Evlat nöbetindeki ailelerden CHP’ye tepki! Nöbet tutmamızı...
Reklam

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar.

Diyarbakır’da terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, HDP’yi ziyaret eden CHP’lilere tepkisi sürüyor. PKK’nın kaçırdığı polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, CHP’nin nöbeti de engellemek istediğini söyledi. Kaya, CHP milletvekili Veli Ağbaba’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orda oturuyorsun ama PKK senin oğluna zarar verebilir. Senin oğlun sana hakkını helal eder mi?” dediğini aktardı. Kaya, “Yani: eylemi bitir, çık git, demek istiyor” ifadesini kullandı.

19 Eylül 2020 - 10:51 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 11:12

Evlat nöbetindeki ailelerden 'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar

Giriş Tarihi: 19.9.2020  08:04 Son Güncelleme: 19.9.2020  10:17
Diyarbakır’da terör örgütü  tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, ’yi ziyaret eden ’lilere tepkisi sürüyor. PKK’nın kaçırdığı polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, CHP’nin nöbeti de engellemek istediğini söyledi. Kaya, CHP milletvekili ’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orda oturuyorsun ama PKK senin oğluna zarar verebilir. Senin oğlun sana hakkını helal eder mi?” dediğini aktardı. Kaya, “Yani: eylemi bitir, çık git, demek istiyor” ifadesini kullandı.

(Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe)

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetinde 382 gün geride kaldı. 3 Eylül 2019'da başlatılan oturma eylemi süresince 16 aile yeniden evlatlarına kavuşurken, 147 aile nöbete devam ediyor. Aileler önce kendilerini, sonra da HDP'yi ziyaret eden CHP'lilere tepkili. 5 yıl önce Diyarbakır Lice'de PKK tarafından kaçırılan polis memuru Vedat Kaya'nın babası Şeyhmus Kaya, CHP'nin Diyarbakır'daki evlat nöbetini desteklemek yerine engellemeye çalıştığını anlattı.
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar.

'EYLEMİ BİTİRİN' DEMİŞ

Bir süre önce CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, eşi Emine Kaya'ya "Sen orada oturuyorsun ama PKK oğluna zarar verebilir. O zaman oğlun sana hakkını helal eder mi" dediğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Yani orada eylemi bitir, çık git aradan demek istiyor. Ben de arayıp tepki gösterdim" dedi. CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki heyetin aslında HDP'lileri ziyarete geldiğini, formalite icabı çadıra da uğradığını kaydeden Kaya, "Onlar cezaevlerindeki teröristleri ziyaret ediyor, bizi de kandırıyorlar. Hakkımızı helal etmiyoruz" diye konuştu.
Evlat nöbeti tutan annelerden CHP'ye tepki - Son dakika haber

CHP'YE GÜVENMİYORUZ

Yeni Şafak'ın haberine; Muş'ta üniversite okurken kaçırılan Esra Özkan'ın ağabeyi Ali Özkan da 7 yıldır yüzlerinin gülmediğini anlattı. CHP'nin tutumunu bildikleri için bu konuda yardım isteme gereği bile duymadıklarını ifade eden Özkan şunları söyledi: "Birçok parti bize destek oldu ama Türkiye'nin en köklü partisi olduğunu öne süren CHP'den hiç destek görmedik. Eylemimiz 1 yılı devirdi, gelen giden olmadı. Aksine terörist cenazelerine gittiler. Ülkenin zararına ne varsa destek verdiler. Zaten çadırda onların bu sessizliğine karşı tepki oluşmuştu. Ziyaret sırasında da 'Sizi istemiyoruz' diyerek çadırdan kovdular. Biz CHP'nin samimiyetine inanmıyoruz. Onlara geçmişten beri güvenmiyoruz."

CHP'li Ağbaba'dan evlat nöbeti tutan anneye hakaret - Gündem haberleri

HDP'DEN TEHDİT ALIYOR

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırılıp PKK'ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş'a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı" şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.
 heyeti önce ’yi ziyaret edip sonra da evlat nöbetindeki annelere uğradı! Tepki çığ gibi
 Diyarbakır İl Başkanı  ve beraberindeki parti üyeleri  il başkanlığını ziyaret etti. Özer ve beraberindekiler, parti çıkışında, bir yılı aşkın süredir HDP önünde evlat nöbetinde bulunan ailelerle görüşmek istedi. Aileler, CHP'li heyete kendilerinden önce HDP'yi ziyaret etmesine tepki gösterdi.

CHP heyeti önce HDP’yi ziyaret edip sonra da evlat nöbetindeki annelere uğradı! Tepki çığ gibi

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan beri farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde evlat nöbetine başlayan ailelerin eylemi 376'ncı gününde devam ederken CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindekiler HDP'ye ziyarette bulundu. Özer ve beraberindekiler, HDP ziyaretinin ardından parti binası önünde 1 yılı aşkın süredir evlat nöbetinde bulunan aileleri ziyaret etti. Aileler, CHP'li heyete kendilerinden önce HDP'yi ziyaret ettikleri dolayısıyla tepki gösterdi.

CHP Diyarbakır il Başkanı Gönül Özer

Ziyaret öncesi açıklamada bulunan ailelerden baba Süleyman Aydın, CHP'lilerin önce HDP'ye gittiklerini buradan izin aldıktan sonra gelip aileleri ziyaret edeceklerini belirterek, CHP'lilerin 1 yıldır kendilerini ziyarete gelmediğini bugün de gelmelerini istemediklerini söyledi.

Ailelerin tepkileri üzerine CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki parti üyeleri HDP il binasından çıktından sonra yoğun güvenlik önlemleri altında evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti. Ziyaret sırasından aileler, CHP İl Başkanı Gönül Özer'e 1 yıldan bu yana eylemde olduklarını ve çocuklarını HDP'den istediklerini ifade ederek, çocukların HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını CHP'lilerin de bildiğini kaydetti.

Yapılan ziyaret ardından açıklamada bulunan CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer, "Onları dinledim ailelerin acısını anlıyorum. Çünkü ben de bir anneyim. Umudum tez zamanda ailelerin çocuklarına kavuşmasıdır. HDP'lilerle diyalog için bizler de her zaman aileler için hazırız" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Özer ve beraberindekiler bölgeden ayrıldı.

Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK’nın altı kurucusundan biri olan 'Fuat Kod' olarak bilinen Ali Haydar Kaytan'ın Eylül 2019'da TSK'nın hava operasyonuyla öldürüldüğü ancak uzun süredir bu bilginin saklandığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 16.09.2020 19:06

Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe

PKK/KCK’nın İdeolojik Alan Sorumlusu olan Kaytan, elebaşı Abdullah Öcalan’dan sonra örgütün ideolojik ve teorik yönü en güçlü mensubu olarak biliniyor.

Ali Haydar Kaytan
Ali Haydar Kaytan

DARBE SÜRECİNDE TÜRKİYE'DEN KAÇTI

Seksenli yıllarda önce Almanya’dan sonra Fransa'dan sığınma talebinde bulunmuş 12 Eylül 1980 darbe sürecinde yurt dışına kaçmıştı.

1994'TE ALMANYA SERBEST BIRAKTI

Almanya PKK'yı terör örgütü olarak tanınmasına rağmen şimdi nasılsa 1994'te de terör örgütünü sahiplendi. Terörist Kaytan adam öldürme/kaçırma ile terör örgütüne üye olma suçlarından ülkede 7 yıl hapis cezası almasına rağmen, serbest bırakıldı.

Ali Haydar Kaytan
Ali Haydar Kaytan

SOLUĞU LÜBNAN'DA ALDI

Almanya'nın serbest bıraktığı terörist Kaytan soluğu Lübnan'da aldı oradan da yeni kadroların eğitimiyle ilgilenmek için elebaşı Öcalan'a katıldı.

ÖLÜMÜ SAKLANIYOR

Ali Haydar Kaytan'ın uzun zamandır görüntü vermemesi ve açıklama yapmaması terör örgütünün ölümünü sakladığına dair şüpheler oluşturdu.

YEREL KAYNAKLAR ÖLÜMÜNÜ DOĞRULADI

Bölgedeki yerel kaynaklar üzerinden gelen bilgilere göre Kaytan'ın Eylül 2019'da Türkiye'nin Kandil'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında öldüğü söyleniyor. 

ABDULLAH AĞAR: SİHA İLE ÖLDÜRÜLDÜ

Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, terörist Kaytan'la ilgili sosyal medyadan şu bilgileri paylaştı; YPG/PKK’nın Başkanlık Konseyi Üyesi ‘Kod Fuat’: Ali Haydar kaytan bir SİHA akınıyla etkisizleştirilmiş. En önemli 7 terörist başından biri olan Ali Haydar KAYTAN’ı SİHA’nın geçen sonbaharda vurduğu, ancak ÖRGÜT TARAFINDAN GİZLENDİĞİ İFADE ediliyor.

Bu teröristlerin hepsi öldürüldü - Dünya - http://www.15-temmuz.net com -Haber Sitesi.

ÖRGÜTTEN KAÇANLAR DA TEYİT ETTİ

Ayrıca, örgütten kaçarak Türkiye’ye teslim olan bazı örgüt mensuplarının da bu bilgiyi teyit ettiği, ideolojik eğitim ile motivasyon uzmanı Fuat kodun uzun zamandır ortalıkta görünmediğini söyledikleri belirtiliyor.
PKK'nın elebaşları öldürüldü!

MORALLER BOZULMASIN DİYE SAKLANIYOR!

Örgütün konuyla ilgili bugüne kadar bir açıklama yapmaması PKK’nın, moraller bozulmasın diye üst düzey ölümleri sakladığı bilgilerini doğrular nitelikte.

Evlat nöbetine iki aile daha katıldı Son dakika: Diyarbakır'daki evlat nöbetine bir anne daha katıldı: Allah'tan bulsunlar HDP önündeki evlat nöbeti direnişi sürüyor, aileler katılmaya devam ediyor Almanya'da PKK tarafından kızı kaçırılan annenin eylemi sürüyor
CHP nöbet tutmamızı istemiyor
Diyarbakır’da terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, HDP’yi ziyaret eden CHP’lilere tepkisi sürüyor. PKK’nın kaçırdığı polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, CHP’nin nöbeti de engellemek istediğini söyledi. Kaya, CHP milletvekili Veli Ağbaba’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orda oturuyorsun ama PKK senin oğluna zarar verebilir. Senin oğlun sana hakkını helal eder mi?” dediğini aktardı. Kaya, “Yani: eylemi bitir, çık git, demek istiyor” ifadesini kullandı.

Şehmus Kaya
Şehmus Kaya
 

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetinde 382 gün geride kaldı. 3 Eylül 2019’da başlatılan oturma eylemi süresince 16 aile yeniden evlatlarına kavuşurken, 147 aile nöbete devam ediyor. Aileler önce kendilerini, sonra da HDP’yi ziyaret eden CHP’lilere tepkili. 5 yıl önce Diyarbakır Lice’de PKK tarafından kaçırılan polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şeyhmus Kaya, CHP’nin Diyarbakır’daki evlat nöbetini desteklemek yerine engellemeye çalıştığını anlattı.

CHP’li Gönül Özer

‘EYLEMİ BİTİRİN’ DEMİŞ

Bir süre önce CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orada oturuyorsun ama PKK oğluna zarar verebilir. O zaman oğlun sana hakkını helal eder mi” dediğini aktaran Şeyhmus Kaya, “Yani orada eylemi bitir, çık git aradan demek istiyor. Ben de arayıp tepki gösterdim” dedi. CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki heyetin aslında HDP’lileri ziyarete geldiğini, formalite icabı çadıra da uğradığını kaydeden Kaya, “Onlar cezaevlerindeki teröristleri ziyaret ediyor, bizi de kandırıyorlar. Hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuştu.

Veli Ağbaba

CHP’YE GÜVENMİYORUZ

Muş’ta üniversite okurken kaçırılan Esra Özkan’ın ağabeyi Ali Özkan da 7 yıldır yüzlerinin gülmediğini anlattı. CHP’nin tutumunu bildikleri için bu konuda yardım isteme gereği bile duymadıklarını ifade eden Özkan şunları söyledi: “Birçok parti bize destek oldu ama Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu öne süren CHP’den hiç destek görmedik. Eylemimiz 1 yılı devirdi, gelen giden olmadı. Aksine terörist cenazelerine gittiler. Ülkenin zararına ne varsa destek verdiler. Zaten çadırda onların bu sessizliğine karşı tepki oluşmuştu. Ziyaret sırasında da ‘Sizi istemiyoruz’ diyerek çadırdan kovdular. Biz CHP’nin samimiyetine inanmıyoruz. Onlara geçmişten beri güvenmiyoruz.”

Ali Özkan

HDP’den tehdit alıyor

  • Oğlunun HDP’liler tarafından kaçırılıp PKK’ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, “Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş’a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı” şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.
Terör örgütü PKK'nın suikast timi mısır tarlasında sigara içerken fark edildi, İHA'lar tarafından etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Terör örgütü PKK'nın suikast timi mısır tarlasında sigara içerken fark edildi, İHA'lar tarafından etkisiz hale getirildi

HDP'DEN TEHDİT ALIYOR

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırılıp PKK'ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş'a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı" şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.

PKK ekmediği için mücadele edenlerin canına kastetti! HDP bu zulme sessiz kaldıPKK EKMEDİĞİ İÇİN MÜCADELE EDENLERİN CANINA KASTETTİ! HDP BU ZULME SESSİZ KALDI
Diyarbakır annelerinden sert tepki: Kahrolsun PKK lanet olsun HDPDİYARBAKIR ANNELERİNDEN SERT TEPKİ: KAHROLSUN PKK LANET OLSUN HDP
Kaytan öldü iddiası
GÜNDEM
Kaytan öldü id

Terör örgütü 'nın sözde komutanı  öldürüldü
Terör Örgütü ’nın sözde Başkanlık Konseyi üyesi  ortadan kaldırıldı. Sözde komutanın Eylül 2019'da Türkiye'nin 'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekâtında öldürüldüğü belirtiliyor

ATAKAN IRMAKATAKAN IRMAK
Giriş Tarihi: 16.9.2020  18:00 Son Güncelleme: 17.9.2020  01:40

Terör örgütü PKK'nın sözde komutanı Ali Haydar Kaytan öldürüldü

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın en yakınındaki isimlerden örgütün sözde Başkanlık Konseyi üyesi Ali Haydar Kaytan kayıplara karışmıştı. Fuat kod Ali Haydar Kaytan'ın uzun zamandır açıklama yapmadığı gibi görüntü de vermemesi dikkat çekiyordu.

Bölgedeki yerel kaynaklar, Kaytan'ın Eylül 2019'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kandil'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında öldürüldüğü belirtildi.

Fotoğraftakilerin hepsi öldürüldü - Son Dakika Güncel Haberler

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: PKK’lı Ali Haydar Kaytan öldürüldü! 

Ayrıca, örgütten kaçarak Türkiye'ye teslim olan bazı örgüt mensuplarının da bu bilgiyi teyit ettiği, ideolojik eğitim ile motivasyon uzmanı Kaytan'ın uzun zamandır ortalıkta görünmediğini söyledikleri belirtiliyor.

PKK'nın üst düzey isimlerine neşter

Örgütün bugüne kadar bir açıklama yapmadığı, PKK'nın militanların moralini bozmamak için üst düzey ölümleri sakladığı biliniyor.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PKK/KCK Genel Başkanlık Konseyi ile Yürütme Konseyi üyesi olan örgütün kurucularından Ali Haydar Kaytan'ın Kandil'e düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirildiğini iddia etti.

Ağar, "Sahadan aldığım bilgiye göre; en önemli 7 terörist başından biri olan Ali Haydar Kaytan'ı, SİHA'nın geçen sonbaharda vurduğu; ancak örgüt tarafından gizlendiği ifade ediliyor" açıklamasında bulundu. Ağar, "Biz Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan'ı yani medyatik olanları biliyoruz; ama Ali Haydar Kaytan da en az onlar kadar, hatta ideolojik ve siyasi yönüyle onlardan daha önemli bir terörist başı" ifadelerini kullandı.
Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe - GÜNCEL Haberleri, Haber7

TERÖRİST KAYTAN KİMDİR?

Ali Haydar Kaytan'ın kod adı Fuat...Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK'nın altı kurucusundan birisi.
Hâlihazırda PKK/KCK Genel Başkanlık Konseyi ile Yürütme Konseyi üyesi olarak görülüyor.

PKK/KCK'nın İdeolojik alan Sorumlusu. Terörist Öcalan'dan sonra örgütün ideolojik ve teorik yönü en güçlü mensubu olarak biliniyor.
Bir dönem örgütün canlı bomba ve özel kuvvetler unsurlarının eğitim ve motivasyonunundan da sorumluydu.
12 Eylül 1980 darbe sürecinde yurt dışına kaçtı.
Seksenli yıllarda önce Almanya'dan sonra Fransa'dan sığınma talebinde bulundu.
Adam öldürme/kaçırma ile terör örgütüne üye olma suçlarından 1994'de yargılandığı Almanya'da 7 yıl hapis cezası almasına rağmen serbest bırakılmasını müteakip Lübnan'a geçip Öcalan ile birlikte yeni kadroların eğitimiyle ilgilendiği iddia ediliyor.
Terör elebaşı Kaytan öldürüldü mü?

Terör elebaşı Kaytan öldürüldü mü?
İtirafçı PKK'lılar, "Terör elebaşı Ali Haydar Kaytan, 2019'da operasyonda öldürüldü. Örgüt ölümünü gizledi" dedi.

"Terör örgütü PKK'nın kurucularından Ali Haydar Kaytan, 2019'da operasyonda öldürüldü."

Bu iddiayı PKK itirafçıları dile getirdi. Saha bilgileri de iddiaları destekledi. Teslim olan teröristlerin ifadelerinde terör elebaşı Kaytan'ın öldürülmesinin örgütten gizlendiği bilgisi de yer aldı.

Onlarla fotoğraf çektirenlerin hepsi öldürüldü - GÜNCEL Haberleri

KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi de olan terörist, 1980 yılında yurt dışına kaçtı. Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki kamplarında teröristlerin eğitiminden sorumlu oldu.

Birçok terör eyleminin arkasındaki isimdi

PKK'nın sözde merkez komitesine de seçilen terörist Ali Haydar Kaytan, birçok terör eyleminin arkasındaki isimdi.

1988'de Batı Almanya'da tutuklanan terörist, 1994'te serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan sonra yeniden terör örgütü PKK'nın sözde yönetim kadrosunda yer aldı.

Terör örgütünün sözde üst düzey 7 kişisinden biri olan terörist Ali Haydar Kaytan, aynı zaman terör örgütünün sözde başkanlık konseyi üyesiydi.

Terörist, terörden en çok arananlar listesinin kırmızı kategorisinde 10 milyon lira ödülle aranıyordu.

si'nin 'li tecavüzcü başkanı ’ın tüm kirli çamaşırları ortaya saçıldı: Rant, rüşvet, kıyak...

Giriş Tarihi: 17.09.2020 Güncelleme Tarihi: 17.09.2020 

 Başkanı ’li ’ın iş istemeye gelen kadına tecavüz skandalının ardından yaptığı usulsüzlükler de ortaya çıktı. Atabay’ın, CHP’li işadamına ait şirkete 2 milyon lira aktardığı, ‘tecavüz çiftliğinin’ sahibi Ali Ç.’nin akaryakıt istasyonuna usulsüz ‘LPG’ ruhsatı verdiği tespit edildi.

Aydın'ın Didim ilçesi, iş istemeye gelen S.T.'ye, meclis üyesi arkadaşı Ali Ç.'nin çiftliğinde tecavüzle suçlanan CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın yakın çevresine yaptığı kıyaklarla çalkalanıyor. Belediyeyi borç batağına sürükleyen kıyaklar dilden dile dolaşıyor. Tecavüz mağduru S.T.'nin, kendisine alkol ve uyuşturucu verilerek Atabay ve DİBEL Müdürü Öner Ç.'nin tecavüz ettiklerini, çiftliğin sahibi Ali Ç.'nin tecavüzü görüntülediğini, Başkan Yardımcısı Öznur G.'nin de izlediğini öne sürdüğü skandalın baş aktörleri ile ilgili yeni iddialar gün yüzüne çıkıyor.

2 MİLYONLUK KIYAK
Belediye Başkanı Atabay, iddialara göre 2016'da dönemin CHP eski ilçe başkanı Gökmen Karataş'ın yeğeni Adnan A.'ya ait şirkete doğrudan temin yoluyla 2 milyon lira aktardı. Ardından Adnan A.'nın şirketinden, neredeyse bir forklift alınacak fiyata forklift kiraladı. Bu iddialara göre başkan yardımcısı Öznur G. hakkında, belediyede çalışmaya başlamadan önce Söke'de uyuşturucu bulundurmaktan işlem yapıldı. Ayrıca Öznur G'nin belediyede çalışmaya başladıktan sonra mal varlığındaki artış da şikayet konusu oldu.

ONLARCA GAYRİMENKUL
Bir vatandaşın CİMER'e yaptığı şikayet ilçe gündeme gelen iddiaya göre 5 kere evlilik yapan Öznur G.'nin ev kadını olan annesinin üzerine Konya'da 3, Didim'de 2, İzmir Buca'da da 1 olmak üzere toplam 6, emekli babasının üzerine ise Konya'da 9, Didim'de de 2 olmak üzere toplam 11 gayrimenkul kayıtlı. Öznur G.'nin eşi Taner G. hakkında ise yıkım kararları bulunan sahildeki 'beach' yapılarının yıkımlarının durdurulması için bağış adı altında işletmecilerden 200 bin lira rüşvet aldığı iddiası da bulunuyor. Bu skandal ise işletmecilerin, "Bizi korona değil, belediye vurdu" pankartı ile patlak verdi.

USULSÜZ RUHSAT
Başkan Atabay ile 'tecavüz' çiftliğinin sahibi Ali Ç.'nin de yakın arkadaş oldukları belirtildi. Atabay'ın, sık sık gidip vakit geçirdiği yaklaşık 20 dönümlük çiftlikteki zeytinliğin de belediye ekiplerine temizlettirildiği, içerisindeki yürüyüş yollarına da yine belediye ekiplerince parke taşı döşendiği belirtildi. Atabay'ın ayrıca, tecavüzü görüntülediği için "Kadraj Ali" olarak anılan Ali Ç.'nin, akaryakıt istasyonuna şehir merkezinde olmasına rağmen usulsüz olarak "LPG" ruhsatı verdiği de iddia edildi.

DİKENLİ TELLERLE ÇEVRİLİ
Tecavüz skandalının yaşandığı öne sürülen Akköy Balat mevkiinde bulunan çiftlik evi, en yakın yerleşim birimine 2 kilometre mesafede bulunuyor. Çevresi elektrikli tellerle çevrilen çiftlikteki ev ise kot farkından dolayı yoldan aşağıda kaldığı ve çevresindeki ağaçlar nedeniyle dışarıdan görünmüyor. Havadan görüntülenen çiftlik evinde kimsenin olmadığı, kapısında ise asma kilit bulunduğu görüldü. Kapıda ve dikenli tellerin üzerinde 'Dikkat köpek var' ve 'Dikkat elektrik akımı' yazan tabelalar var.

CHP'li Atabay’ın dosyası kabarık! Sadece tecavüz değil...
BÖLGE HALKI TEPKİLİ
Bölge halkından Turgutreis Gündoğan (60), "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Başkanı bilmiyorum ama A.Ç.'yi gidip gelirken görüyoruz. Selam bile vermezler. Gelip oy istemesini biliyorlar" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

SKANDALA AİLE BAKANLIĞI MÜDAHİL OLDU
Mağdur koruma altına alındı
CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın kendisinden iş isteyen kadına CHP'li Meclis Üyeleri Öner Ç. ve Ali Ç. ile birlikte bir çiftlik evinde tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı soruşturmaya müdahil olarak mağdur kadını koruma altına aldı. Dehşeti yaşayan kadın suç duyurusunda bulunmuş ve önceki gün Didim Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şüphelileri fotoğraf üzerinden tek tek teşhis etmişti. Dün ise önemli bir gelişme yaşandı. Aydın Didim Sosyal Hizmetler Müdürü, S.T.'nin avukatı Murat Sultansu'ya ulaşarak mağdura destek verileceğini belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı soruşturmaya dahil olurken, tecavüz mağduru S.T.'nin koruma altına alındığı ve güvenli bir yere yerleştirildiği öğrenildi. SABAH'a konuşan S.T.'nin avukat Murat Sultansu, "Müvekkilimin sosyal ve güvenlik ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bakanımıza hassasiyeti ve duyarlılığı için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Didim bu iddialarla çalkalanıyor: Tecavüz rant rüşvet kıyak

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın tecavüz skandalına Aile Bakanlığı müdahil oldu

CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın dosyası kabarık!

İş istemeye gelen kadına tecavüz skandalının baş aktörü Didim Belediye Başkanı ’ın, CHP’li iş adamına ait şirkete 2 milyon lira aktardığı, ‘tecavüz çiftliğinin’ sahibi Ali Ç.’nin akaryakıt istasyonuna usulsüz ‘LPG’ ruhsatı verdiği ortaya çıktı.

CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın dosyası kabarık!

Aydın'ın Didim ilçesi, iş istemeye gelen S.T.'ye, meclis üyesi arkadaşı Ali Ç.'nin çiftliğinde tecavüzle suçlanan CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın yakın çevresine yaptığı kıyaklarla çalkalanıyor. Belediyeyi borç batağına sürükleyen kıyaklar dilden dile dolaşıyor. Tecavüz mağduru S.T.'nin, kendisine alkol ve uyuşturucu verilerek Atabay ve DİBEL Müdürü Öner Ç.'nin tecavüz ettiklerini, çiftliğin sahibi Ali Ç.'nin tecavüzü görüntülediğini, Başkan Yardımcısı Öznur G.'nin de izlediğini öne sürdüğü skandalın baş aktörleri ile ilgili yeni iddialar gün yüzüne çıkıyor.

2 MİLYONLUK KIYAK
Belediye Başkanı Atabay, iddialara göre 2016'da dönemin CHP eski ilçe başkanı Gökmen Karataş'ın yeğeni Adnan A.'ya ait şirkete doğrudan temin yoluyla 2 milyon lira aktardı. Ardından Adnan A.'nın şirketinden, neredeyse bir forklift alınacak fiyata forklift kiraladı. Bu iddialara göre başkan yardımcısı Öznur G. hakkında, belediyede çalışmaya başlamadan önce Söke'de uyuşturucu bulundurmaktan işlem yapıldı. Ayrıca Öznur G'nin belediyede çalışmaya başladıktan sonra mal varlığındaki artış da şikayet konusu oldu.

ONLARCA GAYRİMENKUL

USULSÜZ RUHSAT
Didim bu iddialarla çalkalanıyor: Tecavüz rant rüşvet kıyakDİKENLİ TELLERLE ÇEVRİLİBÖLGE HALKI TEPKİLİ
Bölge halkından Turgutreis Gündoğan (60), "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Başkanı bilmiyorum ama A.Ç.'yi gidip gelirken görüyoruz. Selam bile vermezler. Gelip oy istemesini biliyorlar" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

SKANDALA AİLE BAKANLIĞI MÜDAHİL OLDU! MAĞDUR KORUMA ALTINA ALINDI
CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın kendisinden iş isteyen kadına CHP'li Meclis Üyeleri Öner Ç. ve Ali Ç. ile birlikte bir çiftlik evinde tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı soruşturmaya müdahil olarak mağdur kadını koruma altına aldı. Dehşeti yaşayan kadın suç duyurusunda bulunmuş ve önceki gün Didim Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şüphelileri fotoğraf üzerinden tek tek teşhis etmişti. Dün ise önemli bir gelişme yaşandı. Aydın Didim Sosyal Hizmetler Müdürü, S.T.'nin avukatı Murat Sultansu'ya ulaşarak mağdura destek verileceğini belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı soruşturmaya dahil olurken, tecavüz mağduru S.T.'nin koruma altına alındığı ve güvenli bir yere yerleştirildiği öğrenildi. SABAH'a konuşan S.T.'nin avukat Murat Sultansu, "Müvekkilimin sosyal ve güvenlik ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bakanımıza hassasiyeti ve duyarlılığı için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

CHP’li başkan Ahmet Deniz Atabay kayrıldı mı? | Didim’deki tecavüz iddiasında flaş gelişme...CHP'Lİ BAŞKAN AHMET DENİZ ATABAY KAYRILDI MI? | DİDİM'DEKİ TECAVÜZ İDDİASINDA FLAŞ GELİŞME...

CHPli Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve ekibi hakkında flaş iddia: Mağdur kadınlara tecavüz ediyorduCHP'Lİ DİDİM BELEDİYE BAŞKANI AHMET DENİZ ATABAY VE EKİBİ HAKKINDA FLAŞ İDDİA: MAĞDUR KADINLARA TECAVÜZ EDİYORDU

Didim bu iddialarla çalkalanıyor: Tecavüz rant rüşvet kıyak

İş istemeye gelen kadına tecavüz skandalının baş aktörü  Başkanı ’ın, ’li işadamına ait şirkete 2 milyon lira aktardığı, ‘tecavüz çiftliğinin’ sahibi Ali Ç.’nin akaryakıt istasyonuna usulsüz ‘LPG’ ruhsatı verdiği ortaya çıktı KAYNAK:SABAH

Bu haber 290476 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...