Başkan Erdoğan’dan Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış...
Reklam

Başkan Erdoğan'dan Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Töreninde önemli açıklamalar.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesiminin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Tek başına iftihar edici bir eserdir." dedi. Başkan Erdoğan, "Türkiye salgından en az etkilenen ülkeler arasındadır. Salgının etkilerinin önemli kısmını geride bıraktık." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız.

19 Eylül 2020 - 14:41 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 15:15

Başkan Erdoğan'dan  5. Kesim Açılış Töreninde önemli açıklamalar
Giriş Tarihi: 19.09.2020 Güncelleme Tarihi: 19.09.2020 
 haberine göre Başkan  5. Kesim Açılış Törenine video konferans yöntemiyle katıldı. Başkan Erdoğan törende önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan; yol, elektrik, içme suyu, atık su gibi alt yapı hizmetlerinin medeniyet göstergesi olduğunun bir kez daha altını çizdi. Yatırımların devam edeceğini de söyleyen Erdoğan, "Türkiye'yi küresel ve bölgesel bir güç yapabilmek için adım atıyoruz" dedi.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Törenine video konferans yöntemiyle katıldı. Başkan Erdoğan törende önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar
Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul'un batıdaki en uç noktasından başlayıp Kocaeli ve Sakarya'ya kadar uzanan 400 kilometre uzunluğundaki büyük bir projedir. Son olarak Kınalı-Çatalca kesiminin açılış törenini gerçekleştirmiştik.

595 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLANACAK
Güzergah üzerindeki T2 Tüneli 4 bin 200 metrelik mesafesi ile ülkemizin en uzun otoyol tüneli ünvanına sahiptir. Kuzey Marmara Otoyolu ülkemizin araç ve insan trafiğinin en fazla olduğu bölgeye inşa edildi. İstanbul-İzmir Otoyolu Osmangazi Köprüsü ile bölgede hizmete sunduğumuz bir başka önemli eserdir. Yol 4 gidiş 4 geliştir. Her zaman söylüyorum yol medeniyettir. Eğer bu şekilde yolları olmayan ülke durumundaysanız medeni olmaktan bahsedemezsiniz. Ama bu şekilde yollara, viyadüklere, tünellere sahipseniz o zaman medeniyet yarışında sizi kimse kolay kolay yakalayamaz. İnşallah 1915 Çanakkale Köprüsü'nün de içinde olduğu projeyi tamamladığımızda Marmara'yı ve Batı Anadolu'yu otoyol ağıyla kuşatmış olacağız.

Özellikle bayram, yaz tatili, ara tatil gibi dönemlerde onlarca kilometre uzunluğa ulaşan araç trafiği tarihe karışacaktır. 595 milyon lira tasarruf sağlanacaktır.

MEDENİYET GÖSTERGESİDİR
Yol, elektrik, içme suyu, atık su gibi alt yapı hizmetleri ile mimari eserler aynı zamanda medeniyet göstergesidir. Eğitim, sağlık, kültür gibi medeniyet unsurları bu altyapı üzerinde yükselir.

Gözümüzü ufuktan ve ideallerimizden ayırmadığımızda millet olarak çok kısa sürede büyük başarılara imza atıyoruz. 18 yılda Cumhuriyet tarihinde yapılanların 3 katı, 5 katı, 10 katı eseri işte bu sayede ülkemize kazandırdık.

10 yıl önce 2023 hedefleri ile milletimizin huzuruna çıktığımızda bazılarının tek hedefi bir kaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Kendi ömrümüz vefa etmese bile bizden sonraki nesillere böyle bir ülke bırakmayı milletimize yaptığımız en büyük hizmetlerden biri olarak kabul ediyoruz.

ASIRLIK UYANIŞI DURDURMA GAYRETİNDELER
Türkiye'yi küresel ve bölgesel bir güç yapabilmek için adım atıyoruz. Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleri ile boğuşan bir ülke haline getirerek asırlık uyanışımızı engellemeye çalışıyorlar.

TÜRKİYE EN AZ ETKİLENEN ÜLKE
Türkiye'nin son 7 yıldız maruz kaldığı kesintisiz saldırılar asıl ekonomimizi hedef almıştır. Salgınla böyle bir dönemde karşı karşıya kaldık. Salgının tüm devletlerin yıkıcı derecede olumsuz etkileri olmuştur. Hamdolsun Türkiye tüm bu olumsuzluklardan en az etkilenen ülkeler arasındadır. Pek çok uygulama ile milletimizin yanında yer aldık.

Asıl olanan reel ekonomiyi ayakta tutmak olduğunu biliyoruz. Yılın ilk çeyreğinde büyürken ikinci çeyreğinde bir daralma ile karşı karşıya kaldık. Üçüncü çeyrekte ise salgının olumsuz ekonomik etkilerini her alanda geri planda bıraktık.

Türkiye'yi Afrika'nın Güney Amerika'nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz

TÜRKİYE'Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIYACAK
Başkan Erdoğan'ın konuşmasından önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu yaptığı konuşmada projeyle ilgili olarak "Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak bir basamak niteliğindedir." dedi.

İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamaları
Kuzey Marmara Otoyolu sadece bir otoyol değil, demir yolu ve hava yolu ulaşımında da bir kesişim noktası ve hattı olduğunu belirtmek isterim. Kuzey Marmara Otoyolu'nun sadece Gebze hattının açılmasıyla yıllık 595 milyonluk tasarruf sağlanacak. Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak bir basamak niteliğindedir. Bu dev projelerle yanımızda olduğunuz ve hiçbir zaman desteğinizi esirgemediğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Projede emeği geçen tüm yüklenici firma ve bakanlık personelimize teşekkür ediyorum.

Son dakika: Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit etabı açıldı! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika haberine göre 'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesiminin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunan Başkan , "Tek başına iftihar edici bir eserdir." dedi. Başkan Erdoğan, "Türkiye salgından en az etkilenen ülkeler arasındadır. Salgının etkilerinin önemli kısmını geride bıraktık." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız. Bu durumdan ülkemizin kredi notunu düşürmek için pusuda bekleyen kredi derecelendirme kuruluşlarının hiç memnun olmayacakları kesindir." diye konuştu.
Giriş Tarihi: 19.09.2020 Güncelleme Tarihi: 19.09.2020 

Son dakika: Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit etabı açıldı! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Töreni'nde konuştu. Başkan Erdoğan, "Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar." dedi.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamaları:

TEK BAŞINA İFTİHAR VERİCİ BİR ESER
Gebze-İzmit otoyolunun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kuzey Marmara Otoyolu en uçtan başlayıp 400 kilometre uzunluğundaki büyük bir projedir. Kuzey Marmara otoyolu İstanbul'un batısındaki en uç noktasından başlayıp Kocaeli ve Sakarya'ya kadar uzanan büyük bir projedir. Otoyolumuzun inşaatı biten kesimlerini 2016'dan buyana peyderpey açıyoruz. Bu bölüm dahi tek başına iftihar verici bir eserdir.

İstanbul İzmir otoyolu Osmangazi köprüsüyle birlikte bölgede hizmete sunduğumuz bir diğer önemli eserdir. Yol 2X4'tür yani dört gidiş dört geliştir. Her zaman söylüyorum yol medeniyettir. Yolları olmayan ülkeyseniz medeniyetten bahsedemezsiniz. Ancak bu şekilde yollara sahipseniz medeniyet yarışında sizi kolay kolay kimse yakalayamaz.

Başkan Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu açılışını gerçekleştirdi: 595 milyon tasarruf sağlayacak
Başkan Recep Tayyip Erdoğan video konferans ile katıldığı Kuzey Marmara Otoyolu 5. etap açılışı programında önemli açıklamalarda bulundu.  Köprüsü ile birlikte bölgeyi otoyollarla donatmış olacaklarının altını çizen Başkan Erdoğan "Böylece bayram, tatil gibi dönemlerde onlarca kilometreyi bulan araç trafiği tarihe karışacaktır. Buradan edeceğimiz tasarruf 595 milyon liralık bir rakamı bulacaktır" dedi.
Giriş Tarihi: 19.9.2020  14:06Son Güncelleme: 19.9.2020  14:47

Başkan Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu açılışını gerçekleştirdi: 595 milyon tasarruf sağlayacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı Kuzey Marmara Otoyol Projesi yeni etap açılışı programından canlı yayın ve öne çıkanlar;

İSTANBUL, KOCAELİ TRAFİĞİ ÇOK RAHATLAYACAK

Konsorsiyum adına Cemal Kalyoncu "Sayın Cumhurbaşkanım, 400 kilometreden oluşan 5 milyarlık yatırım bedelli 16 bin arkadaşımızı istihdam eden projemizin bugün açılacak kısmı ile birlikte şehir içindeki trafiği çok rahatlatacak. Stardardı çok yüksek kesintisiz 4 gidiş 4 gelişli tünellerden oluşan bir projedir. Tekrar yolumuzun hayırlı olmasını, kazasız belasız yolculuklara ev sahipliği yapmasını diliyor sizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

595 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLAYACAK
Tabi bu durum aynı zamana İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor. Bayram tatili gibi dönemlerde araç trafikleri tarihi karışacaktır. Bu güzergahın yıllık katkısı vakitten 270 milyon lira akaryakıttan 317 milyon lira emisyon salınımın azaltmasında 8 milyon olmak üzere 595 milyon lirayı bulacaktır.

Yol, elektrik, içme suyu, atık su gibi alt yapı hizmetleriyle mimari eserler aynı zamanda medeniyet göstergesidir. Medeniyet unsurları bu altyapı üzerinde yükselir.

ASIRLIK UYANIŞIMIZI ÖNLEMEYE ÇALIŞIYORLAR
Yönümüzü geleceğe çevirmek yerine kendi iç sıkıntılarımıza çevirdiğimizde enerjimizi ve vaktimizi heba ediyoruz.

Suriye'den Libya'ya Doğu Akdeniz'den Karadeniz'e kadar geniş bir alanda verdiğimiz mücadelenin başarıya ulaşması hayati bir öneme sahiptir. Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir ülke haline getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar.

PUSUDA BEKLEYENLER HİÇ MEMNUN OLMAYACAK
Türkiye salgından en az etkilenen ülkeler arasındadır. Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık. Göstergeler sadece 2. çeyreğe değil geçen senenin bile üzerinde olumlu gelişmelere işaret ediyor. İmalat sanayi üretiminde yıllık 5,1 artış memnun edici. 2 ayda mevsim etkisinden arındırılmış istihdamımız yarım milyon arttı. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız. Bu durumdan ülkemizin kredi notunu düşürmek için pusuda bekleyen kredi derecelendirme kuruluşlarının hiç memnun olmayacakları kesindir.

İSTANBUL'UN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK
400 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit kavşakları arasındaki kesimi bugün törenle açılacak. Sevindikli Kavşağı ile TEM İzmit-1 Kavşağı arası da gece yarısından itibaren araç trafiğine hizmet verecek.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ile uluslararası yol güzergahındaki İstanbul'un trafik yükü azalacak.

Bugün Kurtköy-Akyazı arasında yer alan 43,3 kilometresi anayol, 14,1 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam 57,4 kilometre uzunluğundaki Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesim hizmete açılacak. Böylece Kuzey Marmara Otoyolu'nun trafiğe açılan kesimi 321,2 kilometreye ulaşmış olacak.

YENİ ALTERNATİF YOL OLUŞTURULMUŞ OLACAK
Gebze-İzmit Kavşağı arasının trafiğe açılmasıyla, İstanbul ile Kocaeli arasında yüksek trafik hacmine maruz kalan mevcut TEM Otoyolu ve D-100 Karayoluna hızlı, güvenli ve konforlu yeni ulaşım alternatifi oluşturulacak. İstanbul yönünden Kuzey Marmara Otoyolu'nu kullanarak gelen araçlar Çayırköy mevkinde İzmit'e ve İzmit-Kandıra Devlet Yolu'na, mevcut TEM Otoyolu'nun Kandıra ve Doğu İzmit Kavşakları arasında TEM İstanbul-Ankara Otoyolu'na bağlanabilecek.

Vatandaşların Kuzey Marmara Otoyolu memnuniyeti: Bizlere yapılan en büyük hizmettirVATANDAŞLARIN KUZEY MARMARA OTOYOLU MEMNUNİYETİ: BİZLERE YAPILAN EN BÜYÜK HİZMETTİR
Kuzey Marmara Otoyolu Projesinin Nakkaş-Başakşehir kesimi için ihale dönemiKUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ'NİN NAKKAŞ-BAŞAKŞEHİR KESİMİ İÇİN İHALE DÖNEMİ
Son dakika: Başkan Erdoğandan Ankara-Niğde Otoyolu açılışında önemli açıklamalarSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ANKARA-NİĞDE OTOYOLU AÇILIŞINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayraktan Ankara-Niğde Otoyolu mesajıSON DAKİKA: HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK'TAN ANKARA-NİĞDE OTOYOLU MESAJI
Başkan Erdoğan'a hakaret eden Yunan Gazetesi Dimokratia’nın sitesi hacklendi
Son dakika haberleri... Başkan ’a manşetinden açıkça hakaret eden ’nın sitesi Türk hackerlar tarafından ele geçirildi.
Giriş Tarihi: 19.09.2020 Güncelleme Tarihi: 19.09.2020 
Başkan Erdoğan'a hakaret eden Yunan Gazetesi Dimokratia’nın sitesi hacklendi

 ile  arasında tansiyon yükselirken, Yunan medyasında küstah manşetler yer almaya başladı.

Türkiye ile sahada bir türlü başa çıkamayan, masada da kaybetmemek için sürekli kaçan Yunanistan'da medya da raydan çıktı. Ülkede yayın yapan Dimokratia isimli gazete dün ahlaksız bir manşet ile okuyucularının karşısına çıkmıştı.

TÜRK HACKERLAR SİTEYİ UÇURDU

Sık sık Türkiye ile ilgili provokatif haberlerin yer aldığı gazetenin manşetinde Başkan 'a alçakça küfür edilmişti. Bu küstah ve alçak saldırının ardından hacker grubu harekete geçti.Hackerlar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden Yunan gazetesini hackledi.

'Türkler geliyor' yazan hacker grubunun sözleri ardından site kapatıldı.

Sema ALİM DALGIÇ / SABAH

Son dakika: Alçak manşete tepkiler çığ gibi! İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Yunan hükümetine çağrı: Hesap sorulmalıALÇAK MANŞETE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ! İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN YUNAN HÜKÜMETİNE ÇAĞRI: HESAP SORULMALI
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Yunan gazetesinin manşetine tepkiADALET BAKANI GÜL'DEN YUNAN GAZETESİNİN MANŞETİNE TEPKİ

Başkan ’a manşetinden açıkça hakaret eden ’nın sitesi Türk hackerlar tarafından ele geçirildi.

Evlat nöbetindeki ailelerden 'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar
Giriş Tarihi: 19.9.2020  08:04 Son Güncelleme: 19.9.2020  10:17
Diyarbakır’da terör örgütü  tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, ’yi ziyaret eden ’lilere tepkisi sürüyor. PKK’nın kaçırdığı polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, CHP’nin nöbeti de engellemek istediğini söyledi. Kaya, CHP milletvekili ’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orda oturuyorsun ama PKK senin oğluna zarar verebilir. Senin oğlun sana hakkını helal eder mi?” dediğini aktardı. Kaya, “Yani: eylemi bitir, çık git, demek istiyor” ifadesini kullandı.

 

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetinde 382 gün geride kaldı. 3 Eylül 2019'da başlatılan oturma eylemi süresince 16 aile yeniden evlatlarına kavuşurken, 147 aile nöbete devam ediyor. Aileler önce kendilerini, sonra da HDP'yi ziyaret eden CHP'lilere tepkili. 5 yıl önce Diyarbakır Lice'de PKK tarafından kaçırılan polis memuru Vedat Kaya'nın babası Şeyhmus Kaya, CHP'nin Diyarbakır'daki evlat nöbetini desteklemek yerine engellemeye çalıştığını anlattı.
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP'ye tepki! Nöbet tutmamızı istemiyorlar.

'EYLEMİ BİTİRİN' DEMİŞ

Bir süre önce CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, eşi Emine Kaya'ya "Sen orada oturuyorsun ama PKK oğluna zarar verebilir. O zaman oğlun sana hakkını helal eder mi" dediğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Yani orada eylemi bitir, çık git aradan demek istiyor. Ben de arayıp tepki gösterdim" dedi. CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki heyetin aslında HDP'lileri ziyarete geldiğini, formalite icabı çadıra da uğradığını kaydeden Kaya, "Onlar cezaevlerindeki teröristleri ziyaret ediyor, bizi de kandırıyorlar. Hakkımızı helal etmiyoruz" diye konuştu.
Evlat nöbeti tutan annelerden CHP'ye tepki - Son dakika haber

CHP'YE GÜVENMİYORUZ

Yeni Şafak'ın haberine; Muş'ta üniversite okurken kaçırılan Esra Özkan'ın ağabeyi Ali Özkan da 7 yıldır yüzlerinin gülmediğini anlattı. CHP'nin tutumunu bildikleri için bu konuda yardım isteme gereği bile duymadıklarını ifade eden Özkan şunları söyledi: "Birçok parti bize destek oldu ama Türkiye'nin en köklü partisi olduğunu öne süren CHP'den hiç destek görmedik. Eylemimiz 1 yılı devirdi, gelen giden olmadı. Aksine terörist cenazelerine gittiler. Ülkenin zararına ne varsa destek verdiler. Zaten çadırda onların bu sessizliğine karşı tepki oluşmuştu. Ziyaret sırasında da 'Sizi istemiyoruz' diyerek çadırdan kovdular. Biz CHP'nin samimiyetine inanmıyoruz. Onlara geçmişten beri güvenmiyoruz."

CHP'li Ağbaba'dan evlat nöbeti tutan anneye hakaret - Gündem haberleri

HDP'DEN TEHDİT ALIYOR

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırılıp PKK'ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş'a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı" şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.
 heyeti önce ’yi ziyaret edip sonra da evlat nöbetindeki annelere uğradı! Tepki çığ gibi
 Diyarbakır İl Başkanı  ve beraberindeki parti üyeleri  il başkanlığını ziyaret etti. Özer ve beraberindekiler, parti çıkışında, bir yılı aşkın süredir HDP önünde evlat nöbetinde bulunan ailelerle görüşmek istedi. Aileler, CHP'li heyete kendilerinden önce HDP'yi ziyaret etmesine tepki gösterdi.

CHP heyeti önce HDP’yi ziyaret edip sonra da evlat nöbetindeki annelere uğradı! Tepki çığ gibi

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'dan beri farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde evlat nöbetine başlayan ailelerin eylemi 376'ncı gününde devam ederken CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindekiler HDP'ye ziyarette bulundu. Özer ve beraberindekiler, HDP ziyaretinin ardından parti binası önünde 1 yılı aşkın süredir evlat nöbetinde bulunan aileleri ziyaret etti. Aileler, CHP'li heyete kendilerinden önce HDP'yi ziyaret ettikleri dolayısıyla tepki gösterdi.

CHP Diyarbakır il Başkanı Gönül Özer

Ziyaret öncesi açıklamada bulunan ailelerden baba Süleyman Aydın, CHP'lilerin önce HDP'ye gittiklerini buradan izin aldıktan sonra gelip aileleri ziyaret edeceklerini belirterek, CHP'lilerin 1 yıldır kendilerini ziyarete gelmediğini bugün de gelmelerini istemediklerini söyledi.

Ailelerin tepkileri üzerine CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki parti üyeleri HDP il binasından çıktından sonra yoğun güvenlik önlemleri altında evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti. Ziyaret sırasından aileler, CHP İl Başkanı Gönül Özer'e 1 yıldan bu yana eylemde olduklarını ve çocuklarını HDP'den istediklerini ifade ederek, çocukların HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını CHP'lilerin de bildiğini kaydetti.

Yapılan ziyaret ardından açıklamada bulunan CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer, "Onları dinledim ailelerin acısını anlıyorum. Çünkü ben de bir anneyim. Umudum tez zamanda ailelerin çocuklarına kavuşmasıdır. HDP'lilerle diyalog için bizler de her zaman aileler için hazırız" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Özer ve beraberindekiler bölgeden ayrıldı.

Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK’nın altı kurucusundan biri olan 'Fuat Kod' olarak bilinen Ali Haydar Kaytan'ın Eylül 2019'da TSK'nın hava operasyonuyla öldürüldüğü ancak uzun süredir bu bilginin saklandığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 16.09.2020 19:06

Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe

PKK/KCK’nın İdeolojik Alan Sorumlusu olan Kaytan, elebaşı Abdullah Öcalan’dan sonra örgütün ideolojik ve teorik yönü en güçlü mensubu olarak biliniyor.

Ali Haydar Kaytan
Ali Haydar Kaytan

DARBE SÜRECİNDE TÜRKİYE'DEN KAÇTI

Seksenli yıllarda önce Almanya’dan sonra Fransa'dan sığınma talebinde bulunmuş 12 Eylül 1980 darbe sürecinde yurt dışına kaçmıştı.

1994'TE ALMANYA SERBEST BIRAKTI

Almanya PKK'yı terör örgütü olarak tanınmasına rağmen şimdi nasılsa 1994'te de terör örgütünü sahiplendi. Terörist Kaytan adam öldürme/kaçırma ile terör örgütüne üye olma suçlarından ülkede 7 yıl hapis cezası almasına rağmen, serbest bırakıldı.

Ali Haydar Kaytan
Ali Haydar Kaytan

SOLUĞU LÜBNAN'DA ALDI

Almanya'nın serbest bıraktığı terörist Kaytan soluğu Lübnan'da aldı oradan da yeni kadroların eğitimiyle ilgilenmek için elebaşı Öcalan'a katıldı.

ÖLÜMÜ SAKLANIYOR

Ali Haydar Kaytan'ın uzun zamandır görüntü vermemesi ve açıklama yapmaması terör örgütünün ölümünü sakladığına dair şüpheler oluşturdu.

YEREL KAYNAKLAR ÖLÜMÜNÜ DOĞRULADI

Bölgedeki yerel kaynaklar üzerinden gelen bilgilere göre Kaytan'ın Eylül 2019'da Türkiye'nin Kandil'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında öldüğü söyleniyor. 

ABDULLAH AĞAR: SİHA İLE ÖLDÜRÜLDÜ

Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, terörist Kaytan'la ilgili sosyal medyadan şu bilgileri paylaştı; YPG/PKK’nın Başkanlık Konseyi Üyesi ‘Kod Fuat’: Ali Haydar kaytan bir SİHA akınıyla etkisizleştirilmiş. En önemli 7 terörist başından biri olan Ali Haydar KAYTAN’ı SİHA’nın geçen sonbaharda vurduğu, ancak ÖRGÜT TARAFINDAN GİZLENDİĞİ İFADE ediliyor.

Bu teröristlerin hepsi öldürüldü - Dünya - http://www.15-temmuz.net com -Haber Sitesi.

ÖRGÜTTEN KAÇANLAR DA TEYİT ETTİ

Ayrıca, örgütten kaçarak Türkiye’ye teslim olan bazı örgüt mensuplarının da bu bilgiyi teyit ettiği, ideolojik eğitim ile motivasyon uzmanı Fuat kodun uzun zamandır ortalıkta görünmediğini söyledikleri belirtiliyor.
PKK'nın elebaşları öldürüldü!

MORALLER BOZULMASIN DİYE SAKLANIYOR!

Örgütün konuyla ilgili bugüne kadar bir açıklama yapmaması PKK’nın, moraller bozulmasın diye üst düzey ölümleri sakladığı bilgilerini doğrular nitelikte.

Evlat nöbetine iki aile daha katıldı Son dakika: Diyarbakır'daki evlat nöbetine bir anne daha katıldı: Allah'tan bulsunlar HDP önündeki evlat nöbeti direnişi sürüyor, aileler katılmaya devam ediyor Almanya'da PKK tarafından kızı kaçırılan annenin eylemi sürüyor
CHP nöbet tutmamızı istemiyor
Diyarbakır’da terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, HDP’yi ziyaret eden CHP’lilere tepkisi sürüyor. PKK’nın kaçırdığı polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, CHP’nin nöbeti de engellemek istediğini söyledi. Kaya, CHP milletvekili Veli Ağbaba’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orda oturuyorsun ama PKK senin oğluna zarar verebilir. Senin oğlun sana hakkını helal eder mi?” dediğini aktardı. Kaya, “Yani: eylemi bitir, çık git, demek istiyor” ifadesini kullandı.

Şehmus Kaya
Şehmus Kaya
 

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetinde 382 gün geride kaldı. 3 Eylül 2019’da başlatılan oturma eylemi süresince 16 aile yeniden evlatlarına kavuşurken, 147 aile nöbete devam ediyor. Aileler önce kendilerini, sonra da HDP’yi ziyaret eden CHP’lilere tepkili. 5 yıl önce Diyarbakır Lice’de PKK tarafından kaçırılan polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şeyhmus Kaya, CHP’nin Diyarbakır’daki evlat nöbetini desteklemek yerine engellemeye çalıştığını anlattı.

CHP’li Gönül Özer

‘EYLEMİ BİTİRİN’ DEMİŞ

Bir süre önce CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın, eşi Emine Kaya’ya “Sen orada oturuyorsun ama PKK oğluna zarar verebilir. O zaman oğlun sana hakkını helal eder mi” dediğini aktaran Şeyhmus Kaya, “Yani orada eylemi bitir, çık git aradan demek istiyor. Ben de arayıp tepki gösterdim” dedi. CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki heyetin aslında HDP’lileri ziyarete geldiğini, formalite icabı çadıra da uğradığını kaydeden Kaya, “Onlar cezaevlerindeki teröristleri ziyaret ediyor, bizi de kandırıyorlar. Hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuştu.

Veli Ağbaba

CHP’YE GÜVENMİYORUZ

Muş’ta üniversite okurken kaçırılan Esra Özkan’ın ağabeyi Ali Özkan da 7 yıldır yüzlerinin gülmediğini anlattı. CHP’nin tutumunu bildikleri için bu konuda yardım isteme gereği bile duymadıklarını ifade eden Özkan şunları söyledi: “Birçok parti bize destek oldu ama Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu öne süren CHP’den hiç destek görmedik. Eylemimiz 1 yılı devirdi, gelen giden olmadı. Aksine terörist cenazelerine gittiler. Ülkenin zararına ne varsa destek verdiler. Zaten çadırda onların bu sessizliğine karşı tepki oluşmuştu. Ziyaret sırasında da ‘Sizi istemiyoruz’ diyerek çadırdan kovdular. Biz CHP’nin samimiyetine inanmıyoruz. Onlara geçmişten beri güvenmiyoruz.”

Ali Özkan

HDP’den tehdit alıyor

  • Oğlunun HDP’liler tarafından kaçırılıp PKK’ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, “Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş’a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı” şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.
Terör örgütü PKK'nın suikast timi mısır tarlasında sigara içerken fark edildi, İHA'lar tarafından etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Terör örgütü PKK'nın suikast timi mısır tarlasında sigara içerken fark edildi, İHA'lar tarafından etkisiz hale getirildi

HDP'DEN TEHDİT ALIYOR

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırılıp PKK'ya teslim edildiğini aktaran Şeyhmus Kaya, "Oğlum kaçırıldığında Selahattin Demirtaş'a söyledim, bana '10-15 güne bırakırlar' dedi. Hala bırakılmadı" şeklinde konuştu. 5 yıldır HDP/ PKK tarafından tehdit edildiğini belirten Kaya, oğlu kaçırıldığından beri yuvasının dağıldığını, yardım beklediklerini vurguladı.

PKK ekmediği için mücadele edenlerin canına kastetti! HDP bu zulme sessiz kaldıPKK EKMEDİĞİ İÇİN MÜCADELE EDENLERİN CANINA KASTETTİ! HDP BU ZULME SESSİZ KALDI
Diyarbakır annelerinden sert tepki: Kahrolsun PKK lanet olsun HDPDİYARBAKIR ANNELERİNDEN SERT TEPKİ: KAHROLSUN PKK LANET OLSUN HDP
Kaytan öldü iddiası
GÜNDEM
Kaytan öldü id

Terör örgütü 'nın sözde komutanı  öldürüldü
Terör Örgütü ’nın sözde Başkanlık Konseyi üyesi  ortadan kaldırıldı. Sözde komutanın Eylül 2019'da Türkiye'nin 'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekâtında öldürüldüğü belirtiliyor

ATAKAN IRMAKATAKAN IRMAK
Giriş Tarihi: 16.9.2020  18:00 Son Güncelleme: 17.9.2020  01:40

Terör örgütü PKK'nın sözde komutanı Ali Haydar Kaytan öldürüldü

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın en yakınındaki isimlerden örgütün sözde Başkanlık Konseyi üyesi Ali Haydar Kaytan kayıplara karışmıştı. Fuat kod Ali Haydar Kaytan'ın uzun zamandır açıklama yapmadığı gibi görüntü de vermemesi dikkat çekiyordu.

Bölgedeki yerel kaynaklar, Kaytan'ın Eylül 2019'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kandil'e yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında öldürüldüğü belirtildi.

Fotoğraftakilerin hepsi öldürüldü - Son Dakika Güncel Haberler

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: PKK’lı Ali Haydar Kaytan öldürüldü! 

Ayrıca, örgütten kaçarak Türkiye'ye teslim olan bazı örgüt mensuplarının da bu bilgiyi teyit ettiği, ideolojik eğitim ile motivasyon uzmanı Kaytan'ın uzun zamandır ortalıkta görünmediğini söyledikleri belirtiliyor.

PKK'nın üst düzey isimlerine neşter

Örgütün bugüne kadar bir açıklama yapmadığı, PKK'nın militanların moralini bozmamak için üst düzey ölümleri sakladığı biliniyor.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PKK/KCK Genel Başkanlık Konseyi ile Yürütme Konseyi üyesi olan örgütün kurucularından Ali Haydar Kaytan'ın Kandil'e düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirildiğini iddia etti.

Ağar, "Sahadan aldığım bilgiye göre; en önemli 7 terörist başından biri olan Ali Haydar Kaytan'ı, SİHA'nın geçen sonbaharda vurduğu; ancak örgüt tarafından gizlendiği ifade ediliyor" açıklamasında bulundu. Ağar, "Biz Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan'ı yani medyatik olanları biliyoruz; ama Ali Haydar Kaytan da en az onlar kadar, hatta ideolojik ve siyasi yönüyle onlardan daha önemli bir terörist başı" ifadelerini kullandı.
Öcalan'dan sonra örgütün en güçlü ismiydi! PKK'ya çok ağır darbe - GÜNCEL Haberleri, Haber7

TERÖRİST KAYTAN KİMDİR?

Ali Haydar Kaytan'ın kod adı Fuat...Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK'nın altı kurucusundan birisi.
Hâlihazırda PKK/KCK Genel Başkanlık Konseyi ile Yürütme Konseyi üyesi olarak görülüyor.

PKK/KCK'nın İdeolojik alan Sorumlusu. Terörist Öcalan'dan sonra örgütün ideolojik ve teorik yönü en güçlü mensubu olarak biliniyor.
Bir dönem örgütün canlı bomba ve özel kuvvetler unsurlarının eğitim ve motivasyonunundan da sorumluydu.
12 Eylül 1980 darbe sürecinde yurt dışına kaçtı.
Seksenli yıllarda önce Almanya'dan sonra Fransa'dan sığınma talebinde bulundu.
Adam öldürme/kaçırma ile terör örgütüne üye olma suçlarından 1994'de yargılandığı Almanya'da 7 yıl hapis cezası almasına rağmen serbest bırakılmasını müteakip Lübnan'a geçip Öcalan ile birlikte yeni kadroların eğitimiyle ilgilendiği iddia ediliyor.
Terör elebaşı Kaytan öldürüldü mü?

Terör elebaşı Kaytan öldürüldü mü?
İtirafçı PKK'lılar, "Terör elebaşı Ali Haydar Kaytan, 2019'da operasyonda öldürüldü. Örgüt ölümünü gizledi" dedi.

"Terör örgütü PKK'nın kurucularından Ali Haydar Kaytan, 2019'da operasyonda öldürüldü."

Bu iddiayı PKK itirafçıları dile getirdi. Saha bilgileri de iddiaları destekledi. Teslim olan teröristlerin ifadelerinde terör elebaşı Kaytan'ın öldürülmesinin örgütten gizlendiği bilgisi de yer aldı.

Onlarla fotoğraf çektirenlerin hepsi öldürüldü - GÜNCEL Haberleri

KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi de olan terörist, 1980 yılında yurt dışına kaçtı. Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki kamplarında teröristlerin eğitiminden sorumlu oldu.

Birçok terör eyleminin arkasındaki isimdi

PKK'nın sözde merkez komitesine de seçilen terörist Ali Haydar Kaytan, birçok terör eyleminin arkasındaki isimdi.

1988'de Batı Almanya'da tutuklanan terörist, 1994'te serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan sonra yeniden terör örgütü PKK'nın sözde yönetim kadrosunda yer aldı.

Terör örgütünün sözde üst düzey 7 kişisinden biri olan terörist Ali Haydar Kaytan, aynı zaman terör örgütünün sözde başkanlık konseyi üyesiydi.

Terörist, terörden en çok arananlar listesinin kırmızı kategorisinde 10 milyon lira ödülle aranıyordu.

Bu haber 400357 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen iki terörist de yakalandı.
Son dakika... Hatay'da terör saldırısı! Saldırıyı düzenleyen...