15-Temmuz net Haberleri - Başkan Erdoğan’dan "kıdem...
Reklam

15-Temmuz net Haberleri - Başkan Erdoğan'dan "kıdem tazminatı" açıklaması: Kimsenin insafına bırakmayız..

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle ''Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi''nde konuştu. Başkan Erdoğan, "Bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın (Ergene) korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi." dedi. Kıdem tazminatıyla ilgili de önemli açıklamalar da bulunan Erdoğan, "Birilerinin insafına bırakılmayacak" ifalerini kullandı..

28 Haziran 2020 - 10:27 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 10:58

: Başkan Erdoğan'dan "kıdem tazminatı" açıklaması: Kimsenin insafına bırakmayız

Giriş Tarihi: 27.06.2020 Güncelleme Tarihi: 27.06.2020 

 haberi... Başkan 'nden " B "ne canlı bağlantıyla katıldı. 2003 yılında Ergene'de çok ciddi kirlenmenin oluştuğunu belirten Erdoğan, 2.5 milyarlık kaynakla başlatılan Ergene Havzası Eylem Planı ile 395 kilometrelik dereyatağının temizlendiğini ve taşkınların önlendiğini vurguladı. Erdoğan, kıdem tazminatı konusu ile ilgili "Amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır." açıklamasında bulundu. Başkan Erdoğan, "Yatırımlar hayata geçince 110 bin vatandaşımıza istihdam şansı doğacaktır." dedi.

Erdoğan'dan kıdem tazminatı açıklaması

Başkan , video konferans yöntemiyle katıldığı '' B ''nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Havzaların korunması öncelikle yerel yönetimlerin sorumluluğudur, fakat bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi. Biz kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem Planı'nı devreye aldık. İlgili tüm kamu kurumlarının dahil olduğu bu planı yaklaşık 2,5 milyar liralık bir harcamayla ve kararlılıkla hayata geçirdik.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar"DÜNYADA BU MAKİNELERİ ÜRETEBİLEN 8 ÜLKEDEN BİRİYİZ"
1 milyon 238 bin dekar alanı sulayacak, 25 sulama projesinden 24'ü hizmete girdi. Ergene 1 ve Çorlu 1 Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisleri de önümüzdeki ağustos ayında faaliyete başlayacak. Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi'ni de inşallah bu sene içinde tamamlayacağız. Projenin diğer tünelinin de tamamlanmasıyla Avrupa'nın en büyük çevre projelerinden birini hayata geçireceğiz.Türkiye, dünyada bu tünel açma makinelerini üretebilen 8 ülkeden biridir. Yaptığımız bu yatırımlarla Ergene Nehri'nin su kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek ve suyun temiz akmasını sağlayacağız.

"TAVİZ VERMEDEN HEDEFLERİMİZE DOĞRU YÜRÜMEKTE KARALIYIZ"
Sanayi tesislerimizin büyük bir kısmı salgın döneminde de üretimlerini sürdürdü. Salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Tüm öncü göstergeler, ülkemizin çok ciddi bir sıçramanın eşiğinde olduğuna işaret ediyor.

Yatırımdan, üretimden, büyümeden, istihdamdan asla taviz vermeden hedeflerimize doğru yürümekte karalıyız.Mart ayında başlayan, nisanda tüm ağırlığıyla süren, mayıstan itibaren yavaşlayan bu salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Salgına rağmen ilk 5 ayda sadece organize sanayi bölgelerinde 520 yeni fabrika açıldı. Yılın son iki çeyreğinde güçlü büyüme oranlarına ulaşmayı bekliyoruz.

KIDEM TAZMİNATI DÜZENLEMESİ
Her işçimizin kazanılmış hakkını korumak en başta görevimizdir. İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır. Her bir işçimizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen bir ferdi olarak, en başta gelen görevimizdir.


Amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Attığımız her adımda nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldıysak bu konuda da aynı adımları atacağız. İşveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya bu konuyu kendi aranızda halledin.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

 Koruma Eylem Planı kapsamında inşa edilen Marmara Derin Deniz Deşarjı Tüneli'nde ışık göründü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla iştirak ettiği programda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli projede bugüne kadar 6,5 milyar lira yatırım yapıldığını, 400 kilometre dere yatağının temizlendiğini belirterek projenin tamamlanması ile Trakya'nın çehresinin değişeceğini söyledi.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli düzenlenen törende yaptığı konuşmada büyük ve kapsamlı projeler sayesinde Türkiye'nin kalkınmada dünyada sınıf atlarken, çevrenin korunmasında da büyük başarılara imza attığına vurgu yaparak "Ergene havzasında 1980'li yılların başında plansız başlayan sanayileşmeyle endüstriyel atıklar ve yeraltı sularının bilinçsiz kullanımına bağlı olarak, bu bölgede, kirlilik giderek arttı.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

Ancak zat-ı devletlerinizin talimatlarıyla, 2011 yılında,  Koruma Eylem Planını, Bakanlığımızın koordinasyonunda hayata geçirmeye başladık. Bugüne kadar 6,5 Milyar Lira yatırımla,18 alt eylemden 8'i tamamlandı. 8 eylem de tamamlanma aşamasına getirildi" dedi.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

"400 KİLOMETRE DERE YATAĞI TEMİZLENDİ"

Çalışmalar kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından 400 kilometre dere yatağının temizlendiğini ifade eden Bakan Pakdemirli, 12 belediyenin atık su arıtma tesisi inşa edildi ve havzadaki tüm tesislerde atık su deşarj kriterlerinde kısıtlamaya gidildi.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

Yine Meriç Nehri üzerinde Taşkın Erken Uyarı Sistemi kuruldu. İnşallah, bu yatırım programında yer alan ve 14'ünün inşaatı biten 25 adet sulama tesisinin tamamlanması ile de 1 milyon 300 bin dekar arazi temiz suya kavuşacak" diye konuştu.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

Diğer yandan 8 adet depolama projesiyle de, yıllık 448 milyon metreküp içme-kullanma ve endüstri suyu temin edileceğini belirten Pakdemirli, "Ergene Havzasındaki 10 adet Organize Sanayi Bölgemiz için 5 adet atık su arıtma tesisinden üçü tamamlandı, kalan 2 tesisi de inşallah önümüzdeki yıl hizmete alacağız" açıklamasında bulundu.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

"ERGENE NEHRİ'NİN SU KALİTESİ VE RENGİ DOĞAL HALİNE DÖNECEK VE TRAKYA'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK"

Sanayi kaynaklı atık suları Ergene nehrine değil, Marmara Derin Deniz Deşarjı Projesi ile 4,5 kilometre açıktan Marmara Denizine alttan verileceğini söyleyen Bakan Pakdemirli "Derin Deniz Deşarjı 10 kilometre uzunluğunda iki tünel vasıtasıyla yapılacak. İlk bileşen olan doğu hattında yüzde 99'luk gerçekleşme sağlandı. Bütün bileşenlerinde ise toplamda yüzde 95'lik bir gerçekleşme tamamlandı.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

Bu proje sayesinde bu bereketli topraklardaki çevre kirliliği sona erecek, Ergene Nehrimizin su kalitesi ve rengi doğal haline dönecek ve Trakya'mızın çehresi değişecek. Bütün sistemleriyle önümüzdeki yıl hizmete alacağımız bu proje himayelerinizde gerçekleşen diğer projelerde olduğu gibi; doğaya saygımızın, tabiata sevgimizin taçlanmış bir eseri olarak baki kalacaktır" şeklinde konuştu.

Bu deşarj tünellerinden Çorlu - Çerkezköy ve derin deniz deşarj hattında bugün ışığı göreceklerinin altını çizen Bakan Pakdemirli, "Bu ışığa, tamamı yerli ve milli sermayeyle üretilen Türkiye'nin ilk Tünel Açma Makinesi sayesinde ulaşacağımızı da önemle ifade etmek isterim. Zira dünyada sadece 8 ülkenin sahip olduğu bu tünel açma makinesinin, bu önemli çevre projesinde kullanılmasından dolayı da, özel bir mutluluk yaşıyoruz" diye konuştu.

Dev projede yerli makine başarısı: Trakya'nın çehresi değişecek!

ERGENE'DE YERLİ MAKİNE BAŞARISI

Video konferansla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ergene Kırkgöz mevkinde yerin 25 metre dibinde 7 nolu şaftın içinden sesleniyoruz. Bugün  Koruma Eylem planının en önemli bileşenlerinden biri olan derin deniz deşarjı projesinde olan kritik bir aşamayı geride bırakıyoruz. Deniz karaboru ve tünel hatlarından oluşuyor. İnşallah Ağustos Ayı itibariyle Çerkezköy OSB ile Çorlu OSB'nin arıtılmış suları dünya standartlarında arıtılmış suları 46 kilometrelik karaboru hattıyla Ağustos ayında denize deşarj edilecek. Bu proje için oldukça önemli bir gelişme. Sayın Cumhurbaşkanım inşallah sizi de o programa davet etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki senenin ortasından itibaren hem atık arıtma tesisleri hemde bağlantıların büyük bir kısmı devreye alınmış olacak. Böylece Ergene Nehri de inşallah daha temiz akmaya başlayacak. Yerli tünel kazma makinemiz, sizde bahsettiniz biz çok önemsiyoruz. Devletimizin sağladığı Ar-Ge destekleriyle bu tünel kazma makinesi hayata geçirildi. Biz 18 Eylül tarihinde Ankara'da fabrikadan o makinenin çıkışını yaptık. Burada kazılara başladı. Bugün ilk defa Türkiye'de bir projeyi yerli makine ile bitirmiş oluyoruz. Bu bizler için bir gurur" dedi.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Ergene Çevre Koruma Projesi töreninde önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre Başkan  video konferans yöntemiyle '', Derin Deşarj Hattı B Tüneli  Merasimi''nde konuştu. Başkan Erdoğan, "Bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın (Ergene) korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi." dedi. Kıdem tazminatıyla ilgili de önemli açıklamalar da bulunan Erdoğan, "Birilerinin insafına bırakılmayacak" ifalerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Başkan , Ergene Çevre Projesi  törenine video konferans ile bağlandı. Başkan Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

BÖLGEDEKİ YEREL YÖNETİMLER GEREKEN HASSASİYETİ GÖSTERMEDİ
Bilindiği gibi ülkemizin 25 nehir havzasından biri olan Ergene havzası 1,5 milyon vatandaşımıza ev sahipliği yapıyor. Bu havzada pek çok tarım ürünü yetişiyor. Havzanın korunmasıyla ilgili yatırımlar öncelikle yerel yönetimlerin sorumluğundadır. Bölgedeki yerel yönetimler senelerce bu havzanın korunması konusundaki hassasiyeti göstermedi.

Trakya için tarihi gün! Başkan Erdoğan'dan Ergene Çevre Koruma Projesi töreninde önemli açıklamalar | VideoTRAKYA İÇİN TARİHİ GÜN! BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ERGENE ÇEVRE KORUMA PROJESİ TÖRENİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR | VİDEO

2,5 MİLYAR LİRALIK BİR HARCAMAYLA HAREKETE GEÇİRDİK
Biz kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem Planı'nı devreye aldık. Karşımıza bütün canlılar için tehlike oluşturan vahim bir tablo çıktı. Ergene havzası eylem planını devreye aldık. Yaklaşık 2,5 milyar liralık bir harcamayla kararlılıkla harekete geçirdik. 1 milyon 238 bin dekar alanı sulayacak 25 sulama projesinden 24'ü hizmete girdi.


TÜRKİYE BU MAKİNELERİ ÜRETEN 8 ÜLKEDEN BİRİDİR. 
Sanayicilerin üstüne düşeni yerine getirmesi önemliydi. Temizlenen suların Marmara Denize deşarj edilmesi için derin deşarj projesini başlattık. Ağustos ayından temizlenen suların ilk deşarjı yapılacak. Tünelin içinde yerli ve milli tünel açma makinemiz 'Lale' var. Türkiye bu makineleri üreten 8 ülkeden biridir. Yerli ve milli tünel açma makinesi 'lale' ile ışığı göreceğiz. Diğer tünel Ekim ortasında tamamlanacak. Her şeyden önemlisi Ergene hayata dönecek.


SALGIN SONRASI DÖNENMDE TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIK GÖRÜNÜYOR
Türkiye salgın döneminde sağlık alanında mücadele verirken kalkına alt yapısını önemli projelerini de ihmal etmemiştir. Pek çok yatırımı salgına rağmen tamamladık. Tüm sanayi tesislerimiz önemli bir atılım hazırlığı içindedir.

Türkiye 2018 yılında maruz kaldığı kur, faiz, enflasyon saldırını püskürtüp yeniden yükselişe geçtiği dönemde salgına yakalandı. Mayıs'tan itibaren yavaşlayan bu salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürece edebileceğimize inanıyorum.

Salgın sonrası yeniden şekilleneceği anlaşılan siyasi ve ekonomik düzende Türkiye'nin önü açık görünüyor. Salgına rağmen, hamdolsun ilk 5 ayda sadece organize sanayi bölgelerimizde 520 yeni fabrika açıldı.

Fırsatlar şimşek gibidir, çakar ve kaybolur giderler. Ayağımıza gelen fırsatı değerlendirmek için ülkemizin potansiyelinin tamamını harekete geçirmek mecburiyetindeyiz.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan flaş kıdem tazminatı açıklaması: Birilerinin insafına bırakılmayacak |VideoSON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI: BİRİLERİNİN İNSAFINA BIRAKILMAYACAK |VİDEO

KIDEM TAZMİNATI KONUSU: BİRİLERİNİN İNSAFINA BIRAKILMAYACAK
Her bir işçibizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen ferdi olarak en başta gelen görevimizdir.

Amacımız, işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır.

Nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldıysak bu konuda da aynı anlayışla hareket edeceğiz.

DEVASA MAKİNEYLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ
Burada bundan sonraki süreçte birçok tarım ürünü noktasında çok daha sağlıklı yoğun şekilde üretme imkanını Trakya ovasında yakalayacağız. Ergene'nin de dört dörtlük kullanılabilir hale gelmesi bizi mutlu edecektir.

Bu haber 200824 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika haberler... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un ölümünde kahreden detay ortaya çıktı! 'O resim yanılttı'
Son dakika haberler... Tıp fakültesi öğrencisi Onur'un...
Tunus'da darbe girişimi! Cumhurbaşkanından tehdit: Gücümüzü gösteririz
Tunus'da darbe girişimi! Cumhurbaşkanından tehdit: Gücümüzü...