MSB’den son dakika Pençe-Kartal operasyonu açıklaması! 81...
Reklam

MSB'den son dakika Pençe-Kartal operasyonu açıklaması! 81 terör hedefi imha edildi..

MSB'den yapılan açıklamada "Pençe-Kartal Operasyonu ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Bu harekatta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak, terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

15 Haziran 2020 - 22:06 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 22:10

MSB'den son dakika Pençe-Kartal operasyonu açıklaması! 81 terör hedefi imha edildi

Giriş Tarihi: 15.6.2020  08:44 Son Güncelleme: 15.6.2020  09:57

: Terör hedefleri darmadağın! Pençe Kartal Operasyonu'ndan nefes kesen görüntüler geldi...

Hulusi Akar ve komutanlar Pençe-Kartal Operasyonu'nu sevk ve idare etti, tüm hedefler yok edildi..

 haberi:  tarafından teröristlere ait Irak’ın kuzeyindeki hedefler, Pençe-Kartal Operasyonu ile yerle bir edildi. Yurdun çeşitli bölgelerindeki muharip filo komutanlıklarından kalkan uçaklar sınır ötesindeki 81 hedefi imha ederken, nefes kesen görüntüler oluştu. , ilk görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Son dakika: Terör hedefleri darmadağın! Pençe Kartal Operasyonu'ndan nefes kesen görüntüler geldi...

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından terör yuvalarının yerlebir edildiği görüntüleri paylaştı. Görüntülere, "Ani hava harekâtıyla terör yuvalarının yerle bir edildiği Pençe Kartal Harekatı'ndan ilk görüntüler." notu düşüldü.

PENÇE KARTAL HAREKATI'NDAN NEFES KESEN GÖRÜNTÜLER

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı F-16'lar Pençe Kartal Harekatı için havalandı. Gece yarısı başlayan harekatta terör örgütü PKK'nın inleri darmadağın edildi. Nefes kesen harekata ait ilk görüntüler MSB'nin sosyal medya hesabından paylaşıldı. Görüntülerde uçakların hazırlıkları, havalanışı ve terör hedeflerini bombalaması yer alıyor.

TERÖR HEDEFLERİ YERLEBİR

Terör örgütü PKK'nın inleri nokta atışlarla vurulurken, görüntüler MSB tarafından, "Ani hava harekâtıyla terör yuvalarının yerle bir edildiği Pençe Kartal Harekatı'ndan ilk görüntüler." notu ile paylaşıldı.

MSB duyurdu... Pençe-Kartal Operasyonu başladı!

'ndan son dakika operasyon açıklaması geldi. Açıklamada "Pençe-Kartal Operasyonu ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir." denildi. Ayrıca operasyon sırasında sivil halkın can ve mal güvenliği için azami derecede hassasiyet gösterildiği vurgulandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüşerek harekatın başarıyla tamamlanmasından dolayı tebrik etti.

MSB'den son dakika Pençe-Kartal operasyonu açıklaması! 81 terör hedefi imha edildi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlere ait Irak'ın kuzeyindeki hedefler Pençe-Kartal Operasyonu ile yerle bir edildi. Yurdun çeşitli bölgelerindeki muharip filo komutanlıklarından kalkan uçaklar sınır ötesindeki 81 hedefi teröristlerin başlarına yıktı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, harekatın ardından dönüş yolunda telsizden pilotları tebrik ederek, "Terör yuvaları yerle bir edildi" dedi.

Pençe-Kartal operasyonu başladı

TSK, son dönemde Irak'ın kuzeyinden karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artıran PKK terör örgütüne yönelik hava harekatı düzenlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçakların katılımıyla icra edilen harekatın detayları dikkat çekti. Harekatı, "Uçaklarımız teröristlerin inlerini başlarına yıkıyor" ifadeleriyle kamuoyuna duyuran Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile harekatı takip etti. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Herakat Merkezi'nde harekat öncesinde brifing alan Akar ve komutanların talimatlarının ardından harekat başladı. Akar ve komutanlar, operasyonu Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti.

'HEDEFLER ÖZENLE SEÇİLDİ
Yurt genelindeki muharip üs komutanlıklarından gece yarısı kalkan savaş uçakları düzenledikleri şok harekatla Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'taki terör yuvalarını bombaladı. 'Pençe-Kartal Operasyonu' adı verilen harekat öncesinde hedefler özenle seçildi. Harekatın planlaması sırasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunmasına azami hassasiyet gösterilirken aynı özen harekatın icrasında da sergilendi. Sadece terör örgütüne ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan hedefler savaş uçakları tarafından imha edilirken harekatta büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanıldı.

81 HEDEF İMHA EDİLDİ
Harekatta savaş uçaklarının yanı sıra İHA'lar da görev aldı. Bunların yanı sıra havadan ihbar ve kontrol (HİK) uçağı ile tanker uçakları da harekata katıldı. Harekat kapsamında Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk'ta belirlenen hedefler bir bir vuruldu. Pençe-Kartal Operasyonu kapsamında söz konusu bölgelerdeki 81 hedef kısa bir sürede imha edildi. Uçakların hedefleri vurmasının hemen ardından mağaralarda ikincil patlamaların meydana gelmesi dikkat çekti. Söz konusu patlamaların hedeflerdeki mühimmat ve akaryakıtın isabet almasından dolayı meydana geldiği belirlendi.

SİVİL HASSASİYETİ
Vurulan bazı kritik hedeflerdeki ağır zayiat sonrasında teröristlerin sivil halkı canlı kalkan olarak kullanmak için köylerden toplamaya başladığı tespit edildi. Bunun üzerine sivil halka zarar vermemek için bazı hedeflere yapılacak atışların iptal edildiği, uçakların emniyetle üslerine döndüğü öğrenildi.

AKAR'DAN PİLOTLARA TEBRİK
Harekatın başarıyla tamamlanmasının ardından Akar, üslerine dönüş yolunda olan pilotlara telsizden seslendi. Pilotları başarıyla tamamladıkları görevlerinden dolayı tebrik eden Akar, şunları söyledi:

PKK'ya Pençe-Kartal Operasyonu: İşte Operasyon Karargahı!

"Pençe-Kartal Operasyonumuz sizlerin fedakarlığı ve kahramanlığıyla başarıyla tamamlandı. Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemize, milletimizi, karakollarımızı, üs bölgelerimizi taciz eden, buralara saldırı planlayan terör yuvaları teröristlerin başlarına yıkıldı. Bundan dolayı hepinizi kutluyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı sizi şahsım, Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız adına kutluyorum. Vatan size minnettar."

Pilotlar da Bakan Akar'ın sözlerinin ardından telsizden "Hava Kuvvetlerinin vurucu gücü olan bizler her zaman göreve hazırız" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi... MSB duyurdu: Pençe-Kartal Operasyonu başladı

Son dakika: Milli , Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüştü

Son dakika haberi...  Akar, Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüşerek harekatın başarıyla tamamlanmasından dolayı tebrik etti. Akar, "Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemize, milletimize, üs bölgelerimize saldırı planlayan terör yuvaları, teröristlerin başlarına yıkıldı." dedi.

Bakan Akar'dan Pençe-Kartal operasyonu açıklaması
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlere ait 'ın kuzeyindeki hedefler Pençe-Kartal Operasyonu ile yerle bir edildi. Yurdun çeşitli bölgelerindeki muharip filo komutanlıklarından kalkan uçaklar sınır ötesindeki 81 hedefi teröristlerin başlarına yıktı.Harekatın ardından dönüş yolundaki pilotlara telsizden seslenen Milli , pilotları tebrik ederek, "Pençe-Kartal Operasyonumuz sizlerin fedakarlığı ve kahramanlığıyla başarıyla tamamlandı.Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemizi, milletimizi, karakollarımızı, üs bölgelerimizi taciz eden, buralara saldırı planlayan terör yuvaları teröristlerin başlarına yıkıldı" dedi.Pilotlar da, "Hava Kuvvetlerinin vurucu gücü olan bizler her zaman göreve hazırız" ifadelerini kullandı.Galatasaraylı Muslera son örnekti ama... Bunlar 'pes' dedirten türden! İşte çocuğuna futbolcu ismi koyanlar

İşte Pençe-Kartal Operasyonu'nda vurulan kritik bölgeler! Operasyonda dikkat çeken ABD detayı duyurdu: Pençe-Kartal Operasyonu ile 81 hedef imha edildi!

'den yapılan açıklamada "Pençe-Kartal Operasyonu ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Bu harekatta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak, terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

 

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüştü

Son dakika: Milli , Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüştü

Son dakika haberi...  Akar, Pençe-Kartal Operasyonu'na katılan pilotlarla telsizden görüşerek harekatın başarıyla tamamlanmasından dolayı tebrik etti. Akar, "Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemize, milletimize, üs bölgelerimize saldırı planlayan terör yuvaları, teröristlerin başlarına yıkıldı." dedi.

AKAR'DAN PİLOTLARA TEBRİK

Harekatın başarıyla tamamlanmasının ardından Akar, üslerine dönüş yolunda olan pilotlara telsizden seslendi. Pilotları başarıyla tamamladıkları görevlerinden dolayı tebrik eden Akar, şunları söyledi:

"Pençe-Kartal Operasyonumuz, sizlerin fedakarlığı ve kahramanlığıyla başarıyla tamamlandı. Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemizi, milletimizi, karakollarımızı, üs bölgelerimizi taciz eden, buralara saldırı planlayan terör yuvaları teröristlerin başlarına yıkıldı. Bundan dolayı hepinizi kutluyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı sizi, şahsım, Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız adına kutluyorum. Vatan size minnettar."

Pilotlar da Bakan Akar'ın sözlerinin ardından telsizden "Hava Kuvvetlerinin vurucu gücü olan bizler her zaman göreve hazırız." ifadelerini kullandı.

Bu haber 200454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir'
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip...
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)