Son dakika: Van Gölü’nde göçmen faciası! İçişleri Bakanı...
Reklam

Son dakika: Van Gölü'nde göçmen faciası! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son durumu paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van'a geldi. Soylu, Ferit Melen Havalimanında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Bakan Soylu, Van Gölü'nde yaşanan göçmen faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Teknede 55-60 göçmenin bulunduğu değerlendirildi. 6 kişinin cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı, köyün muhtarı açığa alındı" dedi.

01 Temmuz 2020 - 10:01

SON DAKİKA! Bakan Soylu'dan 'ndeki facia için açıklamalar

Giriş Tarihi: 1.7.2020  09:52 Son Güncelleme: 1.7.2020  10:00

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'nde yaşanan kaçak  faciasına ilişkin açıklamalar geldi. Soylu çelişkili ifadelerin tenkede o botta 55-60 göçmenin olduğu noktasında bir değerlendirme ile arama çalışmalarının başladığını belirtti. İşte Soylu'nun son dakika açıklamaları;

Van Gölü'nde göçmen faciası!"Van Gölü'nde göçmen faciasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Soylu Gerek köylülerle ve muhtarla yapılan mülakatlar gerek kendisiyle yapılan mülakatlar neticesinde teknenin içerisinde 55-60 göçmenin olduğu noktasında bir değerlendirmeye ulaşıldı. O sırada sayın Cumhurbaşkanına bu bilgiyi anında ilettim.

6 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI! 11 KİŞİ GÖZALTINDA

O sırada ilgili kurtarma ekipleri AFAD, UMKE ve bunun için yetiştirilmiş JAK timleri bütün arama kurtarma çalışmalarına başladı. Dün itibarıyla kamuoyuna bilgi vermişti valimiz. Dün itibarıyla 5 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Bu sabah bu sayı arttı.

6 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Olayla ilgili 11 kişi gözaltında.

SON DAKİKA! Bakan Soylu'dan Van Gölü'ndeki facia için açıklamalar

EKİPLER HER İHTİMALE HAZIRLIKLI BİÇİMDE ÇALIŞACAK

Tabi temennimiz sayının düşündüğümüz gibi çok olmaması. Buna çelişkili ifadeler sonrasında biz ulaştık ama öyle olmamasını dileyerek her ihtimale hazırlıklı olacak şekilde gerekli tüm faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Biz de olay yerine birazdan intikal edeceğiz. Tekrar ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde inşallah buradaki karmaşık bilgileri de netleştirerek elimizdeki bütün imkanları arama kurtarma noktasında seferber edeceğimizi beyan etmek istiyorum."

'nde  faciası! İçişleri Bakanı  son durumu paylaştı

 haberi... İçişleri Bakanı , çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van'a geldi. Soylu, Ferit Melen Havalimanında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Bakan Soylu, 'nde yaşanan  faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Teknede 55-60 göçmenin bulunduğu değerlendirildi. 6 kişinin cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı, köyün muhtarı açığa alındı" dedi.

İçişleri Bakanı , Van'daki  faciasıyla ilgili açıklama yaptı.

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Kayıp teknede 60 civarı kaçak göçmen vardı.

Arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Dün itibariyle de 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı bilgisini paylaşmıştık. Bu sabah bu sayı 6 oldu.

İlgili kişilerin ifadelerinde çelişkiler söz konusu. Yaklaşık şu anda 11 kişi gözaltında. İlgili köyün muhtarı açığa alındı. "


Tekneden yüzerek çıkan Medeni Akbaş gözaltına alındı. Akbaş, daha sonra kelepçeli olarak yer göstermesi için aramaların sürdüğü bölgeye getirildi.

Son dakika: Van Gölü'nde göçmen faciası! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son durumu paylaştıSon dakika: Van Gölü'nde göçmen faciası! Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... , çeşitli incelemelerde bulunmak üzere 'a geldi. Soylu, Ferit Melen Havalimanında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Bakan Soylu, 'nde yaşanan  faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Teknede 55-60 göçmenin bulunduğu değerlendirildi. 6 kişinin cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı, köyün muhtarı açığa alındı" dedi.

VAN GÖLÜ'NDE GÖÇMEN FACİASI!

'daki  faciasıyla ilgili açıklama yaptı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'nde yaşanan kaçak  faciasına ilişkin açıklamalar geldi. Soylu çelişkili ifadelerin tenkede o botta 55-60 göçmenin olduğu noktasında bir değerlendirme ile arama çalışmalarının başladığını belirtti.

Van Gölü'nde göçmen faciası! Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar | VİDEOVAN GÖLÜ'NDE GÖÇMEN FACİASI! BAKAN SOYLU'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR | VİDEO

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Kayıp teknede 60 civarı kaçak göçmen vardı.

Arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Dün itibariyle de 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı bilgisini paylaşmıştık. Bu sabah bu sayı 6 oldu.

İlgili kişilerin ifadelerinde çelişkiler söz konusu. Yaklaşık şu anda 11 kişi gözaltında. İlgili köyün muhtarı açığa alındı."

Tekneden yüzerek çıkan Medeni Akbaş gözaltına alındı. Akbaş, daha sonra kelepçeli olarak yer göstermesi için aramaların sürdüğü bölgeye getirildi.

Bu haber 290381 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyrut'u yerle bir eden patlayıcılar Rus iş adamına ait çıktı.
Beyrut'u yerle bir eden patlayıcılar Rus iş adamına ait çıktı.
"Beyrut Limanı'nda dün meydana gelen patlamada ölü sayısı 135'e...