HDP’li Gültan Kışanak’ın Meclis’te mektubunu okuduğu...
Reklam

HDP'li Gültan Kışanak'ın Meclis'te mektubunu okuduğu terörist Mazlum Tekdağ öldürüldü!.

Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak’ın HDP’deki yakın çalışma arkadaşı Mazlum Tekdağ gerçekleştirilen operasyonla öldürüldü. İHA’lar Tekdağ'ın Kandil'deki yerini belirlerken, F-16’ların nokta atışı etkisiz hale getirdi..

30 Haziran 2020 - 08:13

'li 'ın Meclis'te mektubunu okuduğu terörist  öldürüldü!

Giriş Tarihi: 30.06.2020  07:14 Güncelleme Tarihi: 30.06.2020  08:21

 ve ’ın en yakın çalışma arkadaşlarından olan terörist , Kahraman Mehmetçik’in muhteşem operasyonuyla yok edildi. Tekdağ terörden hapis cezası alınca kaçtığı Kandil’deki yerini İHA’lar belirledi. F-16’ların nokta atışı ’lı teröristin sonu oldu

Kışanak'ın yakını Mazlum Tekdağ öldürüldü!

HADEP, DEHAP, Demokratik Toplum Partisi (DTP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisinde () parti meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelikleri, genel merkez yöneticiliği, gençlik kolları başkanlığı görevlerinde bulunan , 2009'da  merkezli 'ya yönelik operasyonda gözaltına alınarak tutuklandı. Hakkında 6. 'nde açılan davada, KCK içindeki faaliyetlerini ' çalışması' olarak savunan Tekdağ, 2012'de daha sonra yurtdışına kaçan eski milletvekili kaçan 'la birlikte, daha sonra 58 cezaevinde 483 tutuklu ve hükümlünün katılacağı açlık grevlerini başlatan ilk grup arasında yer aldı. O dönem kapatılan BDP'nin milletvekili olan HDP eş genel başkanı , Tekdağ'ın gönderdiği mektubu meclis kürsüsünden ağlayarak okudu. Mazlum Tekdağ, örgüt kasası olarak biliniyordu. Örgütün haraca bağladığı işadamı ve müteahhitlerden toplanan paraları Kandil'e aktaran Tekdağ, HDP'nin yerel ve lerinde adaylarını da belirleyerek, onay için Kandil'e gönderiyordu. Bazı aday adaylarından, "Seni aday göstereceğiz ama para vereceksin" diyerek örgüte gelir sağlayan Tekdağ'ın Diyarbakır'da kaldığı evde ele geçirilen bilgisayarında, KCK Türkiye Meclisi yerel yönetimler komitesince hazırlanan ve aday belirleme faaliyetlerine dair tutulan raporlar bulundu.

Gültan Kışanak’ın Meclis’te mektubunu okuduğu o terörist öldürüldü

DEMİRTAŞ VE KIŞANAK'IN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞI
Uzun yargılama nedeniyle tahliye edilen ve HDP'de yeniden yöneticilik yapan Tekdağ, HDP'nin tutuklu eş genel başkanları  ile Gültan Kışanak'ın partideki yakın çalışma arkadaşıydı. 2017'de KCK ana davasında aldığı 18 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca, 'a kaçıp 'ya katıldı. Terörist elebaşları , Sabri Ok, Mustafa Karasu ve  gibi isimlerle yakın olan Tekdağ, PKK'nın silahlı kolu HPG içerisinde de sözde komutan düzeyinde görevlendirildi. Mazlum Tekdağ'ın Kandil'deki yeri geçen yıl 1 Ekim'de, İHA'lar tarafından alınan görüntülerle belirlendi. F-16'ların düzenlediği hava harekatıyla Tekdağ öldürüldü. PKK ölümünü 8 ay gizledi.

İHA'lar belirledi F-16'lar yok etti!
GENEL SEÇİMLERDE PROVOKATİF TWEETLER ATTI
Tekdağ, 7 Haziran 2015'teki genel seçimleri öncesinde attığı twetlerde, HDP'nin baraj altında bırakılmak için seçimlerde hile yapıldığını, bu nedenle HDP oylarının çalındığı imasında bulunarak dönemin İçişleri Bakanı  ile Yalçın Akdoğan ve Anadolu Ajansına hitaben hakaret içeren mesajlar yayımlamıştı.

HDP'li Gültan Kışanak'ın Meclis'te mektubunu okuduğu terörist Mazlum Tekdağ öldürüldü!O terörist öldürüldü! Gültan Kışanak Meclis’te mektubunu okumuştu...

 ve ’ın ’deki yakın çalışma arkadaşı  gerçekleştirilen operasyonla öldürüldü. İHA’lar Tekdağ'ın Kandil'deki yerini belirlerken, F-16’ların nokta atışı etkisiz hale getirdi.

İHA'LAR BELİRLEDİ F-16'LAR YOK ETTİ!

HADEP, DEHAP, Demokratik Toplum Partisi (DTP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisinde () parti meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelikleri, genel merkez yöneticiliği, gençlik kolları başkanlığı görevlerinde bulunan , 2009'da  merkezli 'ya yönelik operasyonda gözaltına alınarak tutuklandı. Hakkında 6. 'nde açılan davada, KCK içindeki faaliyetlerini ' çalışması' olarak savunan Tekdağ, 2012'de daha sonra yurtdışına kaçan eski milletvekili kaçan 'la birlikte, daha sonra 58 cezaevinde 483 tutuklu ve hükümlünün katılacağı açlık grevlerini başlatan ilk grup arasında yer aldı. O dönem kapatılan BDP'nin milletvekili olan HDP eş genel başkanı , Tekdağ'ın gönderdiği mektubu meclis kürsüsünden ağlayarak okudu. Mazlum Tekdağ, örgüt kasası olarak biliniyordu. Örgütün haraca bağladığı işadamı ve müteahhitlerden toplanan paraları Kandil'e aktaran Tekdağ, HDP'nin yerel ve genel seçimlerinde adaylarını da belirleyerek, onay için Kandil'e gönderiyordu. Bazı aday adaylarından, "Seni aday göstereceğiz ama para vereceksin" diyerek örgüte gelir sağlayan Tekdağ'ın Diyarbakır'da kaldığı evde ele geçirilen bilgisayarında, KCK Türkiye Meclisi yerel yönetimler komitesince hazırlanan ve aday belirleme faaliyetlerine dair tutulan raporlar bulundu.


GENEL SEÇİMLERDE PROVOKATİF TWEETLER ATTI
Tekdağ, 7 Haziran 2015'teki genel seçimleri öncesinde attığı twetlerde, HDP'nin baraj altında bırakılmak için seçimlerde hile yapıldığını, bu nedenle HDP oylarının çalındığı imasında bulunarak dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Yalçın Akdoğan ve Anadolu Ajansına hitaben hakaret içeren mesajlar yayımlamıştı.(Sabah)

Bu haber 200388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir'
Başkan Erdoğan: 'Türkiye bu suni rüzgarlarla eğilip...
ALLAH (C.C.)
ALLAH (C.C.)