Diyarbakır’da AK Parti İlçe Başkanlığına molotofla...
Reklam

Diyarbakır'da AK Parti İlçe Başkanlığına molotofla saldırdılar! Peş peşe tepkiler geldi...

Diyarbakı'ın Hani ilçesinde, AK Parti il binasına bir kişi tarafından molotof kokteyli atıldı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olay anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Güvenlik güçleri olaydan sonra yaya olarak kaçan saldırganı ve yardım eden şüpheliyi yakaladı

19 Haziran 2021 - 00:36

Sondakika: Diyarbakır'da AK Parti İlçe Başkanlığına molotoflu saldırı!

Giriş Tarihi: 18.06.2021 Güncelleme Tarihi: 19.06.2021 

Son dakika haberi... ’ın  ilçesinde  Hani ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotoflu saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında yapılan geniş çaplı operasyon sonucunda olaya ilişkin 2 şahıs gözaltına alındı. Saldırı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "AK Parti Hani ilçe teşkilatı dimdik ayaktadır. Provokasyonları yene yene bugünlere geldik. Aynı iradeyle geleceğe yürüyoruz." ifadelerini kullandı. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise yaptığı açıklamada "Diyarbakır Hani İlçe binamıza yönelik terör saldırısını ve arkasındaki şer odaklarını lanetliyorum. Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir sinsi oyun bozamayacaktır." dedi. Diğer yandan saldırıyı düzenleyen kişinin daha önceden PKK terör örgütüne katılmaya çalışırken yakalandığı da ifade edildi.

Sondakika: Diyarbakır'da AK Parti İlçe Başkanlığına molotoflu saldırı!

'ın  ilçesinde  Hani ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotoflu saldırı yapıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

'da  İlçe Başkanlığına molotofla saldırdılar! Peş peşe tepkiler geldi...’ın  ilçesinde   ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotoflu saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında yapılan geniş çaplı operasyon sonucunda olaya ilişkin 2 şahıs gözaltına alındı. Saldırı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Genel Başkanvekili  yaptığı açıklamada "Diyarbakır Hani İlçe binamıza yönelik terör saldırısını ve arkasındaki şer odaklarını lanetliyorum. Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir sinsi oyun bozamayacaktır." ifadelerini kullandı.

AK Parti İlçe Başkanlığına molotoflu saldırı

Olay, saat 20.55'te Diyarbakır'ın Hani ilçesinde meydana geldi. Zirve Mahallesinde bir binanın 2'nci katında bulunan AK Parti Hani ilçesi binası önüne gelen kimliği belirsiz bir kişi, önce çevreyi kontrol etti. Ardından yanında getirdiği motolof kokteyliyi ateşe verdikten sonra parti binasına atan saldırgan, koşarak bölgeden uzaklaştı.

AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırıDiyarbakır’ın Hani ilçesinde AK Parti Hani ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotoflu saldırı yapıldı. Molotoflu saldırı düzenleyen şahıs ile ona gözcülük yapan zanlı polis tarafından gözaltına alındı.

Video Player

00:09 | 00:35

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

Parti binasında kimsenin bulunmadığı sırada gerçekleştirilen saldırıda içeriye düşen molotof nedeniyle küçük çapta yangın çıktı. Bazı eşyaların zarar gördüğü saldırının ardından alevleri fark eden çevrede oturanlar, polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İlçe binasında küçük çaptaki yangın ise itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda güvenlik güçleri saldırganı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Yaşanan saldırıda can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, olay sonrası ilçe genelinde operasyon başlatan polis ekipleri, saldırganı yakalamak için çalışma başlattı

AK Parti binasına saldırıda flaş gelişme: 2 gözaltıAK PARTİ BİNASINA SALDIRIDA FLAŞ GELİŞME: 2 GÖZALTI

’da AK Parti Hani İlçe binasına molotoflu saldırı

Diyarbakır’da AK Parti Hani İlçe binasına molotoflu saldırı

Diyarbakı'ın Hani ilçesinde, AK Parti il binasına bir kişi tarafından molotof kokteyli atıldı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olay anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Güvenlik güçleri olaydan sonra yaya olarak kaçan saldırganı ve yardım eden şüpheliyi yakaladı

Olay, saat 20.55'te 'ın Hani ilçesinde meydana geldi. Zirve Mahallesinde bir binanın 2'nci katında bulunan AK Parti Hani ilçesi binası önüne gelen bir kişi, önce çevreyi kontrol etti. Ardından yanında getirdiği motolof kokteyliyi ateşe verdikten sonra parti binasına atan saldırgan, koşarak bölgeden uzaklaştı. Parti binasında kimsenin bulunmadığı sırada gerçekleştirilen saldırıda içeriye düşen molotof nedeniyle küçük çapta yangın çıktı. Bazı eşyaların zarar gördüğü saldırının ardından alevleri fark eden çevrede oturanlar, polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İlçe binasında küçük çaptaki yangın ise itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda güvenlik güçleri saldırganı ve yardım eden şüpheliyi yakaladı

AK Parti binasına molotoflu saldırıya, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan tepki! | Video

AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırıyla ilgili iki şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, saat 21.00 sıralarında Zirve Mahallesi Orman Caddesi'ndeki Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Saldırı esnasında bazı partililerin içeride olduğu ancak kimsenin yaralanmadığı öğrenilirken, parti binasında hasar oluştu.

Saldırının ardından polislerin yaptığı çalışmayla molotofkokteylini atan M.E. ile ona gözcülük yapan Ş.B. tespit edilerek gözaltına alındı. M.E'nin, terör örgütü PKK'ya katılım yapmak isterken yakalandığı ve terör örgütü propagandası yapmaktan poliste kaydı olduğu öğrenildi.


SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Yapılan saldırı çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde, bir kişinin elindeki molotofkokteyli yakıp ilçe başkanlığına atması ve ardından hızla kaçışı görülüyor.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, saldırının görüntüsünü Twitter hesabından paylaşarak tepki gösterdi.

Aydın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Dün İzmir HDP İl binasına yönelik yapılan iğrenç saldırının bir benzeri, bu gece Diyarbakır'ımızda AK Parti Hani İlçe teşkilatımızın binasına yönelik olarak yapılmaya çalışıldı. İçeride bulunan kardeşlerimizin şans eseri yara almadan kurtulabildiği bu iğrenç saldırıyı, tıpkı dün yapılan saldırı da olduğu gibi AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak lanetliyoruz. Terör odaklarının ülkemizde oluşan huzur ve güven ortamını baltalamaya yönelik olarak, içerideki uzantıları üzerinden harekete geçmeye çalıştıklarını ibretle müşahede etmekteyiz."

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ'TAN TEPKİ!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da olaya tepki gösterdi.

Kurtulmuş, sosyla medya paylaşımında "Diyarbakır Hani İlçe binamıza yönelik terör saldırısını ve arkasındaki şer odaklarını lanetliyorum.Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hiçbir sinsi oyun bozamayacaktır" dedi.

Diyarbakır’da AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırı | Video

ÖMER ÇELİK: AK PARTİ DİMDİK AYAKTADIR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, "Partimizin Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik saldırıyı lanetliyoruz. Her türlü provokasyonu yenecek güce sahibiz. AK Parti dimdik ayaktadır. AK Parti Diyarbakır teşkilatı dimdik ayaktadır. AK Parti Hani ilçe teşkilatı dimdik ayaktadır." dedi.

"PROVOKASYONLARI YENE YENE BUGÜNLERE GELDİK"

Açıklamalarına devam eden Çelik, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin birliği ve dirliği için çalışmaya devam edeceğiz. Provokasyonları yene yene bugünlere geldik. Aynı iradeyle geleceğe yürüyoruz"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır Hani ilçesi AK Parti binasına yapılan saldırıyı kınadı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti binasına gerçekleştirilen terör saldırısını kınıyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen provokasyonlara karşı milletimiz dikkatle, birlik ve beraberliğimizi güçlü kılarak en güzel cevabı verecektir.

HAMZA DAĞ: MÜCADELEMİZ AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Diyarbakır Hani ilçe binamıza gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Ülkemizin güvenini huzurunu ve istikrarını bozmak isteyenlere karşı mücadelemiz bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir" dedi.

BAKAN GÜL'DEN TEPKİ: LANETLİYORUM

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise, "AK Parti Diyarbakır Hani ilçe binamıza yapılan alçak saldırıyı lanetliyorum. Huzurumuza, kardeşliğimize, birliğimize kastedenler karanlık emellerine ulaşamayacak. Provokatörlerin tuzaklarını başlarına yıkarız" ifadelerine yer verdi.

MEHMET ÖZHASEKİ: AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLARDIR

AK PArti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Partimizin Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum. Provokatif eylemlerle ülkemizde kaos oluşturmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Vatandaşlarımızın huzurunu bozmak isteyenlerle mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

Bu haber 985950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gençlerle bir araya geldi: Davamızı yüreklere nakşetmenin en iyi yolu şiirdir
Başkan Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gençlerle bir araya geldi:...
Başkan Erdoğan'dan TEKNOFEST'te gençlere mesaj!
Başkan Erdoğan'dan TEKNOFEST'te gençlere mesaj! "2053 ve 2071...