CHP’li Canan Kaftancıoğlu: Selahattin Demirtaş’a neden...
Reklam

CHP'li Canan Kaftancıoğlu: Selahattin Demirtaş'a neden terörist denildiğini anlamıyorum.

AİHM'nin tutuklu bulunan eski HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması kararı büyük tepki toplamıştı. CHP kanadı ise kararı destekleyici açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Son olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı bir televizyon programında Demirtaş'ın terörist olmadığını savunarak karara uyulması gerektiğini söyledi

25 Aralık 2020 - 09:19 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 11:21

’li ’a neden terörist denildiğini anlamıyorum

Giriş Tarihi: 25.12.2020  08:34 Son Güncelleme: 25.12.2020  08:48

Skandalları ile gündemden hiç düşmeyen   Başkanı  terör sevici olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kaftancıoğlu, ’de katıldığı bir programda terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu bulunan ’a neden terörist denildiğini anlamadığını söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HalK TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programına konuk oldu.

Karadağ'ın sorularına yanıt veren Kaftancıoğlu gündeme dair de açıklamalarda bulundu.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) , cezaevinde bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması yönünde karar almasını da değerlendiren Kaftancıoğlu, Demirtaş'ın terörist olmadığını savunarak karara uyulması gerektiğini söyledi.

Kaftancıoğlu'nun konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;

DEMİRTAŞ'A NEDEN TERÖRİST DİYORLAR
"Bakın mikrofonlara çıkıp, Selahattin Demirtaş terörist diyenler; tırnak içerisinde terörist olmasını neyle ilişkilendiriyorsunuz? İşte 2014'teki 8-9 Ekim olaylarındaki ölümlerden sorumlu tutarak. Bakın ben üşenmedim o iddianameyi okudum. Yargı kararını.

O iddianamede Selahattin Demirtaş'ın o olaylarda ilişkisi oldu suçu oldu, suçu tespit edildi, yargılandı, ceza aldığına dair hiçbir bir şey yokken, gidip siz hele ki bir siyasetçinin hele ki bir Cumhurbaşkanı'nın işine gelen kişilere terörist demesi FETÖ'cü demesi kadar tehlikeli bir durum yoktur"

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AİHM'E DEMİRTAŞ TEPKİSİ
AK Parti grup toplantısında konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AİHM'in Selahattin Demirtaş ile ilgili skandal kararına "Buradaki tartışmanın konusunun Avrupa Parlamentosu'nun terör örgütü olarak kabul ettiği PKK ile içli dışlı olan, elinde onlarca masumun kanı bulunan siyasetçi maskeli bir kişi olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. AİHM şu anda böyle bir teröristi savunmanın arkasında olduğunu bilmelidir. Bilmiyorsa, biz devamlı bunu söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU: DEMİRTAŞ BİR TERÖRİSTTİR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kobani dahil olmak üzere, Kobani'den önce ve sonra kendisi, kardeşleri, sözde siyaset arkadaşlarıyla birlikte Türkiye'nin ekonomik, siyasi, milli birlik, huzur, güven, refah, kalkınma ortamına terörist saldırılar gerçekleştiren, bunu bir gün olsun bile kınamayan, Meclis'te o partiye siyasi çağrılar yapılmasına rağmen 'PKK'yı kınayın, eleştirin' denmesine rağmen, bir kez PKK ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmayan, tam tersine onları gönüllendiren, iştahlandıran ve onlara destek veren, onların ideolojik altyapısını siyasi bir organla meşrulaştırmaya çalışan Selahattin Demirtaş teröristtir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) hangi sebeple olursa olsun, almış olduğu karar, boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı söz konusu değildir" dedi.

CHP'li Kaftancıoğlu'ndan Demirtaş yorumu: Neden terörist diyorlar anlamıyorum

AİHM'nin tutuklu bulunan eski HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması kararı büyük tepki toplamıştı. CHP kanadı ise kararı destekleyici açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Son olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı bir televizyon programında Demirtaş'ın terörist olmadığını savunarak karara uyulması gerektiğini söyledi.

Canan Kaftancıoğlu.

Canan Kaftancıoğlu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HalK TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programına konuk oldu. Gündeme dair de açıklamalarda bulan Kaftancıoğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), cezaevinde bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması yönünde karar almasını da değerlendiren Kaftancıoğlu, Demirtaş'ın terörist olmadığını savunarak karara uyulması gerektiğini söyledi.

CHP'li Tanrıkulu: AİHM'nin Demirtaş ile ilgili kararı yerine getirilmek zorunda

GÜNDEM

CHP'li Tanrıkulu: AİHM'nin Demirtaş ile ilgili kararı yerine getirilmek zorunda

Kaftancıoğlu: Demirtaş'a neden terörist diyorlar anlamıyorum

 OYNAT 03:41

Kaftancıoğlu: Demirtaş'a neden terörist diyorlar anlamıyorum

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halk TV'de katıldığı programda HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu yargılanmasını eleştirdi. Kaftancıoğlu, 'Demirtaş'a neden terörist diyorlar anlamıyorum. Ben iddianameyi okudum, tutukluluğu gerektirecek bir şey göremedim' dedi.

"Terörist olmasını neyle ilişkilendiriyorsunuz*"

Demirtaş'a neden terörist denildiğini anlamadığını belirten Kaftancıoğlu, "Bakın mikrofonlara çıkıp, Selahattin Demirtaş terörist diyenler; tırnak içerisinde terörist olmasını neyle ilişkilendiriyorsunuz? İşte 2014'teki 8-9 Ekim olaylarındaki ölümlerden sorumlu tutarak. Bakın ben üşenmedim o iddianameyi okudum. Yargı kararını. O iddianamede Selahattin Demirtaş'ın o olaylarda ilişkisi oldu, suçu oldu, suçu tespit edildi, yargılandı, ceza aldığına dair hiçbir bir şey yokken, gidip siz hele ki bir siyasetçinin hele ki bir Cumhurbaşkanı'nın terörist demesi, FETÖ'cü demesi kadar tehlikeli bir durum yoktur."

Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk üzerinden Selahattin Demirtaş'ı savundu

 00:39

Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk üzerinden Selahattin Demirtaş'ı savundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti İçi Eğitim Birimi'nin 100. Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaorğlu, Mustafa Kemal Atatürk üzerinden, Selahattin Demirtaş'ı savundu. Kılıçdaroğlu, 'Burası Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'dir sana pabuç bırakmaz.' dedi.

 02:32

"Öğretmen CHP'liyse makbul, değilse kötü. Çiftçi CHP'ye oy veriyorsa iyi, vermiyorsa cahil"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çiftçilere yönelik, 'AK Parti'ye oy verirseniz iki elim yakanızda' sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan, 'Bu ülkede hiç kimsenin CHP'nin keyfine göre hareket etme, CHP'nin istediği gibi davranma mecburiyeti yoktur. Öğretmen CHP'liyse makbul, değilse kötü. Çiftçi CHP'ye oy veriyorsa iyi, vermiyorsa cahil. Yargı mensubu CHP'nin istediği gibi davranıyorsa saygı değer, kendi vicdanına göre hareket ediyorsa militan. Bu listeyi her meslek grubu, her fert için uzatmak mümkündür. Sanıyorum bu zatlara Türkiye'nin 70 yıldır demokrasiyle yönetildiğini sık sık hatırlatmak gerekiyor.' ifadelerini kullandı.

 

AİHM'den teröre destek kararı: Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini istediler

DÜNYA

AİHM'den teröre destek kararı: Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini istediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AİHM'in Demirtaş kararına tepki: Bu terör yanlısı karar bizi bağlamaz

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AİHM'in Demirtaş kararına tepki: Bu terör yanlısı karar bizi bağlamaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Selahattin Demirtaş teröristtir"

SON DAKİKA: AİHM'den skandal Selahattin Demirtaş kararı! İşte terör destekçiliğinin fotoğrafları

Selahattin Demirtaş'ın çıkmasını isteyen Kılıçdaroğlu, Başkan Erdoğan'a, "Burası Mustafa Kemal'in devletidir. Kimsin sen ya, kimsin" dedi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden Selahattin Demirtaş ile ilgili skandal karar
Son dakika:  elebaşı 'dan iğrenç iftira! Kamptan kaçmaya çalışan 4 teröristi...

Giriş Tarihi: 6.12.2020  01:38 Son Güncelleme: 6.12.2020  14:44

’nın başarılı operasyonları ve ikna çalışmaları ile adeta bozguna uğrayan terör örgütü  çözülmeyi engelleyemeyince iğrenç yöntemlere başvurmaya başladı. PKK elebaşılarından ’ın, terör örgütünün kampından kaçmaya çalışan 4 teröristi infaz ettiği, ailelerin çocuklarının peşine düştüğünü öğrenince ‘Hava saldırısı sonucu öldüler’ yalanını söylediği ortaya çıktı.

Sabah

Kamptan kaçmaya çalışan 4 teröristi...

'nın Kandil'deki elebaşılarından olan ve aranan teröristler listesinde 10 milyon liralık kırmızı kategoride yer alan 'Cemal' kod adlı 'ın, güvenlik güçlerine sığınmak için 'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçarken yakalanan 4 örgüt mensubunu kendi elleriyle infaz ettiği ortaya çıktı.

Örgüt infazı bir yıl gizledikten sonra "Askerin operasyonunda öldüler" diyerek her zamanki gibi yalana başvurdu. Kandil'de bulunan PKK kampından kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan Behzat B. kod adlı (27) teröristin ifadesi, örgüt elebaşının yalanını deşifre etti.

Murat Karayılan'ın timsah gözyaşı!

 elebaşından timsah gözyaşı

 elebaşılarından ’ın, terör örgütünün kampından kaçmaya çalışan 4 teröristi infaz ettiği, ailelerin çocuklarının peşine düştüğünü öğrenince ‘Hava saldırısı sonucu öldüler’ yalanını söylediği ortaya çıktı

PKK elebaşından timsah gözyaşı

Murat Karayılan'ın timsah gözyaşı! Kamptan kaçmaya çalışan teröristleri infaz etti

Son dakika:  4 çocuğu infaz edip timsah gözyaşı döktü!

Son dakika... Terör örgütü 'da infaz şoku yaşanıyor! PKK elebaşı ’ın örgüt kampından kaçmaya çalışan 3'ü çocuk yaşta 4 teröristi eline aldığı M-16 silahla tarayarak infaz ettiği, sonrasında ailelerin çocuklarının peşine düştüğünü öğrenince de 'Hava saldırısı sonucu öldüler' yalanını uydurduğu ortaya çıktı. İşte PKK'daki çarpıcı infazın ve ardından katil Murat Karayılan tarfından hazırlanan kara propagandanın kan donduran detayları

Son dakika: Murat Karayılan 4 çocuğu infaz edip timsah gözyaşı döktü!

Son dakika: Terör örgütü PKK'nın Irak'ın Kuzey'inde bulunan Kandil'deki kampında elebaşılarından olan ve aranan teröristler listesinde 10 milyon liralık kırmızı kategoride yer alan 'Cemal' kod adlı Murat Karayılan'ın, güvenlik güçlerine sığınmak için Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçarken yakalanan 4 örgüt mensubunu kendi elleriyle kurşuna dizerek infaz ettiği ortaya çıktı.

KAÇMAYI BAŞARAN 27 YAŞINDAKİ TERÖRİST ANLATTI

Örgüt infazı bir yıl gizledikten sonra "Askerin operasyonunda öldüler" diyerek her zamanki gibi yalana başvurdu. Kandil'de bulunan PKK kampından kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan Behzat B. kod adlı (27) teröristin ifadesi, örgüt elebaşının yalanını deşifre etti.

ELLERİNİ VE AYAKLARINI BAĞLADI

Edinilen son dakika bilgisine göre Hakkâri Yüksekova'dan 5 yıl önce kandırılarak götürüldüğü örgütten ekim ayında kaçan Behzat B. kod adlı terörist örgüt içinde yaşadıklarını anlatarak, "Geçtiğimiz yıl mart ayında Irak'ın kuzeyi ile İran sınır hattında bulunan kamptan kaçarken yakalanan Argeş Piri, Mervan Serhat, Gelhat Beritan ve Reşo Kuri kod adıyla tanıdığım örgüt mensuplarını elleri ve ayaklarından bağlayıp bir mağara içine koydular.

20 KORUMAYLA GELDİ VE ELİNE ALDIĞI SİLAHLA KURŞUNA DİZDİ

Terörist Murat Karayılan 3 gün sonra 20'den fazla korumasıyla kampa geldi. Kampta bulunan 55-60 kişiyi toplayıp bir çember şekline aldırdılar. Mağaradaki 4 kişiyi sürükleyerek bu çemberin ortasına getirdiler. Murat Karayılan elindeki M-16 silahı ile tarayarak infaz etti. Bize dönüp 'Bu sonuç hepinize ders olsun' diyerek bağırıp gitti.

AİLELER ÇOCUKLARININ PEŞİNE DÜŞÜNCE...

İnfaz edilenlerin ailelerinin, çocuklarının akıbetlerini sormaya başladığını duydum" ifadelerini kullandı. İstihbarat birimleri bu ifade üzerine yaptıkları detaylı çalışmada infaz edilen teröristlerle ilgili Murat Karayılan'ın terör örgütünün yayın organlarında, "23 Nisan 2019'da askerin hava saldırısında öldüler" deyip timsah gözyaşı döktüğünü belirledi.

TESLİM OLAN PKK'LI ÖLDÜRÜLENLERİN KİMLİĞİNİ TEŞHİS ETTİ

İnfaz edilen Argeş Piri kod adlı Şadi Önal, Mervan Serhat kod adlı Adem Akyol, Gelhat Beritan kod adlı Şervan Atilla ve Reşo Kuri kod adlı Ayetullah Cengiz'in fotoğrafları, teslim olan Behzat B. kod adlı terörist A.Ş. tarafından teşhis edildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNDE İNFAZLAR SIRADANLAŞTI

Eli kanlı terör örgütü PKK'da infazlar çok uzun yıllardır sıradanlaşmış durumda. Hata yapan, terör elebaşlarının emirlerini sorgulayan, teslim olmak isteyen, tecavüze direnen çok sayıda terörist, kırmızı bültenle aranan örgüt elebaşlarının bizzat ya da verdiği talimatlarla öldürülüyor. Bu infazlar kaçmayı başaran teröristler tarafından ifşa ediliyordu.

Son dakika haberine göre;  elebaşılarından ’ın, terör örgütünün kampından kaçmaya çalışan 4 teröristi infaz ettiği, ailelerin çocuklarının peşine düştüğünü öğrenince ‘Hava saldırısı sonucu öldüler’ yalanını söylediği ortaya çıktı.

Murat Karayılan'ın timsah gözyaşı! Kamptan kaçmaya çalışan teröristleri infaz etti

'nın Kandil'deki elebaşılarından olan ve aranan teröristler listesinde 10 milyon liralık kırmızı kategoride yer alan 'Cemal' kod adlı 'ın, güvenlik güçlerine sığınmak için 'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçarken yakalanan 4 örgüt mensubunu kendi elleriyle infaz ettiği ortaya çıktı. Örgüt infazı bir yıl gizledikten sonra "Askerin operasyonunda öldüler" diyerek her zamanki gibi yalana başvurdu.

Kandil'de bulunan PKK kampından kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan Behzat B. kod adlı (27) teröristin ifadesi, örgüt elebaşının yalanını deşifre etti.


SİLAHLA TARADI
Hakkâri Yüksekova'dan 5 yıl önce kandırılarak götürüldüğü örgütten ekim ayında kaçan Behzat B. kod adlı terörist örgüt içinde yaşadıklarını anlatarak, "Geçtiğimiz yıl mart ayında Irak'ın kuzeyi ile  sınır hattında bulunan kamptan kaçarken yakalanan  ve  kod adıyla tanıdığım örgüt mensuplarını elleri ve ayaklarından bağlayıp bir mağara içine koydular. Murat Karayılan 3 gün sonra 20'den fazla korumasıyla kampa geldi. Kampta bulunan 55-60 kişiyi toplayıp bir çember şekline aldırdılar. Mağaradaki 4 kişiyi sürükleyerek bu çemberin ortasına getirdiler. Murat Karayılan elindeki M-16 silahı ile tarayarak infaz etti. Bize dönüp 'Bu sonuç hepinize ders olsun' diyerek bağırıp gitti. İnfaz edilenlerin ailelerinin, çocuklarının akıbetlerini sormaya başladığını duydum" ifadelerini kullandı.

İstihbarat birimleri bu ifade üzerine yaptıkları detaylı çalışmada infaz edilen teröristlerle ilgili Murat Karayılan'ın terör örgütünün yayın organlarında, "23 Nisan 2019'da askerin hava saldırısında öldüler" deyip timsah gözyaşı döktüğünü belirledi. İnfaz edilen Argeş Piri kod adlı Şadi Önal, Mervan Serhat kod adlı Adem Akyol, Gelhat Beritan kod adlı Şervan Atilla ve Reşo Kuri kod adlı Ayetullah Cengiz'in fotoğrafları, teslim olan Behzat B. kod adlı terörist A.Ş. tarafından teşhis edildi.

SON DAKİKA: Terör örgütü 'nın elebaşı 'ın postacısı yakalandı

Son dakika haberine göre, 'lının itirafı müteahhitlik yapan postacıyı ele verdi. Terör örgütü PKK'nın elebaşı 'ın postacısı yakalandı.

PKK'lının itirafı müteahhitlik yapan postacıyı ele verdi. Terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'ın postacısı yakalandı. Uyuyan hücrelerde talimat bekleyen 147 isim deşifre oldu.

20 YILLIK ARŞİV ELE GEÇİRİLMİŞTİ
Terörle mücadele gerek yurt içinde gerek yurt dışında aralıksız devam ediyor. Diyarbakır Lice ilçe kırsalında bir operasyon gerçekleştirilmişti. Yapılan operasyonda PKK'nın 20 yıllık bir arşivi ele geçirilmişti.


GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON
Arşivden elde edilen görüntülerle birlikte geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 13 Kasım tarihinde bir operasyon yapıldı.


TUTUKLANDI
Operasyonda Murat Karayılan, Cemil Bayık ve PKK'nın hendek planlayıcıs Sabri Başkale kod adlı Fethi Şarlatan'ın talimatlarını Kandil'den Diyarbakır'ın Lice ilçesinde kırsalda PKK'lılara getiren 1 terörist Diyarbakır'da gözaltına alındı.Gözaltına alınan terörist mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pençe-Kaplan’la Haftanin’de 'ya ağır darbe: Kaç heval kaç

Son dakika haberi! Pençe-Kaplan Kara Harekâtıyla, Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’de 30 yıllık  hâkimiyeti sona erdi. Bölgenin dünü ve bugününü ortaya koyan fotoğraflar terörle mücadeledeki kararlılık ve başarının kanıtı.

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesi geçmişte, terör örgütü PKK'nın özel kamplarda eğittikleri teröristleri üs bölgelerimize saldırı için gönderdiği, halaylar çekip kongreler yaptığı, hatta dağlarına İmralı'daki Abdullah Öcalan'ın adını yazdığı bir bölgeydi. Şırnak'ın Uludere İlçesinin tam karşısında bulunan bölgede Mehmetçiğin 17 Haziran'da başlattığı hava destekli Pençe- Kaplan Kara Harekâtıyla, örgütünün bölgede yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü hâkimiyete de son verildi.


5 KAMP YERLE BİR EDİLDİ
Operasyonla, Haftanin'de bulunan, örgütün sözde askeri kanadının eğitim kamplarının da yer aldığı Hantur, Kesrok, Ghakhawi, Mamand, Kohareş kampları ile Pirbela, Evlehe, Banik ve Manin alanlarındaki barınma alanları imha edildi. Fırtına obüslerinin karadan, Atak helikopter filosu ve SİHA'ların da havadan gerçekleştirdiği nokta atışlarıyla teröristlerin jeneratörle çalıştırdıkları hiltiler ve kazma kürek yardımıyla uzattıkları 20'den fazla doğan tünel, 30'dan fazla cephanelik ve örgütün onlarca yıldır kullandığı 803 gözetleme ve barınaklarından oluşan hedefler de yerle bir edildi.


242 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Bölgedeki operasyonlarda 242 teröristte etkisiz hale getirildi. İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre, bölgesinin dünü ve bugününü ortaya koyan fotoğraflar Mehmetçiğin terörle mücadeledeki azmi ve kararlığının da kanıtı oldu.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ 10 ÜS BÖLGESİ KURULDU
Bölgeye, terör örgütünün sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerimize saldırılarını önlemek için, 3'er km aralıklarla 7/24 keşif, dinleme ve gözetleme yapabilecek ileri teknoloji ile donatılmış yüksek güvenlikli 10 üs bölgesi de yapıldı.


KARAYILAN HEZİMETİ İTİRAF ETTİ
PKK elebaşı Murat Karayılan, saklandığı ininden örgütün yayın organlarına verdiği demeçte, Haftanin'de uğradıkları hezimeti, "Türk Devleti tüm askeri imkânlarını havadan ve karadan yığdığı Haftanin'de bütün tepeleri tuttu. Bizi tümden imha etmeye yönelik kalıcı, kararlı adımlarını gözlemliyorum" diyerek itiraf etti.TELSİZDEN 'KAÇ HEVAL KAÇ' SESLERİ
Haftanin'de örgütün uğradığı hezimet 25 Haziran-25 Ağustos arasında bölgede kaydedilen ve istihbarat birimlerince çözümlenen telsiz konuşmalarına da yansıdı. O konuşmalarda Agit telsiz kodunu kullanan teröristin, "Sesimi duyan var mı ? Durumunuz nedir?" sorusuna, Cudi telsiz kodlu terörist, "Ne durumu soruyorsun heval (arkadaş).. Kaç. Kaçın. Öldük. Ölüyoruz" yanıtını verdi.

İşte 'nın iğrenç yüzü! Sözde yönetici 'dan 16 yaşındaki kıza tecavüz

Kalleş terör örgütü ’nın iğrenç yüzü bir bir ortaya çıkıyor. 7 yıl önce  tarafından kandırılarak PKK’ya teslim edilen Zozan kod adlı M. A. teslim oldu. İkna çalışmalarının ağırlıklı olduğu operasyonun detayları ve ifadesi ortaya çıktı. Teslim olan kızın anlattıklarında, örgütte yaşanan işkence, tecavüz ve infazı bir kez daha gözler önüne serildi. Sözde yöneticilerinden ’ın ise 16 yaşındaki kıza tecavüz ettiği ifadeler arasında yer aldı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve sınır ötesinde operasyonlar sürerken, Kilis Emniyet Müdürlüğü ekipleri örgütün tuzağına düşmüş gençleri yaptığı ikna çalışmalarıyla kurtarıyor. Ekipler son olarak Zozan kod adlı M.A.'yı örgütün elinden kurtardı. Şırnak'ta yaşarken 7 yıl önce 16 yaşında iken o dönemdeki ismi BDP olan parti aracılığıyla kandırılıp PKK'ya teslim edilen M.A., Kilis Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 40 gün süren ikna çalışması sonucu teslim oldu. M.A.'nın kandırılıp, dağa çıkarılması ve teslim olmasıyla ilgili ayrıntılara ulaşıldı:

İFADESİNE ORTAYA ÇIKTI
Örgütten kaçarak teslim olan bir terörist ifadesinde M.A.'nın Cizre'deki köyünden kandırılarak BDP aracılığıyla örgüte teslim edildiğini ve halen PKK/YPG içinde bulunduğu söyledi. Kilis polisi Zozan kod adlı M.A. ile tespit ettiği telefonla irtibata geçti. Başında Şube Müdürünün olduğu ikna ekibi Zozan'a köyünde yaşadığı çocukluğu, yıllardır göremediği kardeşleri, onlarla yaşadığı bayram günlerini, evinde sıcak yuvasını okula giderken annesinin saçlarını taraması, babasının doğum gününde aldığı hediyeleri hatırlatan konuşmalar yaptı.

POLİSLE KONUŞMASI TESLİM OLMA SÜRECİNİ GETİRDİ
Kilis polisi "özlem duyduğun anılara kaldığın yerden devam edebilirsin. Korkacak bir şey yok. Bu devletin amacının seni öldürmek olmadığını anlamalısın. Bunun için seni sonu ölümle bitecek olan bu yoldan kurtarmak için çabalıyoruz" dedi.

PKK'DAN KAÇARAK HİÇ DURMADAN 5 SAAT YÜRÜDÜ
*Bu konuşmalarla ikna olan ve teslim olmaya karar veren Zozan için polis harekete geçti. Tel Rıfat'daki örgüt karargâhından çıkmayı başaran Zozan, Azez sınırına kadar 25 km'lik yolu yürümeye başladı. Kilis polisi Zozan'ı cep telefonu sinyali ile dijital harita üzerinde takip edip yönlendirme yaptı. 5 saat süren yürüyüş sonunda ulaştığı Azez sınırında kendisini bekleyen polis ikna ekibi ile buluştu.

SON DAKİKA TECAVÜZ SKANDALI ORTAYA ÇIKTI! İLK SALDIRI DURAN KALKAN'DAN
M.A. ifadesinde örgütte uğradığı tecavüzü ve şahit olduğu işkence-infaz ve tecavüzleri anlattı:

"PKK kampına getirildiğimi anlayıp itiraz edip dönmek istediğimde 'Buradan artık cesedin çıkar' dediler ve ilk dayağı orada yedim. Gara bölgesine götürüldük. Benim gibi 15-16 yaşında olan 40 kız vardı. Duran Kalkan'ın katıldığı törenle örgüt kimliklerimizi verdiler.

'nın iğrenç yüzünü itiraf etti: 'Kandil'de bulunan örgüt yöneticileri cinsel vampirler'

'ta 7 yıl önce 16 yaşında iken  aracılığıyla kandırılıp 'ya teslim edilen Zozan kod adlı M.A.  Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 40 gün süren çabası sonucu ikna edilerek teslim oldu. Teslim olan kızın anlattıkları, örgütte yaşanan işkence, tecavüz ve infazı bir kez daha gözler önüne serdi.

PKK'nın iğrenç yüzünü itiraf etti: 'Tecavüze uğradık'

Şırnak'ta bundan 7 yıl önce 16 yaşında iken BDP aracılığıyla kandırılıp PKK'ya teslim edilen Zozan kod adlı M.A. (23) Kilis Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 40 gün süren çabası sonucu ikna edilerek Tel Rıfat-Azez-Kilis hattındaki operasyonla teslim oldu. O operasyonun detayları ve M.A.'nın ifadesine SABAH ulaştı. Teslim olan kızın anlattıkları, örgütte yaşanan işkence, tecavüz ve infazı bir kez daha gözler önüne serdi.


5 SAAT YÜRÜYÜP TESLİM OLDU
Tesilm olan bir başka teröristin ifadesi ile Cizre'deki köyünden kandırılarak BDP aracılığıyla örgüte teslim edildiği bilgisine ulaşan güvenlik birimleri Zozan kod adlı M.A. ile tespit ettiği telefonla irtibata geçti. Genç kızın uzun konuşmalar sonrası ikna olmasının ardından, Kilis polisi harekete geçti. Tel Rıfat'taki örgüt karargâhından çıkmayı başaran Zozan , Azez sınırına kadar 25 km'lik yolu yürümeye başladı. Kilis polisi Zozan'ı cep telefonu sinyali ile dijital harita üzerinde takip edip yönlendirme yaptı. 5 saat süren yürüyüş sonunda ulaştığı Azez sınırında kendisini bekleyen polis ikna ekibi ile buluştu. M.A. ifadesinde örgütte uğradığı tecavüzü ve şahit olduğu işkence-infaz ve tecavüzleri anlattı:


DURAN KALKAN TECAVÜZ ETTİ
PKK kampına getirildiğimi anlayıp itiraz edip dönmek istediğimde 'Buradan artık cesedin çıkar' dediler ve ilk dayağı orada yedim. Gara bölgesine götürüldük. Benim gibi 15-16 yaşında olan 40 kız vardı. Duran Kalkan'ın katıldığı törenle örgüt kimliklerimizi verdiler. Duran Kalkan her kimliğini verdiği kişiyi iki eliyle kucaklayıp sonra kafasını tutup yüzlerini öpüyordu. Sıra bana gelince beni öpmesine elimle müdahale ettim. 'Botanın asi kızı seni özel birliğime alacağım' deyip orada bulunan sözde sorumluya 'Şervan komutan bu savaşçı benle gelecek' diye emir verdi. Duran Kalkan beni sığınağa götürdü. Orada ağzımı eşarpla bağlayıp bana tecavüz etti.


HEPSİ TECAVÜZE UĞRADI
Kendi ve çevre köyümüzden olup ilk ve ortaokuldan tanıdığım kendi yaşımdaki 32 tane arkadaşı orada gördüm. Hepsi de Şırnak ve Cizre BDP binasından getirilmişti. Hepsi de benim gibi tecavüze uğramış. Dağdakiler, polisin, askerin bana nasıl davrandığını, kumanyalarını paylaştığını, yıllardır hasret kaldığım sütlü kahve içirdiğini görseler hepsi dağı bırakıp gelir. Orada bulunduğum her gün için şimdi kendime daha da fazla lanet ediyorum. Keşke sizi 40 gün boyunca uğraştırmadan ilk telefonunuzda kaçıp gelseydim.


HDP'NİN YAPTIĞI HAİNLİKTİR
HDP'nin benim gibi gençleri kandırdığını, gerçek yüzünü sakladığını, fakir insanların çocuklarını kullandıklarına şahit oldum. Bence bu Kürt gençlerine yapılan bir hainliktir. Örgüt içerisinde 13, 14, 15 yaşlarında çocuklar var. Mardin'den bir anne oğlunu almaya geldi, saçlarından tutup sürüklediklerini gördüm.


KANDİL'DE ÇOCUKLAR ÇARESİZ KALIYOR
Hem Kandil'de hem de Suriye'de yaşayan terör örgütünün lider kadrolarının yanında onlarca çocuk yaşta kızlar var. Bunlar da cinsel istismar ve tecavüze maruz kalıyorlar. Bu kızlar üst düzey yöneticilerden korktukları için hiçbir şey yapamıyorlar, öldürüleceklerini bildikleri için sessiz kalıyorlar.


ANNELERE HERKES DESTEK VERMELİ
Annelerin HDP binası önündeki eylemlerini destekliyorum, çocuğu giden herkesin gelip destek vermesi ve katılması gerekir. Örgüt bataklık, girince çıkamıyorsun. Kandil'de birçok infaza şahit oldum. 2 yıl önce örgütten kaçan ya da kaçarken yakalanan 13-14 kişinin infaz edilmesine şahit oldum. 14-16 yaşlarındaki kız çocuklarının yemeklerine ve içeceklerine uyuşturucu koyularak bağımlı hale getiriliyor. Kandil'de bulunan örgüt yöneticileri cinsel vampirler. 7 yılda hiçbir tecavüzcünün cezalandırıldığını görmedim. Ama tecavüze uğrayan ve infaz edilen 8 ayrı kadına şahit oldum.

SON DAKİKA: Terör örgütü 'nın sözde yöneticilerinden "" itirafı

Son dakika haberine göre, terör örgütü 'nın sözde yöneticileri, teröristlerin 'da  saflarında savaştığını itiraf etti. Güvenlik kaynakları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yoğun operasyonları nedeniyle terör örgütünden kaçışların arttığını, örgütün içinde büyük çözülmelerin yaşandığını belirtti.
Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticileri, teröristlerin Dağlık Karabağ'da Ermenistan saflarında savaştığını itiraf etti.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK'nın kadın yapılanmasının elebaşılarından Layika Gültekin, örgütün yayın organında itiraf gibi söylemlerde bulundu.


HER ZAMAN YANINDA OLURUZ
"Karabağ'a kadar gidip Ermeni askerlerle beraber savaşıyoruz. Ermenistan halkının istediği her zaman yanlarında oluruz." diyen Gültekin, teröristlerin Azerbaycan'a karşı savaştığını ifade etti.

BİR KEZ DAHA KANITLANDI
Böylelikle PKK'lı teröristlerin Dağlık Karabağ'da imzalanan anlaşma öncesinde Ermenistan saflarında yer aldığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Güvenlik kaynakları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yoğun operasyonları nedeniyle terör örgütünden kaçışların arttığını, örgütün içinde büyük çözülmelerin yaşandığını belirtti.

Katılımın iyice azaldığını, örgütün hareket serbestisini yitirdiğini ifade eden kaynaklar, terör örgütü PKK/KCK'nın Karabağ'da Ermenistan'ın yanında yer alarak Ermenistan'ın Irak'ın kuzeyinde kendilerine destek vermesini amaçladıklarını, eleman eksikliğini kadın ve gençleri öne sürerek kapatmak gibi kirli bir planı uygulamaya çalıştıklarını vurguladı.

SON DAKİKA: 'lı terörist elebaşından  itirafı

Son dakika haberine göre, terör örgütü ’nın kadın yapılanması YJA Star’ın sorumlularından Layika Gültekin, “Karabağ’a kadar gidip Ermenileri özgürleştiriyoruz. Ermeni halkı ne zaman isterse tabii ki gidip saflarında yer alırız” dedi.

Terörist elebaşından Ermenistan itirafı

Terör örgütü PKK'nın tepe isimlerinden olan ve İçişleri Bakanlığının en çok aranan teröristler listesinin 10 milyonluk kırmızı kategorisinde yer alan terörist Layika Gültekin, saklandığı ininden Ermenistan itirafında bulundu. PKK'nın kadın yapılanması YJA Star'ın sözde ana karargâh sorumlularından Beritan Dersim kod adlı Layika Gültekin, "Bizim için bitti diyorlar, PKK bitmedi ki, Karabağ'a kadar gidip Ermenileri özgürleştiriyoruz. Ermeni halkı ne zaman isterse gidip saflarında yer alırız" dedi.


Gültekin, örgütün yayın organlarına yaptığı açıklamada, Kuzey Irak'ta Bölgesel Kürt yönetiminin kendilerine yönelik kuşatma harekatı başlattığını belirtirken, dar bir alana hapsedildikleri ve olası harekat nedeniyle Haftanin ve Metina'daki köylerin de boşalmasıyla yaşadıkları paniği itiraf etti.


HALK DESTEK VERMİYOR
Hakkari Çukurca karşısındaki Metina, Şırnak Uludere karşısındaki Haftanin bölgesindeki Irak Bölgesel Kürt yönetimine bağlı köylerdeki halkın, olası bir harekat nedeniyle köylerini boşaltarak Duhok, Zaho, Amediye, Kanimasi gibi yerleşimlere taşınmaları teröristleri iyiden iyiye çılgına çevirdi.


Bölgedeki varlıklarının halkın can güvenliğini tehdit ettiğini gizleyen Gültekin, "Eğer Metina ve Haftanin'de halk tedbirini almış olsaydı köylerini boşaltmak zorunda kalmazlardı. Her operasyon öncesi topraklarını bırakıp gitmesinler. Oyuna gelip evlerinizi bırakmayın" çağrısında bulundu.


TERÖRİSTLER PANİK İÇİNDE
Kuzey Irak'ın Duhok vilayetine bağlı Amediye kırsalındaki Gara Dağı, Zap Vadisi, sınır hattındaki Haftanin ve Metina'da son bir ay içerisinde 17 köy ve mezrada terör örgütü PKK'nın işgalinden dolayı can güvenlikleri nedeniyle köylerini terk etti. Irak Bölgesel Kürt yönetimi ise kendi sorumluluklarında olan köy ve mezraların bulunduğu yerlere binlerce peşmerge gücü gönderip kalıcı karakol ve üs bölgeleri kurdu. Teröristlere yönelik kapsamlı bir harekat hazırlığı içerisinde olması da ağır darbe yiyen PKK elebaşlarını panikletti.

Terör örgütü 'yı Mehmetçik korkusu sardı! "Bizi yok etmek için her yerde vuruyorlar"

Güncel 06.12.2020 14:40 Son Güncelleme:06.12.2020 14:40

Bizi yok etmek için her yerde vuruyorlar

Örgütün elebaşıları  ve , Türk istihbarat faaliyetleri ile silahsız ve silahlı insansız hava araçları ile insanlı keşif uçaklarının örgüte verdiği zararı itiraf etti. Bir  röportaj veren elebaşı Murat Karayılan, "Şu an her yerde operasyon var. Haftanin semalarında sürekli bir biçimde aşağı yukarı 10 keşif uçağı dolaşıyor. Yoğun bir teknik kullanılıyor..." diyerek, örgütün Türk güvenlik güçleri karşısında yaşadığı korku ve hezimeti anlattı.

Bizi yok etmek için her yerde vuruyorlar

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin kendi medya kanallarına yaptıkları değerlendirmeler, bir taraftan düzenlenen başarılı operasyonlar ve ikna yoluyla teslim olanlar, diğer taraftan yeni katılımların durma noktasına gelmesi nedeniyle terör örgütünde hakim olan panik havasını gözler önüne serdi.

Terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan ile Duran Kalkan, Türk istihbarat faaliyetleri, insansız hava aracı (İHA), silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve insanlı keşif uçaklarının (İKU) örgüte verdiği zarara dair itiraflarda bulundu.

Bir internet sitesine verdiği röportajda Türkiye'nin sınırları içinde ve dışında düzenlediği başarılı operasyonların ardından örgütte meydana gelen paniği anlatan Murat Karayılan, "Şu an her yerde operasyon var. Haftanin semalarında sürekli bir biçimde aşağı yukarı 10 keşif uçağı dolaşıyor. Bu biçimde yoğun bir teknik kullanılıyor..." diyerek, örgütün Türk güvenlik güçleri karşısında yaşadığı korku ve hezimeti aktardı.

Karayılan, Türkiye'nin teslim olanların sayısına dair yaptığı açıklamalardan dolayı güçlü bir psikolojik savaşa maruz kaldıklarını itiraf ederek, "Hep açıklama yapıyorlar. 'Bilmem kaç kişi teslim oldu.' diye." sözleriyle örgütün çözülme sürecine girmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

PKK/KCK'ya yönelik operasyonların başarılı olmasının ardında Türkiye'nin bölgedeki istihbarat faaliyetlerinin çok önemli rol oynadığını belirten Karayılan, sözde KCK Suriye Üst Yönetimi Daimi Karar Organı üyesi "Fuat" kod adlı Cemil Amed'in MİT'in operasyonu sonucu etkisiz hale getirildiğini hatırlattı.

"Bizi yok etmek için her yerde vuruyorlar"

İçişleri Bakanlığının Terör Arananlar Kırmızı Listesi'nde yer alan "Abbas" kod adlı Duran Kalkan'ın da bir internet sitesine yaptığı açıklamada, "Biz neden bunu yapamıyoruz, aklımız mı az, cesaretimiz mi yok?" şeklindeki sözleri, örgütün içinde bulunduğu çaresizliği gözler önüne serdi.

Kalkan, güvenlik güçlerinin operasyonlarına ilişkin, "Bizleri yok etmek için takip ettirerek her yerde vuruyorlar." ifadesini kullandı.

"Diyarbakır annelerinin başlattığı eylem sonrası Türk TV kanallarını izlememiz yasaklandı"

İkna çalışmaları sonucu terör örgütünden kaçarak bu yıl teslim olan C.K'nin itirafları da örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin çaresizliğine bir kez daha örnek teşkil etti.

Diyarbakır annelerinin eylemlerinin örgüt içinde panik yarattığını ifade eden C.K'nin "Diyarbakır'da HDP il binası önünde annelerin başlatmış olduğu oturma eylemi sonrası şikeft (mağara) içinde Türk TV kanallarını izlememiz yasaklandı. Annelerin yapmış olduğu eylemin, örgüt içindeki birçok örgüt mensubunun örgütten kaçmasını sağladığını biliyorum." şeklindeki sözleri, ikna çalışmalarının örgüt içinde ne kadar etkili olduğunu teyit etti.

Terör örgütü firarların önüne geçemiyor

Bu yıl etkisiz hale getirilen örgütün sözde Dersim saha sorumlusu İsmail Sürgeç'in yanında ele geçirilen dokümanlar, terör örgütünün mevcut durumunu ortaya koydu.

Ele geçirilen notlarda 2017 yılından itibaren güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlar sonucu örgütün eylem yapamaz hale geldiği, bölge insanı ile bağlantılarının koptuğu, yaşanan kayıpların temel nedeninin güvenlik güçlerinin istihbarat ve etkili hava araçlarından kaynaklandığı, bu durumun örgüt mensuplarının psikolojisini bozduğu, örgütten firarların arttığı ve firarları önleyemediklerine ilişkin bilgilere ulaşıldı.

Deneyimli sorumlu seviyedeki birçok örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiği bilgisinin yazılı olduğu notlarda, son 3 yıldır örgüte katılımların neredeyse durma noktasına geldiği, operasyonlar sonucu silah/mühimmat ve erzak/malzeme depolarının güvenlik güçlerinin eline geçtiği, her konuda sıkıntı çektikleri, Irak ve Suriye'den gönderilen takviye teröristlerin, yurt içine girer girmez etkisiz hale getirildikleri, güvenlik güçlerinin istihbaratının çok iyi olduğu, kimin ve kaç grubun geleceğini ve nerelerden geçtiklerini bildikleri, uzun zamandan beri savunmada kaldıklarına dair ifadeler yer aldı.

Örgüte katılım son 50 yılın en düşük seviyesinde

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yürüttüğü terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında ikna yöntemi ve operasyonlar sayesinde son 4 yılda terörist mevcudu yüzde 89 azaltılarak 320'nin altına düşürüldü.

Terör örgütü PKK ile mücadelenin arazide ve siyasi bağlantılarıyla etkin biçimde yürütülmesiyle, 2016-2020 yıllarında İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi'nden 30'u kırmızı, 15'i mavi, 24'ü yeşil, 57'si turuncu ve 241'i gri renk kategorisinde bulunan 367 üst düzey örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

2017'de örgüte katılanların sayısı 161 iken bu sayı 2018'de 136, 2019'da 130, bu yıl ise 52 oldu. Böylece terör örgütüne katılım son 50 yılın en düşük seviyesine geriledi.

2016'dan bugüne 843 terör örgütü mensubu ikna yoluyla teslim oldu

Kırsalda düzenlenen operasyonlarda 2016'dan bugüne 3 bin 327 örgüt mensubu ölü ele geçirildi, 2 bin 707'si yakalandı, 843'ü ikna yoluyla olmak üzere 1862 teröristin teslim olması sağlandı, 7 bin 901 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

Aynı dönemde kırsal alanda yapılan başarılı operasyonlarla terör örgütünün şehir yapılanmaları ve milis/iş birlikçi ağına yönelik düzenlenen 19 bin 419 operasyonda 53 bin 870 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan 14 bin 545'i tutuklanarak şehir yapılanmalarındaki faaliyetlerine büyük darbe vuruldu.

 elebaşı terörist 'dan  itirafı! ’nin çırpınışları boşa çıktı

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin 'nın 'nın legal görünümlü bir kolu olduğuna dair aldığı karar Mecliste 'lilerin tepkisine yol açarken, terörist elebaşı  DTK'nın PKK'nın legal görünümlü bir kolu olduğunu itiraf etti.

Sabah

Terörist elebaşı Karayılan'dan DTK itirafı

Terörist elebaşı, saklandığı ininden örgüt yayınlarına yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde  üyesi 102 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterirken DTK'nın 'yla iç içe olduğuna dair de şu itiraflarda bulundu: "En fazla üzerinde durulması gereken yer, Kuzey Kürdistan'da (Doğu ve Güneydoğu'yu kastediyor) ortaya çıkan düzeydir. Dikkat edin, siyasal alanda 30 yıldır Türk devleti hep tutukluyor. En son DTK'ya dönük saldırı yaptılar. Oysa Kuzey'de en makul olan bir kurumdur. Kürtlerin demokratik kurumlarının bir araya geldiği ve bir nevi Kürdistan'daki kurumların çatısı konumundadır. İşte en son oraya da saldırıp 102 kişiyi gözaltına aldılar. Hangi yöntemle saldırırsa saldırsınlar DTK'nın hiç eksilmeyen bir duruşu ve düzeyi vardır. DTK, Kuzey Kürdistan'da Kürt halkının ve demokrasi güçlerinin kazandığı bir mücadele mevzisidir. Belki falanca yer özgürleştirilmiş diyemeyiz ama oradaki toplum özgür düşünce sistemiyle tanışmış ve özgür kişilikler haline gelmiştir."

"ASKERİN GERİ DÖNME GİBİ BİR NİYETİ HİÇ YOK"
Mehmetçiğin sınır ötesinde gerçekleştirdiği Pençe harekatlarıyla ilgili de çok zor bir süreç yaşadıklarını ifade eden terörist başı Karayılan, "Bugün Hakurk ve Haftanin'de yaşanan çatışmalar gözler önündedir. Halkın bizi unutmamasını ve yardımcı olmasını istiyorum. Askerler, Haftanin'de birçok yeri tutmuş durumda. Şırnak Uludere'den Hantur Dağına kadar karayolu getirdiklerine göre geri dönme gibi bir niyetleri hiç yok. Yol da getirip sınır hattında bir tampon bölge oluşturmak istiyorlar. Yani barınma alanlarımızın tamamına girmiş durumdalar. Özellikle Haftanin, Zaho, Derkar, Batufa ve Begova'da yaşayan yerel halkın bizi yalnız bırakmasını istemiyoruz. Bu bölgelerde barındığımız için Türk ordusu bu bölgelere operasyonlar yapıyor, kalıcı olarak yerleşiyor. Belki köylüler bu durumdan zarar görüyor. Biz bunun farkındayız" diyerek yerel halka da zarar verdiklerini itiraf etti.

Son dakika: 'da  soruşturması: 101 şüpheli hakkında yakalama kararı

Son dakika haberine göre 'da terör örgütü 'ya yönelik soruşturma kapsamında farklı meslek gruplarından haklarında yakalama kararı çıkarılan 101 şüpheliden 72'si gözaltına alındı.

 Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, terör örgütü 'nın sözde "yasama organı" konumundaki Demokratik Toplum Kongresi'nde () delege oldukları, yapı adına eylem ve faaliyette bulundukları tespit edilen, aralarında avukat ve doktorların da yer aldığı farklı meslek gruplarından 101 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanması için polis ekiplerince Diyarbakır, İzmir, İstanbul ve Adıyaman'da operasyon başlatıldı.

Operasyonda 24'ü avukat 72 şüpheli gözaltına alındı.

Ayrıca 4 şüphelinin Kovid-19 test sonucunun pozitif olduğu belirlendi.

Adreslerdeki aramada, 2 ruhsatsız tabanca, 165 fişek, çok sayıda dijital materyal ve toplatma kararı bulunan kitap, ile doküman ele geçirildi.

Adreslerinde bulunamayan 25 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Bu haber 990580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar yüz yüze mi olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalar...
Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar yüz yüze mi olacak? Milli...
Şanlıurfa'dan Türkiye'ye sızmaya çalışan DEAŞ'lı 3 terörist, iç çamaşırlarına gizlemiş bombalarla yakalandı
Şanlıurfa'dan Türkiye'ye sızmaya çalışan DEAŞ'lı 3...