İşte adım adım planlanan Muhsin Yazıcıoğlu suikastı! Önemli...
Reklam

İşte adım adım planlanan Muhsin Yazıcıoğlu suikastı! Önemli bilgilere ulaşıldı..

Büyük Birlik Partisi’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesine ilişkin soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgiye ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşına mezar olan helikopterdeki Argus5000 CE ve SKYMAP (kayıt yapma özelliğine sahip) cihazlarını çalan Astsubay Aydın Özsıcak’ın; helikopter düştüğünde ve enkaz bulunana kadar telefonunu kapattığı ortaya çıktı.

28 Ekim 2020 - 08:11 - Güncelleme: 28 Ekim 2020 - 09:06

SON DAKİKA: 'nun ölümünde soruşturmanın seyrini değiştirecek detay: Suikastçı astsubayın 4 günlük sırrı

Giriş Tarihi: 28.10.2020  07:52 Güncelleme Tarihi: 28.10.2020  07:55
Son dakika haberine göre, ’nin merhum lideri  ve beş kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesine ilişkin soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgilere ulaşıldı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopterin kayıt cihazını çalan astsubay Aydın Özsıcak’ın helikopter düşmeden önce telefonunu kapattığı ve enkaz bulunana kadar dört gün boyunca kapalı tuttuğu ortaya çıktı.
Halit Turan

Suikastçı astsubayın 4 günlük sırrı

Büyük Birlik Partisi'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesine ilişkin soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgilere ulaşıldı.
KAZADAN BİR GÜN ÖNCE TELEFONUNU KAPATTI, TELEFON 4 GÜN KAPALI KALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşına mezar olan helikopterdeki Argus5000 CE ve SKYMAP (kayıt yapma özelliğine sahip) cihazlarını çalan Astsubay Aydın Özsıcak'ın; helikopter düştüğünde ve enkaz bulunana kadar telefonunu kapattığı ortaya çıktı.


HAYATIN OLAĞAN DURUMUNA AYKIRI!
Aydın Özsıcak'ın; kazadan bir gün önce telefonunun kapatıldığı, 4 gün kapalı bulunduğu ve hiçbir şekilde telefonunda aranma ve mesaj bilgisi düşmediği tespit edildi. Adli kaynaklar; Aydın Özsıcak'ın, telefonunun 4 gün kapalı kalmasının hayatın olağan durumuna aykırı olduğunu ifade ediyor.

24 MART 2009 TARİHİNDE SAAT:12.14.08'DE MESAJ GELDİ VE 4 GÜN TELEFONU KAPALI KALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş'ta Çağlayancerit İlçesi'nde düzenlenen seçim mitinginden Yozgat Yerköy'e giderken meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitirdi.

Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip) cihazlarını çalan Astsubay Aydın Özsıcak'ın, helikopterin düşmesinden bir gün önce 24 Mart 2009 tarihinde saat:12.14.08'de telefonuna mesaj geldiği tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın; helikopter düştükten üç gün sonra 28 Mart 2009 tarihinde saat:14.39.04'de arandığı tespit edildi.

Aydın Özsıcak'ın; 28 Mart 2009tarihinde saat:14.40.12 ile saat:14.40.24'te telefonuna mesaj geldiği tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın, 29 Mart 2009 tarihinde saat:11.48.23 ve saat:18.35.02'de arandığı öğrenildi. Özsıcak'ın, 30 Mart 2009 tarihinde saat:20.12.48'de arandığı tespit edildi.

ÖZSICAK VE UÇUM, HAYATİ ÖNEME SAHİP CİHAZLARI ÇALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu'nun TC-HEK tescil işaretli helikopteri düştükten 3 gün sonra 28 Mart 2009 tarihinde bulundu. Helikopter enkazının bulunduğu sıralarda Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Skorsky tipi bir helikopter kara saplandı. Skorsky'nin kara saplandığı nokta Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterinin 200 metrekadar aşağısında yer aldı.
Skorsky helikopter için Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi oluşturdu. Bu ekibin içinde Davut Uçum ve Aydın Özsıcak da bulunuyordu. Uçum ve Özsıcak, Skorsky helikopterle ilgilenmeyip, Yazıcıoğlu'nun helikopterinde faaliyet halinde bulundular ve hayati öneme sahip cihazları çaldı.
İşte adım adım planlanan Muhsin Yazıcıoğlu suikastı!
AYDIN ÖZSICAK'IN TELEFONU 4 GÜN KAPALI KALMIŞ, HİÇBİR ŞEKİLDE TELEFONUNDA ARANMA VE MESAJ BİLGİSİ DÜŞMEMİŞ
Soruşturma kapsamında; Skorsky helikopter için oluşturulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibinde yer alan Aydın Özsıcak'ın telefon hareketleri incelendi. Özsıcak'ın; kazadan bir gün önce telefonunun kapatıldığı, 4 gün kapalı bulunduğu ve hiçbir şekilde telefonunda aranma ve mesaj bilgisi düşmediği tespit edildi.


O DÖNEMDE ÜZERİNE KAYITLI OLAN GSM HATTINI HİÇBİR SURETLE BAŞKA CİHAZA TAKMADI
Aydın Özsıcak'ın 4 gün boyunca üzerine kayıtlı olan GSM hattını hiçbir suretle başka cihaza takmadığı tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın, söz konusu durumunun hayatın olağan durumuna aykırı olduğu ifade edildi. Aydın Özsıcak'ın, telefon kayıtlarını veri tabanından silmiş veya sildirmiş olabileceği ifade ediliyor.


KRONOLOJİ
24 Mart 2009: Astsubay Aydın Özsıcak'ın telefonuna saat:12.14.08'de mesaj geldi
25 Mart 2009: Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu yerel seçimler öncesi partisinin Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat'a gitmek üzere bindiği helikopter Kahramanmaraş'taki Keş Dağı'na düştü. Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Sivas Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya, pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş ile beraber hayatını kaybetti.
27 Mart 2009: Köylüler helikpoterin enkazına ulaştı. Arama ekibinin başında bulunan askeri personellerin ihbarda bulunan köylüleri dikkate almayarak farklı yerlerde arama çalışmaları yaptırdığı tespit edildi.
28 Mart 2009: Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne gelen Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait Skorsky tipi iki helikopter, uzman dağcı ekibini alarak enkazın bulunduğu Keş Dağı'nın Kanlıçukur kesimine hareket etti.

Saat 11.10'da enkaz bölgesine ulaşan helikopterler iniş için yaklaşmaya geçerken, yeni yağan ve henüz sertleşmeyen karlar, pervanelerin rüzgarıyla savruldu. Helikopterlerden birinin pilotunun savrulan karlar nedeniyle görüş mesafesini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yere çarptı.Pilotlar ile dağcılar, diğer helikopter tarafından kaza bölgesinde alınarak Göksun'a ulaştırıldı.

28 Mart 2009: Astsubay Aydın Özsıcak'ın telefonu 4 gün sonra kullanıma açıldı ve saat:14.40.12 ile saat:14.40.24'te telefonuna mesaj geldi.

28 Mart 2009: Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait Skorsky için Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi oluşturdu. Ekibin içinde Davut Uçum ve Aydın Özsıcak yer aldı.
29 Mart 2009: Ulaştırma Bakanlığı'na ait kaza kırım ekibi, Muhsin Yazıcıoğlu taşıyan TC-HEK tescil işaretli helikopterde incelemede bulundu. Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarının fotoğrafını çekti.
29 Mart 2009: Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi enkaz bölgesine ulaştı. Aydın Özsıcak ve Davut Uçum; Skorsky helikopterle ilgilenmeyip, Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinde faaliyet halinde bulundular ve hayati öneme sahip Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarını çaldılar.
30 Mart 2009- Ulaştırma Bakanlığı'na ait kaza kırım ekibi, TC-HEK tescil işaretli helikopterde Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarının olmadığını tespit etti. Kırım ekibi fotoğraf çekti.


ÖZSICAK: "CİHAZLARI HATIRA OLARAK ÇALDIM"
Aydın Özsıcak, cihazların akıbetine yönelik en küçük bir ipucu vermedi ve "Cihazları hatıra olarak çaldım" ifadelerini kullandı, hatıra olarak çaldığı cihazları adli makamlara teslim etmedi. Davut Uçum da savcılık sorgusunun ardından serbest kaldı.

F-4 SAVAŞ UÇAKLARININ HELİKOPTERİ DÜŞÜRÜP DÜŞÜRMEDİĞİNİ ORTAYA ÇIKARACAKTI
Aydın Özsıcak helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip Argus5000 CE ve SKYMAP'ı çalmasaydı, Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin helikopterin neden düştüğü ortaya çıkacaktı. Helikopter kazası esnasında, hava sahasında Genelkurmay Başkanlığı'na ait F-4 savaş uçakları bulunuyordu. Argus5000 CE ve SKYMAP; F-4 savaş uçaklarının helikopteri düşürüp düşürmediğini ortaya çıkaracaktı.

AYDIN ÖZSICAK VE DAVUT UÇUM; RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KALDIĞI OTELE OPERASYON YAPAN SUİKAST TİMİNDE YER ALDI
Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip cihazlarını çalan Kara Havacı Yarbay Davut Uçum ve Astsubay Aydın Özsıcak, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele operasyon yapan suikast timinin içinde yer almıştı.

Son dakika: Helikopter kazasında İsmail Güneş'i arayan muhabir hakkında açılan dava başladıMuhsin Yazıcıoğlu davasında dikkat çeken ifade: FETÖ'cü olmadığım için...
İşte adım adım planlanan Muhsin Yazıcıoğlu suikastı! Önemli bilgilere ulaşıldı
’nin merhum lideri  ve beş kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesine ilişkin soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgilere ulaşıldı. Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopterin kayıt cihazını çalan astsubay Aydın Özsıcak’ın helikopter düşmeden önce telefonunu kapattığı ve enkaz bulunana kadar dört gün boyunca kapalı tuttuğu ortaya çıktı.
Giriş Tarihi: 28.10.2020  07:52 Güncelleme Tarihi: 28.10.2020  07:55
İşte adım adım planlanan Muhsin Yazıcıoğlu suikastı! Önemli bilgilere ulaşıldı

SABAH; Büyük Birlik Partisi'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği helikopterin düşmesine ilişkin soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgiye ulaştı.

KAZADAN BİR GÜN ÖNCE TELEFONUNU KAPATTI, TELEFON 4 GÜN KAPALI KALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşına mezar olan helikopterdeki Argus5000 CE ve SKYMAP (kayıt yapma özelliğine sahip) cihazlarını çalan Astsubay Aydın Özsıcak'ın; helikopter düştüğünde ve enkaz bulunana kadar telefonunu kapattığı ortaya çıktı.HAYATIN OLAĞAN DURUMUNA AYKIRI!
Aydın Özsıcak'ın; kazadan bir gün önce telefonunun kapatıldığı, 4 gün kapalı bulunduğu ve hiçbir şekilde telefonunda aranma ve mesaj bilgisi düşmediği tespit edildi. Adli kaynaklar; Aydın Özsıcak'ın, telefonunun 4 gün kapalı kalmasının hayatın olağan durumuna aykırı olduğunu ifade ediyor.

24 MART 2009 TARİHİNDE SAAT:12.14.08'DE MESAJ GELDİ VE 4 GÜN TELEFONU KAPALI KALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş'ta Çağlayancerit İlçesi'nde düzenlenen seçim mitinginden Yozgat Yerköy'e giderken meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitirdi.

Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip) cihazlarını çalan Astsubay Aydın Özsıcak'ın, helikopterin düşmesinden bir gün önce 24 Mart 2009 tarihinde saat:12.14.08'de telefonuna mesaj geldiği tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın; helikopter düştükten üç gün sonra 28 Mart 2009 tarihinde saat:14.39.04'de arandığı tespit edildi.

Aydın Özsıcak'ın; 28 Mart 2009tarihinde saat:14.40.12 ile saat:14.40.24'te telefonuna mesaj geldiği tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın, 29 Mart 2009 tarihinde saat:11.48.23 ve saat:18.35.02'de arandığı öğrenildi. Özsıcak'ın, 30 Mart 2009 tarihinde saat:20.12.48'de arandığı tespit edildi.

ÖZSICAK VE UÇUM, HAYATİ ÖNEME SAHİP CİHAZLARI ÇALDI!
Muhsin Yazıcıoğlu'nun TC-HEK tescil işaretli helikopteri düştükten 3 gün sonra 28 Mart 2009 tarihinde bulundu. Helikopter enkazının bulunduğu sıralarda Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Skorsky tipi bir helikopter kara saplandı. Skorsky'nin kara saplandığı nokta Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterinin 200 metrekadar aşağısında yer aldı.
Skorsky helikopter için Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi oluşturdu. Bu ekibin içinde Davut Uçum ve Aydın Özsıcak da bulunuyordu. Uçum ve Özsıcak, Skorsky helikopterle ilgilenmeyip, Yazıcıoğlu'nun helikopterinde faaliyet halinde bulundular ve hayati öneme sahip cihazları çaldı.AYDIN ÖZSICAK'IN TELEFONU 4 GÜN KAPALI KALMIŞ, HİÇBİR ŞEKİLDE TELEFONUNDA ARANMA VE MESAJ BİLGİSİ DÜŞMEMİŞ
Soruşturma kapsamında; Skorsky helikopter için oluşturulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibinde yer alan Aydın Özsıcak'ın telefon hareketleri incelendi. Özsıcak'ın; kazadan bir gün önce telefonunun kapatıldığı, 4 gün kapalı bulunduğu ve hiçbir şekilde telefonunda aranma ve mesaj bilgisi düşmediği tespit edildi.

O DÖNEMDE ÜZERİNE KAYITLI OLAN GSM HATTINI HİÇBİR SURETLE BAŞKA CİHAZA TAKMADI
Aydın Özsıcak'ın 4 gün boyunca üzerine kayıtlı olan GSM hattını hiçbir suretle başka cihaza takmadığı tespit edildi. Aydın Özsıcak'ın, söz konusu durumunun hayatın olağan durumuna aykırı olduğu ifade edildi. Aydın Özsıcak'ın, telefon kayıtlarını veri tabanından silmiş veya sildirmiş olabileceği ifade ediliyor.KRONOLOJİ
24 Mart 2009: Astsubay Aydın Özsıcak'ın telefonuna saat:12.14.08'de mesaj geldi

25 Mart 2009: Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu yerel seçimler öncesi partisinin Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat'a gitmek üzere bindiği helikopter Kahramanmaraş'taki Keş Dağı'na düştü. Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Sivas Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya, pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş ile beraber hayatını kaybetti.

27 Mart 2009: Köylüler helikpoterin enkazına ulaştı. Arama ekibinin başında bulunan askeri personellerin ihbarda bulunan köylüleri dikkate almayarak farklı yerlerde arama çalışmaları yaptırdığı tespit edildi.

28 Mart 2009: Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne gelen Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait Skorsky tipi iki helikopter, uzman dağcı ekibini alarak enkazın bulunduğu Keş Dağı'nın Kanlıçukur kesimine hareket etti.

Saat 11.10'da enkaz bölgesine ulaşan helikopterler iniş için yaklaşmaya geçerken, yeni yağan ve henüz sertleşmeyen karlar, pervanelerin rüzgarıyla savruldu. Helikopterlerden birinin pilotunun savrulan karlar nedeniyle görüş mesafesini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yere çarptı.Pilotlar ile dağcılar, diğer helikopter tarafından kaza bölgesinde alınarak Göksun'a ulaştırıldı.

28 Mart 2009: Astsubay Aydın Özsıcak'ın telefonu 4 gün sonra kullanıma açıldı ve saat:14.40.12 ile saat:14.40.24'te telefonuna mesaj geldi.

28 Mart 2009: Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait Skorsky için Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi oluşturdu. Ekibin içinde Davut Uçum ve Aydın Özsıcak yer aldı.

29 Mart 2009: Ulaştırma Bakanlığı'na ait kaza kırım ekibi, Muhsin Yazıcıoğlu taşıyan TC-HEK tescil işaretli helikopterde incelemede bulundu. Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarının fotoğrafını çekti.

29 Mart 2009: Kara Kuvvetleri Komutanlığı üç kişilik kaza kırım ekibi enkaz bölgesine ulaştı. Aydın Özsıcak ve Davut Uçum; Skorsky helikopterle ilgilenmeyip, Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinde faaliyet halinde bulundular ve hayati öneme sahip Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarını çaldılar.

30 Mart 2009- Ulaştırma Bakanlığı'na ait kaza kırım ekibi, TC-HEK tescil işaretli helikopterde Argus5000 CE ve SKYMAP cihazlarının olmadığını tespit etti. Kırım ekibi fotoğraf çekti.ÖZSICAK: "CİHAZLARI HATIRA OLARAK ÇALDIM"
Aydın Özsıcak, cihazların akıbetine yönelik en küçük bir ipucu vermedi ve "Cihazları hatıra olarak çaldım" ifadelerini kullandı, hatıra olarak çaldığı cihazları adli makamlara teslim etmedi. Davut Uçum da savcılık sorgusunun ardından serbest kaldı.
F-4 SAVAŞ UÇAKLARININ HELİKOPTERİ DÜŞÜRÜP DÜŞÜRMEDİĞİNİ ORTAYA ÇIKARACAKTI
Aydın Özsıcak helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip Argus5000 CE ve SKYMAP'ı çalmasaydı, Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin helikopterin neden düştüğü ortaya çıkacaktı. Helikopter kazası esnasında, hava sahasında Genelkurmay Başkanlığı'na ait F-4 savaş uçakları bulunuyordu. Argus5000 CE ve SKYMAP; F-4 savaş uçaklarının helikopteri düşürüp düşürmediğini ortaya çıkaracaktı.


AYDIN ÖZSICAK VE DAVUT UÇUM; RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KALDIĞI OTELE OPERASYON YAPAN SUİKAST TİMİNDE YER ALDI
Helikopterdeki kayıt yapma özelliğine sahip cihazlarını çalan Kara Havacı Yarbay Davut Uçum ve Astsubay Aydın Özsıcak, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele operasyon yapan suikast timinin içinde yer almıştı.

HALİT TURAN / SABAH ÖZEL

Muhsin Yazıcıoğlunun ölümüyle ilgili davada kritik açıklamaMUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ DAVADA KRİTİK AÇIKLAMA

 Sözcüsü : "Macron'un sayın Cumhurbaşkanımızı uyarması diye bir şey söz konusu değildir"
Giriş Tarihi: 27.10.2020  18:03 Son Güncelleme: 27.10.2020  18:57
 'sı, Başkan  başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Kritik toplantının ardından AK Parti Sözcüsü  açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili açıklamalarına da sert tepki gösterdi. "Macron zaman zaman konuşmalarında 'Ben sayın Erdoğan'ı uyardım' cümleleri kuruyor." ifadelerini kullanan Çelik; " Bu cümlelerin hiçbiri doğru değil. Sayın Macron o cümleleri hiçbir zaman kurmamıştır, kuramaz, sayın Cumhurbaşkanımızı uyarması diye bir şey söz konusu değildir. Sayın Macron bir senaryo yazıp propaganda olarak kullanmaya çalışıyor." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron'un sayın Cumhurbaşkanımızı uyarması diye bir şey söz konusu değildir

AK Parti MKYK'sı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Kritik toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili açıklamalarına da sert tepki gösterdi. "Macron zaman zaman konuşmalarında 'Ben sayın Erdoğan'ı uyardım' cümleleri kuruyor." ifadelerini kullanan Çelik; " Bu cümlelerin hiçbiri doğru değil. Sayın Macron o cümleleri hiçbir zaman kurmamıştır, kuramaz, sayın Cumhurbaşkanımızı uyarması diye bir şey söz konusu değildir. Sayın Macron bir senaryo yazıp propaganda olarak kullanmaya çalışıyor." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Macron'un Sayın Cumhurbaşkanımızı uyarması diye bir şey söz konusu değildir"


Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları:

"Mevlidi Nebi haftasında onun kutlu mesajının insanlığa daha çok duyurmak için hepimizin gayret gösterilmesinin altını çiziyoruz. Diyarbakır anneleri nöbetlerine devam ediyor. 421 gün oldu. Dünya tarihine geçecek mücadele veriyorlar. 164 aile eyleme katıldı. Evladına kavuşanların sayısı 19'a yükseldi. Bütün bu süreç evlat ve vicdan çağrısı olarak orada duruyor.

Kim Kürt çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmasını istiyorsa, kim Kürt sorunu diyorsa Türkiye Cumhuriyeti'nin esenliğinden, büyük hedeflere ulaşmasından, evlatlarına kavuşmak isteyen annelerin yanında olduğunu söylemeden bunlardan bahsetmesi söz konusu olamaz.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu'nun siyasi polemikleri aileye taşıması son derece yakışıksız bir durumTÜRKİYE SONUNA KADAR AZERBAYCAN'IN YANINDA OLACAKTIR
Azerbaycan silahlı kuvvetlerin cevap vermesi sayesinde geri püskürtülmeye başlatılmıştır. Buradan Azeri Türkü kardeşlerimize selamlarımızı ve dayanışma mesajlarımızı iletiyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımız her seferinde sayın Aliyev'i arıyor ve mesajlarını iletiyor.

Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği şekilde Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacaktır. Oralar herkesin kabul ettiği gibi Azerbaycan'ın toprağıdır, Azerbaycan'ın yaptığı vatan savunması, Ermenistan'ın yaptığı saldırganlıktır."

BİZİM YAPTIĞIMIZ MAVİ VATANIMIZDAKİ HAK VE MENFAATLERİ KORUMAKLA İLGİLİDİR.
Türkiye'nin hak ve menfaatlerini korumak açısından merkezi konu Doğu Akdeniz konusudur. KKTC'de sayın Tatar Cumhurbaşkanı seçildi. Sayın Tatar'ın ifade ettiği siyasi tezler Kıbrıs davası için yeni ve çok daha pozitif dönemin işaretlerini vermektedir.

Kıbrıs Türkünü inciten mesajlar dönemi böylece kapanmış oldu. Sayın Tatar'ın gerçeklere dayalı bir çözümün altını çizmesi, KKTC'nin Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlarını koruması açısından yeni bir döneme işaret etmektedir. Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki tezlerinin geçerli olmadığını Yunanistan'daki bazı hukukçular da ifade etmektedir. Türkiye hukuki temelde haklı tezleri savunmaktadır. Yunanistan maksimalist ve radikal tezlerin peşinde koşmaktır. Bizim yaptığımız mavi vatanımızdaki hak ve menfaatleri korumakla ilgilidir.

Son dakika haberi! 'da terör saldırı: Valilik'ten ilk açıklama geldi...
Giriş Tarihi: 26.10.2020  22:17 Son Güncelleme: 26.10.2020  23:10
Son dakika: 'ın İskenderun ilçesinde patlama! Vali açıkladı: Teröristler etkisiz hale getirildi
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı

İşte Hatay'daki o teröristler
Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi!
Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir patlama meydana geldi. Valilikten yapılan açıklamada, "Şüphelenilen 2 teröristten biri takip sonucunda etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır" denildi.

Video Player

00:17 | 00:33

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
Online Video Platform

HATAY'DA PATLAMA! İŞTE TERÖR SALDIRISINDAN İLK KARELER

GALERİNİN DEVAMI
<p>Hatay'ın İskenderun ilçe merkezinde nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi</p>

Son dakika haberine göre, Hatay'ın İskenderun ilçe merkezinde nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

<p>Hatay Valisi Rahmi Doğan patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, ''Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilecektir.'' dedi.</p>

"HERHANGİ BİR CAN KAYBI BULUNMAMAKTADIR"

Hatay Valiliğinden patlamayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir."

Hatay Valisi Rahmi Doğan, "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir." açıklamasında bulundu.

BAKAN SOYLU: 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürütülen operasyon sonucunda, İskenderun'da 2 teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

CANLI BOMBA İDDİASI!

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "İskenderun’da takip altındaki canlı bombanın sıkışınca kendini patlattığı ifade ediliyor. Can kaybımız ya da yaralımız gözükmüyor. Canlı bombanın YPG/PKK’lı olma olasılığının yüksek olduğu ifade ediliyor." ifadelerini kullandı.

İşte Hatay'daki o teröristler
Son dakika haberi...'ın İskenderun ilçe merkezinde terör saldırısı meydana geldi. Yaşanan büyük  sonrasında olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı sosyal medya paylaşımında iki teröristin de yakalandığını açıkladı.

Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı

'ın İskenderun ilçe merkezinde terör saldırısı meydana geldi. Yaşanan büyük  sonrasında olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı sosyal medya paylaşımında iki teröristin de yakalandığını duyurdu.
Son dakika: İşte Hatay'daki o teröristler | Canlı bomba polis uygulamasına böyle takılmış...
 haberi... Amanos dağlarından ’ye eylem amaçlı gelen iki PKK’lı terörist, ’ın Payas ilçesinde gasp ettikleri araçla İskenderun’a doğru gelirken uygulama noktasında dur ihtarına uymayarak polise ateş açtı. Bu gelişme sonrası iki PKK'lı teröristin fotoğrafları da ortaya çıktı.

Son dakika: İşte Hatay'daki o teröristler | Canlı bomba polis uygulamasına böyle takılmış...

Eylem amaçlı 'ye gelen teröristlerin peşine düşen polis ekipleri zanlıları İskenderun ilçesinde sıkıştırdı.

Burada çıkan çatışmada teröristlerden biri kendisini patlattı.

Bölgeye çok sayıda özel harekat timi sevk edilirken diğer teröristin de kısa sürede etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin Amanos kırsalına indikten sonra bir aracı gasp ettikleri ortaya çıktı.

Teröristlerin eylem için gasp ettikleri araçtayken fotoğraflarına da ulaşıldı.

İki terörist çatışmadan önce seyir halindeyken kent güvenlik kameralarına böyle takıldı.
 

Son dakika: Hatay'da ne oldu? Valilikten siren sesi açıklaması! Hatay kırmızı alarm nedir? Hava saldırısı...SON DAKİKA: HATAY'DA NE OLDU? VALİLİKTEN SİREN SESİ AÇIKLAMASI! HATAY KIRMIZI ALARM NEDİR? HAVA SALDIRISI...
Hatay İskenderun son dakika patlama! Hatay'da ölü ve yaralı var mı? Patlamanın nedeni nedir? İşte gelişmeler...HATAY İSKENDERUN SON DAKİKA PATLAMA! HATAY'DA ÖLÜ VE YARALI VAR MI? PATLAMANIN NEDENİ NEDİR? İŞTE GELİŞMELER...
Hatay'da terör saldırısı anı kameradaHATAY'DA TERÖR SALDIRISI ANI KAMERADA

 

Hatay'da terör saldırısı! İşte bölgeden görüntüler...HATAY'DA TERÖR SALDIRISI! İŞTE BÖLGEDEN GÖRÜNTÜLER...

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: İKİSİ DE ELDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı paylaşımda "Aferin kahramanlarımıza, ikisi de elde. Hikayesini anlatacağız." ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Rahmi Doğan konuya ilişkin yaptığı paylaşımda "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir." ifadelerini kullandı.

Hatay'da terör saldırısı! Hatay Valisi Rahmi Doğan'dan ilk açıklama geldiHATAY'DA TERÖR SALDIRISI! HATAY VALİSİ RAHMİ DOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

YOL TRAFİĞE KAPATILDI

Alınan bilgiye göre, Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Patlamanın nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

ABD KENDİ VATANDAŞLARINI UYARMIŞTI

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, İstanbul'da terör saldırısı olabileceğine dair güvenlik uyarısı yayımlamıştı. Uyarıda, Türkiye'deki ABD vatandaşlarından dikkatli olmaları istenirken, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir'deki ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtilmişti.

OLAY YERİNDEN GELEN İLK GÖRÜNTÜLER

OLAY YERİNDEN GELEN İLK GÖRÜNTÜLER

OLAY YERİNDEN GELEN İLK GÖRÜNTÜLER

Hatay’daki terör saldırısının amacı ne? Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ A Haber’de açıkladıHATAY’DAKİ TERÖR SALDIRISININ AMACI NE? TERÖR VE GÜVENLİK UZMANI COŞKUN BAŞBUĞ A HABER’DE AÇIKLADI

'ın İskenderun ilçe merkezinde patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. , saldırıyı düzenleyen 2 teröristten birinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Son dakika: Hatay'ın İskenderun ilçesinde patlama

'ın İskenderun ilçe merkezinde patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. , saldırıyı düzenleyen 2 teröristten birinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ
Hatay Valisi Rahmi Doğan, "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir." açıklamasında bulundu.

 

YOL TRAFİĞE KAPATILDI
Alınan bilgiye göre, Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı.  nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Son dakika... Hatay'da terör saldırısı!

ABD KENDİ VATANDAŞLARINI UYARMIŞTI!
'nin  Büyükelçiliği, ABD vatandaşlarına Türkiye'de bir terör saldırısı olabileceğine dair güvenlik uyarısı yapmıştı.

ELÇİLİKLERİ GEÇİCİ OLARAK KAPATMIŞLARDI
Uyarıda, Türkiye'deki ABD vatandaşlarından dikkatli olmaları istenirken,  ve 'deki ABD Elçilik görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

 

TERÖR SALDIRISI İHTİMALİ ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ
ABD Türkiye Büyükelçiliği'nin internet sitesinde yayımlanan mesajda, ABD Temsilciliği, ABD Başkonsolosluğu dahil olmak üzere İstanbul'da ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına ilişkin güvenilir raporlar aldı.

İKİ TERÖRİST DE ELİMİZDE!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "iki terörist de elimizde" dedi

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER


Son dakika haberi... Amanos dağlarından Türkiye’ye eylem amaçlı gelen iki PKK’lı terörist, ’ın Dörtyol ilçesinde uygulama noktasında dur ihtarına uymayarak polise ateş açtı. Teröristlerin peşine düşen polis ekipleri zanlıları İskenderun İlçesinde sıkıştırdı. Burada çıkan çatışmada teröristlerden biri ölü olarak ele geçirildi. Bölgeye çok sayıda özel harekat timi sevk edilirken diğer teröristin de etkisiz hale getirilmesi için çatışmanın sürdüğü öğrenildi. Ölü ele geçirilen teröristlerden birinin üzerindeki bombanın da çatışma esnasında patladığı öğrenildi.Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada; Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.Operasyon devam etmektedir. İçişleri Bakanı Soylu, İskenderun'daki patlamayla ilgili 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda; 26 Ekim 2020 günü  Payas İlçesi Kozludere Mahallesinde korucuların bekleme noktasına pikap tarzı bir araçtan taciz ateşi açıldı. Kısa süreli sıcak temas yaşandı.

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

Devam eden çalışmalarda; saldırıyı gerçekleştiren örgüt mensuplarının ZİNAR (K) ve HARUN (K) Doğan D. olduğu belirlendi.

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

Bahse konu saldırıyı gerçekleştiren örgüt mensuplarının 31 VU 638 plaka sayılı KIA marka aracı gasp ettikleri ve korucu bekleme noktasına saldırdıkları, saldırıyı gerçekleştirdikten kaçarken bahse konu aracın devrildiği, olay yerinde 31 HJ 389 plaka aracı gasp ederek kaçtıkları anlaşıldı

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

Güvenlik güçlerince aracın takip edildiği,  İskenderun ilçesinde örgüt mensuplarıyla çatışmanın devam ettiği, bir örgüt mensubunun kendisini patlattığı kaydedildi.

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

Patlamanın etkisiyle ortaya çıkan şarapnel parçaları ile bir emniyet amirinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

İşte o görüntüler;

Son dakika! İşte Hatay İskenderun'daki patlama anı! 

Hatay'da terör saldırı! Valilik'ten son dakika açıklaması

İŞTE O TERÖRİSTLER

Amanos dağlarından Türkiye'ye eylem amaçlı gelen iki PKK'lı terörist, 'ın Payas ilçesinde gasp ettikleri araçla İskenderun'a doğru gelirken uygulama noktasında dur ihtarına uymayarak polise ateş açtı. SABAH iki teröristin fotoğraflarına ulaştı.
YASER ÇAPAROĞLU

(HALİT TURAN/SABAH)

Bu haber 591109 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gençlerle bir araya geldi: Davamızı yüreklere nakşetmenin en iyi yolu şiirdir
Başkan Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gençlerle bir araya geldi:...
Başkan Erdoğan'dan TEKNOFEST'te gençlere mesaj!
Başkan Erdoğan'dan TEKNOFEST'te gençlere mesaj! "2053 ve 2071...