Son dakika: Bakan Soylu A Haber’de açıklamıştı! HDP’li...
Reklam

Son dakika: Bakan Soylu A Haber'de açıklamıştı! HDP’li Taşdemir'i Gara’da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı.

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP’li Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir’in Gara’da olduğunu söylediğini A Haber canlı yayınında açıkladı. O teröristin ifadesinde Dirayet Dilan Taşdemir’in sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu, örgütün Mahmur kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını anlattığı öğrenildi..

22 Şubat 2021 - 13:43

Son dakika: HDP’li Ağrı Milletvekili ’i ’da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı!

Giriş Tarihi: 22.02.2021 Güncelleme Tarihi: 22.02.2021 

İçişleri Bakanı , mecliste düzenlenen özel oturumda bir HDP’li milletvekilinin  bölgesine gittiğini açıkladı. Soylu daha sonra katıldığı bir TV programında bu kişinin  Milletvekili  olduğunu söyledi. Taşdemir'i Gara'da gören teröristin ifadesinde Dirayet Dilan Taşdemir’in sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu, örgütün  kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını anlattığı öğrenildi. Bu arada , HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir’in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara’da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor. Bakan Soylu’nun açıklamaları ihbar kabul edilerek başlatılan soruşturma 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 314/2 maddesi kapsamında ' üyesi olmak' suçundan yürütülüyor.

O teröristin ifadesi ortaya çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP'li Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'da olduğunu söylediğini açıkladı. O teröristin ifadesi ortaya çıktı.

Teröristin ifadesinde Dirayet Dilan Taşdemir'in sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu, örgütün Mahmur kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını anlattığı öğrenildi.

Terör örgütü PKK'nın Gara'da cezaevi olarak kullanılan mağarada 13 vatandaşı şehit etmesi sonrası, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mecliste düzenlenen özel oturumda bir HDP'li milletvekilinin Gara bölgesine gittiğini açıkladı.

HDP’li vekili Gara’da gördüğünü söylemişti! İşte o teröristin ifadesiSoylu daha sonra katıldığı bir TV programında bu kişinin HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu söyledi. Soylu teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP'li Taşdemir'i Gara bölgesinde gördüğünü anlattığını ifade etti. DHA işte o teröristin ifadesine ulaştı.


Teröristin ifadesinde Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir'in kendisinin içerisinde bulunduğu araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu anlattığı öğrenildi. Teröristin ifadesinde, Taşdemir'in terör örgütünün Mahmur kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını söylediği de kaydedildi.

"SİVİL KIYAFETLİYDİ, SIRT ÇANTALI VE ELİNDE POŞETLER VARDI"
Teslim olan terörist ifadesinde şunları anlattığı öğrenildi: "...Irak Mahmur alanına, özel kuvvetler mensubu Pirdoğan kod isimli örgüt mensubunun şoförlüğünde, yine bu alanın düzenlemesini yapan Özgür Çiya ve Arin Botan ve Arin kod isimli örgüt üyeleriyle beraber geçtim. Araçta kod isimlerini hatırlamadığım 3 erkek terör örgüt üyesi daha vardı. Herkesin yanında silah ve teçhizatları bulunuyordu. Gara alanında araç ile 1.5 saat yolculuk yaptık. Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir isimli, sonradan televizyondan HDP milletvekili olduğunu öğrendiğim kişi indi. Benim bulunduğum araca bindi. Bu kişi sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonra sadece selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Yaklaşık 1 saat araç yolculuğundan sonra Mahmur kampına geldik. Bize 'hoşça kalın' diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı…"

ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASIYLA SORUŞTURULUYOR
Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir'in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara'da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor. Bakan Soylu'nun açıklamaları ihbar kabul edilerek başlatılan soruşturma 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 314/2 maddesi kapsamında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yürütülüyor.

Son dakika: Bakan Soylu A Haber'de açıklamıştı! HDP’li Taşdemir'i Gara’da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı , teslim olan bir teröristin ifadesinde ’li Ağrı Milletvekili ’in ’da olduğunu söylediğini  canlı yayınında açıkladı. O teröristin ifadesinde Dirayet Dilan Taşdemir’in sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu, örgütün  kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını anlattığı öğrenildi.

Günün gazete manşetleri

 örgütü PKK'nın 'da cezaevi olarak kullanılan mağarada 13 vatandaşı şehit etmesi sonrası, İçişleri Bakanı , mecliste düzenlenen özel oturumda bir 'li milletvekilinin Gara bölgesine gittiğini açıkladı.

BAKAN SOYLU A HABER'DE AÇIKLADI
Bakan Soylu daha sonra katıldığı  canlı yayınında bu kişinin  Milletvekili  olduğunu söyledi. Soylu teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP'li Taşdemir'i Gara bölgesinde gördüğünü anlattığını ifade etti.

O teröristin ifadesine ulaşıldı. Teröristin ifadesinde Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir'in kendisinin içerisinde bulunduğu araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu anlattığı öğrenildi. Teröristin ifadesinde, Taşdemir'in terör örgütünün  kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını söylediği de kaydedildi.

"SİVİL KIYAFETLİYDİ, SIRT ÇANTALI VE ELİNDE POŞETLER VARDI"
Teslim olan terörist ifadesinde şunları anlattığı öğrenildi: "...Irak Mahmur alanına, özel kuvvetler mensubu Pirdoğan kod isimli örgüt mensubunun şoförlüğünde, yine bu alanın düzenlemesini yapan Özgür Çiya ve Arin Botan ve Arin kod isimli örgüt üyeleriyle beraber geçtim. Araçta kod isimlerini hatırlamadığım 3 erkek terör örgüt üyesi daha vardı. Herkesin yanında silah ve teçhizatları bulunuyordu.Gara alanında araç ile 1.5 saat yolculuk yaptık. Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir isimli, sonradan televizyondan HDP milletvekili olduğunu öğrendiğim kişi indi. Benim bulunduğum araca bindi. Bu kişi sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonra sadece selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Yaklaşık 1 saat araç yolculuğundan sonra Mahmur kampına geldik. Bize 'hoşça kalın' diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı…"ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASIYLA SORUŞTURULUYOR
Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir'in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara'da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor. Bakan Soylu'nun açıklamaları ihbar kabul edilerek başlatılan soruşturma 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 314/2 maddesi kapsamında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yürütülüyor.

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber'de açıklamıştı! HDP’li Dirayet Dilan Taşdemir'i Gara’da gören terörist konuştuSON DAKİKA: İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU A HABER'DE AÇIKLAMIŞTI! HDP’Lİ DİRAYET DİLAN TAŞDEMİR'İ GARA’DA GÖREN TERÖRİST KONUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı Gara'ya giden HDP Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir kimdir? İşte Taşdemir'in terör özgeçmişi...İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'NUN AÇIKLADIĞI GARA'YA GİDEN HDP AĞRI MİLLETVEKİLİ DİRAYET DİLAN TAŞDEMİR KİMDİR? İŞTE TAŞDEMİR'İN TERÖR ÖZGEÇMİŞİ...

Dirayet Dilan vekil değil militan! İşte Dirayet Dilan Taşdemir gerçekleriDİRAYET DİLAN VEKİL DEĞİL MİLİTAN! İŞTE DİRAYET DİLAN TAŞDEMİR GERÇEKLERİ

Son dakika: Gara'da terör yuvasını ziyaret etmişti! HDP'li Dilan Taşdemir'e soruşturma!SON DAKİKA: GARA'DA TERÖR YUVASINI ZİYARET ETMİŞTİ! HDP'Lİ DİLAN TAŞDEMİR'E SORUŞTURMA!

Bakan Soylu Gara'ya giden HDP'liyi açıkladı evlat nöbetindeki ailelerden Taşdemir'e tepki geldiBAKAN SOYLU GARA'YA GİDEN HDP'LİYİ AÇIKLADI EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERDEN TAŞDEMİR'E TEPKİ GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez A Haber'de açıkladı! Gara'ya giden HDP'li vekil kimdi? FETÖ'nün şifreleri neler?İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLK KEZ A HABER'DE AÇIKLADI! GARA'YA GİDEN HDP'Lİ VEKİL KİMDİ? FETÖ'NÜN ŞİFRELERİ NELER?

Bu haber 990311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar yüz yüze mi olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalar...
Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar yüz yüze mi olacak? Milli...
Şanlıurfa'dan Türkiye'ye sızmaya çalışan DEAŞ'lı 3 terörist, iç çamaşırlarına gizlemiş bombalarla yakalandı
Şanlıurfa'dan Türkiye'ye sızmaya çalışan DEAŞ'lı 3...