SON DAKİKA: Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'lı kadın terörist Helin D. tutuklandı.

Son dakika haberi: Brezilya'ya sahte pasaportla kaçmaya çalışan bölücü terör örgütü PKK/KCK şüphelisi kadın havalimanında yakalandı. Havalimanı polisi ve risk analiz polislerinin dikkati sayesinde yakalanan PKK’lının kimliklerdeki doğum tarihlerinin farklı olması kendini ele verdi. Sahte pasaportla yakalanan Helin D’nin emniyetteki ifadesinde cezaevine girmemek için kaçtığı ve dikkat çekmemek için önce Brezilya ya ardından da Avrupa ülkelerine geçeceğini söylediği ileri sürüldü.


SON DAKİKA: Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'lı kadın terörist Helin D. tutuklandı.

Son dakika haberi: Sahte pasaportlu kadın terörist yakayı böyle ele verdi

Giriş Tarihi: 21.11.2020  15:03Son Güncelleme: 21.11.2020  15:09

SON DAKİKA: Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan 'lı kadın terörist Helin D. tutuklandı

Son dakika haberine göre, 'ndan Brezilya'ya sahte pasaportla kaçmaya çalışan ve hakkında "terör örgütü () üyesi olmak" suçundan hapis cezası bulunan kadın tutuklandı.

SON DAKİKA HABER | İstanbul Havalimanı'nda kadın terörist böyle yakalandıİstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Kasım'da 02.00'de Brezilya'nın Sao Paulo kentine gitmek üzere pasaport kontrol noktasına gelen ve kendisini Melike Y. olarak tanıtan kadının tavır ve hareketlerinden şüphelendi.

Polis ekipleri, pasaportu dikkatle incelediklerinde sahte olabileceğini değerlendirerek kadına parmak izi kontrolü yaptı. Kontrolde çıkan kimlik bilgisi ile pasaporttaki kimlik bilgisi eşleşmeyen şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan detaylı sorguda, kadının, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "terör örgütü (PKK) üyesi olmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen 27 yaşındaki Helin D. olduğu belirlendi.

Şüphelinin ifadesinde, sözde örgüt yöneticilerinden gelen talimat doğrultusunda hapse girmemek için birçok örgüt üyesi gibi kendisinin de yurt dışına kaçmaya çalıştığını ve dikkat çekmemek için önce Brezilya'ya, oradan da Avrupa'ya geçmeyi hedeflediğini söylediği öğrenildi.

İŞLEMLERİN ARDINDAN TUTUKLANDI
Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

KİMLİK BİLGİLERİ FARKLI
Havalimanı polisi ve risk analiz polislerinin dikkati sayesinde yakalanan PKK'lının kimliklerdeki doğum tarihlerinin farklı olması kendini ele verdi.

Son dakika haberi: 'ya sahte pasaportla kaçmaya çalışan bölücü terör örgütü / şüphelisi kadın havalimanında yakalandı. Havalimanı polisi ve risk analiz polislerinin dikkati sayesinde yakalanan PKK’lının kimliklerdeki doğum tarihlerinin farklı olması kendini ele verdi.

Sahte pasaportla yakalanan  D’nin emniyetteki ifadesinde cezaevine girmemek için kaçtığı ve dikkat çekmemek için önce Brezilya ya ardından da Avrupa ülkelerine geçeceğini söylediği ileri sürüldü. Helin D. ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün havayoluyla Brezilya'nın Sao Paulo kentine gitmek üzere pasaport kontrol noktasına gelen ve kontrol noktasında polise Melike Y. adına düzenlenmiş sahte pasaport ve kimlik veren kadın şüpheli davranışlarından şüphelendi. Bir süre takibe alınan kadın yolcu pasaport kontrol noktasında kontrol polisinin de dikkati sayesinde yakayı ele verdi.

HAVALİMANI POLİSİNİN DİKKATİNDEN KAÇMADI

HAVALİMANI POLİSİNİN DİKKATİNDEN KAÇMADI

Pasaportu dikkatli şekilde inceleyen pasaport polisi, sahte olabileceğini değerlendirerek yolcuya parmak izi kontrolü yaptı. Yapılan parmak izi kontrolünde çıkan bilgilerle pasaporttaki bilgi uyuşmayınca zanlı gözaltına alındı.

BÖLÜCÜ ÖRGÜT ÜYESİ ÇIKTI

Havalimanı Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, Brezilya'ya gitmek üzere havalimanına gelen ve sahte pasaport ibraz eden kadının, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen bir soruşturmada "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan hapis cezası bulunan 27 yaşındaki bölücü terör örgütü PKK şüphelisi Helin D. olduğu ortaya çıktı.

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN ÖNCE BREZİLYA SONRA AVRUPA

PKK'lı kadın teröristin, emniyetteki ifadesinde, sözde örgüt yöneticilerinden aktarılan emir ve talimat doğrultusunda cezaevine teslim olmamak için yurt dışına kaçmaya çalıştığını söyledi.

Bölücü örgüt üyesi Helin D.'nin, yurt dışına çıkışta dikkat çekmemek için ilk olarak Brezilya'ya, daha sonra da kendilerine kucak açan Avrupa ülkelerine geçiş yapmayı planladığını söylediği ileri sürüldü.

TUTUKLANDI

PKK üyesi Brezilya'ya kaçmaya çalışırken yakalandı!

SON DAKİKA HABER | İstanbul Havalimanı'nda kadın terörist böyle yakalandı..TUTUKLANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun tamamlanmasının ardından dün adliyeye sevk edilen PKK'lı terörist çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sahte pasaportla yakalanan Helin D'nin emniyetteki ifadesinde cezaevine girmemek için kaçtığı ve dikkat çekmemek için önce Brezilya ya ardından da Avrupa ülkelerine geçeceğini söylediği ileri sürüldü. Helin D. ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.