMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİR?

  5. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 450.184, öğretmen çocuğu 311,902, korunmaya muhtaç 143,967, bulunduğu yerde okul yok 439,906 puan,

  6. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 419,755, öğretmen çocuğu 172,85, korunmaya muhtaç çocuk 118,702, bulunduğu yerde okul yok 415,313 puan,

  7. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 409,379, öğretmen çocuğu 163,983, korunmaya muhtaç çocuk 129,6433, bulunduğu yerde okul yok 410,205 puan,

  8. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı ise 394,447, öğretmen çocuğu 152,052, korunmaya muhtaç çocuk 129,576 ve bulunduğu yerde okul yok 344,631 puan,

  9. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 394,447, öğretmen çocuğu 152,052, korunmaya muhtaç çocuk 129,576, bulunduğu yerde okul yok 344,631,

  10. Sınıf: diğer çocuk kontenjanı 388,864, öğretmen çocuğu 187,762, korunmaya muhtaç çocuk 138,222 ve bulunduğu yerde okul yok 338,206 puan,

  11. Sınıf diğer: çocuk kontenjanı 405,668, öğretmen çocuğu 205,417, korunmaya muhtaç çocuk 148,879 ve bulunduğu yerde okul yok 352,656 puandır.

  Bursluluk sınavı saat kaçta bitecek? 2020 MEB bursluluk sınav süresi ne kadar, kaç dakika sürecek?BURSLULUK SINAVI SAAT KAÇTA BİTECEK? 2020 MEB BURSLULUK SINAV SÜRESİ NE KADAR, KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

  Bursluluk sınavında kalem silgi verilecek mi? 2020 bursluluk sınavına girerken yanında bulunması gerekenler neler?BURSLULUK SINAVINDA KALEM SİLGİ VERİLECEK Mİ? 2020 BURSLULUK SINAVINA GİRERKEN YANINDA BULUNMASI GEREKENLER NELER?

  SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

  BURSLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

  Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

  2020 BURSLULUK SINAVI KONULARI

  5, 6 ve 7'inci Sınıflar:

  Sıra NoDers AdıSoru Sayısı
  1Türkçe25
  2Matematik25
  3Fen Bilimleri25
  4Sosyal Bilgiler25

  8. Sınıf:

  Sıra NoDers AdıSoru Sayısı
  1Türkçe25
  2Matematik25
  3Fen Bilimleri25
  4

  Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap
  Tarihi ve Atatürkçülük ile Din
  Kültürü ve Ahlak Bilgisi)

  25

  Hazırlık Sınıfı (8. sınıf müfredat programından hazırlanacaktır.):

  Sıra NoDers AdıSoru Sayısı
  1Türkçe25
  2Matematik25
  3Fen Bilimleri25
  4Sosyal Bilimler (T.C. İnkılap
  Tarihi ve Atatürkçülük ile Din
  Kültürü ve Ahlak Bilgisi)
  25

  9, 10 ve 11'inci Sınıflar:

  Sıra NoDers AdıSoru Sayısı
  1Türk Dili ve Edebiyatı25
  2Matematik25
  3Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve
  Biyoloji)
  25
  4Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ile
  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi)
  25

  İOKBS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  Sınava katılan öğrencilerin İOKBS puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre hesaplanacaktır.

  a. Her öğrencinin cevap kâğıdı, optik okuyucu ile okutulur.

  b. İOKBS'de soru sorulan derslere ait testlerin her biri için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

  c. Her test için yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunur. Böylece her öğrenci için dört ayrı ham puan hesaplanır.

  ç. Tüm öğrencilerin ham puanları toplamı, sınava giren öğrenci sayısına bölünerek her bir testin ortalaması bulunur.

  d. Ham puanlar, test ortalamaları ile sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak her testin standart sapması hesaplanır.

  e. Öğrencilerin her bir teste ait Standart Puanı (SP); o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

  f. Her test için hesaplanan standart puanlar, aşağıdaki tabloda verilen katsayılar ile çarpılarak her bir testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

  g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur.

  ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

  h. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.

  ı. Sınava girdiği hâlde, cevap kâğıdına işaretleme yapmayan öğrencilerin sınavları değerlendirmeye alınmayacaktır.

  .Cübbeli Ahmet Hoca emniyete verdiği ifadesini anlattı

  Giriş Tarihi: 26.9.2020  23:39 Son Güncelleme: 27.9.2020  05:28

  Türkiye'de bulunan Selefi derneklerin silahlandığını ve iç savaş çıkarmaya hazırlandığını söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, konuk olduğu canlı yayında, söz konusu iddiasıyla ilgili emniyette verdiği ifadeyi anlattı. Cübbeli Ahmet Hoca emniyete 5 dosya götürdüğünü belirterek, "Sorular konuşmamdaki kelimeler üzerine yoğunlaştı" dedi.

  Cübbeli Ahmet Hoca emniyete verdiği ifadesini anlattı

  Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" sözleriyle ilgili emniyette verdiği ifadeyi anlattı. Emniyetteki ifadesinin 3 saat sürdüğünü ve 5 dosya götürdüğünü dile getiren Cübbeli Ahmet, "CNN'de geçen konuşmam çözülmüş. Moda mod kelime üzerine gidildi" ifadelerini kullandı.

  Sözleri gündem olmuştu! Cübbeli Ahmet Hoca ifade verdi

  "SORULAR KONUŞMAMDAKİ KELİMELER ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI"

  Cübbeli Ahmet, Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programına konuk oldu. Türkiye'de bulunan Selefi derneklerin silahlandığını ve iç savaş çıkarmaya hazırlandığını söyleyen Cübbeli Ahmet, söz konusu iddiasıyla ilgili emniyette verdiği ifadeyi anlattı.

  Emniyete her biri 3-4 sayfadan oluşan 5 tane dosya götürdüğünü dile getiren Cübbeli Ahmet, "Dün Emniyet'te 3 saat kadar oturduk. Sorular konuşmamdaki kelimeler üzerine yoğunlaştı. CNN'de geçen konuşmam çözülmüş. Moda mod kelime üzerine gidildi. Bu kelimeler üzerinden Batman'da kimleri kastediyorsunuz dendi. Batman ve Adıyaman üzerinde duruldu. 2000 meselesi soruldu. Orada da ismini verdim, bir abimiz bana dernek olarak bilgi vermişti. Devlette memuriyeti olmamakla birlikte bazı camialarda vazife yapmış abimiz. DEAŞ'ın senin üzerinde hazırlığı var gibi bana bazı bilgiler verdi. Selefiler çok artıyor dedi, 2000 kadar dernek dedi. Hatta benimle arabada konuştu, yol kenarına çektik. Bu bilgi doğru bilgi. Ben nakilci bir insanım. Nakilciliğe hocalığımdan alıştığım için, kelimesi kelimesine anlatırız" ifadelerini kullandı.

  Cübbeli Ahmet ifade verdi, dernek adı söylemedi. Savcılar çağırsın 150 derneğin adını vereceğim demişti"DERNEK LAFINI NAKLETMİŞTİM AMA ASLI YAPILANMA"

  Cübbeli Ahmet konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

  "Bu iki sene evvelki mesele. Ben kendisine telefon ettim. Senin konuşmana itibaren bu lafı naklettim. Şimdi iş geldi ciddiyete bindi. 'Onlar da bilirler ama bu çokluktan kinaye bir laftır' dedi. Çokluktan kinaye olunca dernek lafının resmi bir yapılanmadır. Sayın Süleyman Bakan Bey de açıkladı, 'Biz suç görmeden müdahale yapamayız' demişti. Hal böyle olunca da dernek lafıyla bu bağdaşmıyor. Haliyle yapılanma. Emniyet bana '2 bin lafını nereden biliyorsun' dedi. Ben de 'falan abimiz' dedim. Onu tanıdılar. O abimiz bir 2 bin lafı telaffuz etmişti. Ben de bu olay üzerine telefon ettim, 'tehlikenin boyutlarını beyandır, çokluktan kinayedir' dedi.

  "TÜRKEŞ MAHMUT HOCA'NIN İFADELERİNİ OKUMUŞ"

  Emniyet'te dedim ki, "Bu hususta çalıştığım 3-4 kanalım var. Reddiyelerle ilgili olduğum için. Ebu Haris bana reddiye yapıyor, tekfir ediyor. İzmir'deki selefi vasat kitabevinin başındaki adam. Bu adam 'Bu devlet kafir, askerlik yapmanın hükmü kafirliktir. Askerde patates soğan soysa da kafir. Devletin imamlarına kafir' diyor. Bunların sesli kayıtları var. Biz senelerdir bu adamlara kürsüden reddiye yaptık. Bu devlet bizim devletimiz. Mahmut Efendi bize hep bu şuuru vermiş. Askerliğe gitmek için beklediğini biliyoruz. Biz böyle bir Mahmut Efendi'nin yetiştirdiği talebeleriz. Alparslan Türkeş'le görüşürlerdi bizim evde. Türkeş 'Sizin 80 darbesinde ifadeleriniz alındı. Hep ifadelerinize baktım, inceledim' derdi. 'İfadelerinizde devlete, millete, vatana zarar verecek hiçbir ifadenizi vermedim. Allah'ı da kızdırmamışsınız, devleti de kızdırmamışsınız' demişti.

  "KUR'AN'I İNKAR ETMİYORUM DERSE KAFİR OLMAZ"

  Emniyet'te 'sen bunu nereden biliyorsun' dediler. Ben de sosyal bir insan olduğumu sevenimin çok olduğunu söyledim. Van, Malatya, Tokat, İzmir'dekiler oradakileri biliyor. Biz kimseye kafir demeyiz. Biz 'Müslümanım' diyen hiç kimseyi tekfir etmeyiz. Bu adamlar kafir derken şu anda savcı olan birine 'Bu kanunlar şeriata göre değil, laik düzene göre olduğu için' hepsi kafirdir diyor. Allah'ın indirdiğinin hak olduğuna inanmayanlara kafir diyor Ehli Sünnet. Bir adam cami imamı da olsa, Mekke'de imam da olsa, 'Kuran'ın bu hükmü yanlıştır, geçerli değildir, kabul etmiyorum' derse bu adam kafirdir. Böyle şeyhler de var. Bir adam derse ki 'Ben memurum önümde bu kanunlar var. Mer'i hukuka göre karar veriyorum. Ama ben Kur'an'daki hükümlere inanıyorum. İnkar etmiyorum' derse bu adama biz kafir demeyiz"

  Bu haber 400500 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum
  Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
  Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...
  Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
  Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...