Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Le Monde’a konuştu
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Le Monde'a konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Le Monde gazetesine demeç verdi..AB Türkiye'ye samimi davranmıyor" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyetinin 1 Haziran'dan itibaren uygulanması gerektiğini ancak bu sözün tutulmadığını belirtti.

21 Ekim 2018 - 07:57 - Güncelleme: 21 Ekim 2018 - 09:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Le Monde'a konuştu

Giriş:08 Ağustos 2016 13:06: Son Güncelleme: 21 Ekim 2016 07:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Le Monde gazetesine demeç verdi..

Erdoğan Le Monde'a konuştu

AB Türkiye'ye samimi davranmıyor" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyetinin 1 Haziran'dan itibaren uygulanması gerektiğini ancak bu sözün tutulmadığını belirtti......

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Le Monde'a konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vize muafiyeti talebinin yerine getirilmemesi durumunda AB ile varılan sığınmacı anlaşmasının devam etmesinin mümkün olmayacağını söyledi.

Erdoğan, "Vize muafiyeti uygulanmazsa sığınmacı anlaşması devam etmez. Batı darbe girişimi sürecinde Türkiye'yi yalnız bıraktı." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Le Monde'a konuştu

Erdoğan, Le Monde gazetesinde yayımlanan röportajda, darbe girişimine ilişkin soruları yanıtladı.

"BATI KENDİ DEĞERLERİYLE ÇELİŞKİ İÇİNDE"

Erdoğan, "Batı dünyası kendi savunduğu değerlerle çelişki içinde. Batı'nın demokratik değerlere sahip çıkan Türkiye ile dayanışma içinde olması gerekir. Maalesef Türkleri yalnız bırakmayı tercih etti. Batılılar tutuklanan ve açığa alınan insanların sayısından şüphe etmemelidir. Bir hukuk devleti istediği memuru işe almak ve istedini de işten çıkarma hakkına sahiptir. Türkiye böyle bir soruyu Batılı müttefiklerine asla sormadı." diye konuştu.

"HERKES YERİNİ BİLMEK ZORUNDA"

Memurlarla ilgili alınan kararların Türkiye'nin kendi kararı olduğuna işaret eden Erdoğan, "Kimi yerinde tutacağımız, kimi açığa alacağımız bize kalmış bir şey. Herkes yerini bilmek zorunda. Biz bir darbe girişimine ve teröristlere karşı bir mücadele yürütüyoruz. Batı dünyası neyle karşı karşıya olduğumuzu anlamak zorunda." ifadelerini kullandı.

"SIRADAN BİR TERÖRİST SALDIRIYLA KARŞI KARŞIYA DEĞİLDİK"

Darbe girişimi sırasında, Batılı liderlerin bir kısmıyla telefon görüşmeleri yaptığına değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu yeterli değildi. Sıradan bir terörist saldırıyla karşı karşıya değildik. 240 şehit ve 2 bin 200 yaralımız var. Tüm dünya Charlie Hebdo saldırısına tepki gösterdi. Başbakanımız Paris'teki yürüyüşe katıldı. Batılı liderlerin Türkiye'de olanlara aynı şekilde tepki göstermelerini ve bazı klişe kınama mesajlarıyla yetinmemelerini arzu ederdim. Türkiye'ye gelmelerini isterdim."

PUTİN İLE GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le darbe girişimi sonrası yaptığı görüşmeyi de anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Putin, beni taziye için aradığında açığa alınan asker ve memurların sayısıyla ilgili eleştirmedi. Ancak bütün Avrupalılar bana neden bu kadar asker hapiste ve neden bu kadar memur görevden alındı diye sordu. Bir yargıda bulunmak için sahada yaşadığımız olayları görmek gerekiyor. Meclis ve MİT bombalandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi savaş uçakları tarafından hedef alındı. 6 kişi şehit oldu. Batılı yöneticiler empati yapmak yerine ters bir reaksiyon gösterdiler. Bu bizi üzdü, bu kabul edilemez."

Dünya böylesini görmedi! Batı medyası ne gördü?

"AB'NİN TARAFLI BİR YAKLIŞIMI VAR"

Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilere dair bir soruyu cevaplayan Erdoğan, AB'nin sorumluluğuna işaret ederek, "AB üyelerinin Türkiye ile ilişkileri düzeltmesi gerekir. 53 yıldır Avrupa'nın kapısındayız. AB tek sorumlu ve suçludur. Türkiye dışında hiç bir ülkeye böyle davranılmadı. İlk katıldığım AB zirvesi sırasında sadece 15 üye ülke vardı. AB'nin Türkiye'nin üyeliği için bir türlü bitmeyen müzakerelerde fasılların açılması konusunda taraflı bir yaklaşımı var." diye konuştu.

MÜLTECİ RESTİ

AB'nin Türkiye'ye samimi davranmadığını vurgulayan Erdoğan, röportajda şunları söyledi:

"Şu anda 3 milyon sığınmacıyı ağırlıyoruz. Ancak AB'nin tek endişesi onların topraklarına ulaşması. Türk vatandaşlarına vize karşılığında sığınmacıların geri kabulünü bize teklif ettiler. Geri kabul ve vize muafiyetinin 1 Haziran itibarıyla yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Şu anda ağustos ayındayız ancak hala vize muafiyeti yok. Eğer taleplerimiz karşılanmazsa, geri kabuller mümkün olmayacak."

İlgili resim

15 Temmuz nedir

15 Temmuz Uluslararası Emperyalizm`in 50-60 yıllık projesidir, projenin mimarları perde arkasında, Vatikan başta olmak üzere İngiltere`dir,diğer devletler ABD,Almanya,Fransa.Belçika,Hollanda,FETÖ birer piyon..

Bu projenin mimarları, Erdoğan başta olduğu müddetçe, Yeni Dünya Düzeni (New World Order-NWO) projesinin hedefi olan Dünya Devleti’ni kurmanın mümkün olmayacağını,(İslamsız dünya) artık anlamışlardı...

Erdoğan’ın Orta Asya Türk Devletleri ve bir kısım Orta Doğu ülkeleri ile güçlü bir blok kuracağını anladılar ve bu işgal planını öne aldılar.

Bu darbe falan değil doğrudan doğruya işgal planı,

Dünya`da başka bir örneği olmamıştır, bir devletin emniyet teşkilatının %75 i yargının %90 ı Eğitim kurumları, Sağlık kuruluşları, Askeriye, Siyasi Partiler, iktidar partisi dahil her tarafa sızmışlar, ve bu projenin mimarları 15 Temmuz işgal planının yüzde yüz başarıyla sonuçlanacağını inandılar,onun için yaklaşık on ila beş bin arası ingiliz işgal kuvvetleri kıbrıs açıklarında bekletildi, Ayrıca NATO'da İşgal kuvvetleri içinde yer aldı..

Darbe günü Batı dünyası İstanbul ve Ankara’ya canlı yayınla bağlandı, CNN’in ünlü sunucusu Christiane Amanpour ise darbeden 2 gün evvel tüm kamera ve yayın ekibi ile Türkiye’ye gelmişti, darbe günü canlı yayın yapabilmek için.

İncirlik ABD Üssünden 42 helikopterin yok olması ilk anlarda izah edilemedi. Sonradan öğrenildi ki, bu helikopterler Türkiye`yi işgal edecek güçlere katılmışlardı..  askeri darbenin başarılı olmasından sonra İlk planda 24 saat içinde 8.000-10.000 Daeş militanı ve  Irak ın Şii milislerinden 5.000 milis ve Suriye muhaberatından 1000 ajan Türkiye ye sokulacaktı,  

Ayrıca Kalkışmanın başlamasıyla, 2.Tanker uçak İncirlik ABD Üssünden kalkarak Ankara`ya intikal edip, Diyarbakırdan gelip Ankarayı bombalayan F-16’lara sabaha kadar yakıt desteği sağlıyor,

24 saat susan Amerikan ve Batı medyası, darbenin başarısız olacağını anlayınca, tipik yanıltıcı propaganda ile ortaya çıktı. Madem Erdoğan`ın uçağını F-16`lar gördü niye vurmadılar; çünkü, darbe Erdoğan`ın “Sahte Darbesi”ydi de ondan demeye başladılar.

15 Temmuz günü yaşananlar,Bedir,Çanakkale,Sakarya,Kıbrıs savaşlarının benzeri yaşandı, çünkü kalkışmayla beraber Boğaziçi köprüsünde insan seli oluştu,dikkat ederseniz toplanan,kendi insanlarını,kendi halkına karşı.asker elbisesi giymiş teröristler asker bozuntularının, yaptıkları, zulüm, vahşet, katliamlar.

Vahşet ve cehalet çağlarında bile görülmemiştir. Benzeri ormandaki vahşi hayvanların bile yapamadığı olaylara bakınız.15 temmuz günü, Uçaklardan zırh delici mermi, yıkıp yok edici tanklar, kimyasal silahlar kendi masum halkının üzerine ölüm yağdırdılar,buna rağmen başarılı olamadılar.

 Kalkışmanın üzerinden on gün geçmesine rağmen tehlike geçmiş değil, bunlar her fırsatta tekrar saldırıya geçecekler, 15 temmuz işgal planı tekrar tekrar sahnelenecek, ancak Cumhurbaşkanımız Sayın erdoğan`ın söylediği gibi gevşemek yok, eğer biz sıkı durursak,2018`e kadar ABD`nin ve AB`tamemen dağıldığını, İslam`ın dünyaya hakim olduğunu göreceğiz İnşallah, 15 Temmuz Ülkemiz ve İslam alemi için milad olacak.

15 Temmuz tarihdeki yerini, en büyük şanlı zaferlerimizden biri, Erdoğan ise Türk tarihindeki komutanların en başarılısı olarak, altın harflerle yazılıp tarihteki yerini alacaklar.

25.Temmuz.2016  Zülfikar Gençtürk

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

Bu haber 350155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP ve ortaklarına tepkiler çığ gibi büyüdü.
CHP ve ortaklarına tepkiler çığ gibi büyüdü.
Son Dakika: Mazbata daveti nedir? İşte İstanbulseçimlerindeki son durum:
Son Dakika: Mazbata daveti nedir? İşte İstanbulseçimlerindeki...